Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

lubka0506
26. okt 2011

@zz1 mojeemb. mali 80% prežívanie po rozmrazení.
@mabumi no veru sme tu inventár😀 preto sem ani tolko nechodím len občas aby som to tu nekazila🙂...keby si vedela ako sa bojím...!!! ☹

mabumi
26. okt 2011

@lubka0506 no ved ja sem tiez nechodim. iba ked na hlavnej stranke vidim niekoho z inventaru, tak si precitam co mate nove 🙂 . a vzdy sa potesim ked vidim nieco pozitivne 🙂 . teraz sa chcem potesit z teba, takze mas bojovu ulohu 😕 ! nesmies ma sklamat!!!!!!! 😵
ako to vyzera? kolko mas vajicok? to ti verim ze sa bojis, aj ja mam strach co ma zase caka 😒

lubka0506
26. okt 2011

@mabumi Napíšem IP

lubka0506
26. okt 2011

@mabumi napíšem IP

simi81
26. okt 2011

@zz12 ahoj dakujem za odpoved skusim tam zavolať zajtra a nič také zatial nemám ja som sa pri podpisovaní pytala aky budem mať protokol tak preto viem ale to je vsetko co zatial viem

bojovnicka
28. okt 2011

Ahojte bojovníčky,pretože takto sa voláte všetky snažilky,ktoré si vytrpia veľa bolesti a strachu,kým prídu tie vytúžené dve čiarky.Ja mám za sebou 4. IVF,a je z toho nádherná Eliška.Škoda že sa neviem dosta´t do tej témy o zmrazených vajíčkach a embrijách,rada by som si prečítala názor tej vraj odborníčky na etiku.....
Po tom,čo sme si s manželom zažili by som na ńu isto reagovala.Nikto,opakujem nikto nemá ani šajnu,čo je to zúfalstvo a bezmocnosť ženy,ke´d nemôže mať dieťa.Všetkým vám tu prajem aby sa to všetko podarilo,lebo je isté,že na svet pribudne veľa chcených a nesmierne milovaných detí....... 🙂 🙂 😉 😉

helen5
28. okt 2011

@dana1972 a chcem sa ta spitat pichaš stale tu istu hodinu rano alebo kedy kolvek

dana1972
28. okt 2011

@bojovnicka krásne si to napísala 🙂 ja vám prajem vela radosti z vašej dcerky..... 🙂

dana1972
28. okt 2011

@helen5 snažím sa vždy okolo pol siedmej rano... len ked pojdem do martina tak si budem museť pichať okolo pol piatej .....máš aj modriny

helen5
28. okt 2011

@dana1972 no už mam rano som objavila . a ja sa picham o pol šiestej

lubka0506
29. okt 2011

@bojovnicka máš pravdu pekne si to napísala!!! 😉 🙂...a Eliška je krásny smejko 🙂
@helen5 injekcie by sa mali pichat v tú istú hodinu ,len vtedy nie pokial ideš na sono a krv nepicháš až ked ti povie sestrička poobede kolko a či sa dávka nezmenila. Modriny sú normálne...🙂
...pekný víkend🙂

helen5
29. okt 2011

@lubka0506 ale tu si mam pichnut normalne ja idem v pondelok rano ide ešte niekto .. ja sa picham už rano o pol šiestej a strašne plano sa nabera aj tebe tak plano ide

daska1977
29. okt 2011

@bojovnicka vystihla si to a pochopí iba ten, čo to zažil... tie, ktoré nemajú žiadny problém otehotnieť, to vôbec nepochopia... mňa sa moja sestra spýtala, inak má 3 detičky, že či to naozaj ešte chcem... ona plánovala tretie, keď ja prvé a jej dievčatko má 4 a pol roka, tak si baby viete predstaviť, ako mi je... ale malú neterku ľúbim, akoby bola moja... nemôžem dopísať, lebo sa mi tlačia slzičky do očí...

tinara23
30. okt 2011

ahojte babuľky, tak ja sa z tehuliek presúvam znovu do snažiliek ☹ v piatok som bola na prerušení tehotenstva (12tt) z dôvodu vývojovej vady bábätka - hydrocefalus, vraj nezlučiteľné s postnatálnym vývojom. Bola som aj na odbere plodovej vody, tak dúfam, že sa zistí kde bol problém.
Teraz si musím dať pauzu a uvidíme od nového roku či sa pustíme do boja. Držkám Vám tu palčeky 😵

tinka9075
30. okt 2011

@tinara23 je mi to velmi lúto ja som sa už tešila s tebou ale lepšie na začiatku ako potom neskôr to by ti bolo viac lúto držím velmi palce odýchni si a potom uvidíš či pôjdeš dalej

dana1972
30. okt 2011

@tinara23 aj mne je to luto tak som ti držale pastičky.....☹ drž sa moja

lenkalienka01
30. okt 2011

@tinara23 to mi luto ☹ ,ale treba verit, ze sa to podari a bude to dobre, teraz musis byt silna .

oknosmas
30. okt 2011

@tinara23 ☹ 😔 drz sa

lenka_21
30. okt 2011

@tinara23 Velmi na teba myslim, som si ista, ze amnio nic zavazne neukaze a v novom roku sa nam pochvalis babetkom ... Drz sa!!!

helen5
30. okt 2011

@tinara23 tak si si dala odobrat nemala si dat . a boli to ked beru plodovu vodu ake to je možno bi bolo aj v poriadku

tinara23
30. okt 2011

@tinka9075
@dana1972
@lenkalienka01
@oknosmas
@lenka_21 kočky ďakujem.
@helen5 ja som si dala odobrať plodovú vodu preto, lebo som vedela, že tehotenstvo sa aj tak musí ukončiť, a bolo to kvôli genetike, aby si zistilo prečo a aké bolo postihnutie, takže ja som už nemala čo stratiť. Čo sa týka bolesti, pre mňa to bola taká bolesť ako pri inseminácii, takže dalo sa to bez problémov vydržať.

tinka9075
30. okt 2011

@tinara23 neboj skúsiš na budúci rok a uvidíš všetko bude dobre a ty sa budeš tešit z dietatka

tinara23
30. okt 2011

@tinka9075 snažím sa to brať,tak ako to je a "utešovať" sa tým, že sa to tak skoro zistilo, lebo vo väčšine prípadov sa na to príde oveľa neskôr.
A ty ako pokračuješ ?

helen5
30. okt 2011

@tinara23 a čo to zname na to ti v martine povedali že si maš dat preč alebo si sa sama rozhodla a to ta aj uspia nie ked beru plodovu vodu nebolelo ta to inseminacija to je čo visvetli mi moja

tinara23
30. okt 2011

@helen5 ja som bola už na konci 3.mesiaca a vývojovú vadu mi potvrdili traja gynekologovia, v martine som nebola a doporučili interupciu pri nej si uspatá. Pri odbere plodovej vody uspatá nie si.

tinka9075
30. okt 2011

@tinara23 presne tak ber to tak ako to je ja viem čo prežívaš ja to mám za sebou 5krát ale musím íst dalej zajtra idem na sono tak dúfam že foliky budú ok a bude iui 😉

helen5
30. okt 2011

@tinara23 ved preto sa pitam ako to robia pri plodovej vode či to neboli

tinara23
30. okt 2011

@tinka9075 moja prvá reakcia bola, že teda ja sa na toto už nikdy nedám, že to už nechcem nikdy zažiť, ale viem, že asi bojovať neprestanem. Obdivujem ťa, neviem ako by som toto zvládla 5 krát, fyzicky sa to zvládnuť dá, ale tá duševná bolesť je veľká.
Tak držkám palčeky nech sú krásne folíky 🙂

tinara23
30. okt 2011

@helen5 najprv pozrú bábetko sonom, potom zoberú takú dhšiu ihlu a cez bruško ťa pichnú a naberú ihlou plodovú vodu. Je to skoro bezbolestné, keby bolo niekedy treba, nemala by som problém ísť znovu.

tinka9075
30. okt 2011

@tinara23 dakujem je to tažké aj ja som po potratoch vravela že kašlem na to ale aj muž mi povedal že musíme íst dalej ale srdiečko stále bolí a hlavne to na mna dolahne na vianoce 😒 ale vždy si len hovorím že ten tam hore ma lúbi a dopraje mi aspon jedno dietatko 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre