Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

sliver
6. apr 2010

Buba - jo som PN, lebo som bola prechladnutá a tak som to využila aj na toto a dohodla sa s dr. nech dá PN dokonca týždňa, tak budem iba oddychovať nech sa to tam robí čo má 😀
no ďalší týžden bude ťažký, to bude akurát obdobie uhniezdovania a ja mám stres v práci, budem sa musieť nejak prekonať!!!

sliver
6. apr 2010

a ozi - áno robili mi aj sono pred IUI, bolo tam žlté teliesko a volná tekutina

megynka
6. apr 2010

ahoj sliver 😉 ja som tiež na teba myslela,teraz len oddychuj a možno by bolo najlepšie keby si bola na pn až do výsledku IUI

janemari
6. apr 2010

Takze ziadost dnes nic a keby aj dosla muz vo stvrok ani v piatok nemoze ist do centra a potom je uz vikend.Takze az dalsi cyklus ak to aj dojde ☹

megynka
6. apr 2010

janemari nebuď smutná, nejak si to čakanie spríjemni aby si na to toľko nemyslela 😉 ale je to asi ťažké, ja som sa pri prvom ivf tiež nevedela dočkať a teraz už budem v kľude čakať na schválenie aj pol roka, vychutnávam si tú nádej,možno aj preto, že je to moje posledné ivf 🙂

janemari
6. apr 2010

megynka no cakam uz pomaly 4 roky,ale ved uvidime 😉

sliver
6. apr 2010

janemari neboj, všetko má svoj čas a osud vie prečo to natiahol.... možno ťa poteší niečo čo by sa nestalo keby to vyšlo tento mesiac, nebojkaj, všetko zlé je na niečo dobré, len si treba vždy nájsť to pozitívne!!!

budem musieť do práce 😒 nabudúci týžden, ale neva, budem si stále opakovať že klud a pokoj!!! a teraz si to užijem, nemôžem si brať dovču a celú ju minúť, to si ju radšej ušetrím potom na IVF 😉

miminap
6. apr 2010

janemari, nerob si z toho nic, aj tak by si to uz nestihla v tomto cykle, stimulky totiz zacina uz 16 dc tabletami a od 23 dc injekciami do bruska. az po dalsom menzese dostavas aj druhe injekcie (asi menopur, alebo co mas) a po 12 dnoch dalsieho cyklu ides na opu. 16 dc si uz mala, vsak? takze hlavu hore, vsetko pojde.

sliver, drzim palce, v tom centre su ozaj vsetci zlati, tak clovek nemam ani stres.
zuzana vitaj

megy, tak drzim palce, mate posledny pokus ako my 😒

crazybabenka
7. apr 2010

sliver.....neboj.....žiadne IVF nebude....teraz sa to podarilo......treba veriť 😀 😉

megynka
7. apr 2010

dobré ránko 😉
ja už zasa v práci 😒

sliver nech ťa ani nenapadne teraz myslieť na ivf 😠 máš v brušku už budúce mimi 😉

miminap,my už ideme na 4ivf,ale ja to už mám akože posledný pokus,lebo viem že na viac nebudem mať nervy 🙂 a držím ti palce , musí sa nám to už konečne podariť 🙂 a ty by si kedy chcela začať?

sliver
7. apr 2010

ďakujem kočeny, verím otmu že nepôjdem na IVFko, toto sa musí podariť! ked som už ostala PN, dokonca som antibiotiká vysadila a liečim sa samopomocne, v robote sú nahnevané na mňa že som doma.... tak nech to nie je zbytočné!!!
len vydržať dva týždne, ťažké..... škoda že sa nedá testovať skôr......

megynka tak nech ti to rýchlo uteká v práci, obdivujem tvoju silu ísť do 4IVF, budeš nám tu čoskoro pomáhať všetkým čo a ako treba netreba, budeš hlavná poradkyňa so svojími skúsenosťami

megynka
7. apr 2010

no sliver, dúfam ,že nebudem musieť nikomu radiť 🙂 a v práci že sú na teba nahnevaní, tak z toho si nič nerob, keby boli na tvojom mieste boli by doma možno ešte dlhšie,mysli teraz len na seba a na to aby si bola tehuľka 😉 🙂

sliver
7. apr 2010

veď áno, myslím iba na moje mimčo, na nič iné, ja som im v práci nepovedala o čo ide, podla nich som prechladnutá a som doma.... nepotrebujem sa im spovedať... som v klude a potom na další týžden to v práci vzdržím tiež v klude, nedám sa nimi rozhodiť a potom už budem tehu 😀 😀 😀 a to ostanem doma na rizikovom 😉

megynka
7. apr 2010

múdro máš sliver, úplne súhlasím, ja v práci tiež nič nehovorím, aj keď sú tu všetko ženské a vieš aké sú zvedavé, takže si už všeličo pošuškávajú,ale mne je to fuk,lebo budem tehotná a už sa tu potom neukážem 😀

buba78
7. apr 2010

sliver-ahoj, máš IP

buba78
7. apr 2010

baby je lepšie o tom hovoriť ako tajiť.potom vznikajú zbytočné reči. je jedno akou cestou budete mať babatko. my sme boli rozhodnutý si adoptovať keby nevišli 3IVF.
držím Vám palce

megynka
7. apr 2010

buba, my sme už žiadosť na adopciu podali pred dvoma týždňami, ja nič netajím, v práci o predchádzajúcich ivf vedeli, ale už sa snimi nechcem viac o tom baviť, je to moja súkromná vec ako a kedy sa do toho zasa pustíme a naviac nemám až také dobré kolegyne a stále tie otázky,na to fakt nemám nervy, je mi jedno čo si rozprávajú a aké reči narobia, vôbec ma to netrápi 🙂

ajush
7. apr 2010

Ahojte,
som na koníkovi po dlhšej dobe.
Objednala som sa do tohto centra,ale IVF chceme podstúpiť až v septembri.
Bude to už tretie ale som už pevne rozhodnutá pre adopciu.Preto sa Vás chcem aj opýtať ako to celé prebieha a aká dlhá je čakacia doba.
Ďakujem 😕

sliver
7. apr 2010

viem žeby sa to nemalo tajiť ale ked som predtým bola na IUI vtedz vedeli o tom v práci a moc mi to nepomohlo, stále sa ma pýtali čo a ako.... a silu mi to nedodávalo :(
aj my sme samé baby a je to niekedy ťažké.... stále sa len vypytujú a riešia.... a mna to stojí len energiu....

megynka
7. apr 2010

sliver máš úplnú pravdu,teda ja to cítim tak isto, tie otázky mi berú energiu a tu medzi babami na MK to ale tak necítim,lebo viem že každá prežívame to isté alebo veľmi podobné a tak jedna druhú chápeme 😉 🙂

ahoj ajush 😉 no my sme zatiaľ čo sa týka adopcie boli pre papiere na úrade práce - odbor soc. vecí a rodiny, dali nám žiadosť,tú sme si vypísali, doložili vyjadrenie obvodného lekára že sme zdraví a schopní si adoptovať dieťa a potvrdenie o príjme zo zamestnania a všetko sme to odniesli do Trenčína a teraz nás čaká polročná psychologická príprava a návšteva sociálnych pracovníčok, no a potom budeme čakať, chceme novorodenca, zdravého, nie rómske dieťa a tak nám pani v Trenčíne povedala, že budeme čakať asi 2-3 roky, ľutujem, že sme nepodali žiadosť už pred rokom, lebo sme boli rozhodnutí už vtedy, ale čakacia doba určite závisí od toho aká dieťa chcete, no a potom prebehne súd o osvojenie ale ak som správne pochopila,tak pri bábetku je to len prvostupňové zrušiteľné osvojenie a až po roku ak rodičia neprejavia záujem bude súd a rozhodne o nezrušiteľnom osvojení, s tými súdmi mám ešte trochu chaos, ale kým sa tam dostaneme tak hádam pochopím 😉

sliver
7. apr 2010

neviem či ajush nechcela priebeh IVF
Na čo presne si sa pýtala?

megynka držím prsty, neboj ujde to ako voda a možno to víde aj skôr a možno víde IVF a nebude musieť adoptovať alebo budete mať aj aj 😉
ja som si minule uvedomila že čas tak letíííííí
ako teraz mám pocit že sa mi vlečie elbo musím čakať 14dní ale inak ked sa na to kuknem celkovo tak sa mi zdá že len starnem 😀 😀 😀

megynka
7. apr 2010

no ajush ide už na tretie ivf, tak priebeh ivf asi podrobne pozná 😉 no veď ak chcela niečo iné sa ozve 🙂

sliver,fakt ten čas letí, je to hrozné kedysi sa mi to tak nezdalo,ale teraz... 😒

ajush
7. apr 2010

Ďakujem za odpoveď.
My,alebo skor manžel by chcel novorodeniatko,ale ja by som brala aj dvojročné,ale dievčatko.Máme 5-ročného synčeka,ktorý tak veľmi túži po súrodencoch a my sa k tomu akosi nevieme dopracovať....

megynka
7. apr 2010

ajush tak držím palce nech sa vám to podarí, aby mal Timotejko už čoskoro sestričku 😉

ajush
7. apr 2010

Ďakujem Megy , Tebe taktiež držím päste a Vám ostatným tiež.
SILNÓÓÓ

sliver
8. apr 2010

božinku toto čakanie je hrozné, som len 3DPO a už ma mrle žerú, neviem ako vydržím do 14DPO...

megynka
8. apr 2010

ahoj sliver 🙂 nájdi si zábavku,čítaj knihy alebo rob niečo čo máš rada 🙂 tak ti to lepšie ubehne, ja hrozne rada pletiem a tak sa už teším že keď budem na pn a stimulovať a čakať tak toho popletiem čo som nestíham teraz 😀

sliver
8. apr 2010

ja zase rada čítam knihy a staviam puzzle
tiež sa vytešujem z toho... ale aj tak mi občas mysel zablúdi 😉

megynka
8. apr 2010

tak to je jasné, úplne to nejde vypustiť z hlavy, keby sa tie dni čakania dali prespať a zobudiť sa na výsledok 😀 ale ubehneto a aj to tehotenstvo,uvidíš ani nebudeš vedieť ako rýchlo 😉

janemari
8. apr 2010

Viete ze aj ja mam take plany ked budem pn,ze budem,hackovat,vysivat,citat knihy,puzzle stavat asediet v zahrade na hojdacke a vegetit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre