Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

zuzu100
19. jún 2011

Kedy mám začínať veľa piť? Teraz, alebo len keď začnem pichať aj Menopur?

tinara23
19. jún 2011

@zabka60 z Iscaru ma poslali na endo kvoli podozreniu na hypo... TSH som mala vtedy 5,37, na endo som mala TSH 3,88 v norme, ale zvýšené protilátky a tak mi bola diagnostikovaná autoimúnna chronická tyreoiditída (chron. zápal štítnej žľazy), lebo som mala zvýšené protilátky. Teraz sa mi však TSH zvýšilo na 7,57, takže neviem. Ja som príznaky nemala absolútne žiadne, jedine ma dosť často bolievalo hrdlo, akonáhle som mala nasadený ethyrox, tak bolesti ustúpili, teraz pred zistením týchto výsledkov ma zase pobolievalo hrdlo, tak som tušila, že sa niečo deje. Možno občas som pociťovala trochu únavu a pribrala som, inak nič. Keby mi to nezistili v iscare pri HP, tak ani netuším, že mám niečo so štítkou 😠

daska1977
19. jún 2011

@zabka60 ľudovo nazývaný prefuk vaječníkov, teda vajíčkovodov... pod rontgenom ti vstrekujú iód, aby videli priechodnosť vajíčkovodov, či nemáš zrasty... bolesť ako sviňa...ani najhoršiemu nepriateľovi to neprajem zažiť... 😖 😢 😠 ☹

zabka60
19. jún 2011

@daska1977 😅 ja som to zazila pred 3 esiacmi,bola som na laparke a mala som prefuuk a prepich vajecnikov,takze velmi dobre viem,o com hovoris,ked som sa prebrala,teda oni ma prebrali,ma vyfackali,tak taka bolest,ze som len plakala a injekcie lietali okolo mna ako stihacky,som mala taky zadok dopichany 😢 a teraz ked sa meni pocasie,abo mi drahy nechtiac lahne na brusko a ublizi,tak koniec,ako ma jazvy bolia 😢

zabka60
19. jún 2011

@tinara23 fuu ja ani neviem kolko mam,ale bola som nedavno na kontrole a ze je vsetko ok,ze nerastie,ze stoji,tak je dobre,ale keby som otehu,tak hned na kontrolu k nej..a priberanie ani mi nevrav,o chvilu budem ako sud,co aj z vody sa na mna vsetko lepi,ako lepidlo keby som mala na sebe,nikdy som nevedela co to obnasa a ked viem,neprajem nikomu...

gabi.k
19. jún 2011

@petuska123 aj ja som tak rano o 7.10 bola s manzelom, mali sme este pohovor s embryologickou... zajtra taktiez ficim rano o 7.00 sme tam ako na koni 🙂

gabi.k
19. jún 2011

@zuzu100 ahojko...a aky mas protokol? dlhy ci kratky

zuzu100
19. jún 2011

@gabi.k mám dlhy protokol, už tretí deň pichám Dipherelin - 1. inj bola najhoršia , včera a dnes ráno už to išlo super

helen5
19. jún 2011

@zabka60 ja sa už picham od piatku ešte rano a v utorok ideme do martina na sono a na krv tak som zvedava čo v utorok bude tak som zvedava ako to všetko dopadne

gabi.k
19. jún 2011

@zuzu100 a dipherelin ako??? 🙂 uz si si zvykla na pichanie? potom pokracujes cim? ja si picham dipherelin a PUREGON ...

gabi.k
19. jún 2011

@zuzu100 a zvladas to sama, ci manzel pomaha?

helen5
19. jún 2011

@tinara23 ja to mam už odmala od 7 mesiacov a tieš beriem eutyrox 150 neboj to sa ti upravi a ako si zo všetkim čo chodiš do martina kedy idete na kontrolu idete teraz niekedy

zabka60
19. jún 2011

@helen5 neboj bude to v pohode daj vediet ako vam to vyslo

helen5
19. jún 2011

@daska1977 a čo maš zapal niejaki a teraz ti čo povedali v martine na to . už i bola teraz v martine niekedy . na kontrolu kedy idete vi

tinara23
19. jún 2011

@helen5 teraz nechodím do Martina, musia sa mi najskôr zlepšiť výsledky štítnej žľazy a potom pôjdeme na IUI 🙂

helen5
19. jún 2011

@zabka60 okej dam ti vediet v utorok ako sme dopadli . tak zatim sa maj idem si lahnut lebo som nachladena niejako tak pa a diki za podporu aj vam prajem abi vam to višlo takisto

helen5
19. jún 2011

@tinara23 a mi ideme na IVF mi už začiname teraz si pocham už a v utorok ideme na sono aj krv tak som zvedava čonam povedia dalej . tak som zvedava ako nam to dopadne dufam že okej všetko už tieš nesom najmladšia tak zatim aj tebe držime palce

tinara23
19. jún 2011

@helen5 ďakujem 🙂 tak držím palce, aby IVF bolo úspešné 🙂 ja by som sa už tiež rada pohla ďalej, len asi budem musieť ešte chvílku vydržať 😉

helen5
19. jún 2011

@gabi.k ahoj zajtra idete do martina ako si natom už niečo si pichaš alebo ešte nič tak držime palce

moniatko13
19. jún 2011

@zuzu100 moja už pekne teraz pi veľa vodičky,ja som niekedy za cely deň vypila len ledva 2dc vody,ale keď som si pichala,tak som poctivo pila,veľa ,veľa vody..prajem ti aby si mala čo najkrajšiu úrodu.. 😉 🙂 😵

helen5
19. jún 2011

@tinara23 a už mate jedno babo či tieš čakate na 1 akomi tak tieš držime palce neboj sa dopadneš dobre mi už pomali ideme tak zatim pa zajtra

tinara23
19. jún 2011

@helen5 ja už mám 18 ročnú slečnu, takže druhé sa nedarí

moniatko13
19. jún 2011

@tinara23 štítna žľaza nech neštrajkuje,odkazujem jej nech sa dá do normálu a prajem ti čim skôr nech ideš na IUI 😵 😵 😵 😵 😵
@helen5 prajem ti nech ti folikuli krásne rastu a máš ich čo najviac.. 😵 😵 😵

tinara23
19. jún 2011

@moniatko13 🙂 🙂 🙂 no v piatok odchádzame na 2 týždne na dovolenku, tak snáď more trošku pomôže a prestane ma už štvať 😉
bábätko dúfam, že poslúcha a pekne rastiete 😵 😵 😵

ivta5
20. jún 2011

@helen5 Ahoj no super, to ma teší, že pichanie bolo bez problémov a to si musíš lieky riediť??? A pichať sa začína, od prvého dňa menzesu? Počkaj, ty si si začala, len teraz pichať a už si máš dať urobiť predoperačné vyšetrenia?? Či to treba vybaviť v dostatočnom predstihu? Neboj sa oni ťa nebudú intubovať, len ťa prispia. Ja som sa na to uspatie pýtala, lebo som mala po odstránení endometriózy nepríjemné stavy po narkóze, nemohla som sa nadýchnuť, zvracala som a mala som vysoké horúčky, dávali mi infúzie a lieky no na druhý deň som už bola OK a pustili ma domov, ale vraj takéto stavy bývajú, len keď ťa intubujú a keď Ti dajú silnú narkózu. Takže v Martine to bude len také light neboj sa, zákrok trvá vraj len krátky čas.

ivta5
20. jún 2011

Ahojky žienky, neviete ako sú na tom s dovolenkou v Iscare, teda myslím docenta, resp. koordinátorku, v auguste? Dík

petuska123
20. jún 2011

ahojte baby tak sme sa vratili z MT.dnes sme mali pohovor s embryologickou. sono dopadlo asi tak ze su tam 3 zrele folikuli a tie ostatne su este male.dnes poobede mam volat ci sa zvysia davky a docent vravel ze mozno v piatok alebo v sobotu bude odber. len aby aj tie ostatne este podrastli do riti.a este vrave ze na pravej strane je ich dako pomenej. 😖 😠

sliver
20. jún 2011

@petuska123 - neboj ešte podrastú!!! ešte majú čas... teraz pôjdeš kedy zase na sono?

petuska123
20. jún 2011

@sliver v stredu. dufam ze podrastu dnes sa spytam koordinatorky kolko je ich vlastne spolu. len vraveli velkosti a to medzi 6,4,10 12 mm.

sliver
20. jún 2011

@petuska123 - to sa nemusíš trápiť koľko ich je celkovo... ono aj tak nie v každom folíku je vajíčko... najdôležitejšie je nech rastú, tak veľmo držíme palce!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre