Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
23. apr 2010

Dokonca mam v okoli ludi ktory ma odsudzuju ze so sa takto rozhodla,zastavaju nazor ze som mala zostat bez deti alebo si adoptovat.Len nie kazdy ma vztah k adoptovanym detom.A koniec koncov budeme s muzom biologicky rodicia tak neviem co druhym vadi,ved len zaciatok bude iny ako pri prirodzenom pocati.

sliver
23. apr 2010

janemari ako keby som počula známych, tiež som mala kamošov ktorí nešli do IVF preto čo si písala, silno veriaci, že oplodnia vajíčka a ostané zničia alebo zamrazia, že to je presne ako potrat
ja som radšej nikomu nepovedala že ideme na IVF, ved načo počúvať tie reči okolo........... oni to aj tak všetci nechápu!!! a nie su na mojom mieste tak ako vedia ako by sa oni zachovali..............

janemari
23. apr 2010

sliver vie to len malo ludi a paradox je ze ma skor odsudil mlady clovek z rodiny co ma okolo20 rokov a kamosky co su tiez veriace ma povzbudzuju a same mi povedali ze mam do toho ist.Bola to dilema co urobit,ale hovori sa pomoz si clovece aj Boh ti pomoze.Preto idem urobit vsetko co je v mojich silach a bud to vyjde alebo nie.Ved potom by museli nechat umriet aj ludi chorych na rakovinu ved aj to zasah do osudu 😉

megynka
24. apr 2010

ahojte 🙂
už to chápem janemari, no ja som sa vo svojom okolí s podobnými názormi nestretla, našťastie, lebo by som tým ľuďom asi povedala svoje 🙂 ja nie som proti veriacim, tiež som veriaca ale ako by som to povedala, proste niektoré reči a názory fakt fanaticky veriacich ľudí mi lezú na nervy, nechápem to, no možno nie som správne veriaca ale aby niekto niekoho odsudzoval za to že chce mať vlastné deti a ešte v ňom vyvolával také pocity, že vlastne zbíja tie nenarodené deti, tak to s prepáčením je už čo za človeka!!!! no tak toto ma baby vytáča,ja viem že náboženstvo je proti umelému oplodneniu ale veď nech si tiež robia poriadky vo vlastných radoch, aké všelijaké škandály sa prevalili na kňazov a to sa tutle ale na vonok pôsobia ako veľké vzory cností, och som sa rozčúlila, ale musím povedať že poznám jedného farára, ako on hovorí že by sa malo žiť tak aj žije, je fakt úžasný, ale takých je naozaj málo 🙂
tak baby chápem že to so svojím okolím nemáte jednoduché, ja by som takýchto ľudí úplne vypustila zo svojho kruhu známych a ignorovala by som ich, veď som zvedavá čo by robili keby boli na vašom mieste,och by som im najradšej niečo povedala aj za vás 😀 ja som taká horúca hlava 😀
ale želám vám krásny slnečný víkend 😉

sliver
24. apr 2010

megynka no nejeduj sa 😉
veď my vieme svoje a stále existujú ľudia ktorí pri nás stoja
Teda ja ked som bola na prvom IUI tak to vedeli kamošky a aj v práci všetci, no ked som išla na druhé tak to vedel iba môj drahý, už som to nikomu nepovedala lebo chodili potom stále za mnou tak čo si alebo nie si a mne to moc nepomáhalo ... tak som si povedala že to zvládneme s drahým sami
Aj teraz o IVF nejdeme nikomu povedať, je to medzi nami, je to naše rozhodnutie a naša vec.
No a rodina tiež nič nevie, radšej..... nechcem aby sa na mna s lútosťou dívali že sa nám nedarí .....

megynka
24. apr 2010

presne takto to bolo aj u nás sliver a teraz sme to nikomu nepovedali a máme pokoj, nikto sa nevypytuje ako pokračujeme a tak a my máme pokoj, aj keď si myslím že v práci určite tušia, keď som už povedala viackrát že idem k lekárovi a ja nezvyknem chodiť k lekárovi aj celý rok 🙂

tadea
25. apr 2010

Stotožňujem sa s vašimi názormi na IVF...ľudia,ktorí majú deti bez problémov to často nechápu a kňazi?? Ja som veriaca,
ale posledné roky sa môj postoj k cirkvi ako takej zmenil...poznám ženy,ktoré podstúpili dobrovoľne interrupciu alebo sa rozviedli nie z dôvodu,žeby ich manžel bil alebo bol alkoholik ap.,ale len preto,lebo im neskákal okolo zadku ako mamička a tvrdili,že sa nestaral... a dostali dištanc či ako sa to volá od biskupa,teda ,že môžu pristupovať k sv.prijímaniu....
Napr. tá jedna sa rozviedla preto,lebo jej manžel si našiel dve práce,aby mali viac peňazí a mohli ísť do vačšieho bytu,stále len robil a bol doma len večer,a ona sa s ním kvôli tomu rozviedla...a teraz tá žena sedí v prvých radoch v kostole a zbožne so zloženými rukami chodí na prijímanie..ja viem,že sa nepatrí ohovárať,ale mne nejaký farár povie,aby som všetko s IVF zrušila???? Po 10.rokoch bezdetného manželstva??? Čo iné mi ostáva ak nie IVF???? Už som sa namodlila dosť a žiaden farár vo mne už nebude vzbudzovať pocit,že robím niečo zlé,neprípustné...ja nikoho nezabíjam,len chcem dať nový život....a koľkokrát žena prirodzene potratí a ani nevie,že bola tehotná...podľa cirkvi by sa mali manželia pohlavne stýkať len v dobe ovulácie,lebo sex je podľa katolíckej cirkvi akt určený k plodeniu detí....to som čítala v nejakej náboženskej literatúre..no dovi,dopo tá naša cirkev.

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megynka
25. apr 2010

ahojte, krásnu nedeľu všetkým 🙂
tadea krásne si to napísala 😉 🙂 a zuzi ty tiež, takže baby my určite tento rok budeme tehotné, nebojte a ja vám to všetkým zo srdca želám 🙂

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megynka
25. apr 2010

zuzi tak ja som si dnes objednala to na koníkovi v bazáre žlté tričko pre 4-6 mesačné mimino, lebo na prednej strane má foto šteniatka labradora a my máme doma labradorku, tak naše mimčo ju bude v tom tričku chodiť venčiť 😀 😀 😀

janemari
25. apr 2010

Ahojte ako vidim rozprudila som tu debatu 😀 .Akoze poviem vam len tolko ta osoba co ma odsudila sa bude ako prva tlacit za krsneho rodica 😠 ale nech zabudne aj ked sa na kolomaz rozleje.A co sa tyka ludi co robia zle veci a potom idu kolenacky do kostola ako najvacsi svedci by som vam vedela pisat.Kaslem na takych ludi,nech si urobia poriadok vo svojom zivote.)Ja som sa rozhodla pre IVF a budem si za tym stat.Dufam,ze tento tyzden sa uz konecne ozvu ze ziadost je schvalena a ide sa na to 🙂

sliver
25. apr 2010

jáááj kočeny víkend za nami :( a zajtra do práce
ale v utorok idem do MT tak som zvedavá čo vyriešime ;)
verím tomu že mi Doc. všetko ohladom IVF vysvetlí a dáme tú žiadosť

Kočky vy všetky čakáte na schválenie?
mali by sme si tu písať taký zoznam že ako sme na tom 😉

janemari
25. apr 2010

sliver na schvalenie uz cakam asi len ja 😔

sliver
25. apr 2010

a čo ostatné?

megynka
26. apr 2010

Dobré ránko 😉 babenky aj ja čakám na schválenie, len mne to akosi nesúri, ja si počkám, aj tak chceme ísť do toho až tak júl - august, skôr nie lebo teraz ideme dať urobiť vstavanú skriňu do spálne a prerobiť kuchyňu a ešte chceme ísť na dovolenku

janemari
26. apr 2010

megynka pekne vyplnenie toho cakacieho casu.Mne sa to hodilo hned v tejto chvili,lebo v robote sa akosy minula roboty a mi budeme asi nasilu doma na dovolenke.Ale co uz clovek mieni...... 😒

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
crazybabenka
26. apr 2010

Kočeny moje.....dnes som od Doc. Tomáša odchádzala so slzami v očiach......manželíkov SPG dopadol katastrofálne......doporučili nám IUI aj to len raz........a potom IVF.......v piatok ešte jedno sono a v pondelok 3.5 IUI.....tak na nás myslite.....hádam už nemôžme mať takú smolu.

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
crazybabenka
26. apr 2010

ja neviem.....doteraz som to zvládala v pohode.....myslela som pozitívne.....ale teraz nezvládam nič viac ako plakať......a keď vidím to moje zničené mišiatko nechce sa mi ani "žiť" ☹

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
crazybabenka
26. apr 2010

Zuzi u nás je problém u oboch......ja mám PCOS a Miško....ak sa mám priznať ani neviem....cez slzy som ani nevnímala čo mi doc. hovoril.......niečo s morfológiou spermií.....niečo tam má 0%......musím sa ho v piatok keď pôjdem na sono spýtať.....lebo som s toho blbec

sliver
26. apr 2010

crazybabenka neboj, ono sa ti to zdá dnes strašne hrozné, to prejde, nechaj to prebolieť, poplač si a zajtra rános a prebudíš s novým odhodlaním a POJDEME DO TOHO!!!!
každá y nás už mala stavy že nevedela čo dalej.......... ale to prejde a pôjdeme ďalej, neboj, zvládneme to!!!!!!!!!!!
HLAVU HORE

sliver
26. apr 2010

crazy - neboj, aj ja mám PCOS a tiež drahý morfologiu dovi dopo
treba ísť dalej, niečo spolu s doc. vymyslíme a budeme kočíkovať, neboj!!!!

megynka
26. apr 2010

crazybabenka nebuď smutná, môj manžel má tiež taký spg že sme IUI nikdy ani neskúšali 😉 , hlavu hore a bojuj veď si na začiatku, ja viem ľahko sa mi to hovorí, zo začiatku som sa aj ja naplakala, ale teraz to už beriem v pohode, manžel sa vždy do centra teší na sestričky, pokecá s nimi a stále dúfame, ja dokonca viac ako doteraz, že sa nám naše 4 ivf konečne podarí, hlavne nesmieš pochybovať a ísť si za svojím cieľom, nevzdávaj to na začiatku, keď sa IUI nepodarí, nevadí, pôjdeš na ivf a budeš mať miminko 🙂 a my všetky ostatné tiež, ja si nepripúšťam myšlienku, že by som bola bez detí, no možno je to aj tou žiadosťou o adopciu, to my na psychiku hrozne pomohlo 🙂

crazybabenka
26. apr 2010

jaj kočky....ste strašne zlaté....ja viem, že to že sa teraz "zosypem" ničomu nepomôže......len to beriem ako ranu pod pás od života.....ale ako pred chvíľou vyrukoval môj manželík s vetičkou, že my to zvládneme lebo spolu zvládneme všetko....tak sa musím vrátiť do starých koľají....a keď už nič iné.....všetkú svoju lásku venujem neterke.....nášmu slniečku....no samozrejme časť si nechám pre mišíka

janemari
26. apr 2010

zuzana este stale nic,tak sa snazim trpezlivo cakat,ale trpetlivost dochadza 😖

crazy ber to tak ze aspon mas nadej mat vlastne dietatko.IVF je naozaj posledna moznost. 😔

Baby mi to zvladneme 🙂

crazybabenka
26. apr 2010

ako hovorí to moje zlatíčko.....v pondelok nám víde IUI.....takže sa k IVF ani nedostaneme......snaží sa ma rozveseliť......tak behá po byte a vykrikuje, že jeho žena bude od pondelku tehotná.....a s tým malým drobcom si to vybaví keď sa narodí, že robil také "caviky" kým sa mu uráčilo 😀

megynka
26. apr 2010

crazybabenka, tak máš super manželíka a ako hovorí spolu zvládnete všetko, aj my sme si to povedali a zatiaľ to úspešne zvládame, máme sa radi a bojujeme ďalej a najhlavnejšie je že máme jeden druhého 😉 🙂 budem ti hrozne moc v pondelok držať palce 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre