Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

crazybabenka
26. okt 2010

aby som nezabudla TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT T TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

bbtina
26. okt 2010

🙂

janemari
26. okt 2010

Pridavam aj ja TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

petuska123
26. okt 2010

baby pri 1 konzultacia ste si brali aj suknu???ci mi to netreba??

lasocka1
26. okt 2010

@petuska123 tam maju take super zasterky okolo pasa tak nad kolienko tak sa neboj nebudes sa tam prechadzat naha :D

zuzkap221
26. okt 2010

@lasocka1 ja idem v piatok este len na prvu inseminaciu,nevies boli to?a ty tiez chodis do iscare?na kolky krat sa ti podarilo otehotniet?

bbtina
26. okt 2010

@zuzkap221 čo sa týka inseminácie je to veľmi individuálne, potvrdila mi to aj sestrička, že niektoré ženy im kričia od bolesti, niektoré necítia vôbec nič, ja som cítila taký nepríjemný tlak, ale nič neznesiteľné, dalo sa vydržať

lasocka1
26. okt 2010

@zuzkap221 ahojky ja som podstupila inseminaciu minuly stvrtok a tiez prvy krat. neboli to len je to kustik neprijemne. Teraz cakam do buduceho stvrtku a az v tedy si mozem spravit test tak uvidim ci budeme cakat dietatko :D

tessinka
26. okt 2010

Ahojte, babulky 🙂 🙂 🙂 .

Inak, práve som rozmýšľala, že žena ma normálne do cca 30 rokov v každom cykle šancu otehotnieť 1:4. To je 25%, ak dobre počítam. A pri IUI je to trochu menej ako 20%, však? Tak to je porovnateľné, čo poviete? A naše šance sa určite dlhodobo zvyšujú tým, že sme v správnej diskusii, kde lietajú nákazlivé tehuvírusíky 🙂

A k tým tehotenským príznakom - keď som čakala naše slniečko, tak mi ani nebolo zle, ani som nevracala, ani raz... Prvé týždne som tiež necítila nič, potom iba takú únavu, stále sa mi chcelo spať, akosi ťažko som sa všade vliekla... Až takmer po 6 týždňoch mi začali prekážať vône, doma mi všetko smrdelo, raz sme kúpili zemiaky a to sa nedalo v kuchyni dýchať, tak som kúpila Airwick osviežovač vzduchu a keď som ho otvorila, len potom mi bolo nanič, to bol des...A pochopila som, čo znamená mať kovovú chuť v ústach.... A potom mi vyšiel prvý test... Ale keďže to už oficiálne koniec 2. mesiaca, a dovtedy som to zvládla, tak som si povedala, že už mi predsa hádam zle nebude...Ale aj som si preventívne dávala k posteli piškóty, a vždy som jednu-dve zjedla, kým som vstala, to asi pomáhalo.

Takže mi je jasné, že tehotenské príznaky môžu prísť aj neskôr...

tessinka
26. okt 2010

Dúfam, že sa nám čoskoro ozvú aj dejka12 a sliver 😉

crazybabenka
26. okt 2010

no babule máme v Tehulách ododnes bábatko.....Nellymn má dcérku Sofinku......takže babule....nech je nás čo najviac 😀

lubka0506
26. okt 2010

ahojky babule 🙂 J a začínam hltat vírusíky...Dnes idem na Pregnyl a vo štvrtok na odber vajíčok 😵

...blahoželám Nelly a aj Sofinke!...vela zdravia 😵

tessinka
26. okt 2010

🙂 Pekné správy. 🙂

Babule, pozerala som vo viacerých diskusiách, že niektoré kočky sa po IUI šetrili, jedna písala, že celý deň, druhá dokonca že celý týždeň.... A týmto dvom kočkám to vyšlo... Tak ja som sa nejako extra nešetrila, snažila som sa nedvíhať ťažké veci, ale neležala som, ani ma nikto neobsluhoval... Aj teraz normálne chodím, behám, chodím veľa pešo, ako vždy, cez víkend som upratovala...Cítila som sa fajn....Stále si myslím, že je to už na vôli božej, ale ... No neviem, asi som mala trochu pribrzdiť... ?

Lasocka, a ty? Šetríš sa?

crazybabenka
26. okt 2010

@tessinka to je u každého individuálne.....ja som v prvých týždňoch balila a sťahovala....nehovorím, že som dvíhala ťažké krabice ale aj tak

janemari
26. okt 2010

@lubka0506 tak specialne pre teba TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

janemari
26. okt 2010

@tessinka ja som sa snazila po ivf ako tak setrit a nevyslo to.A teraz ked som otehotnela som malo spala,mala tazku pracu skratka isla som na h... padnut a bac tehotna.

terry123
26. okt 2010

@tessinka K tomu setreniu asi tolko. Ja som sa po IVFku setrila, zvolnila som tempo, nedvihala som tazke veci, snazila som sa vela relaxovat....a este som sa snazila na to moc nemysliet,nechodit na fora a velmi sa pozorovat .
Ani test ma nepokusalo robit skor ako po 10 dnoch, nechcela som po x-ty krat zazit sklamanie. Ale to aj tak neskor prislo ☹ ☹ Bohuzial to nevyslo, ale teraz sa tesim na dalsi boj.
Takze ako ma byt, bude. Je dobre sa setrit, ale nie je zarukou, ze budes tehu. No moze to pomoct a odporuca sa to.
Vsetko dobre Sofinke!!!
Pekny vecer vsetkym

crazybabenka
27. okt 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

zlatanka30
27. okt 2010

aj ja sa pripajam k vam

crazybabenka
27. okt 2010

@zlatanka30 vitaj 😉

zlatanka30
27. okt 2010

@crazybabenka dakujem

petuska123
27. okt 2010

zajtra je den D 😉

janemari
27. okt 2010

@zlatanka30 vitaj a nech je to tentoraz uspesneeee aby nas tehuliek bolo viac.
Cerstve TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

zlatanka30
27. okt 2010

@janemari neviem mam strach mozno sa na to vykaslem uz.

crazybabenka
27. okt 2010

@zlatanka30 to ani počuť nechcem.....posledné čo treba strácať je nádej.....a bojovať treba až do konca.....a kto má strach nesmie ísť do lesa 😀 neboj....aj ja ten strach poznám.....vyše roku som sa odhodlávala na to ísť do centra.....a vidíš chodili sme tam 3 či 4 mesiace.....aj to som polovicu času čakala kedy sa uráči prísť mrche....aby my mohli robiť vyšetrenia.....ja viem, že to je trošku extrém.....ale za vyskúšanie nič nedáš

zlatanka30
27. okt 2010

@crazybabenka juj ty si zlata.my ideme z pokaslaneho ivf hned do dalsieho centra.tak neviem,ci to nevadi ze hned.

crazybabenka
27. okt 2010

@zlatanka30 tak ja si myslím, že je to v pohode.....určite vás nebudú tlačiť hneď do ďalšieho ivf.....veď aj telo a hlavne psychika potrebujú oddych....ale zmena prostredia......a hlavne keď zistíš aký sú v centre úžasný.....môže veľa pomôcť....a hlavne.....možno dostaneš nové možnosti 😉

zlatanka30
27. okt 2010

@crazybabenka ved prave to,ze nam ponuknu ine moznosti.ked sme chceli darcovske tak nebolo treba.a ked sa mali oplodnovat vajicka tak som mala len 4 a tri sa horko tazko oplodnili.to 4 uz nie lebo neboli spermie.juj taka som nasrata na nich.aspon hnev ma zenie vpred

crazybabenka
27. okt 2010

@zlatanka30 fuuuu ťažké....a ak sa smiem spýtať....do ktorého centra ste pred tým chodili.....a kto s vás má "problém" ty alebo manžel?

zlatanka30
27. okt 2010

@crazybabenka boli sme v heliose.mame problem obaja. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre