Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

petuska123
13. jún 2011

@gabi.k ano prve do iscare v MT chodim

gabi.k
13. jún 2011

@petuska123 ty si tu kdesi pisala, ze ides mat kratky protokol?? ja mam dlhy...

petuska123
13. jún 2011

@gabi.k ano mam kratky protokol.

gabi.k
13. jún 2011

@petuska123 no zajtra sa ta spytam na to tvoje prve pichanie... 🙂 ty si z BB?? viem, ze nie je to lahke o tom vsetkom pisat, ale ak mozem vediet ze preco toto vsetko riesite takto cez IVF?

terry123
13. jún 2011

@micikatka My uz cakame babatko 😉 po nekonecne dlhych rokoch........
@gabi.k Oj ty si tiez zazila bolesti 😢 Verim,ze ti v Iscare pomozu v ceste za babatkom. 😉
@petuska123 Musi sa to podarit, vela stastia 😉
@sliver Tebe to nejako rychlo ubieha ako pozeram🙂No musime vydrzat kvoli malemu uzlicku. Co by sme pren nespravili 🙂
Mna tiez uz sem tam napina na vracanie, minule ma seklo v krizoch, hotova pohroma 🙂 A neskutocnu zahu mam?
Nevies nieco poradit na zahu?

sliver
13. jún 2011

@terry123 - neporadím 😒 ja som nemala, ja som mala iba takú strašnú pachuť v ústach a to som vtedy zisťovala čo s tým a nič... len prečkať... a veľa piť a piť a piť.... potom som mala hnusnú chuť až kyselinu zo sirupovej vody ako som stále pila tak som začala čistú vodu a pijem ju doteraz min. dva litre denne.....
možno to rozriedi aj tu záhu 😉

gabi.k
13. jún 2011

@terry123 dakujem.... psychicka bolest... ale ludia v ISCARE su strasne mily, tak ja verim len v to naj naj,... a ze co chvila aj ja budem tu sa s vami tesit...
na zahu mne pomaha za hrst surovych madlovych jadierok....pochrumat,,,skus...mozno zapasuje 🙂

micikatka
13. jún 2011

@terry123 a akou metodou sa vam to podarilo a po kolkych rokoch skusania a kolko rokov z toho sa vam venovali lekari?

micikatka
13. jún 2011

@gabi.k a papas aj nejake vitaminiky?

gabi.k
13. jún 2011

@micikatka kys. litovu a B-komplex ak nezabudem....pijem veeeela mlieka a papam co najviac bielkovinovu stravu...

micikatka
13. jún 2011

@gabi.k a co patri napr do bielkovinovej stravy? to ti tam poradili?

gabi.k
13. jún 2011

@micikatka 🙂 ano povedala mi to sestricka,,,, vajicka, sunka, masko, mlieko, veeela mliecnych vyrokov jogurtov... tak sa snazim aj ked netusim aky to ma vyznam... povedali tak sa riadim instrukciami 😉 este stastie ze som masozravec a nerobi mi to problemy 😀

terry123
13. jún 2011

@sliver @gabi.k Niekedy som pila vela,caje, vodu.....teraz mi ani caj nechuti...no snazim sa doplnat tekutiny.
Tie mandle sem tam skusam, no niekedy nepomahaju....musim si nieco najst, co sa osvedci 🙂
@micikatka My sme sa snazili o babatko vyse 6 rokov.Po asi pol,tristvrte roku som isla za gynekologom, a riesili sme co sa dalo....hsg- prezeranie zenskych organov po podani kontrastnej latky, dalsi rok laparoskopia, zistili mi vysoky prolaktin...liecba trvala rok a pol, potom hormonalna liecba...a minuly rok sme navstivili Iscare. Absolvovali sme 2x IVF-ICSI, no neuspesne. Teraz sme sa chystali na dalsie, a bum otehotnela som prirodzene 😉
Najprv to bolo vselijake, mysleli,ze je to mimomaternicove, tak ma aj operovali.Nakoniec zistili,ze babo je na spravnom mieste 🙂 Takze to je moj pribeh v skratke.

micikatka
13. jún 2011

@terry123 si zlatucka ze si mi to takto rozpisala, dakujem ti za to. velmi mi to pomaha ked viem ze sa to podarilo aj inym, tak verim ze aj mne sa to podari. :o))) a aka je metoda IVF-ICSI? som myslela ze to je len jedna metoda IVF :o((((

micikatka
13. jún 2011

@gabi.k ja uz mliecne vyrobky davnejsie papam a donutila som aj mojho draheho :o))) kazdy den musi on spapat jeden jogurtik a pit mliecko :o))) a aj to ostatne mam strasne rada. takze v tomto to asi nezanedbavam. som teda zvedava co mi povedia ked pojdem do ISCARE :o))))

gabi.k
13. jún 2011

@terry123 hmmmm.... este ma napadli tie klasicke burizony... 🙂 pekny uspesny zaver...gratulujem.. a teraz si v kolkom tt??

gabi.k
13. jún 2011

@micikatka a este si tam nebola?? ci ako???

micikatka
13. jún 2011

@gabi.k nie nebola. mam pockat do tejto menstruacie a hnedked dostanem mam volat gynekologovi, on ma tam objedna do martina. a tam sa mame stretnut s doc. Tomasom. tak uvidime

terry123
13. jún 2011

@micikatka ICSI to je metoda ked priamo do vajicka napichnu spermiu 🙂
@gabi.k Vyskusam aj burizony,alebo polystyreny 😀 Vo stvrtok sa dozviem ako som na tom, asi tak v 7-8 tt???

gabi.k
13. jún 2011

@micikatka ahaaa...takze takto je to u vas...a idete na IVF?

micikatka
13. jún 2011

@terry123 a ked je IVF bez icsi tak to sa ako robi? som bola v tom ze IVF to znamena.

gabi.k
13. jún 2011

@terry123 🙂 no potom mi das tip co ti zabralo 🙂 tak sa drzkajte...bude to uz len dobre a lepsie

micikatka
13. jún 2011

@gabi.k nuz gynekolog povedal ze tam si nas budu uz vysetrovat a aj stimulovat, a ze hned sa napise ziadost na ivf, aby sme nemuseli dlho čakat na schvalenie.a pojdeme cestou najskor pravedpodobne IUI a v pripade nezdaru, pojdeme uz na to vopred schvalene IVF.

terry123
13. jún 2011

@micikatka IVF mimotelove oplodnenie....od zeny ziskane vajicko, od muza spermie, daju spolu, aby sa oplodnili a potom to vlozia do maternice. Pri ICSI pomozu spermii napichnutim vajicka 😉
@gabi.k Dakujem 😉 Poskusam a dam vediet.

micikatka
13. jún 2011

@terry123 dakujem ti za odborny vyklad, fakt som akasi nevzdelana pokial sa jedna o tuto oblast :o((( ale snad to nebuem potrebovat vediet. a podari sa to tou lahsou metodou.

terry123
13. jún 2011

@micikatka V pohode aj nabuduce 😉
Drzim palce,nech sa coskoro zadari 😉

micikatka
13. jún 2011

@terry123 dakujem moja. a ty si v ktorom tyzdni? a ako to prezivas? a ako si sa dozvedela ze si tehotna?

terry123
13. jún 2011

@micikatka Vo stvrtok mam prvu poradnu,potom dam vediet, co mam nove a tak...
Mna bolelo viac dni priserne cele brucho a mala som hroznu zahu...isla som na gastro....a potom som skusila pre istotu test a neverila som vlastnym ociam //. 😕
Ale v maternici nic nevideli, skor niekde mimo,tak ma poslali do nemocky na prijem 😢 A operovali ma pre podozrenie na mimomaternicove tehu, co sa ale nepotvrdilo nastastie. 😉 Tak tak to zacalo...
Teraz mi byva nevolno, nechuti mi jest,pit, mam hroznu zahu, otapena som, spala by som stale....no vydrzim 😉

micikatka
13. jún 2011

@terry123 juuj tak dobre sa to cita, ako nie to ze co vsetko ta trapi, ale proste ze si to nečakala a takto ta to prekvapilo. a pracujes niekde? vies ci si mozes v praci pospat :o)))

helen5
13. jún 2011

@zabka60 no a ako dho ti už meškaju . a ako si dopadla dnes dobre a kedy idete zase do martina . a ako dlho ste tam dnes boli

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre