Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

zabka60
21. jún 2011

@tinara23 no super,tak aj iui by sme mali zvladnut hned na prvy sup...budem sa modlit a mysliet pozitiiivne 😉

zabka60
21. jún 2011

@helen5 aha a co ako na sone si dopadla??,a kedy idene na zakrok??

ivta5
21. jún 2011

Žienky, prosím Vás, ktoré ste si pichali injekcie pred IVF malo to na Vás nejaké negatívne účinky, únava, nervozita priberanie? Ďakujem

gabi.k
21. jún 2011

@petuska123 🙂 no oki... snad.. nie 🙂 brusko boli???

helen5
21. jún 2011

@ivta5 mam už aj vek vieš a ja robim v robote tak abi som tam nechytila bacila lebo robim v deckej liečebni a vieš ake deti dojdu a chitim bacila tak mi nezaberie už nič a robime aj z chmikalmi tak preto som aj nachladena teraz tečie mi z nosa tak sa chcem do piatku z toho dostat

ivta5
21. jún 2011

@helen5 OKi, oddychuj, dobrú noc.

helen5
21. jún 2011

@zabka60 to budeme vediet až v piatok preto mi zvišil aj davku iniekcijoch . tak som zvedava piatok nam povedia visledki tak ja zatim už idem tak zajtra popišeme dobru noc

ivta5
21. jún 2011

@helen5 aha tak to potom áno, tak sa pekne lieč a oddychuj.

helen5
21. jún 2011

@ivta5 okej papa

zabka60
21. jún 2011

@helen5 drzkaj sa dobru 😉

gabi.k
21. jún 2011

@ivta5 nooo...hlavne sa moc nesleduj 🙂 CHII.. ja mavam obcas bolenie hlavy ale nie je to iste ci nahodou z tohto pocasia a z nizkeho tlaku to je....no a brucho mam napuchnute... a kedze ti vsetci tam radia zdravu stravu a veeela bielkovin a mlieka a tvaroh a jogurty plnotucne- tak trosku musis ratat s nabratim na vahe... ale nie je to az take strasne.... 🙂 ked budes maminou tie kila zhodis... ja to tak berem..jasne ze nechcem sa kotulat ale co uz... babatko je cely nas zivot... ci?? 🙂

ivta5
21. jún 2011

@gabi.k oki dík, mne ani tak nejde o pribratie ale o nervozitu, nakoľko občas keď mám dostať krámule bývam týždeň pred príchodom taká nervózna a neznesiteľná, že môj muž je zo mňa na prášky 🙂. Jasnačka, že pre bábätko urobím všetko, len aby to psychicky vydržal aj môj manžel 😀. Ty si už ako dlho picháš??

gabi.k
21. jún 2011

@ivta5 ako si to pekne napisala....no moj drahy si pri mne tiez dost vytrpi...ale co uz... aky je zivot 😀 ja si uz pichaaaam... dost dlho...koncim pomaly so stimulkou... pockaj kuk do papierov...takze dnes to bol 11den co si picham uz Puregon a ked k tomu pridam Diphereline od 16DC ... tak uz rutina...len ma to uz cim dalej tym viac boli... caka nas odber pravdepodobne v pondelok... a ty si ako na tom?

moniatko13
21. jún 2011

@helen5 a v akej detskej liečebni robíš,teda kde.. 😵 😵 😵 😵 ak smiem vedieť..držím palce,nech to vyjde

cikyta
21. jún 2011

@petuska123 Lepšie máš,ked si dáš PK (predlženu kultiváciu) a miesto 3 dňových (8 bunkových ) embrií si dáš vložiť blastocystu (5-6 dňové) . Teda,ak by si mala možnosť výberu.
Tu je obrázok 8 bunkoveho embria (72 hodín po oplodnení) :

cikyta
21. jún 2011

@petuska123 Tu je foto kompaktujucej moruly 96 hodín po oplodnení s 16 a viac bunkami a foto,kde sa mení morula už na blastocystu :

cikyta
21. jún 2011

@petuska123 Blastocysta 120-144 hod.po oplodnení. Má už 120 a viac buniek (po obvode má už pevne ohraničený okraj) :

cikyta
21. jún 2011

@petuska123 Hatchujuca blastocysta ... Obal,ktorý obklopuje blastocystu praskne,čo umožní uvolnenie embria ... Toto už nasleduje po ET v tele. :

tinara23
21. jún 2011

@zabka60 jasnačka, neboj IUI zvládneš v pohode, ja som mala vtedy TSH 5,37 preto ma na IUI nepustili 😠

lubka0506
22. jún 2011

ahojte 🙂
@cikyta dakujeme za priblíženie🙂 Niekde robia len s PK že je to lepšie. Je to pravda ked si pozrieme obrázky čo si nám sem dala tak je to velký rozdiel. Dakujeme🙂
@helen5 samozrejme že lepšie u nového doktora,len ma mrzí že som u toho bývalého strácala čas a vtedy som mala šancu byt ešte aj prirodzene tehotná... 😒 Zmenu som mala urobit dávno!
@moniatko13 ako sa máš je vštko v poriadku?
@zabka60 neboj dobre to dopadne! Držím vám prsty🙂

ivta5
22. jún 2011

@gabi.k nám bola ešte doporučená dovolenka cez leto a začínam v septembri. Chcela som začať od augusta, ale môj manžel do mňa hučí, že aj v Iscare budú mať dovolenku, aby som to začala riešiť od septembra, no akosi si stále neuvedomuje, že ja už mám 38 rokov a iba rok pred sebou, kedy mi to uhradí poisťovňa. Uf, tak to sa pichá dáko veľa dní, a ty máš dlhý protokol? Na pondelok Ti budem držať palčeky.
Vieš mi prosím napísať, kedy sa robí odber kedže ja mám vraj dlhý protokol, a keď som tam volala tam mi hovorili, že si pichám 2 cykly, čiže odber sa potom robí až 3 mesiac po pichaní injekciííí??????

v555
22. jún 2011

ivta5@,ja mám za sebou 4.IVF a 2 som stihla za rok,neboj,netráp sa s rokmi stíhaš to v pohode 😉

mabumi
22. jún 2011

@v555 ahooooooj, ako sa mas 😵 ?????
vies ako casto na teba myslim? len ti nechcem pisat 😖

gabi.k
22. jún 2011

@ivta5 🙂 nedaj sa znechutit....ti nasi chlapi to beru uplne inak... to mas na cykly...ale nie na menstruacne, t.j. ze netrva to 3mesiace ..takze skusim ti to rozpisat ako som to mala ja pri dlhom protokole......zacinas ked dostanes menses...1-5 DC volas do centra a dohodnes si s koordinatorkou 16DC, kde zacinas papat lieky Proveru...na 23DC pichame Diphereline pod kozu do bruska..na 30-32 DC dostanes menses- isla som na krv a sono cez brucho a tam mi povedali kedy zacinam pichat s tym druhym cyklom- stimulkou...a od toho dna ktorymi povedali si picham 2 injekcie denne -ten diphereline a Puregon...teda ten druhy cyklus trva asi tak 11-14 dni je to individualne kedze kazdej kocke sa tie vajka vyvijaju inak...a potom je odber....dufam,ze som to napisala dost zrozumitelne 🙂
No pred chvilou som dosla z MT-- a doc. mi povedal ze odber bude uz asi v sobotu,...tak cakam dneska na 14.30 na vysledky z krvicky a uvidime co mi povedia....

v555
22. jún 2011

mabumi@ ahooooj.Prečo mi nechceš napísať??Ja nehryziem 😀 😀 😀 😀 ale aj to je pravda,že sem nechodím tak často.Mám sa fajn,chystáme sa na dovolenku,jupíííííííí 🙂 a v novembri sa pokúsime o zázrak číslo 5 😉 a ked nič tak ........život ide ďalej.

v555
22. jún 2011

gabi.k.@napísala si to úplne perfektne a jasne pre každú ktorú čaka dlhý protokol 🙂 🙂 🙂 držím palce v sobotu alebo v nedeľu,nech je plno jednotkových oocytov ......

gabi.k
22. jún 2011

@v555 dakujeeem za pochvalu... som v tomto uplny novacik...toto je nase prve IVF a verim,ze posledne....dakujem za pozitivne pismenka... tebe zelam krasnu dovolenku... hned by som sla aj aj.. 🙂

v555
22. jún 2011

gabi.k@,ty už len pekne oddychuj a na dovolenku pôjdete už traja nebodaj štyria 😀 🙂 😉 ale až budúci rok.....prajem ti to.

gabi.k
22. jún 2011

@v555 dakujem.. ozaj... je to mile od teba... a nebojkaj..tebe vyjde potom ten november a cakaju ta najkrajsie Vianoce 😉 a kde sa chystate oddychovat?

mabumi
22. jún 2011

@v555 viem ze nehryzies 😀 .
ale aj ja mam take chvile ze nechcem o nikom nic pocut, tak som cakala, ze ked budes mat chut, tak sem zavitas sama 😵 . a aha, dockala som sa 😉
tak ti budem velmi drzat palce, mozno do novembra to aj ja stihnem a budeme bojovat spolu. takze vysledky neboli take zle 😅 ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre