Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

bbtina
12. feb 2011

@lenkalienka01 toho pichania sa vobec neboj,tie ihly su take tenke ze vpich ani necitit🙂

sliver
12. feb 2011

@lenkalienka01 - ihly sa neboj 😉 verím že máš strach, ja som mala tiež hrozný, som nespala skoro celu noc čo som sa bála či si to pichnem.... ale bolo to v poho a to som mala dlhý protokol a nakoniec mi dali aj Fraxiparín ktorý som si pichala od 3.11. do 20.1. čiže pichania som mala až až.....................
ale vieš čo? stálo to zato, aj ked som to strašne neznášala, išla by som pichať zase, isto to zato stojí!!!
@tessinka - no ved práveže nie :( žiaden dr. tam neposiela svoje pacientky, všetky idú do Heliosu... ale my "Iscaráčky" rozposielame referencie ako sa len dá 😉
@petuska123 - jojo teraz si stred vesmíru 😉 takže denná dávka TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

mabumi
12. feb 2011

Ahojte, ja som tu dnes prvýkrát a rada by som sa k vám pridala. Som zo Žiliny a môj dr. mi hneď odporučil Iscare, vraj sú tam trochu pružnejší, aj keď kvalita je vraj porovnateľná. najskôr som sa aj bála, či som neurobila chybu /kvôli skúsenostiam/, ale vidím, že nie... Práve podstupujem svoje prvé IVF, teda ICSI. Nebojte sa injekcií, toľko nepríjemnejších vecí ste si už museli zažiť.... Dá sa na to zvyknúť. V podnelok som bola na OPU a dnes som mala ísť na ET, no nepodarilo sa. Dúfam, že zajtra to vyjde. Snažím sa trochu načerpať pozitívnu energiu, a tak som sa dostala k vašej diskusii...

tessinka
12. feb 2011

@mabumi , tak vitaj u nás a držím palce, nech všetko dobre dopadne.
@sliver , veď aj ja mám lekára v ZA, veľmi dobrého, a odporučil mi ISCARE. 🙂 Okrem toho sme nemali žiadne referencie o centre, len sme skúsili a šli sme tam.

lenkalienka01
12. feb 2011

@bbtina
@sliver
@ janemari
dakujem vam pekne, troska ste ma ukludnili 🙂 uz je to lepsie. Vcera ma ucili pichat, no sranda 🙂 az doma som dostala " depku " 😒 , ale polovicka ma ukludnuje, ze " pichanie " nie je take najhorsie , no on sa na tom zabaval , ze ma nauci , aky sklon pri pichani mam urobit 😀 😀 😀 , esteze mam jeho a vas, ste mi velkou oporou . dakujem 🙂

mabumi
12. feb 2011

@lenkalienka01 a kedy vlastne začínaš pichať? Ja som si začala asi mesiac po tom, čo ma to učili... No vôbec som nevedela ako na to. Ale keď som to rozbalila, tak sa mi to vybavilo. Neboj, nič to nie je. Branie krvi je oveľa nepríjemnejšie, aspoň pre mňa (mám tenké žilky 😒 )

janemari
12. feb 2011

@mabumi tak pre teba TTTTTTTTTT,aby zajtra ET vyslo a potom uz len pekne oddychovat 😉
@lenkalienka01 vsak nech ti to picha polovicka,to je nie nic nezvycajne a mas po starosti 😀

lenkalienka01
13. feb 2011

@mabumi
ja mam soft protokol, takze zacinam s clostilom na 6 den sono a potom cca 6 dni, podla toho, ako sa budu chovat.
Zacinam na druhy den ako dostanem mrchajznu.Ratam tak zaciatok marca. Z genetiky mame dobre vysledky. Aspon nieco 🙂 . Ani som nedufala, lebo dobre vysledky z niecoho som dobre dlho nemala.

sliver
13. feb 2011

@mabumi - tak veľmi držíme palce 😉 aj mne robili vklad v nedeľu 😉
takže posielame vírusíky aby to vyšlo 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

@lenkalienka01 - to ja som začala pichať po troch mesiacoch ako mi to ukazovali a to bol iný stres, som rozmýšlala že pôjdem znova na pokec 😉 ale zvládli sme tak ako každý!

@petuska123 - tak ako moja? dnešná dávka TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tak to ma veľmi teší že aj dr. v Žiline začínajú vedieť že existuje Iscare, zase je pravda že ja som do Icsaru začala chodiť pred vyše rokom tak vtedy ešte ani srnky netušili lebo boli len mesiac otvorení a ja som si ich sama našla na nete 😉 a nemusel to môj dr. vedieť................. ospravedlňujem ho 😀 😀 😀

petuska123
13. feb 2011

@sliver ahoj zatial v pohode nic konkretne sa nedeje.cakam a cakam a dufam ze sa dockam..dva dni za sebou som mala BZ 36,9 ale tak zase aj tie lieky to mozu zvysovat 😉

mabumi
13. feb 2011

@janemari
@sliver Ahojte, ďakujem vám pekne za vírusíky, došli k našim malým a tí zabojovali 😉 . Dnes som predsa len bola na ET a teraz oddychujem a hladkám bruško... Tak držte palce 😉

@lenkalienka01 neviem presne čo ti je, a ani ja ešte zďaleka nemám nič vyhraté, ale tiež som stále počúvala len zlé diagnózy. Mám PCO a aj endometriózu, dlhý protokol a teda aj nábeh na hyperstimulačný syndróm... Preto mi nechceli zvyšovať dávku a v piatok pred OPU som mala len 3 folikuly. Nakoniec v pondelok (keď mi rolili OPU) mi odobrali 6 vajíčok, z toho 2 zrelé, 2 dvojky a 2 trojky. ICSI urobili na 5-tich, oplodnili sa 4... V stredu sa ešte vyvíjali 3 a včera mi povedali, že zostali 2, ale nevedno, či z nich niečo bude, nevyzeralo to moc dobre. No a dnes mi jedno vložili a jedno zamrazili. A ešte uvažovala aj o tom treťom, že ho možno zamrazí. Možno máme ešte pred sebou dlhú cestu, ale každý jeden úspech poteší. Viem, o čom hovoríš. Tak držím palce. Nič nás predsa neodradí 😀

zlatanka30
13. feb 2011

chcem s niekoho opytat tie vysledky z genetiky vam volali domov?

lenkalienka01
13. feb 2011

@zlatanka30
ano, dr. z BA nam volal domov, trvalo to tak nejako 3 tyzdne a spravu mi dali v piatok v iscare, ze si to mam uchovat, ze je to na cely zivot

zlatanka30
13. feb 2011

@lenkalienka01 dakujem.teraz som tak nad tym premyslala,lebo uz su to tri tyzdne a nik sa neozval.bojim sa ,ci tam nieco neni.uz stimulujes?

lenkalienka01
13. feb 2011

@mabumi
dakujem a zaroven drzim vsetkych 20 prstov, aby ti to vyslo 🙂
Ja mam vysoke FSH norma je do 10-12 a ja mam 27. Povedane, dochadzaju mi /alebo uz dosli / vajicka ☹
Dufam, ze este nejake ostane do IVF. A ty hladkaj prusko, nech sa riadne uhniezdi a posles mi tehu virusiky 😉

lenkalienka01
13. feb 2011

@zlatanka30
My sme boli na genetike 13.1 a volali vysledky 9.2.
este nestimulujem, cakam na tu mrchu hnusnu a zacinam az potom clostilom a budem dopichavat, ak to nebude take, ako ma byt. tak ratam zaciatok marca. a ty ako, co nove ?ja idem na ten soft, na tom si uz bola ??

zlatanka30
13. feb 2011

@lenkalienka01 a my sme boli 20.1.ja cakam na schvalenie ziadosti uz su to 4 tyzdne,co sme ju podali a nic.ja budem mat dlhy protokol na soft nejdem.zacnem asi az koncom marca.

lenkalienka01
13. feb 2011

@zlatanka30
drzim vsetky palce, mne ziadost trvala nejake 2 mesiace, lebo mne ju schvalili pre druhe centrum, potom som sla do iscare, tak museli ju schvalit zas pre nich
. mam vszp . moja nebojkaj sa, bola tyzden po nas, tak rataj, ze ti volaju buduci tyzden. ved mozno sa aj spolu stretneme, urcite dam vediet, ked zacnem. ozaj, bol niekto v iscare teraz v piatok o 10,00 ???

zlatanka30
13. feb 2011

@lenkalienka01 aj ja mam vseobecnu.no neviem,ci to stihnem este tento cyklus,lebo provera sa zacina uzivat na 16 den cyklu a ten mam 21.2 .inak my volali ,ze trial wash test,co robili je ok.som ostala z toho prekvapena,ze aj taketo veci povedia.je to mile.sa staraju o nas 🙂

lenkalienka01
13. feb 2011

@zlatanka30
veru tak, staraju sa ako mozu a mozno aj kusok navyse, verim , ze sme v dobrych rukach a co nedlho budeme zas v nasich rukach drzat krasny pokladik 🙂

zlatanka30
13. feb 2011

@lenkalienka01 to dufam aj ja ,len nech to dobre dopadne nie ako predtym

lenkalienka01
13. feb 2011

@zlatanka30
to nas mozno ten " hore " skusa, aku tazku skusku sme schopny prejst, ale ved MY mu ukazeme, ake sme silne 😅 😅 😅

zlatanka30
13. feb 2011

@lenkalienka01 to ano,ale potom nech sa tesi ma po vtakoch 🙂

lenkalienka01
13. feb 2011

@zlatanka30
no to teda ano, ma sa na co tesit , tak mu radim " vyhoviet nam vsetkym " 😀 😀 😀

zlatanka30
13. feb 2011

@lenkalienka01 vsetkym sa neda staci tebe a mne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkalienka01
13. feb 2011

aka skromnost 😀 😀 😀
tak marec nam a april zase dvom atd...................., nech je to aspon trocha spravodlive 🙂

zlatanka30
13. feb 2011

@lenkalienka01 no dobre

petuska123
14. feb 2011

dobre rano baby..a pekneho Valentina prajem

ivta5
14. feb 2011

@cikyta ahoj, aj ty čítaj medzi riadkami. Nechápem prečo sa do mňa stále navážaš. Ja som Ti nič neurobila, ale vidím, že hájiš farby Heliosu, tak nech sa páči... Ja nemám dobrý pocit z ich práce, tak snáď si môžem vybrať aj nejaké iné centrum.

sliver
14. feb 2011

@mabumi - supeeeer že sa umúdrili 😉 takže hladkať bruško hladkať a hladkať, oddychovať, relaxovať a žiaden stres.
Ja som mala hypestimulačný, vtedy to bolo hrozné ale teraz by som šla do toho znova aj s hypestimulačným a to sa mi smiali že nikto nechodí tak rád na odsávanie vody tak ako ja 😉 každý druhý deň som bola v MT ako na koni ale som asi divná lebo keby sa ma teraz spýtali tak by som im zase povedala stimulujte ako o život ja to potom prežijem 😉 mala som 20 vajíčok z toho mi nakonci ostalo 5 jednotkových 😉

takže máme dve bojovníčky
@petuska123 a @mabumi - takže kočky dnešná valentínska dávka TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre