Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

moniatko13
6. júl 2011

@sony44 ja plačem,plačem..ako sa poznám,tak mne sa plačom uľaví a budem bojovať ďalej..

daska1977
6. júl 2011

@zuzu100 super, mne raz embryologička povedala, že lepšie keď sa energia a všetko dobré rozdelí medzi menej folíkov a sú o to kvalitnejšie... baby, tie čo máte veľa folíkov, pre Vás to platí opačne... 🙂 😉 😵 😵 😵 hlavne musíme každá veriť, že tie naše sú najlepšie a najkvalitnejšie!!!

sony44
6. júl 2011

@moniatko13 - my tam už máme dvoch anjelikov....a tiež veríme, že tretieho tam už nebudú chcieť......najhoršie je na tom to, že človek si myslí, že to najhoršie má za sebou,ale nie.....kým nemáš bábatko v náručí je to strach......držkaj sa..... a stačí Ti jeden max 2 cykly na regeneráciu a hor sa do snaženia....aj ked hovoria že 6 mesiacov, ale to si myslím, že platí pre vyššie štádium....po zákroku sa fyzicky šetri......

v555
6. júl 2011

@moniatko13 ,mrzí ma to 😢 😢 😢 neviem čo ti viac napísať.
@daska1977,maš pravdu vlastne čo ti povedala embryologička,mne bude stačiť aj jeden,len nech je kvalitný 😉 😉 😉

v555
6. júl 2011

@moniatko13,starí gyndoši tvrdia,na zoranom poli sa lepšie uchytí 😉

zuzu100
6. júl 2011

@daska1977 🙂

lenka_21
6. júl 2011

@moniatko13 Je mi to velmi luto ☹ ☹ ☹ Ja som to zazila prednedavnom v 8tt ... Moja, vysetrovali ti hematologiu ... mne teraz potvrdili Faktor V Leiden a vraj to mohlo sposobit MA ... drz sa, velmi na teba myslim ...

lenka_21
6. júl 2011

@zlatanka30 Prepac, ale neviem aky mate vy konkretny problem... preco pises, ze babetko uz nebudete mat?

zlatanka30
6. júl 2011

@lenka_21 ja mam problem ,mm tiez.slabe a nekvalitne vajicka a na darovane nemame.
@sony44 som uz doma z nemocky napisem ip

v555
6. júl 2011

@helen5 ,treba si veľmi dobre rozmyslieť čo a ako napíšeš do takéhoto fora.Tvoja klávesnica nemá Y????Netreba sa hneď urážať a odchádzať.Treba sa trošku zamyslieť.

lenka_21
6. júl 2011

@zlatanka30 Aky mas problem ... ak chces napis cez IP ... co mm, aky ma SPG? Ja mam zle AMH, mm ma zlu morfologiu 99% patologicky zlych (koncentracia a pohyblivost OK) plus teraz Fator V Leiden u mna...

mm bral na SPG praskovu Maku, zo zaciatku Tribulus, Selezyn ACE a Konzym Q19 a potom presiel na Profertil ... jemu to dost pomohlo, ale trvalo to dlhsie cca 6 mesiacov ...

sliver
6. júl 2011

@gabi.k - ja som prvýkrát testovala 7.den po ET a slabinký dušík tam bol 😉 ale je to indivindi, kamoške sa slabulinký ukázal až na 12.den...
možno žeby ste si mohli spríjemniť víkend 😉 ale to je na vás...ja len ako poznám seba tak ja som bola strašne chorá do testovania... mne predtým meškala mrcha 3 dnia už som testovala 😀 😀 😀 no samozrejme že zbytočne... ale nedočkavosť u mňa vždy vyhrala a veľmi veľmi som sa chcela radovať že áno teraz to vyšlo.....

gabi.k
6. júl 2011

@sliver ty si ze jaky maly pokusitel????? chii 😎

lenkalienka01
6. júl 2011

Ahojte , dnes mi toto poslala jedna kočka , velka nadej, hm......

Ahoj Lenko,

posílám svůj článek, který možná na slovenských stránkách není vidět:

Chtěla bych podpořit všechny snažilky, co to již vzdaly…Nevzdávat to!!! To je asi nejdůležitější heslo. Samozřejmě na začátku když jsme se snažili přirozeně, tak mě ani ve snu nenapadlo, že bych já mohla mít problém, cyklus byl krásný pravidelný 28denní, ovulaci jsem přesně cítila a probíhala, folikul rostl….Když to po několika letech nešlo, objednala jsem se do CARu a začalo hormonální kolečko. Byla jsem dost překvapená, že hodnoty FSH jsem měla na hranici 11-15 a pak během 2.5 let jsem absolvovala 6 IUI, 3 IVF, 2 IVF nativní, 2 imunologické vyšetření, hysteroskopii, konizaci a hodnoty FSH jsem měla velmi kolísavé od 2.8 do 16.2, zhoršila se mi štítná žláza…No, neviděla jsem svoje léčení vůbec nadějně, hlavně ten stres kolem celého hormonálního procesu byl velmi frustrující a když ve výsledku jsem pak měla folikuly prázdné, to bylo velmi psychicky náročné. Když jsem u svého posledního IVF v lednu 2011 měla folikul zase prázdný, přitom FSH jsem měla 8.6, což je v normě a po tomto neúspěchu mi doporučovali darovaná vajíčka, tak jsem se rozhodla, že tohle nebude ta správná cesta!

Již během léčení v CAR jsem zkusila několik alternativních možností: brala jsem MACU (setkala jsem se s peruánským lékařem působícím v Praze i jeho kolegyní žijící nějaký čas v Peru), mladý ječmen, propolis, hlívu ústřičnou, několik bylinných kúr od Mgr. Podhorné, navštívila jsem několik kořenářek (p. Jukl-řekl, že jsem bez problému, jen to chce čas, p. Zentrich – také neviděl problém), léčitelů spíše šarlatánů (ať již to byl p. Hakl nebo další od Roudnice, který chtěl ode mě 20tis. za směs neznámých bylin z Číny, do toho jsem naštěstí nešla) a to nepočítám kartářku Kludskou (ta řekla, že mimi budu mít, ale až na přes rok…) a děsnou kynezioložku…..Také metodu Mojžíšovou jsem cvičila a byla na nepříjemném odblokování, chodila jsem na drahou akupunkturu. Podali jsme si papíry k adopci a již jsme absolvovali všechny potřebné kurzy. Vidíte, není toho málo a to jsem určitě na něco zapomněla… A pak jsem se konečně dostala do správných rukou! Na koníku jsem viděla, že holky ze Slovenska doporučují paní Anku z Piešťan. Tak jsme se za ní v listopadu 2010 s manželem vlakem z Prahy vydali a stálo to za to. Doporučila mi, co bych mohla na svůj problém používat, základem bylinné kůry byl drmek, který jsem začala brát (než jsem ho sehnala) od ledna 2011. A k tomu, co považuji za ještě důležitější je, že jsem se dostala do rukou jedné paní doktorky (objednací doba 4 měsíce), která dělá alternativní medicínu. Naordinovala mně homeopatika na čištění organismu a začala jsem k ní chodit od ledna 2011 na ušní akupunkturu. Pak jsem v březnu 2011 u ní byla na kontrole a ona mi řekla, že jsem naprosto v pořádku, že je to pouze ve psychice. Dostala jsem tibetský EPAM pro ženy a na míru Bachovy kapky a další měsíc se stal zázrak a jsem těhotná a to přirozeně, poprvé a ve svých 42 letech J. Samozřejmě že mě čeká ještě dlouhá cesta plná nejrůznějších nástrah spojená s různými riziky, ale věřím, že vše dopadne dobře a vytoužené miminko budu mít!!!!

Doufám, že Ti to pomůže alespoň jako morální podpora!! V současné době jsem v 16tt a daří se mi dobře, jen mě čekají ještě ty testy kvůli věku. Držím moc palečky a nevzdávej to! Věra

v555
6. júl 2011

@lenkalienka01 ,dobre padne niečo takéto na dobrú noc.

v555
6. júl 2011

@gabi.k nedaj sa 😕 😕 😕 ešte vydrž aspoň týždeň....

lenkalienka01
6. júl 2011

@moniatko13 to mi je strašne ľúto ☹ ☹

lenkalienka01
6. júl 2011

@v555 áno, dodá to síl

v555
6. júl 2011

@lenkalienka01 ,no však veď mi to teraz potrebujeme ako soľ

lenkalienka01
6. júl 2011

@v555 no vidíš , ako na vás myslím 🙂 😉 😝 veď sme kámošky 😎 😎

gabi.k
6. júl 2011

@v555 nie nie nie... ja vydrzim... som v tomto posero....ved aj telefonaty do MT vybavoval moj manzel... tak snad ocika ten test on prvy 🙂 a potom ja...... chi

v555
6. júl 2011

@gabi.k 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sliver
7. júl 2011

@gabi.k 😀 😀 😀 😀
veď jasné že vydrž!!!!
takže papkaj a hladkaj bruško 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

ivta5
7. júl 2011

@moniatko13 Ahojky, je mi veľmi ľúto, čo sa prihodilo ☹ ☹ , ale Ty si veľká bojovníčka a čoskoro sa to podarí. Držkaj sa.

ivta5
7. júl 2011

@lenka_21 Ahojky, môj mm má presne také výsledky SPG, ako si písala o tvojom. Ja sa snažím mu dávať zinok, E vitamín, no výsledok je stále nulový. Lenka prosím Ťa vedela by si mi doporučiť nejaký liek pre mm, čitala som, že tvoj bral Macu, to neviem čo je, Tribulus Selezyn ACE, Koenzým Q19, nie Q10? A ešte Profertil. Je toho naozaj veľa: Prosím Ťa ktorý z týchto liekov bol u Vás najúčinejší.
Ďakujeeeeeeeeeeeeem

zuzu100
7. júl 2011

Ahojte, ako prebieha OPU??? Zajtra ráno ideme na to 🙂

zuzu100
7. júl 2011

@moniatko13 ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢

lenka_21
7. júl 2011

@ivta5 Moj manzel teraz berie iba Macu (praskovu). Objednavali sme to cez www.cajovydom.sk a Profertil, lebo ten liek ma vsetky lieky, kt.bral zvlast ... jemu to pomohlo i ked tu morfologiu sme nezlepsili, ale ma podstatne lepsiu koncentraciu a pohyblivost, takze v CAR nam povedali, ze maju z coho vyberat .... On to berie dlhodobejsie, ale prve vysledky sme videli cca za 6 mesiacov ... Jasne, bol to Konezym Q10 😉

@lenkalienka01 Super spravicka, ak mas na tu kocku kontakt, tak by bolo dobre keby nam presne napisala u koho bola a kde ... 🙂 😉 🙂

sliver
7. júl 2011

@zuzu100 - jéj tak to máš zajtra veľký deň 😉
"ubytujú" ťa v izbičke, potom pôjdeš na operačku kde ťa uspia, odoberú ti vajíčka, oplodnia ich vašími bojovníkmi, keď sa preberieš a oddýchneš si tak pôjdete domkov 😉
držím palce aby to bolo úspešné!!!

lenkalienka01
7. júl 2011

@lenka_21 jasne, hned som jej pisala, ci moze poslat kontakt a tak.....ja sa s vami o to podelim, aby sme mohli spolu kocikovat 😀 dnes som si nakupila Q10, matersku kasicku, pel a propolis a idem papat...aj som citala na MK, zevraj na to moje super zdravicko je dobry SARAPIS - nieco, pre zeny v prechode 😀 😀 veru, aj mlade baby, ze niektore baby po uzivani ostali prirodzene tehu 🙂 takze, nechala som v lekarni par éčiek a skusim, ved hadam to neublizi 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre