Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

aninka666
22. sep 2011

@helen5 nie, do martina už nechodím, už som len u svojho gyn.

mominko
22. sep 2011

@jeny ahoj no ja som riadne nedočkavá len sa bojím, že budem sklamaná.. ☹ daj mi prosím hneď vedieť ako si dopadla! Veľmi veľmi ti držím palce!!! 🙂

mominko
22. sep 2011

@jeny ešte ak sa smiem opýtať koľko chodíš do centra a do ktorého?

ivta5
22. sep 2011

@nikitka2 Ahojky, tak ako dopadla kontrola, nepridal Ti ďalšie injekcie???

jeny
22. sep 2011

do centra chodim od juna a do Iscare v MT tento mesiac som mala mat svoje prve IVI lebo som konecne mala aspon 1 folik ale zial na ten dadum sa mi nepodarilo uvolnit z prace ☹ ale aj tak som dostala pregnyl a snazilkovali sme doma, ale asi nic z toho, uz citim v kostiach ze mrcha dorazi

petuska123
23. sep 2011

ahojte baby 5.10. mam termin na pohovor idem mat dlhy protokol tak dufam ze vajka mi to nevzdaju po 3 dnoch po opu a vydrzia ☹

tinara23
23. sep 2011

@petuska123 budem držať silno, silno palce 🙂

lenkalienka01
23. sep 2011

@petuska123 aj ja drzim palce 😉

v555
23. sep 2011

@petuska123 už to vydržia neboj a dotiahnete to úspešného konca 🙂

ludinka
24. sep 2011

ahojte baby v pondelok rano idem na sono neviete ci tam bude doc tomas? dik

jovanka81
24. sep 2011

@ludinka no my ideme v pondelok na IUI, takze by tam mal byt 😉

helen5
24. sep 2011

@jovanka81 Ahoj moja ako si dopadla na iui to si bola dnes v sobotu. .

helen5
24. sep 2011

@petuska123 Ahoj moja ako sa maš . dlho som ta tu nevidela držim ti palce aj na nohach

tinara23
24. sep 2011

@ludinka ahoj, aj ja idem v pondelok, ale zatiaľ som mala na neho vždy šťastie 🙂

dana1972
25. sep 2011

Ahojte babulky, chcela by som sa spýtať či dr. Tomáš sa vás pýta kolko si chcete dať vložiť embryek či o tom rozhodne on.......🙂

cuculik1
25. sep 2011

Dievcata, na vas skusenejsie mam otazocku, ako dlho trva cely proces ICSI, od chvile kedy pridem prvy krat do CAR az po samotny zakrok? Ako casto sa do CAR clatne chodi? Nemam ani predstavu ako to je casovo narocne.... Ja problem nemam, aspon o nom neviem, len manzel , dakujem za kazdu info 🙂

v555
25. sep 2011

@cuculik1 nechápem trošku tvojej otázke ale budem sa snažiť ti odpovedať.ICSI je intracytoplazmatická injekcia,čiže vpravenie /vloženie/ jednej spermie do vajíčka pomocou špeciálnej pipety.Používa sa ak sú spermie pomalé alebo úplne bez pohybu.Celý proces je IVF nie ICSI 😉 ,a IVF-in vitro fertilite,čiže mimomaterničné oplodnenie.Záleží od toho aký ti docent vyberie protokol,krátky alebo dlhý.To všetko závisí od výsledkov krvi a spermiogramu.Ale keby som to zhrnula tak by to bolo asi takto.Ak by si mala krátky protokol,ten trvá približne 2 týždne + odber vajok,oplodnenie,predľžená kultivácia a vklad=spolu asi 19 dní,to je len približne,nedá sa to povedať presne.Dlhý protokol trvá 4 týždne + odber atď.Toto je len keď už mate všetky odbery porobené.Ale ked si ešte nebola vôbec ,tak pripočítaj k tomuto ešte tak mesiac,dva.

cuculik1
25. sep 2011

@v555 dakujem, presne to som chcela vediet. teda viem , co jednotliva metoda znamena, len som chcela vediet, o aky casovy usek sa asi jedna, mesiac, dva..... planujeme ist prvy krat.

ivta5
26. sep 2011

@petuska123 ahojky, veľmi držím palčeky.

ivta5
26. sep 2011

@petuska123 Ja mám tiež dlhý protokol, neboj sa dotiahneme to do úspešného konca, ja som začala skôr už si pichám druhý deň Diphelerin.

jovanka81
26. sep 2011

@helen5 no, nakoniec sme vo stvrtok uzhodli, ze v sobotu je skoro, tak sme boli dnes na nasom druhom IUI. Folikuly uz neboli na vajecniku, takze tesne po ovulacii snad sme to stihli 🙂

tinara23
26. sep 2011

@jovanka81 držkám palce 🙂 ja som tam bola tiež dnes na sone 🙂 možno sme sa videli 😉

simik22
26. sep 2011

baby ahojte, ako je to s IVF s doplacanim? myslim teda, aka je najlepsia poistovna, ked chceme postupit buduci rok IVF? kde sa doplaca najmenej? Ake mate skkusenosti? Zmenila by som, kym sa este da.. diky

cuculik1
26. sep 2011

Dievcata, co mam ocakavat od prvej navstevy? Chystame sa nu buduci tyzden.....

jovanka81
26. sep 2011

My sme prisli rano o 7:45 a potom o pol 10tej...mala som cierne leginy a take harkabaste dlhe tricko no na tom sommala cernu bundu , mam dlhe cervene vlasy a som plnostihla 🙂a moj manzel bol v zelenych gatiach a tricku... 😉

v555
27. sep 2011

@simik22 Ak si už samoplatca tak je to úplne jedno v ktorej si poisťovni.Ak nie tak tam sú podľa mňa mizivé rozdiely alebo až žiadne.

tinara23
27. sep 2011

@jovanka81 tak neviem či sme sa neminuli, ja som prišla asi 8:05 a zhruba o 9:15 som odchádza od doc. . Ja som mala čierne nohavice a takú kaki dlhšiu košelu.

helen5
27. sep 2011

@jovanka81 držime ti palce a ake si brala tabletki alebo iniekcije moja . aj mi ideme na druhe kolo začiatkom novembra . a manželovi kolko razi zobrali teraz spermije . kolko krat . ked ste šli na druhe kolo a tebe čo robili brala si tabletki nahodou logest.daj vediet čo mna asik bude čakat ja teraz musim počkat kim pride mrcha dnes som dobrala druhu varku liekov a po 7 dnoch 3 kolo začnem ako doberiem tak ideme do martina.tak ta prosim napiš mi čo ti robili abi som vedela diki zatim .

helen5
27. sep 2011

@aninka666 už ti oni povedali že maš chodit k svojmu nie k nim nahodou . ved niektori chodia tam tak neviem ja nechapem . ked si sa unich začala liečit

jovanka81
27. sep 2011

@helen5 ahoj....nase IUI boli navlas rovnake...po uvodnch testoch a stanoveni diagnozy ma objednali 10 den cyklu na sono, a predtym som od 3 do 7 dna brala 1 tabletku clostilbegytu. 10 den cyklu videl lekar folikul, len jeden bol prvykrat. Zmeral ho a o dva dni opat sono, opat zmeral a na 15 den cyklu stanovil IUI. 36 hodi pred IUI som si dala pichnut pregnyl. rano v den IUI odovzdal manzel spermie, upravili ich a o 2 hodinky uz boli vo mne. IUI nebolo neusepsne a tak som opat absolvovala to iste. po mrche 3 az 7 den clostilbegyt, potom kontrolne sona , pregnyl 36 hodin pred IUI a IUI. Na druhom IUI som mala dva folikuly, ale pred IUI uz na sone neboli, lebo uz boli prasknute, tak uvidime, ci to vyjde, či nie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre