Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janka134
3. júl 2010

drzim uz sa neviete dockat coooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo 😲

janemari
3. júl 2010

janka134 no neviem mam z toho zvlastny pocit.Ale ked sa vratime popiseme.

janka134
3. júl 2010

tak ako uz si doma janemari ci to by som skoro chcela ja mam dne zas 1z tych horsich dni vcera ten gonal a dnes prezmenu som stratila obrucku som nestastna dufam za uz budu aj dake dobre veci 🙂

janemari
3. júl 2010

janka 134 ano uz som doma,este sme boli u mojich rodicov.Ja som rano zapla svetlo v kupelni a plesk bolo po ziarovke aj istice som vyhodila 😀 A kde si stratila obrucku,niekde vonku ci doma?

janemari
3. júl 2010

oki kocky idem ja do postielky nech sa drobec poriadne zahryzne.Vecer vas pridem kuk,dufam ze bude aj co citat 🙂

janka134
3. júl 2010

splachla mi ju vana horsie je to ze sme ju kupovali v cechach tu taku nekupim tak musime nove ale nejdem na to mysliet dost bolo stresu uz sa sustredim len na moje babatko dufem ze to ma potesi 🙂 😉

janemari
3. júl 2010

@janka tak si mala hned zastoplovat vanu a nepustat vodu a odsroubovat sifon ak bola troska tazsia tak bude tam.Kolko si vydata? Ja mam uz s prace zodratu obrucku a po case asi budeme kupovat nove.A nebojkaj ked bude tvoje babo vacsie tak mu budes rozpravat kolko peripetii si mala kym prislo na svet. 😉

teleranka
3. júl 2010

ahojte babenky, tak som tu 🙂
v pondelok volam do iscaru a objednam sa na konzultaciu, jeeeeeeej, taku malu dusicku mam, ale v jej kutiku dufam, ze o par mesiacov si uz budem hladkat brusko a nebude to preto, ze budem prejedena :o)
mam vela otazok, zacnem touto :
- aky bol vas pribeh a priebeh navstev v iscare? a vysledok?
- trapia niektoru z vas vajecniky tak ako mna, (PCO)? ma to velky vplyv na priebeh ivf?
peeekny veeeceeer 🙂

janemari
3. júl 2010

@teleranka tak vitaj 🙂 Aj my ked sme isli prvy krat do centra sme boli nervozny.Ale po prichode mile sestricky a personal.A ked sme sa stretli s docentom vsetka trema a strach boli prec.Uplne uvolnena atmosfera.My sme skoncili v centre lebo mam endometrioza 4 stupna a nedarilo sa nam dlho otehotniet.

teleranka
3. júl 2010

@janemari
dakujem za privitanie 🙂
u nas je problem zly spermiogram mm :((((
skusali a skusame vsetky rady, ako ho zlepsit, avsak zatial sa nedari....snazime sa dva roky.

janemari
3. júl 2010

@teleranka pokial ma tvoj mm zly tvar spermiji tak tam nepomozu ziadne lieky.Ale oni vas urcite vysetria a poradia co a ako.Okrem toho ju tu jedna babenka-crazybabenka ktora ma mylim PCO a jej muz zly spg. a nakoniec otehotnela prirodzene.Takze urcite vam pomozu.

teleranka
3. júl 2010

@janemari
fiiiha , ale ako sa to potom podarilo, ked vravis, ze prirodzene? nam v starom car povedali, ze jednoznacne icsi....
mm bral aj tabletky na zlepsenie stavu, vitaminy, no vsetko, avsak nic nepomohlo :(((((

janemari
3. júl 2010

teleranka mali ist na iui,ale folik im praskol skor tak sa snazili len prirodzene.Mali prist do care vypisat ziadost na ivf a uz isli len na potvrdenie tehu.Ved ak sa tu ukaze urcite ti popise viac.Vies ono staci jedine dobre vajko a jedna spermijka a moze byt babo. 🙂

teleranka
3. júl 2010

ovulku mam pravidelnu, uz ôlen ta jedina dobra spermijka, ktora by mohla byt rychlejsia ako jej kamarati.. 🙂

janka134
4. júl 2010

tak vitaj teleranka ako tvrdi janemari nemas sa coho bat tam su taky uzastny ludia az sa budes cudovat.Tak ja dnes 21,30posledna injekcia a v utorok ideme nata pojdem si tam na 10minut zdriemnut co janemari ako sa citis zahniezduje sa drobec citis daco dufam ze to budeok tu obrucku som mala len2 roky tak mi je za nou smutno 😢

janemari
4. júl 2010

@janka134 no tak to je skoda ze ta obrucka je fuc.Dnes volal docent ze zamrazili jedno emrijko.Lepsie ako nic,ze?Popytal sa ma ako sa citim a ci sa setrim.Ja ze jasne oddychujem 😀 A aky vy mate vlastne problem ze idete na IVF,myslim ze si tu o tom nepisala. Ale uz to mas za sebou,este dnes pregnyl a budes vidiet ako ti bude zajtra cudne ze nic nepichas 😉

janka134
4. júl 2010

ahoj janemari este som sa nezmierila s tou obruckou ale co uz u nas je v tom problem manzel -spermiogram ale embriologicka hovorila ze aj horsie byvaju ja sa uz tak tesim na to babatko neviem sa dockat dnes mi doki hovoriv ze mam 10vajicok a mozno este nejake dozreju ale ze10je az az tak verim ze daco s toho bude 🙂

janka134
4. júl 2010

a ty sa uz citis ako tehu zachvilu opustis tuto tamu a skocis do tehulky ja pojdem za tebou 😲

janemari
4. júl 2010

@janka tak to mas ako ja 10 no a nakoniec mi zostali 2 jedno v brusku a jedno v mrazaciku 😔 A neboj ze opustim tuto temu vzdy sem este nakuknem.

janka134
4. júl 2010

tak sa len setri nech sa zakusi ako kliest este stele drzim palce a ta injekcia do zadku bolele ci nie
🙂 😉

janemari
4. júl 2010

vies co asi tak ako diphereline o nic viac a o nic menej.

crazybabenka
4. júl 2010

@janemari takže teraz pekne oddychovať .... nech má drobec kopec pohody na zahniezďovanie......a potom prídu samé príjemné veci......ako objímanie záchodovej keramiky........strašne ti držím palce.....o to viac drobčekovi.....nech mu je dobre v brušku a o 9 mesiacov nech s vás spraví šťastných rodičov

crazybabenka
4. júl 2010

@teleranka Ahoj......takže ako ti už janemari napísala......mám PCOS kombinovaný s inzulínovou rezistenciou.....a mangelík 100% abnormálnych spermií.....takže tiež to bolo len na ICIS......ale keďže ich má veľa a výbornú pohyblivosť.....ešte sme chceli vyskúšať jedno IUI......k tomu sme už nakoniec ani nedospeli ..... lebo folik si praskol skôr ako mal......tak sme sa posnažili.....no a teraz si užívam ranné nevoľnosti.....a teším sa s toho, že mi rastie bruško.......a nie je to od papania 😉 a keby sa dalo tak si domov kúpim súkromné sono.....aby som toho drobčeka mohla vidieť každučký deň........nič by sa s toho nestalo .......keby sme nenašli odvahu osloviť doc. Tomáša.....a ten svojím pozitívnym prístupom zmenil celý náš svet......určite pomohli lieky, čo nám dal.......ale v mojom prípade to myslím bolo dosť aj o psychike ...... prestala som myslieť na to, že nemáme bábo......lebo som vedela, že sme v dobrých rukách a doc. spraví aj nemožné aby sme si mohli vystískať nášho drobca......takže ničoho sa neboj......určite sa to podarí 😀

janemari
4. júl 2010

@crazy oddychujem a nejak mi to nevyhovuje,lebo ja som skor akcny clovek.ale si zvykam relaxovat 😀

teleranka
4. júl 2010

@janka134
nic si z toho nerob....moj drahy o obrucku skoro prisiel na svadobnej ceste... :D spadla mu do vody, ale nasli sme ju, akoby zazrakom 🙂
drzim palce pri odbere vajicok....budes na pnke potom?

teleranka
4. júl 2010

@crazybabenka
skoda, ze sa tu neda dat like, ako na facebooku...lebo by som Ti ho hned dala!!! dakujem, potesila si ma. super, ze Vam to takto vyslo. a s tym domácim sonom sa Ti vobec necudujem, uplne to chapem a viem si seba samu zivo predstavit 🙂))

janemari
4. júl 2010

Baby ja sa tak strasne nudiiiiiim. 😎

janka134
4. júl 2010

teleranka ja mam uz PN docela sa nudim stale sedim na nete janemari ty len oddychuj 🙂 😉

janemari
4. júl 2010

Ved prave ze teraz nemozem nic robit a preto sedim len na nete,alebo pred telkou a rucne prace,citam a nejako ma to nebavi.

crazybabenka
4. júl 2010

@janemari s týmto som mala aj ja zo začiatku problém......všetci čerti so mnou šili......ale keď doc. povedal, že šetriť tak šetriť.....mangel by ma niekedy najradšej priviazal k posteli 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre