Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

mabumi
1. apr 2011

@lubka0506 joj veru sa len vylieč, daj si aj nejaký sprej do hrdla aj ten hot drink a citrónovú šťavu zmiešaj s medom a to si dávaj po lyžičkách. radšej si daj teraz toho viac - preventívne, a potom už nič nebude treba 😉

lubka0506
1. apr 2011

@mabumi ...med nemusím 🤐 ale ostatné možem...už to nieje také hrozné,včera prebehla liečba slivovicou... 😀... do štamprle slivku a pálila som bacily 😀 Dakujem za rady... 🙂

hope2011
1. apr 2011

@mabumi no mna tieto hormony urcite zvacsuju...nemam pocit nejakeho zasadneho pribratia, ale jednoducho citim, ze sa mi meni telo...takze to pripusujem jednoznacne tej stimulacii pred IUI a teraz tomu utrosu.....ale mas pravdu, ked uz konecne budeme maminy, tak sa naskaceme akolo malickeho dost a vsetko pojde dole....takze nevadiiiiiiiiiiiiiiiii🙂🙂🙂

hope2011
1. apr 2011

@lubka0506 no tak urcite hlavne bud doma, lezkaj a kuriruj sa, len klud a vela spanku pomaha....ho a neviem ci chces aj nejake lieky.....lebo niekto ani, niekto nie...ale aj homeopatika su niektore dobre!

janemari
1. apr 2011

@lubka0506 skus homeopatika,tie su najmenej skodlive a pit cajiky pri nachladnuti,lebo pri mojej skusenosti to zacina nadchou a konci bolenim hrdla 😒

lubka0506
1. apr 2011

@janemari , @hope2011 dakujem🙂

zuzu100
1. apr 2011

Ahojte,strašne rada Vás čítam. Vždy tu nájdem niečo zaujímave a povzbudzujúce. 🙂 😉
Konečne mám schválenú žiadosť 🙂 Budúci týždeň vo štvrtok ideme na konzultáciu s koordinátorkou. Pred IVF budú mi ešte urobiť nové krvné testy, výteryalebo len sono? Mala už niekto z Vás pri IVF aj predimplantačnú genetickú diagnostiku spolu s ICSI? Čo to presne znamená?

krista5
1. apr 2011

@lubka0506
aj ja odporucam velmi citronovu stavu, do jedneho caju celý citron vyžmýkať🙂🙂do pondelku si ako rybyčka🙂🙂

janemari
1. apr 2011

@zuzu100 bohuzial neviem ti poradit ☹ Ale verim,ze vsetko urobia tak ako maju a drzim palce aby vam to vyslo na prvy sup TTTTTTTTTT 🙂

sliver
2. apr 2011

@zuzu100 - ajojky, oni robia krvné testy stále, aj počas stimulácie ti budú vždy brať krv aby odsledovali ako sa vyvíjajú hormóny a aj tiež podľa toho sa určuje dávka hormónov ktoré berieš..... ten zložitý názov 😉 čo si napísala je podľa mňa pohovor s genetikom, to je úplne v poho, to robia vždy pred IVF chodí taký ujo z BA a porozpráva sa s tebou o všetkom možnom v rodine... choroby a tak.... a tiež zoberie krv a urobia testy, teda tebe aj drahému
výtery mi nerobili, sono robili aby odsledovali či maličké rastú 😉
držím palce a vklude sa pýtaj TTTTTTTTTTTTTTTTTTT

hope2011
2. apr 2011

ahojte, tak ako sa dnes mate tehulky aj netehulky...konecne je krasna sobota...ale pre nas zeny jasne ze pracovna 🙂 ja este 6 dni a budem vediet vysledok.....hm....co bude na teste???? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lubka0506
2. apr 2011

@krista5 dakujem určite to vyskúšam lebo nie a nie to prejst...ved mi nedajú ani embryjká... 😒 ☹ musím byt fit... ☹

lenkalienka01
2. apr 2011

@hope2011
no predsa //

janemari
2. apr 2011

Ahojte tak dnes bolo vonku krasne 🙂
@hope2011 no co by si chcela mat na teste hadam nie *,alebo -,alebo + jasne ze tam budu // 😀

seviliana
2. apr 2011

Ahojte, uz druhykrat pisem tento prispevok, nieco som postlacala a vyhodilo. Aj my sa chystame do centra, do Iscare, citam dlhsie vase prispevky, avsak akosi som nemala nutkanie zatial pisat. Teraz som sa zaregistrovala, reku, urobim prvy krok. Nemame este termin, ale urcite v najblizsich dnoch zavolam.

Drzim vam vsetkym palce, vidim, ze zazraky sa deju. My sme uz cakali strasne dlho, ale povedali sme si, ze konecne sa rozhybeme, nie sme najmladsi.

Predpokladam, ze absolvujem IUI, hormony som uz brala, kooopec - Clostil, Duphaston, Utros, Pregnyl, atd..., no nezabralo. A tiez som pribrala. Az sa desim, ze ked dojdem do centra, tak pojde moja vaha hore. Baby, co mate skusenosti, v centre je povinne sa postavit aj na vahu??? Pred lekarmi? Juuuj, aby neutrpeli sok 😀 😉 ....

Tak koncim moj prvy prispevok, drzim palce a urcite sa este ozvem. Pekny vecer vsetkym 😉 🙂

janemari
3. apr 2011

@seviliana nemusis sa nicoho bat a pokial viem,tak vahu nahlasis sama nebudu ta vazit 😉 Ani ja som nemala 50kg ked som tam isla neboj.A co na tom,ked budes mat aj 100kg hlavne nech sa babetko podari,potom mozes uvazovat o chudnuti 😉 Drzim palce aby ti to vyslo.

hope2011
3. apr 2011

@janemari ahooooj,
sme sa vratili z dlhej prechadzky so psikom, tak bolo krasne....ale takmer cely cas som rozmyslala, ze uz o 5 dni budem testovat, ale ja na sebe necitim ziadne priznaky...vobec nic....tak sa bojim zlej spravy.....🙂 a uz sa na nu aj psychicky pripravujem, lebo co ine mi asi ostava......
prajem krasny dnik......🙂

hope2011
3. apr 2011

@seviliana ahoj, tak ti moc drzim palce pri prvej navsteve, uvidis, bude to dobre...su tam velmi mili ludia a hlavne pan docent, ten je skvely....na vahu sa nebudes musiet postavit...ja som len povedala kolko vazim...ale len odhadom, kedze sa nevazim aby som sa prilis nestresovala🙂 a to ze som pribrala tak to vidim na veciach...ved to je strasne ako rifle neobleciem, co som kedysi nosievala☹ ale co uz, nevadi, kvoli babatku vsetko.....
tak potom daj vediet ako dopadla prva navsteva...my sme vedeli do coho ideme, lebo jedna kocka mi presne opisala prvu navstevu...inak by som ani netusila, ze budu robit manzelovi hned spg.....
a ako dlho sa snazite???? uz ste niekde inde boli na vysetreniach?????

hope2011
3. apr 2011

@zuzu100 ahoj, tak drzim palce....my sme boli na genetickom vysetreni, este sice nemame vysledky, ale uz by mal o tyzden p. doktor z BA zavolat....tak ako ti uz aj napisali, len sa porozpravate asi 10 minut, zoberu vam krv a to je vsetko......
tak nech IVF vyjde....to sa budeme teda mooooooooooooooooooc tesit🙂 taaaaaaaaaak silno drzim palce!!!!!!!!!!!!!!

zabka1124
3. apr 2011

@hope2011: ahojky, chcem sa opytat , ako ste sa objednavali do Iscare???My chceme dat zatial spravit MM spermiogram, potom by sa uvidelo co dalej!!!Len neviem komu mam zavolat 😒 !!Ja mam HP v poriadku, beriem duphaston, aj tak stale nie som tehu, tak chceme zacat takto, najprv mma potom co nam poradia!!!A to hned sai treba zajednat nejaky pohovor s koordinarkou??moc dakujem🙂

krista5
3. apr 2011

@lubka0506
zajtra velmi drzim palceee, a potom uz len oddych, a hladkat bruško🙂

tinara23
3. apr 2011

@zabka1124 zavoláš na recepciu do iscare, číslo nájdeš na ich stránke, objednajú ťa spolu s manželom. Najprv odovzdá manžel spermie a potom pôjdete spolu na konzultáciu s docentom. Teba doc. vyšetrí sonom, urobí stery a ak sa dá zoberú ti krv na HP. Objednajú ťa tak, aby si nemala menštruáciu, aby ťa mohli vyšetriť. Pri konzultácii už budete mať výsledky spermiogramu, akurát morfológiu tak do týždňa. Ak máš nejaké vyšetrenia za sebou zober si aj dokumentáciu od toho. Spg. stojí 16 eur, to bolo jediné čo sme platili pri prvej konzultácii a tam sa dohodnete aj čo ďalej.

janemari
3. apr 2011

Ahojte kocky toto je pre snazilky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂
@hope2011 skus na to nemysliet,pekne pokracuj vo svojom vsednom zivote a ked budes mat testovat tak si daj pripomienku do mobilu ,aby si nezabudla 😉 A budes vidiet,ako to dopadne.Drzim palec TTTTTTTTTTTTTT 🙂

zlatanka30
3. apr 2011

@janemari ahoj.davno som tu nebola

janemari
3. apr 2011

@zlatanka30 ahoj moja tak ako sa mas?Co mas nove?Dufam,ze len pozitivnejsie veci 🤐

hope2011
4. apr 2011

@zabka1124 ahoj, no mm nerobili spg nikde inde len v centre...mozno sa to da aj u urologa, ale to vobec neviem....to uz ked sa objednate do centra, tam vam povedia co dalej...pripadne vy poviete ze by ste asi chceli len vstupne vysetrenia, ale ani v tom nie som si ista, ci sa to da....my sme len zavolali do ISCARE a objednali nas do troch tyzdnov....len akurat som mala mat v tom case MS, ale nastastie sme to stihli...lebo dr ta hned vysetri, pozrie v akej fazy cyklu si, ako tomu zodpoveda maternica, sliznica, folikuly atd...no a manzel ide v ten isty den na spg, na ktory sa o dve hodiny spolu s dr pozriete....takze tak, neviem, ak mas hocijake otazky, kludne sa este pytaj....a ako dlho sa snazite?????? prajem vsetko, vsetko dobre!!!!!

hope2011
4. apr 2011

@janemari ahoj, no dakujem za virusiky, juuuj keby tak zabrali...vcera sme uz boli s manzelom naozaj taky smutni, lebo som mala take pocity na MS, lebo dnes by som podla vsetkeho mala dostat...ale kedze beriem utros, tak to asi nedostanem, vsak???? tak moje telo chuda zmatene uz z toho utrosu....aj dne rano mi je veru tak.....no ja neviem....vsak zivot ide dalej, bdueme bojovat🙂 a inak to vies ze sa na to neda nemysliet...snazim sa byt zamestnana vselijakymi myslienkami, ale cez vikend je to ine....teraz od pondelka do stvrtka sa ani nezastavim...tam to bude vari lepsie🙂

janemari
4. apr 2011

@hope2011 ja som tiez cakala na mrchu mrchatu,uz som ju mala mat,chodila som s intimkou a kazdu chvilku na wc,ze sa mi to uz spustilo a nic.Tento pocit trval par dni a mrcha nikde,potom to preslo a nakoniec ma baby nahovorili na testik a boli //.Ale je lepsie cakat horsie a dufat v lepsie.Nadalej verime,drzime palceky a budeme ocakavat //,dobre ? 😉

hope2011
4. apr 2011

@janemari no si velmi zlata...keby si tak mala pravdu....vsak este 4 dni a vsetko bude jasne....ach jaj, toto cakanie...a ty si uzivala utros???? alebo nie,,??? krasny dnik prajem

mabumi
4. apr 2011

ahojte dievčatá, ako sa máme?
@lubka0506 lepšie? dúfam, že ti všetky tie "medicíny" zabrali. ja som dnes zostala doma, lebo ma to nejak neprechádza. kedy máš to KET 😅 ? držím prstíky.

janemari
4. apr 2011

@hope2011 no pri ivf ano brala,ale ked som otehotnela tak nie.Nemala so dovod ho brat lebo sme cakali na,mrchu,aby som mohla zacat papat lieky na KET.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre