Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

crazybabenka
9. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT T TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janka134
9. nov 2010

ahojte babule ako sa mate ja ok citam vas pravidelne ale uz neprispievam vsetkym drzim palce sliver tebe vobec to tahanie vody nezavidim mne 1x vytahovali neboloto prijemne ale velmi ti drzim palce pozdravujem pa 🙂 😀

sliver
9. nov 2010

@janka134 - dakujem janka, a ako sa máš ty? ako pokračuješ? aj ja mávam chvílky ked vôbec nenapíšem nič a potom občas napíšem viac... ale čítavám pravidelne 😉

terry123
9. nov 2010

@tessinka Od vcera papam Proveru. V dalsom cykle, pravdepodobne koncom buduceho tyzdna idem stimulovat pred IVF 🙂 🙂 Rychlo to teda zbehlo...
@sliver 😉 😉

Pekny den vsetkym 😎

tessinka
9. nov 2010

Ahojte, všetky, pekný deň.
@terry123 , tak to ešte stihnete pred Vianocami.

My to máme organizačne tento mesiac nejaké komplikované, ale dohodli sme sa na iui v prirodzenom cykle. V Iscare sú naozaj milí, snažia sa vychádzať v ústrety a pri toľkých pacientoch stále majú prehľad... Fakt klobúk dolu.

Tak sa všetk držte. Špeciálne sliver a lubka 0506 🙂 . A vďaka našim tehulkám za vírusíky 🙂 .

janka134
9. nov 2010

@sliver mas ip

mk7777
9. nov 2010

Ahojte🙂viem Vám povedať stopercentné info...velmi dobre poznám to centrum,metody,zamestnancov,ak má niekto seriozny záujem,napíšte mi na mail,zodpoviem Vám otázky,presne,bez domnievania.Ďakujem,ahojte

crazybabenka
10. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
10. nov 2010

@sliver TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀

sliver
10. nov 2010

@crazybabenka - mňamky 😉 ďakujem
si zlatá že na mňa myslíš 😉

janemari
10. nov 2010

Tak pridavam aj cerstvucke TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

belisima10936
10. nov 2010

Ahojte, chcela by som sa vas spytat, ci mi viete poradit kolko by ma priblizne vyslo IVF aj s liekmi v iscare v Mt a ake lieky pouzivaju pri stimulacii, ci maju aj pera alebo len riedene roztoky. Uvazujem o zmene Car a tak by som sa aspon takto troska chcela informovat. Dakujem 🙂

terry123
10. nov 2010

@tessinka Ano stihame to, bude to "perne obdobie" 😀 aj ked som vahala,ci sa teraz do toho pustat....
@belisima10936 Mna vyslo IVF na 880 E. Lieky som mala Proveru,Diphereline,Gonal vo forme pera,Pregnyl a Clostilbegyt. Teraz budem mat to iste,ale namiesto Gonalu Menopur.Ten sa musi nariedit. A este sme kupovali Prefertil...ten stal 120 E 😒

sliver
10. nov 2010

@belisima10936 - no podla mna to je indivindi ;) každé IVF stojí inak... podla toho čo dalej ;) mňa stálo viacej lebo som mala ICSI.... ale na ich stránke je cenník tak si to vieš porovnať, ja som stimulovala Fostimonom, mala som možnosť si vybrať či chcem riedený roztok alebo pero....

belisima10936
10. nov 2010

@terry123 Dakujem pekne za odpoved aj ja som malaDiphereline a aj gonal a bola som s tym spokojna a pristup lekarov sa ti tam paci?
@sliver No ja som pozerala ten cennik ale skor som chgcela takto vediet ze zhruba kolko by ma to tu stalo a dakujem aj tebe za odpoved ja som zatial vzdy mala 17 vajicok a vzdy mi nakoniec ostalo len to jedno a viete mi este poradit, ked chcem odist z centra ci potrebujem od nich nejaky papier?

lubka0506
10. nov 2010

ahojte babule.
Chcem vám napísat že druhé IVF nevyšlo 😢 😢 😢 začala som včera špinit na 27 DC a dnes som bola v MT. HCG nízke 9,96 a mám vysadené všetky lieky ☹ Mrcha už došla dnes poobede.... ☹
...teraz sa musím dat trochu dokopy a musím si dat pokoj od koníka...ale občas vás prečítam. Všetkým nádejným tehulkám držím prsty!...vela štastia!!!

tessinka
10. nov 2010

@lubka0506 , tak to mi je veľmi ľúto... Drž sa.

petuska123
10. nov 2010

@lubka0506

crazybabenka
10. nov 2010

@lubka0506 je mi to strašne ľúto moja.....držkaj sa 😢

mk7777
10. nov 2010

Ahojte,mám o centre uplne kompletné informácie,ak má niekto záujem opýtajte sa čokolvek,poradím🙂

tessinka
10. nov 2010

@terry123 , ty si mala gonal vo forme pera, a teraz ideš mať menopur, to sú injekcie?

A môžem sa spýtať, s tým perom to bolo pohodlné? Ja s injekciami vôbec nemám skúsenosti, pýtam sa preto, že ak sa k tomu dostanem, rada by som to zvládla sama.

A riedený roztok, to sú injekcie?

A samozrejme, držím palce, nech to perné obdobie stojí za to.

Takže ak som to správne pochopila, dá sa stimulovať Gonalom, Menopurom a Fostimonom? Viete niektorá, aký je medzi nimi rozdiel? A prečo ste si vybrali práve ten váš liek? A ktorý ste znášali dobre? Vopred vďaka za odpovede. 🙂

@sliver , tak si zase o ďalší deň ďalej. 🙂 🙂 🙂

sliver
10. nov 2010

@tessinka - jojo o den dalej, božinku ale sa to tak vlečie..... prečo človek musí čakať 12 dní ☹
Mne Fostimon vybral Doc., podla mna ti doktor odporúči čím je vhodné v tvojom prípade stimulovať.... ja som pero nemala, lebo nemám problém s injekciami, tak som si každé ráno riedila a pichala klasika 😉

@lubka0506 - 😢 😢 😢 😢 😢 je mi to luto, tak som dúfala, držkaj sa a hlavu hore.......

terry123
10. nov 2010

@belisima10936 Pristup p.docenta Tomasa je profesionalny a hlavne ludsky 🙂 🙂 🙂
@lubka0506 Je mi to luto ☹ ☹ ...vela sil do dalsich dni, nech smutok rychlo odide.... 🙂
@tessinka 🙂 🙂 Menopur si budem riedit a potom az pichat. S Gonalom je to pohodlnejsie. Mozno mi ho dali prvy krat,kym si zvyknem pichat....ale Diphereline som si tak ci tak riedila. Uz v pondelok s nim zacinam...
Mne docent vysvetlil,ze ked uz som bola na IVF,ze pri dalsom zvyknu lieky menit...Gonal,Puregon,Menopur a pod.
Aj ja som sa bala pichania, prvu injekciu mi pichol manzel 🙂 , a druhu som musela zvladnut ja,lebo som bola v sluzbe 😉 Nic sa neboj,zvladnes to aj ty 😎

tessinka
10. nov 2010

@terry123 , vďaka za odpoveď.

Babenky, môžem sa vás ešte niečo spýtať? Ja tu tak surfujem po koníkovi, a vidím, že niektoré pred aj po ivf, najmä ak bolo neúspešné, absolvovali mnoho vyšetrení: laparoskopiu na priechodnosť vaječníkov, imunologické vyšetrenie na zistenie prípadnej tvorby protilátok proti spermiám, hematologické vyšetrenie, kvôli problematickej zrážanlivosti krvi ... ja sa na to všetko ešte v CARe popýtam, ale my z toho nič nemáme... ak sa môžem spýtať, absolvovali ste to niektorá, je dobré to mať? Pomôže to a nasmeruje to niekam? Mnohé sú to komplikované vyšetrenia a všetky ani nerobia na Slovensku...

crazybabenka
11. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
11. nov 2010

@sliver TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT aby sa fazuliatko poriadne zahryzlo 😀

sliver
11. nov 2010

@crazybabenka - si poklad 😉
akosi skoro vstávaš, každé ráno si tu prvá 😉 nemôžeš spať, či?

sliver
11. nov 2010

@tessinka - no všetky tie vyšetrenia sa robia ked nevedia kde je problém, tak sa vlastne hladá príčina, ja nemám ani jedno, na začiatku sme sa dohodli že pôjdem na laparoskopiu ale ked sme prišli na to kde je problém tak by to bol zbytočný zákrok...

petuska123
11. nov 2010

@sliver ahoj no a kde je teda problem??

sliver
11. nov 2010

@petuska123 - mám dosť silný PCO, čiže aj dávkou clostylu 4*1 sa vystimulovalo iba jedno vajko....preto mi doc. odporučil rovno IVF aby sme sa nejak dopracovali k vajkám 😉
alebo napr. ak má manžel zlý spg. tak si myslím že je tiež odporúčané rovno IVF....
ale toto sú fakt iba moje názory, nie som dr. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre