Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

sony44
22. feb 2011

@mabumi prepáč poslala som to 2x

xeroma
22. feb 2011

@mabumi volala si docentovi? Nikto Ti tu lepšie neporadí ako on, určite by si išla hneď ku nemu a vedela by si na čom si.

mabumi
22. feb 2011

@xeroma
@sony44 To mi je ľúto, že to nakoniec tak dopadlo. Ďakujem za rady.
Ja sa chystám ráno tiež urobiť ešte jeden test - bude 10. deň. Včera som bola u doc. - to som zatiaľ ráno ešte nešpinila, bola som tam iba kvôli bolestiam. Zajtra mu zavolám, že či aj tá teplota s tým súvisí a uvidím, čo mi povie test...

lubka0506
22. feb 2011

@mabumi moj gynekolo mi povedal po3,5 roku že či nemienim rodit a poslal nás akurát k dr. Kubišovi do BB. Tam sme chodili 1,5 roka a potom chcel doktor papier či som ja v poriadku...tak začal kolotoč so mnou. Tým že moj bývalý DR. na to kašlal tak som mávala samé mykozy a zápaly a občas cysta... Potom som bola 3 krát na operáciu a pri poslednej mi vybrali nepriechodné vajcovody. Plné vzrastov z neliečených zápalov. Počas tej doby som zmenila doktora a ten ma poslal do GF-tam to natahovali. Až po 8 mesiacoch od 1 konzultácie som išla na OPU a následne na embryotransfer. Ked som videla ako sa tam chovajú tak som zavolala do MT

lubka0506
22. feb 2011

...Pokračovanie:....a išla som na konzultáciu k nim. Absolvovala som ICSI a čaká ma KET....takže tak... 😒
Utrogestan vysad až ked ti vyslovene povie sestrička!!! Baby ja som začala tiež špinit na 8 den od embryotransferu. 😢
Držte sa!!!

mabumi
22. feb 2011

@lubka0506 😠 človek by im pobral licencie niektorým. Ja som k tomu starému chodila 6 rokov 😒 . Tiež som mala neliečené zápaly a mykózy. Ale vtedy som netúžila otehotnieť, tak som nevedela... Až keď mi s kľudom povedal, že vyzerá to aj na PCOS, ale napriek tomu nech skúšam ešte rok, tak sa mi vyjasnilo... Nič mi nedal, žiadne vyšetrenie, žiadne lieky. No ale už sme v dobrých rukách.

lenkalienka01
22. feb 2011

@mimi321
ja mam skusenost s oboma CAR a vsetkych odporucam do iscaru k dc. Tomasovi. Je to jeden skvely clovek s velkym srdcom a s odhodlanim nam vsetkym pomoct.

mimi321
22. feb 2011

@lenkalienka01 Ďakujem a za akú dlhú dobu tam objednávajú?

mabumi
23. feb 2011

čaute baby, negatívny aj tento test ☹ ☹ ☹

@mimi321 skús si tam zavolať - čím skôr to urobíš, tým skôr ťa objednajú. Myslím si, že keďže ešte nemáš žiaden testy, budú vám ich najskôr všetky robiť. Ak sa potvrdí nejaká vážnejšia diagnóza, odporučí ti IVF. Ak nie, tak najskôr budú skúšať iné, jednoduchšie spôsoby.

mimi321
23. feb 2011

@mabumi a ty si bola na ivf? koľko sa snažíte?

mabumi
23. feb 2011

@mimi321 včera som o tom písala lubke0506 na strane 125. Už sú to 3 roky čo sa snažíme 😒 . Teraz som po prvom IVF a vyzerá, že neúspešne 😒 ☹ ☹ .
na rovnakej strane sme ja a janemary vysvetľovali petuske123 aj čo všetko obnáša IVF a aký je postup. Ak chceš, aj to si prečítaj. Ale máš šťastie, že ťa tak rýchlo poslali do car, aspoň nestrácaš čas.

mimi321
23. feb 2011

@mabumi akurát som sa objednala na 21. 3. tak uvidíme.. my snažíme len krátko ale keďže viem kedy presne mám ovuláciu a nedarí sa tak bude dáky iný problém asi. No uvidíme... ako prebieha tá prvá konzultácia? ráno spg. o hodinu konzultácia a čo tam? aj mňa vyšetria či ako?

petuska123
23. feb 2011

@mimi321 ano aj teba vysetria

tinara23
23. feb 2011

@mimi321 na konzultácii, ťa vyšetria sonom, porobia ti výtery, ak by si bola 2,3DC, alebo 22,23DC, tak ti zoberú aj krv na hormonálny profil. Na konzultácii povieš aké vyšetrenia máš za sebou a pokecaté s doc., je to taký príjemný rozhovor, povie Vám aj ako dopadol spermiogram. Ja som nemala za sebou žiadne vyšetrenia, ani doporučenie od gyn a ani zdravotnú kartu. Všetky vyšetrenia si urobili v centre. A v podstate pri hormonálnom profile 3DC mi zistili zvýšený hormon štítnej žlazy, tak si ju momentálne liečim. Bolo nám navrhnuté IUI, len kvoli štítnej je to odložené. Inak všetký výsledky sme mali ok, mm perfektný spermio, ja cyklus pravidelný, ovu tiež, stery ok, krv ostatné hormóny tiež. Jediné ščo neviem je priechodnosť. My sa snažíme vyše roka.

mimi321
23. feb 2011

@tinara23 no tak prečo iui ak je všetko oki? A neplatili ste nič iba za spg? ja kartu budem mať poslal ma tam lekár. Na štítnu sa už liečim tak to by malo byť oki no tak som zvedavá na to... za iui sa platí 75€? a čo berieš na štítnu? ja už 2 roky euthyrox 25mg aj to len 1/2 lebo z celého mi búšilo srdce 😉

petuska123
23. feb 2011

volala som do MT opisala im moj stav a ze sa mi ozvu poobede.

tinara23
23. feb 2011

@mimi321 neplatili sme za nič, iba 14, alebo 16 eur za spermiogram. Nemajú čo íné s nami spraviť, keďže sa nám už dlhšie nedarí, skúsia tomu pomôcť, vyskúšať IUI, navrhli nám to 2x a ak by sa nepodarilo, tak IVF. Však doc. Vám to všetko vysvetlí. Ja som rozmýšľala isť aj na laparoskopiu, či som priechodná, ale doc. to nenavrhol, tak asi vie čo robí a pri IVF to ani nepotrebujem, takže možno nechce riskovať v mojom veku. Beriem euthyrox25, 1tabletku ráno, ale len od januára tohto roku.

mabumi
23. feb 2011

@petuska123 a čo ti je petuska?

mimi321
23. feb 2011

@tinara23 najhoršie na tom všetkom je, že za takéto veci musia ľudia platiť a na kadečo iné v tomto štáte a nepodstatné sa platí. Ešte aj alkoholikom preplácajú liečenia aj drogistom čo si to zapríčinili sami a nám keby tak pomohli to ich ani nenapadne. ☹

mabumi
23. feb 2011

@mimi321 no, to ma tiež vytáča, u nás sa na rodinu ohľad neberie, ani na populáciu 😒

mabumi
23. feb 2011

@mimi321 inak ak máš potvrdenú ovuláciu každý mesiac a na sone tvoj doktor nevidel nič zvlástne, tak asi nebudeš mať problém s vajíčkami, ani PCOS, a podľa mňa ani endometriózu. Jedine ak by si mala nejaké prekonané zápaly, alebo potom by mohol byť problém u manžela. Ale nemusí byť aj žiadny, pol roka ešte nie je veľa. Tak držím palce, možno do marca už nebudete potrebovať ani vyšetrenia 😉 Choďte v čase ovu na nejakú dovolenku, to býva osvedčený recept 😀 (ak ste zdraví)

tinara23
23. feb 2011

@mimi321 no bohužiaĺ čo narobíme, ešte to IUI 75 eur je ok, ale IVF, tak to sú už iné pecky 😠

petuska123
23. feb 2011

@mabumi nic mi nieje 😀 len mi kazali zavolat ako dopadnem z testom tak som im zavolala a oznamila ze test bol negativ. a ze utros som vysadila.a sestricka mi povedala ze sa mi ozve ked sa o tom porozprava slekarom.lebo mrcha mi nedosla. tak mi volali naspet a ze utros si mam zacat zas zavadzat a v piatok spravit test a zavolat im. ale ako tam citam tak cca trva kym pride mrcha po utrosi. takze neviem kde sa zdrzala 😀

mabumi
23. feb 2011

@petuska123 a robila si si len jeden test? Kedy a v koľký deň? To by bolo, keby si nakoniec predsa len bola tehu 😉 . Mne už mrcha dorazila ☹ . Teraz zas čakať 3 mesiace na KET. Je to hrozné, hrozné 😠 ☹ 😢 🙄

petuska123
23. feb 2011

@mabumi robila so si na 14 den po iui cize vcera rano

mabumi
23. feb 2011

@petuska123 A inak mávaš aký dlhý cyklus? Teda fakt by to mohlo vyjsť 😀

petuska123
23. feb 2011

@mabumi normal 27-28 dnove. ale zase moze byt pravda ze stres a vsetko okolo toho mi predlzia cyklus

sliver
23. feb 2011

@petuska123 - ináč aj ja som brala utroš až kým som nebola u doc. kukol dnu a povedal že nič... tak vysadiť.... oni si potrebujú byť istí že nie si tehu

petuska123
23. feb 2011

@sliver no a tebe za kolko prisla mrcha???normalne tak ako mala alebo meskala ??

sliver
23. feb 2011

@petuska123 - meškala asi 6 dni až mi dávali vyvolávačku.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre