Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

gabi.k
27. jún 2011

@sliver no tak uz len ako vy teraz otehotnieme a bude supeeer 🙂 ako sa ti prejavil ten OHSS? mna uz bolesti prechadzaju..no neskacem ako srnka, ale Doc. vravel, ze to je normalne, ze predsa to bol zakrok a ze kym sa to vnutro vyhoji... joooj a s tym pitim... fuuuja...no moj pitny rezim doteraz kym som si nepichala stal zanic..no ale zivot ma prinutil...tak pijem ako taka duha 🙂 nic nerobim len mineralku slopem a chodim na prechazky na WC-ko 😅

gabi.k
27. jún 2011

@petuska123 dnes tuho myslim na teba... tak ked budes moct daj vediet ako si dopadla....

sliver
27. jún 2011

@gabi.k - jojo už len otehotnieš tak ako my a bude 😉
OHSS som mala taký divný tlak v hrudi pod prsiami a potom aj v bruchu také krče a pichanie
ale asi najmä ten tlak, ťažšie sa mi dýchalo
ja som tiež predtým pila že skoro nič... aj som sa snažila piť vela no nepomohlo, ale nevadí hlavne že sa uchytilo 😉 aj ked to nie je nič príjemné ale najdôležitejší je výsledok, už som na to aj zabudla 😉

gabi.k
27. jún 2011

@sliver ahaa... a ET ti to oddialilo, ci nie? jasne na take sa uz zabuda....ked pod srdieckom mas vytuzeny snik....a uz to mas za par 🙂 drzkam palce ..sonicke sa ako dari? vyvadza velmi?

sliver
27. jún 2011

@gabi.k - no malo mi to ET oddialiť... ešte to bolo aj ráno tak že najskôr skontrolovali vodu či vôbec idú vkladať ale nakoľko som mala dosť pekných vajok tak si povedali že jedno skúsia.... ale myslím že keby som mala málo vajok tak neriskujú a odložia ET...
Sonka beťári.... už straší nepravidelnými kontrakciami 😉

petuska123
27. jún 2011

@gabi.k ahojte baby.tak uz som domka mierne vytrata napisem ako som dopadla a idem spat 🙂 .takze odobrali mi 9 oocytov z toho povedali za 6 je zrelych a to 2 boli jednotkovej kvality 3 dvojkovej a zbytok 3kovej kvality.na vklad pojdem sobotu alebo v nedelu.dobru noc

gabi.k
27. jún 2011

@petuska123 tak super..... 🙂 oddychni si ....

v555
27. jún 2011

@gabi.k. správne si to pochopila 🙂 🙂 🙂

v555
27. jún 2011

@zuzu100,Dipherelin -sprav si riasu na bruchu a šup kolmo do bruška a Menopur tak isto.Ale nemusíš celú ihlu stačí do 3/4.

v555
27. jún 2011

@petuska123 veľmi dobre,ved stačí jedno 🙂 🙂 🙂

v555
27. jún 2011

@zuzu100 a už nešportuj,radšej.

helen5
27. jún 2011

@v555 tak to ja ti nezavidim vobec lebo ja si znam predstavit že je to take drahe ja som si mislela že ti poistovna preplatila . niečo . mne vobec nič jeto drahe ale ked chceme mat babo tak musime bojovat

helen5
27. jún 2011

@petuska123 je ti blbo ako mne boli ma bruch a zajtra dufam nejdeš do prace som zvedava aj ja ake zajtra budu visledki

petuska123
27. jún 2011

@helen5 ale celkom sa da.boli ale da sa to vydrzat 😉

petuska123
27. jún 2011

@helen5 a kolko ti odobrali??

ivta5
27. jún 2011

@gabi.k ahojky, čo je to prosím PK?? OKi, netreba riskovať, neboj to vydržíš. Štvrtok alebo piatok, držím palčeky

gabi.k
27. jún 2011

@ivta5 predlzena kultivacia...som mudra chii...ale aj ja som si vcera lamala hlavu nad touto skratkou 🙂

ivta5
27. jún 2011

@sliver a @gabi.k žienky, a tie bolesti sú v dôsledku toho odberu??? A vlastne kvôli čomu treba piť veľa vody.

ivta5
27. jún 2011

@gabi.k aha oki za vysvetlenie ešte mám medzery, kedže mňa to len čaká 🙂

gabi.k
27. jún 2011

@ivta5 ano..ja si myslim,ze ano...vsak ked nam to vysvetlovali tak to je vlastne vpichovanie ihly, cez ktoru ti vyberaju vysatim tie folikuly v ktorych by sa malo nachadzat vajko...

ivta5
27. jún 2011

@petuska123 ahojky, srdečne gratulujem 🙂, teraz pekne oddychuj.

ivta5
27. jún 2011

@helen5 Ahojky, tak ako si dopadla???

ivta5
27. jún 2011

@gabi.k aha, tak to potom áno. A narkóza bola aká, pichli Ti len do žily a ty si zaspala?? Koľko času si tam po odbere ešte strávila? Aspoň dáke 2 hoďky.

gabi.k
27. jún 2011

@ivta5 ani neviem ako som rychlo zaspala.... a bola som tam do dakej 11-tej tak to su este tie dve hodky po narkoze....

sliver
27. jún 2011

@ivta5 - ja čo som spomínala bolesti OHSS je hyperstimulačný syndrom, to sa stáva ked sa moc vystimulujú vaječníky a tvorí sa voda v brušku, mne ju potom odsávali každý druhý den, vždy sa tam naspäť vytvorila no postupne jej bolo menej a menej.... vodu treba piť abys a vaječníky zregenerovali z toho že tam bolo toľko folíkov, teda isto viac ako štandardne... každopádne je to záťaž pre vaječníky....

lenka_21
27. jún 2011

Caute baby, ja som tu prednedavnom pisala ... tiez chodime do MT a dorazili uz aj vysledky ... bohuzial FSH 9.54 a AMH 0.38 ☹ ☹ ☹ Je tu niektora z Vas co ma podobne vysledky a napriek tomu ide skusit IVF?
Robili niekomu z Vas opakovany odber a je tam nadej, ze ten vysledok nemusi byt 100% (samozrejme dufam v lepsi 🙂 😉 🙂 😉

Nieco sa mi zda, ze @lenkalienka01 ty to mas podobne ako ja, alebo sa mylim?

sony44
27. jún 2011

@v555 ahoj, nám povedali teraz v iscare, že by nám vedeli zabezpečiť darované vajko do pol roka, že sa tá situácia teraz zmenila a majú dosť darkýn, aj ked tá suma je hrozná....my sme boli naštelovaní, že za 3 roky našetríme tých 3700 eur, ale do pol roka to by bol problém....budeme radi ak našetríme do novembra na 4.ivf.....teda musíme, lebo lieky čo mi zostali z 3. ivf ( 900 j puregonu) majú exp. do 01.2012. Ostatné sa budem snažiť zohnať lacnejšie......tebe držím palce, aby ste sa už tiež dočkali vytúženého mimi...

sony44
27. jún 2011

@v555 - ešte niečo-aj my máme problém vypestovať embryjko do 6. dňa PK.... pri 1. ivf sme nemali čo vložiť, pri 2. ivf nám ostalo 1, ktoré sa uchytilo, ale v 6tt mu nebilo srdiečko, tak kyret a teraz pri 3. ivf som mala dve vajká, ktoré sme dali radšej vložiť na 3. den(kedže boli len dve), neuchytili sa. Tiež čakám na výsledky AMH, plánujem 4. ivf ( pol na pol s darcom spermií, aby sme vylúčili spermošky) a potom darcovstvo vajka.....ale stále dúfam a verím, že už tentokrát to vyjde s naším materiálom a my bude najšťastnejší ľudia....

janemari
27. jún 2011

@sony44 veľmi vám to prajem,už vám to musí predsa výjsť,zaslúžite si to 🙂

sony44
27. jún 2011

@janemari - ahoj. dakujeme... a vy sa máte ako??? fotočky sem tam kuknem... malinká je celá ty a je rozkošná a taká okaňa.... ako napreduješ s tým čudom 😝 , dúfam, že máš trošku viac kľudu.... držkajte sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre