Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

helen5
22. jún 2011

@moniatko13 ako maš vichacki od 10 do 12 a od 14 do 16 ako ja

helen5
22. jún 2011

@ivta5 ja ti dakujem za podporu aj tebe budem držat palce a ty kedy maš ist do martina neješ piatok nahodou

ivta5
22. jún 2011

@monka112 ahojky super, tak už mám parťáčku na september. To mi je ľúto, že prvé nevyšlo. Áno je to moje prvé IVF, predtým som mala 2 neuspešné IUI a jeden missed abort. Aj u mňa je to iné centrum, a verím, že to výjde na prvý krát.

ivta5
22. jún 2011

@helen5 ja idem až v septembri

gabi.k
22. jún 2011

@ivta5 dakujem pekne...aj ja drzkam tebe 🙂 myslime pozitivne a jasne ze to vyjde 🙂

ivta5
22. jún 2011

@v555 ďakujem za povzbudenie, mňa tlačí vek mám 38 rokov. Držím palčeky, aby Ti vyšlo 5-te IVF. Je super, že si tak pozitívne naladená, dodáva to neskutočnú energiu.

ivta5
22. jún 2011

@gabi.k presne tak, nám všetkým to výjde 😉

monka112
22. jún 2011

@ivta5 budem drzat palce aby ti to vyslo na prvy krat, a ja uz dufam ze nam to teraz vinde, lebo ako citam je v Martine ovela lepsia starostlivost ako som mala ja v mojom centre, uz mate podanu ziadost? ja budem volat do centra niekedy na tyzden a objednavat nas na vysetrenia, tie dufam este do dovolenky stihnu spravit

daska1977
22. jún 2011

@ivta5 ja som bola strašne nervózna, muž mi povedal, že to so mnou bolo na nevydržanie a trošku som mala nafúknuté bruško

v555
22. jún 2011

@ivta5,no vidíš,mne sa to ani nezdá,že by som bola pozitívne naladená ale už mi to povedali viacerí.Nemôžem za to ja som už raz taká.Ale boli aj ťažké chvíle a vtedy bolo všetko čierne,to mi ver.A poviem ti jedno ja som ani len nezbadala,že som si platila to štvrté IVF,mne sa to zdalo všetko drahé,prvé ma vyšlo na 55 000,-Sk,druhé na 45 000.- a tretie okolo 30 000.-Sk,za štvrté sme platili 1500€..A kôli čomu ťa vlastne tlačí vek??kôli plateniu alebo koli tomu že je už pozde rodiť v tvojom veku??Teraz sú prvorodičky 38-42 ročné ale nie všetky pravdaže ale už sa dvíha veková hranica,ver mi som od fachu 🙂 Neboj,nič nie je stratené,len hore hlavu a určite myslieť pozitívne aj ked to niekedy nejde alebo nevynde.

mabumi
23. jún 2011

@moniatko13 ahoj mojka, dakujeme 😵

petuska123
23. jún 2011

@helen5 hej v piatok neviem o kolkej budeme vyrazat z domu.ale asi budemem tam o tej 8 rano.

petuska123
23. jún 2011

@gabi.k no daj vediet ako si dopadla v MT

lubka0506
23. jún 2011

@v555 to čo bolo medzi tým je medzi riadkami... 😉 Dakujem a držím prsty! 😉

terry123
23. jún 2011

@sony44 Ahoj 🙂 Rada ta tu zas vidim. 😉 Drzim palce, nech sa vam rychlo podari nazbierat peniazky a dockat sa zazraku 🙂
@moniatko13 Ved mi mame skoro rovnaky termin porodu 😉 To je sila 😀
@v555 Vela stastia na 5 pokus, uz sa to musi podarit. 😉 A inac riadne palky ste platili 😠 Robili vam niekedy aj PIGD?
Babulky vsetkym vam posielam davku virusikov,pekne papkajte TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😉

ivta5
23. jún 2011

@monka112 Ahojky ďakujem, keď budeme myslieť pozitívne, výjde nám to všetkým. My už máme aj schválenú žiadosť, schválenie trvalo asi tak 6 týždňov. My už máme aj všetky vyšetrenia za sebou, už len začať s IVF.

monka112
23. jún 2011

@ivta5 tak to vam uz zavidim, napis mi ake vysetrenie vam presne robili a aky si mala z toho centra dojem, cez IVF sa chystas byt doma alebo pracovat, ja som cez prve IVF robila nocne a rovno z nocnych na injekciu k doktorke, bolo to dost unavne, mozno aj preto my to prve nevyslo lebo som bola unavena a vystresovana, teraz som sa rozhodla byt cele IVF doma, tak uvidime,

ivta5
23. jún 2011

@v555 ahojky, veď to je super, že si taký optimistický človiečik, dodáva to veľa sily aj nám ostatným. Mňa tlačí vek kvôli preplateniu poisťovňou, lebo mi uhradia len tri cykly a s tým samozrejme súvisia aj peniaze ☹ mne diagnostikovali aj endometriózu v r. 2008 mi odstránili 6 ložísk, no môj gynekológ ma už potom ničím neliečil a niekde som čítala, že endometrióza, keď sa neprelieči po zákroku zvykne sa vracať a potom sú problémy s otehotnením. A prečo ste tak veľa platili, nezamrazovali Ti po odbere žiadne ??? No sú to strašné pálky.

mabumi
23. jún 2011

@ivta5 ahoj, neboj sa, endometrioza sa zvykne vratit aj po prelieceni 😒 . neviem ci by ta to malo upokojit, ale aspon v tom, ze sa nemusis bat toho ked ta nepreliecil. a ako sa mas odvtedy? endo sa nevratila? mavas bolesti? a mas este aj nieco ine okrem endometriozy?
budem ti drzat palce.
@v555 kazdy z nas mava cierne chvilky, zvlast po tolkych problemoch. ale mam velku radost, ze teraz mas zas novu energiu 😵 . ides do toho ivf nakoniec s vlastnymi vajickami alebo uvidite az po vysledkoch?

ivta5
23. jún 2011

@monka112 ja mám výsledky z laparoskopie, zisťovali mi priechodnosť vaječníkov, neviem či Ti robil obvodný gynekológ aj vyšetrenia na ureaplazmy, mykoplazmy a chlamídie a máme aj genetické vyšetrenie. No a potom už len vyšetrenie z krvy z ISCARE, kde zisťovali aj štítnu žľazu a posledne som tam bola asi pred mesiacom na krv AMH, či AHM 🙂 neviem si to nikdy zapamätať aká je to skratka. Výsledky AMH alebo AHM ešte nemám. Z tohto centra mám dobrý dojem uvidíme, aký bude výsledok, v prvom centre to brali ako na páse, všetko rýchlo, rýchlo a tam som musela platiť aj za každý odber krvi, kdežto tu som zatiaľ platila len za AMH. Ja by som chcela chodiť do práce, robím v administratíve tak uvidím, i keď občas musím zastupovať kolegyňu v archíve, kde je prach a vlhkosť, sem tam dáka pleseň na stene a musím sa tam naťahovať so spismi. No kedže robíš aj nočné tak myslím, že tebe by bolo lepšie ostať na PN, únava, cestovanie do centra a stres určite urobia svoje.

ivta5
23. jún 2011

@mabumi ahojky, neviem či sa endo vrátila alebo nie, už ma žiadny lekár na to nevyšetroval. Bolesti som mávala pred menzesom a prvé 2 dní, bolesti vaječníkov a nafúknuté brucho, no ako som začala cvičiť Mojžišovej metódu, bolesti prešli, ani brucho už nemávam nafúknuté. Mojžišovej metóda mi endometriózu určite neostráni, ale vraj pomôže na lepšie uhniezdenie a prekrvenie tak cvičievam každý deň resp. každý druhý deň, tak uvidíme.

ivta5
23. jún 2011

@monka112 ešte som zabudla, že som bola aj na vyšetrení krvi na hematológii, či nemám silnú zrážanlivosť krvi, má to svoj názov no teraz si nespomeniem, ženy ktoré to majú si pichajú injekcie tiež do brucha, ja som mala našťastie výsledky OK.

ivta5
23. jún 2011

@terry123 Ahojky, gratulujem k otehotneniu, prosím Ťa Vám robili PIGD? Nám to doc. ponúka, no ale neviem či tam potom nemôže dôjsť nejakým problémom keď budú do toho pichať a odoberať bunky.

terry123
23. jún 2011

@ivta5 Dakujem 😉 Nie nam nerobili PIGD, ja som sa to pytala kvoli tym vysokym sumam za IVF. Takze neviem poradit 😒 ....ale prajem ti,aby ste to nemuseli riesit. A coskoro maly uzlicek,treba verit 😉

ivta5
23. jún 2011

@terry123 presne ako píšeš tá cena je tam neskutočná, no musíme si to ešte premyslieť, či nám na to výjdu prašule. Ďakujem pekne, budem veriť, že to nebudeme musieť riešiť a čoskoro sa aj budem môcť pochváliť malým uzlíčkom.

monka112
23. jún 2011

@ivta5 no mne ziadne vysetrenie nerobili, len krv na hormony kde usudili ze som ok, u nas je zevraj pricina manzel, som zvedava co mi povedia v inom centre, ked si menila centrum tak si musela doniest aj lekarsku spravu z neuspesneho IUI? lebo ja mam doniest ,kolko krat si tam uz bola v Martine? ty uz mas vsetko pripravene, uz je len na vas kedy sa date do toho? ako dlho je akceptovana ziadost od schvalenia poistovne? ked tam dojdes cakas dlho kym prides na rad? aj v centre kde som bola ja na prvom IVF to brali ako niejaku vec, rychlo rychlo, vobec sa mi nepacil pristup a odmeranost,

v555
23. jún 2011

@mabumi,ideme s vlastným materiálom ale ako vravím nemám ešte vysledky z AMH ,čakám na to už vyše mesiaca
@ivta5,preto sme tak veľa platili lebo čo som mala cez poisťovnu lieky na stimulku,tak mi boli málo,musela som si dokupiť a to sme už platili v hotovosti,asi na týžden som si musela dokupiť,pichala som si od začiatku 300j Menopuru.Nezamrazili mi nič lebo nemali čo,mne už v PK odišli všetky embryá vlastne ich bolo 8 ale neprežili PK,len raz aj to mi vložili jednu blastocystu ale neotehotnela som ☹
@terry123,nikdy mi ani len nenavrhli PIDG a to som sa čudovala,čakala som po druhom neúspešnom IVF ale ani len slovko o tom nepadlo,stojí to síce nie malú kôpku penazí ale aspon by sme vedeli na čom sme,už si to teraz robiť nebudem aj ked mi to docent navrhne.Teraz len hop alebo trop a koniec.

ivta5
23. jún 2011

@monka112 mne robili preto, lebo sa hľadala príčina, prečo nemôžem otehotnieť prirodzene. Z toho druhého centra mi urobili výpis z karty a ten som im dala a samozrejme doniesla som im aj vyšetrenie od môjho gynekológia, protokoly z laparoskopie, genetické vyšetrenie atď. Áno my už máme všetko, už len sa rozhodnúť kedy tam pôjdeme, kedže to plánujeme na september ešte mesiac predtým zbehnem za obvodnou gynekologičkou, aby mi urobila kontrolné výtery na urea, mykoplazmu a chlamídie, aby sme neriešili IVF a zasa budem mať dáku chorobu. V Iscare som bola zatiaľ 3 krát a v septembri začíname teda najprv pôjdem na posedenie 🙂 s koordinátorkou . Schválená žiadosť platí 1 rok od dňa schválenia. V Iscare som zatiaľ nečakala dlho, max 15 min, musíš im vopred zavolať a objednať sa.

monka112
23. jún 2011

@ivta5 , dakujem za odpovede, budeme sa tam mozno stretavat, a musime verit ze nam to vyjde,

ivta5
23. jún 2011

@v555 ja som si myslela, že poisťovňa Ti preplatí všetky lieky, aj keď si picháš dlhšie alebo máš vyššiu dávku, no som teda nemilo prekvapená. A robili Ti všetky potrebné vyšetrenia aj genetiku aj urea, mykoplazmy, toxoplazmózu, chlamídie??? Podľa mňa, už keď nevyšlo prvé, tak ti mali pri druhom urobiť PIDG. Ak sa môžem opýtať všetky doterajšie IVF Ti robili v tomto centre?? Ja verím, že to výjde tento piaty krát, však číslo 5 máš aj v tvojom názve takže to určite výjde na 1000 %, cítim to v kostiach 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre