Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

sliver
2. jan 2011

ja som všetky lieky navyše čo mi ostali dala v MT docentovi, lebo mi počas stimulky chýbali dve tabletky Provery a oni mi ju dali len tak, čo tam mali navyše, tak som bola veľmi rada že im môžem dať aj moje zvyšné lieky a isto ich použijú správne pre správne dievča ktorému to pomôže tak ako mne 😉

janemari
2. jan 2011

@sliver no len ja mam problem teraz niekam cestovat,ved ja som mala na plane,ked som mala ist k nim na potvrdenie srdiecka ze im beriem vsetky lieky.Len potom sa to akosy skomplikovalo a ja som zostala sama,okrem toho mi byvalo strasne zle a nebol asom schopna cestovat autobusom a mm by ma nebol odviezol,lebo nemal zaujem ☹

sliver
3. jan 2011

@janemari - moja veď jasné vpoho, nemusíš sa toľko ospravedlňovať, to bol návrh aj pre iné kočky že keď im ostanú lieky...

janemari
3. jan 2011

@sliver ja som len vysvetlovala,ze som to mala rovnako v plane ako ty odovzdat lieky,len vies ako sa hovori,clovek mieni...
Inak pridala som foto bruska snazila som sa urobit stihlejsou 😀

bbtina
3. jan 2011

@janemari daj ich do temy Mam/nemam lieky na IVF, tam ich rýchlo predáš

janemari
3. jan 2011

@bbtina uz som dala,mam jednu zaujemkynu len to dotiahnut do konca a ostatne uvidim 🙂

tessinka
3. jan 2011

@crazybabenka , tak držím palce, lebo ono to už teraz môže byť čoskoro. Dúfam, že pekne oddychuješ. Tak sa držte. 🙂 🙂 🙂

mariajuraj
3. jan 2011

Ahojte baby, som tu nova. Aj ja rozmyslam ist do Heliosu, vraj su uzasni. No neviemco vsetko k tomu treba a co ma caka....hm

crazybabenka
3. jan 2011

@tessinka no oddychujem tak....že kašlem ako tuberák....a z nosu mi tečie ako mladoženáčovi s ...... 😀 a nie a nie sa s toho dostať 😠

crazybabenka
3. jan 2011

@mariajuraj no s Heliosom ti neporadíme......ale všetky čo sme tu.....tak sme úplne nadšené s ISCARE a doc. Tomáša.....ale hádam ti odpovedia aj baby....čo najprv chodili do Heliosu....a teraz prešli pod ISCARE

mariajuraj
3. jan 2011

@crazybabenka Aha, tak to som nevedela ze iscare je aj v martine.....vedela som len o heliose....ale ked citam vase prispevky, tak vygooglim daco aj o iscare.
A ete sa xem spytat, ze ako ste postupovali...boli ste janskor u svojej lekarky a pak v iscare???

crazybabenka
3. jan 2011

@mariajuraj áno ISCARE je aj v MT.....my s mm sme chodili najprv do iného centra.....tam nám po vyšetreniach.....rovno spievali o adopcii.....potom sme sa presťahovali na Liptov.....a cez moju prácu som sa dostala k doc. Tomášovi......dohodli sme stretnutie v MT.....išli sme v januári.....poslal ma na vyšetrenie do Ľubochni.....potom mne haproval cyklus ako vždy......doc. nasadil liečbu v marci.....a v apríli som PRIRODZENE otehotnela 😀

zlatanka30
3. jan 2011

@mariajuraj my sme absolvovali prve ivf v heliose neuspesne.hned nam povedali,ze vypisu ziadost na druhe.odisli sme.navstivili sme pana docenta v iscare s tym,ze nam urobia odbery a na zaklade toho sa rozhodne,ci ma vobec vyznam robit dalsie ivf.jasny priklad toho,ze netahaju hned peniaze na dalsie ivf

janemari
3. jan 2011

@mariajuraj okrem toho mam pocit ze tu robia zazraky,lebo viacerym sa stalo,kde nam iny lekar povedal,ze mame slabu sancu na tehu tak sme otehotneli a dokonca prirodzene aj ked bolo npr.IVF neuspesne.

tinara23
3. jan 2011

ahojte dievčence, najpr Vám chcem všetkých zaležať všetko dobré do Nového roku 🙂
@mariajuraj ja som išla do iscare len tak, nedarilo sa nám a môj gyn. so mnou nič nerobil a tak som sa rozhodovala navštíviť buď helios, alebo iscare, ale po dobrých referenciách o iscare a aj po debate dievčat v tejto témičke 🙂 som sa rozhodla preň a neľutujem. Prišli mi tam na problém so štítnou žľazou o ktorom som ani len netušila, takže sa momentelne liečim a uvidíme. a ozaj nepotrebuješ tam nič ani odporúčanie ani zdravotnú dokumentáciu, všetky vyšetrenia si aj tak urobia.

terry123
3. jan 2011

Kocky do noveho roka Vam prajem, nech sa Vam splni hlavne ten Vas najvacsi snicek, vela vela lasky a pohody. Vsetky Vas pozdravujem 😉

lenkalienka01
3. jan 2011

@mariajuraj

ahoj, ak mozem poradit za seba- do heliosu NIKDY. pripravili ma o moznost mat babatko, len ma tlacili do umeleho a po roku , ked som povedala, ze idem prec, tak som zistila, ze pred rokom som este sancu mala ☹
chodim do iscare k doc. Tomasovi, neda sa to porovnat, verim ze ma dostanu do takej formy, ze vdaka nim budem mat babatko / jedno uz mam /. viac ak chces ti napisem do IP, aby to niekto nebral, ze na niekoho nadavam, alebo posli mobilne cislo a zavolam ti.

eda70
3. jan 2011

Ja mám len tie najlepšie skúsenosti s ISCARE v Martine. V ISCARE v Bratislave som absolvovala 4 neúspešné IVF a 1 úspešné ale plod odumrel. Nakoniec sme sa s manželom dohodli, že to skúsime posledný krát v Martine (je to pre nás bližšie). Otehotnela som a zatiaľ je všetko v poriadku. No nechcem písať o úspešnosti alebo neúspešnosti ale o prístupe. V Bratislave som bola vedená ako číslo a v Martine som už mala meno. Musím vyzdvihnúť veľmi ľudský a profesionálny prístup celého personálu. Aj keď sme o IVF už toho po 5 pokusoch vedeli veľmi veľa aj tak sa nám venovali a odpovedali na všetky otázky. Veľmi milo som bola prekvapená aj tým, že embriologička sa nám venovala (aj poradila čo je pre nás dobré) všetko vysvetlila, čo v BA som ju videla len po odbere vajíčok keď mi prišla oznámiť ich počet po odobratí. Musím vyzdvihnúť aj doc. Tomáša, ktorý bol veľmi príjemný, profesionálny a myslím, že urobil všetko aj nad rámec toho čo bolo treba.

tessinka
3. jan 2011

@mariajuraj , ak sa rozhodneš zostať u nás, tak vitaj. 🙂 V ISCARE sú milí, dôkladní a ľudskí.... A ako bonus je ideálna dostupnosť, v centre mesta, priamo v nemocnici. My sme aspoň veľmi spokojní.

@lenkalienka01, neboj, nehádž flintu do žita. Možno máš ešte stále šancu, veď uvidíš, ako ďalej.
@eda70 , to je super. 🙂

kosodrevina
4. jan 2011

ahoj, tiež sa pridávam, začali sme v Heliose, v podstate im nič odborne nemôžem vytknúť, ale katastrofa bol čas! všeeetko straaaašne dlho trvalo, všade bolo plno ľudí, výsledky spermiogramu nám oznamovali na chodbe, pomedzi nás prechádzali stále ľudia.... Dr. Krajkovič bol milý, ale to podávanie rúk už má také zažité, že si to ani neuvedomuje, vyšetrenie 5 min... proste nemali tam na nás žiadny čas.
Vyvrcholilo to, keď len objednanie na kontrolný spermiogram nám dali o 6 týždňov... Tak som zavolala do Iscaru v MT a do 6 týždňov sme mali za sebou už aj IUI. Objektívne však musím dodať, že aj v Iscare v MT začína byť viac a viac ľudí. Dr. Tomáš nemá za seba zástup, rovnako ani p. embryologička, ktorá je o.i. skvelá 🙂 Sa desím, dokedy vydržia v takom obrovskom nasadení pracovať....
ale sú fakt veľmi príjemní, starostliví, venujú sa pacientom, vidieť, že Dr. Tomáš je odborník...

tessinka
4. jan 2011

@kosodrevina , my sme v Heliose zažili len ten začiatok, ktorý spomínaš, a mali sme dosť. Nadlho nás to odradilo niečo v tomto smere podnikať.Potom nás môj lekár prehovoril, aby sme pokračovali, ale dal nám kontakt aj na Iscare. 100 a 1.

Je to určite náročné, že v Iscare pracuje jeden lekár, pán docent Tomáš. Na druhej strane, myslím, že vďaka tomu centrum tak pekne funguje: informácie sa zbiehajú v jednom bode 🙂 , takže sa o všetkom potrebnom vie. A v podstate je za centrum zodpovedný jeden človek, ktorý si určite vyberal spolupracovníkov tak, aby to boli jedni z najlepších odborníkov a zároveň aby si spolu rozumeli. A to fakt vidno. Aspoň na mňa to tak pôsobí. A vďaka tomu prístupu si podľa mňa vedia všetko aj lepšie zorganizovať úkony. Je rozdiel, keď oni pacientke naplánujú vyšetrenia, aby to pekne aj časovo rýchlo klaplo, ako keď sa toho človek musí domáhať a sám sa objednávať, pričom jedna ruka nevie, čo robí druhá. Ja som veľmi rada, že sme si zvolili toto v podstate centrum rodinného typu, ale s výbornými odborníkmi. Presne ako to tu ktosi pekne napísal, v Iscare si človekom s menom, tak na teba pozerajú, a nie iba číslom. Čísla môžu sedieť na chodbe a tlačiť sa s ďalšími číslami, a preberať si tam výsledky, ktorým v podstate ani nerozumejú, ale ľudia nie. V prístupe v Iscare je však niečo ako: My vám nechceme iba vyrobiť embryo v skúmavke. My vám chceme pomôcť k členovi rodiny, k dieťatku. My si vás tu nechceme dlho pestovať ako pacienta, chceme vám dať dieťaťko a choďte spokojne preč, ďalej si žiť svoj život. Aspoň teda ja to tak vnímam a pripadá mi to veľmi povzbudivé...

zlatanka30
4. jan 2011
sliver
4. jan 2011

čítam tu krásne chvály na Iscare, áno je to všetko pravda, len musím uznať pravdu aj @kosodrevina lebo je tam fakt ludí viac a viac. Ja som patrila k medzi prvým pacientkam ked sa Icsare otvoril, bola som šťastná že som sa rozhodla pre nich ale časom som sama pocítila že tam ludí je viac a viac....na začiatku sme ráno prišli, boli sme tam tak 3-4 páry, no ku koncu ked som chodila tak už si nebolo skoro kde sadnúť...
Ako isto im nič nevyčítam, sú perfektní!!!! Len by bolo dobré si dať trošku pozor aby sa to raz neobrátilo proti nim ☹
Ja verím že je to ťažké, sú perkfektní a chcú pomôcť každému, no.....

zlatanka30
4. jan 2011

@sliver no ja ked som tam prisla tak vzdy som si mala kde sadnut 🙂 su uzastny 🙂 ja mozem porovnavat aj s heliosom.ved pan docent tam tiez kedysi robil ,vlastne ho otvaral.

kosodrevina
4. jan 2011

@zlatanka30 áno presne, oni sú viac menej všetci odídenci z Heliosu 🙂 ale robia to dobre..
ono to zas nebude asi nejaké úžasne odborné a náročné odvetvie medicíny, dookola to isté, napr. IUI v minulosti robili aj obvodní gynekológovia, ale je to skôr o človeku a o jeho prístupe, keďže sa jedná o tak citlivé veci ako bábätká.... a rodinné šťastie.... dúfam, že im to v Iscare MT vydrží aj keď si pôjdem po druhé bábo 😀 asi trošku predbieham, ale .....

zlatanka30
4. jan 2011

@kosodrevina ty si bola na ivf v iscare?a skusali ste aj ivf v heliku.

kosodrevina
4. jan 2011

@zlatanka30 nie, to by som ešte asi ani nestimulovala 😝 vlastne sme tam boli rok a nič s nami nerobili.... čo som chcela - napr. spermiogram prvý a potom po profertile kontrolný, toho som sa musela domáhať... potom som trvala na IUI, pred tým sme mali ísť na kontrolný spermiogram a ten nám dali (dvojminútové samoobslužné vyšetrenie) až o tých 6 týždňov, tak som stratila trpezlivosť.... keby neotvorili Iscare v MT tak sme tam určite doteraz.... a robili by sme IVF u nich, ale keďže si už teraz môžem vybrať..... tak vyberám Iscare MT...
a ty si bola na IVF v Heliose?

zlatanka30
4. jan 2011

@kosodrevina ano bola a nikdy viac.

kosodrevina
4. jan 2011

@zlatanka30 to ma úprimne mrzí..... to je fakt zlé, keď máš z IVF taký negatívny zážitok....
už len dúfať, že to v Iscare MT pôjde, že budeš spokojná....
držím palce!
ja som si vôbec nemyslela, že mi to vyjde na prvýkrát a navyše stále som si myslela, že motyka nejako vystrelí aj pri tom normálnom sexe 😅 zatiaľ ale nevystrelila 😠
ale nejakým zázrakom to IVF na prvýkrát vyšlo 🙂 (nechcem to ale zatiaľ zakríknuť...) ale aj keby nevyšlo, určite by som išla druhýkrát k nim, lebo som bola naozaj spokojná, venovali sa mi, pekne sa o mňa starali, a keďže sa budú aj o teba... základný predpoklad na úspech máš splnený 🙂

zlatanka30
4. jan 2011

@kosodrevina ju si zlata u nas to vlastne vyslo,bolo to biochemicke tehotenstvo. ☹ ale mam negativne skusenosti s embrylogickou
😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre