Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

krista5
14. apr 2011

@zlatanka30 to nebol vtip 😀 😀

zlatanka30
14. apr 2011

@krista5 ved ja viem,ze nebol. 🙂

krista5
14. apr 2011

@zlatanka30
😀 😀

sony44
14. apr 2011

@zlatanka30 - tak ti držím palce, aby ste dobre vybrali a hlavne, aby ste to ešte nemuseli využiť, myslím tým, aby vystačil manželíkov materiál 😉 😉 je tam tá možnosť, že ked bude dosť manželových, že sa darca nemusí využiť??? či ako to je? alebo ked sa raz rozhodneš musíš to využiť? my sme tiež uvažovali dat to pol na pol, ale nejako som sa stiahla, že ked má ešte mužíček, tak to budeme skúšať len s jeho

zlatanka30
14. apr 2011

@sony44 dakujem.skusime pol na pol a ked to nevide budem vediet,ze mam uz slabe vajicka. ☹

sony44
14. apr 2011

@zlatanka30 - áno presne.....aj nám to preto navrhovali, žeby sme videli, kde je problém, či v mm alebo vo mne ( aj vraveli, že jedna pani si dala vložiť jedno manželove a jedno darcove- dôvod?? asi aby nevedela ktoré sa jej ujalo), ale my sme sa rozhodli ešte takto, ale ani takúto možnosť nezavrhujeme.....

zlatanka30
14. apr 2011

@sony44 🙂

lubka0506
14. apr 2011

@sony44 nie neskúšala som test,myslím že je to zbytočné!... Rozprávate sa tu o darcovských spermiách?...To je ale drahá záležitost nie?
@janemarie už je v nemocnici tak nech jej to dobre dopadne!

hope2011
14. apr 2011

@sony44 hm, naozaj asi mas pravdu s tym, ze sa treba posetrit, ale netreba to zase asi prehanat....vies, u nas v robote uz tri mladsie kolegyne davno aj porodili, kazdy by uz len pocul to iste odomna...ked mi gratuluju, tak vsetci pekne k babatku....my dokoncujeme domcek, tak ze novy cloviecik do noveho domceka...ale ach jaj, ako velmi by som chcela...ako moc tuzim,.....co mam robit, ked sa to nedari???? teda, dufam, ze sa nedarilo...lebo teraz nastava obdobie pre kazdu z nas, ze sa to podari!!!!!!! kedze mam PCO, tak je jasne ze ten nabeh tam mam...ale mas pravdu docent je velmi pedantny clovek a urcite by ma nevystavil riziku.....ale aj tak bojim ☹
a ty si myslis, ze kedy by sa mohlo presne zrealizovat vase dalsie IVF?

hope2011
14. apr 2011

@mabumi ahojky, tak ako sa mas???,

hope2011
14. apr 2011

@lubka0506 takze mas normalne MS????? to snad nie je ani mozne?????? boze ja som tomu tak verila....a test si si dnes nerobila????? moja, no je mi to luto....moc, noazaj

mabumi
14. apr 2011

@hope2011
@sony44 baby pozývam vás do témy LePeTeN. je to pokračovanie témy Všetci tehotní a ja nič - dokedy?. sú tam smutné baby ako sme my, ale začali sme sa snažiť rozosmiať jedna druhú a bojujeme tak proti depkám. ak máte čas, pozrite si aj tú staršiu tému asi od strany 10 (tuším) a tak zistíte, ako vzniklo LePeTeN a verím, že sa aj trochu zasmejete. ja som to veľmi potrebovala a pomohlo mi to 😉
@lubka0506 ak máš chuť tak aj ty 😉
a samozrejme že aj ostatné kto chce

hope2011
14. apr 2011

@mabumi diky moc...urcite tam nakuknem🙂

crazybabenka
14. apr 2011

@mabumi ďakujeme 😉 mne sa to zdá ako včera....čo sme boli prvý krát v centre...a už mám doma tú našu hviezdičku..... anjelika s rožkami 😀

lubka0506
14. apr 2011

@hope2011 ano trochu slabšiu ako zvyčajne a menej bolestivú ale mám. Test som nerobila...
@mabumi kuknem to🙂

helen5
14. apr 2011

@hope2011 a šla si dned ten den do prace tak to neni dobre a nechceli ta vipisat na marodku že si šla hned do prace

sony44
14. apr 2011

@hope2011 - včera mi pán doc.povedal, že odber by mohol byť okolo utorka alebo stredy ( bola som prekvapená, že tak skoro, to budem len 11 alebo 12 dc a tie predchádzajúc som mala OPU až na 16dc), ale ak to má byť ok tak nech to je aj zajtra 😀 teda nieeee !!!!!ešte nech folíky pekne rastú, aby tam boli kvalitné vajkááááá .... uvidíme zajtra ako podrástli, či budeme spokojní a či zostávame na pôvodnej dávke.......
jéééj vy staviate domček???!!! aký? a v akom štádiu dokončovania ste????tak už naozaj len bábatko chýba.... a aj to príde, uvidíš......
my sme zvažovali či postaviť alebo nie, ale nakoniec sestra nechcela ostať doma (postavili si bungalov) a my sme ostali u našich ( máme veľký dom) - máme prerobený vrch, ani neviem prečo sme sa nakoniec tak rozhodli, čoho sme sa zľakli, už by som sa tak nerozhodla, fandííím ľudom, čo sa odhodlajú na stavbu domčeka
@lubka0506 - áno dali sme debat na darcovstvo- čo som pozerala cenníky, tak darcovstvo spermií je finančná "pohoda", ale vajíčka vychádzajú do 4000 eur - to je už sila ( ale je jasné v čom to je- žena aby darovala vajíčka musí podstúpiť to čo my pred odberom, kdežto chlap má tú prípravu a samotnú realizáciu jednoduchšiu)ako vždy!!! 😀 😀 ale aspon že ich máme, no nie!
@mabumi - no kuknem, čo tam máte za témičku!!!!!! booože zas doma nič neporobím...ani neviem ako a mám týždeň dovolenky fuč!!!!! 🙂

hope2011
14. apr 2011

@lubka0506 a neskusis si urobit testik???? tak by som ti priala aby malicke tam bolo...kedy ides na sono????myslim moc na teba

hope2011
14. apr 2011

@helen5 no ja som isla hned do prace po iui, teraz to uz nespravim...v ziadnom pripade....nech si to nevycitam....a ty??? ty by si bola PN?

hope2011
14. apr 2011

@sony44 tak som velmi zvedava ako zajtra dopadnes na sone..ze kolko je folikov a ako vyzeraju tie tvoje vajinka🙂🙂🙂 ano staviame domcek, ale malinky, 4-izbovy bungalow, pretoze byty boli v tom obdobi, ked sme kupovali pozemok tak drahe, ze nam to prislo za cenu 3-izboveho byu s prerobenim...teraz ceny isli troska dole, ale my nelutujeme ani trosicka...je to nase kralovstvo, manzel sa v tom domceku vidi, pretoze ho staviame svojpomocne a on tam travi kazdy den a pracuje-vcielka moja milovana🙂 no a ja sa vidim zase ako bude vymalovanie, aky bude nabytok atd...teraz riesime kuchynsku linku🙂 to su kraaasne starosti...aspon pre mna...
moooooc drzkam palce tvojim vajinkam....nech su krasne a nech je ich veeeela krasnych.....🙂

hope2011
14. apr 2011

@crazybabenka ahojky, vam ako pomohli mat tu nadhernu hviezdicku a ako dlho vam to trvalo???? tesim sa s tebou🙂

crazybabenka
14. apr 2011

@hope2011 noooo snažili sme sa 2 roky.....o mojom "zázračnom otehu" sa tu popísalo veľa 😀 ale asi tak v kocke.....v januári alebo februári 2010 už presne neviem sme prišli do centra....a v apríly som bola tehotná 😀 otehu som v príprave na IUI....klasica....clostil, dufaston, utrogestan.....a v mojom prípade aj metformin....lebo mám popri PCOS aj inzulínovú rezistenciu.....no a praskol mi folik skôr ako sme mali ísť na IUI....tak nám dal doc. radu, že sa máme posnažiť doma ..... no a motyka vystrelila 😀 ....takže mi sme to vybavili....skoro v rekordnom čase 😀

sony44
14. apr 2011

@hope2011 dakujem si zlatá... dám vedieť..........akurát som prišla z von, bola som sa vyvetrať so psíkom...to je teraz taký náš rozmaznaný lizoňko a teraz sme ho dali ostrihať, tak je z neho taká ovečka.....
to ti verím, že sa z domčeka vytešujete, aj sestra stavala svojpomocne, takže niečo sme tam aj my pomohli... tiež dosť peniažkov ušetrili ( majú 4 izbový - mne sa páčia tieto malé domčeky - je to praktické aj na upratovanie aj na údržbu a pre 4-člennú rodinku ideálne) a kde zatial bývate?

hope2011
14. apr 2011

@crazybabenka no tak to je nieco naaadherne a priam zazracne, naozaj!!!ale malo to tak byt, takze uz aj mate doma babatko, to je ten najvacsi dar....som stastna, ze vam to takto vyslo....ze ste sa nemuseli trapit hlavne tymi zakrokmi a injekciami atd....a mate chlapceka ci dievcatko????,

hope2011
14. apr 2011

@sony44 my sme zatial teda uz 6 rokov u mojich rodicov v rodinnom domceku, tiez v podkrovi....je nam tu uzasne....ani sa mi nechce odtialto odist...mam tu vsetko...rodinu, prostredie, zazemie mojho celeho zivota....ale zivot ide dalej, budeme len 5 km od nasich, takze velmi blizko...ale zaroven aj daleko...neviem si to ani predstavit...my sme velmi harmonicka rodinka, moc sa mame navzajom radi...este aj so susedmi, takze to bude tazky odchod....ale novym byvanim pridu vari aj ine zmeny v nasom zivote...a to hlavne ze by uz babatko mohlo byt a tym sa zmeni uplne vsetko....aj my mame psikov....mame ocka a dcerku.....takze tiez rodinku....akurat ten ,, ocko ,, tiez sedi pri mne a kuka na mna ako tu dubem a ,, dcerka,, je s manzelom na domceku...lebo ju sme si dali ,, vyrobit,, 🙂🙂🙂 takze ona pojde s nami.....naozaj drzim zajtra moc, moc palce....uz si predstav naozaj ze o chvilu si tehu...to je uzasnyyyy pocit🙂

sony44
14. apr 2011

babulky, čítala som v téme tehulky z iscaru, že janemrai idú dať zajtra vyvolávačku a ide sa na klasický pôrod, a cisársky len ak by nastali nepredvídané udalosti...takže držíme palce
@hope2011 - crazybabenka je naša inšpirácia, má krásne dievčatko ( ak môžem za ňu napísať) snád sa nenahnevá a je zázrakom a dôkazom toho, že aj pri diagnóze PCOS aj inzulínová rezistencia a 0% dobrých spermijok sa dá otehotnieť aj prirodzene

hope2011
14. apr 2011

@sony44 ach, to su naaaaadherneeeee slova, co si teraz napisala...vliala si do mna normalne nadej...a uzasnu....inak my tiez stale dufame, ze sa to podari prirodzene...je to asi troska naivne, ze????? je mi dnes nejako clivo....asi tie hormony co uzivam na mna nejako doliehaju......

crazybabenka
15. apr 2011

@hope2011 no máme Paulínku

hope2011
15. apr 2011

@crazybabenka no taaaaa je kraaaaasnaaaaa. srdecne este raz blahozelame🙂🙂🙂

krista5
15. apr 2011

@crazybabenka
gratulujem a malinka je nadherna....tiez som citavala vase diskusie....a teraz ani neveis ako si ma povzbudila, lebo mame rovnake diagnozy, a som stasna ze sa to da aj "normalne" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre