Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

lenkalienka01
29. jún 2011

Kočky moje, je to tu.......zajtra začínam s mojou prvou stimulkou 🙂

lenkalienka01
29. jún 2011

@lenka_21
zabudla som napisat, mam kratky protokol

v555
29. jún 2011

@lenkalienka01,tak dotoho, držím palce,stačí jedno ale kvalitné........ 😉 😉 😉

moniatko13
29. jún 2011

@lenkalienka01 držím všetky palce,nech to dobre dopadne s víťazným koncom.. 😵 😵 😵

v555
29. jún 2011

@lubka0506,hodnoty AMH-Vysoké-viac ako 3ng/ml
Norma-viac ako 1 ng/ml
Nízke - 0,3-0,6 ng/ml
Veľmi nízke menej ako 0,3 ng

lenkalienka01
29. jún 2011

@moniatko13
@v555

ďakujem, no ale keď kukám na tie ihly, tak bŕŕŕŕ....ale čo, ráno vstanem a pichnem si 😀 😀 😀 a po dlhej dobe bez manžela 😀 😀 😀

zuzu100
29. jún 2011

@lubka0506 Ahoj, ano volala som...pichala som si aj dnes zvíšenú dávku, ale nie ráno, iba po obede, keď som už bola doma, aby som mohla hned lahnuť...dnes to bolo trušku lepšie...

lenka_21
29. jún 2011

@lenkalienka01 Dakujem ... vzhladom na AMH si myslim, ze aj mna bude doc.ukecavat na darcovske ... s darcovskymi nemam problem, ale potom asi pojdem do Ciech, lebo tam to ide rychlejsie. My cakame aj na adopciu a tak mame jasno aj v darcovstve (ci uz spermije alebo vajicka) 🙂 😉 🙂

Prosim ta, mna by zaujimalo akymi liekmi budes stimulovat a akymi davkami budes zacinat ... ak chces mozes mi to napisat aj cez IP.

Velmi ti drzim palceky a verim, ze ty budes ta vynimka, kt.da nadej nam vsetkym 🙂 😉 🙂

lenkalienka01
30. jún 2011

@lenka_21
ok, máš IP a chcem, aby sme všetky z MK boli tou výnimkou 🙂

v555
30. jún 2011

tak moje výsledky z AMH- 0,43 ☹ ☹ ☹ a idem po stopách lenkalienky01

petuska123
30. jún 2011

bre rano baby.tak momentalny stav je takyto: jedno mame skvele jednotkove,dve su dvojkove povedala ze su dobre a tri su trojkove ze maju dake fragmenty.to co je?

gabi.k
30. jún 2011

@petuska123 ahojko... tak dnes rano sme volali, lebo je 5.den.... ze ci ideme na vklad dnes a ako nam dopadlo PIDG ...taaaak no zatial ak sa nic nemeni ideme zajtra....dnes nam oznamili, ze nase 3 embryjka ktore pocestovali do BA na tu predinplantacnu diagnostiku su: 1 nepouzitelne 😢 a 2 geneticky zdravucke 🙂 tak som sa potesila......ze super... no a vklad by mal byt zajtra..takze zajtra ideme po babatko a o rok pojdeme po surodenca 🙂 .... este si rano mame volat.... ze na kolku... ako to s tebou vyzera??? tebe kedy vkladaju...

petuska123
30. jún 2011

@gabi.k ahoj po vyse som napisala ako sa vyvyjaju. v sobotu rano mam volat a tam mi oznama kedy bude vklad.sobotu je 5 den PK

gabi.k
30. jún 2011

@petuska123 ahaaaa... a citis sa OK?? pre mna je najhorsie to cakanie..to je ina psychiatria.. 😒

petuska123
30. jún 2011

@gabi.k no aj to volanie je psychiatria. ☹ normalne strach.

gabi.k
30. jún 2011

@petuska123 za mna to robi manzel... vidi ze mi to nerobi dobre..tak vzdy on telefonuje... si doma ci v praci?

gabi.k
30. jún 2011

@lenkalienka01 ako?? prva injekcia?, drzkam palceky.... tuhoooooo 😉

petuska123
30. jún 2011

@gabi.k som v praci. este zajtra a od pondelka mam dovolenku

lenka_21
30. jún 2011

@petuska123 Nechcem ta strasit, ale aj my sme mali fragmenty a nakoniec to bolo tak zle, ze tie vajicka sa nedali transferovat ... no momentalne je este skoro na taketo uvahy, vajka sa mozu bezproblemov rozbehnut 🙂 😉 🙂 a u teba je to na trojkovych ale treba im verit 😉
@gabi.k Blahozelam k vysledkom i ked obdivujem, ze si sa dala na PIGD ... dolezite je, ze babetka su v poriadku 😉 🙂 😉 Drzim ti silno palceky. A samozrejme po ET nezabudni teplakovy rezim, do pravej ruky ovladac od TV a do lavej Fidorku 🙂 😉 🙂 - tie v minulosti na inom fore vzdy garantovali pozitivny vysledok 🙂 😉 🙂

@petuska123 @gabi.k A suhlasim, to volanie je na psychiatra ... my sme sa s mm striedali a ku koncu volal on ... ja som ani nevladala drzat telefon, lebo sa mi klepali ruky 🙂 😉 🙂

@v555 ☹ ☹ ☹ tak to mi je luto, ale stale mas lepsie hodnoty ako my s @lenkalienka01 Poznam kocku z ineho CAR, kt.ma podobnu hodnotu, ale Dr.jej povedal, ze je sice nizka, ale stale chce este skusit IVF s jej vajickami ... raj to vypoveda iba o tom, ze kapacita vajicok je nizsia ... Ak budes mat ostatne vysledky tak ja by som IVF skusila ... pozri sa na mna, ja mam blbe AMH a minuly rok prirodzene tehu a nikto nemoze povedat ci neodislo koli tej zrazanlivosti ... Nadej je vzdy 🙂 😉

@lenkalienka01 @v555 Baby, ja sa este snazim dopatrat ci nemam vyznam si dat spravit kontrolne AMH ... nasla som zahranicne fora, kde tento faktor meraju uz dlho a tak uvidim co mi napisu ...

@lenkalienka01 Tebe aj hovorili ako dlho sa caka na darcovske vajicka???

petuska123
30. jún 2011

@lenka_21 no ale hadam to jednotkove a dve dvojkove sa mi uz udrzia 😒

lenka_21
30. jún 2011

@petuska123 Neboj udrzia ... vidis, ze to mas iba na trojkovych a tie ostatne su v poriadku a aby ta tie trojkove este neprekvapili 🙂 😉 🙂

gabi.k
30. jún 2011

@lenka_21 preco ma obdivujes ze som sa dala na PIGD?? no ja mam pyzamovy rezim uz teraz...akurat sa ma manzel cez Skype z roboty pytal, co robkam... tak som mu napisala, ze sa mocem ako prd v gatoch...a ze somsa presunula z bodu A do bodu B--- zo spalne s postele do obyvacky pred TV aby som neutrpela prelezaniny 🙂 spravila kavicku a dala keksik a oddychujem... zajtra nas caka velky den... ideme do MT po babiku 😉 ... tak mi napisal, ze na tento kludovy rezim bude prihliadat on celych 9 mesiacov... vtipalek... dakto musi aj konurky zarabat, ked ja budem vegetit... 🙂 chi
a k tej fidorke - moze byt horka??? tu zboznujem 🙂

lenka_21
30. jún 2011

@gabi.k Ja nemam dobre skusenosti s PIGD a ani moje okolie ... a i ked nam to Tomas tiez navrhoval do PIGD urcite nepojdem, jedine ak by nam geneticka zistila zavazny geneticky problem. Je to zasah do embriji, manipulaciou sa mozu poskodit, plus odoberaju iba jednu bunku a tie ostatne mozu byt v poriadku a takto mozno odpisu aj zdrave embrijko (ty si tiez pisala, ze jedno ti vyhodnotili ako zle) a nakoniec dokazu vyhodnotit iba urcity pocet chromozomov a nie vsetky ... Ak nevadi, ake ste mali indikacie na PIGD?

Jasne, aj horka sa pocita 🙂 😉 🙂!!!! S tym teplakovym rezimom to mas dobre vymyslene ... inac mne este Krajko z Heliosu hovoril, ze najlepsie je byt pocas celej stimulky doma v klude ... jasne vtedy som mala svoj rozum, ale az po case som pochopila, ze to dava zmysel 🙂 😉 🙂 A tie presuny z bodu A do bodu B treba poctivo dodrziavat ... ved kto by liecil prelezaniny 😀 😀 😀 😀

gabi.k
30. jún 2011

@lenka_21 hmm... 2x prirodzene otehotnenie a 2x MA ..v min. roku... geneticky obaja v poriadku, ja PCO a manzel - zhorseny tvar spermii..ale inac v norme... tak po dohovore sme sa dali na to..... 😖

lenka_21
30. jún 2011

@gabi.k Uskodit to nemoze, to sa neboj a takto viete, ze 2 embrijka su supeeer (tusim, ze pri PIGD uz budete vediet aj pohlavie, kt.Vam vkladaju 😉 ....
Ja len nechapem preco Iscare tak na tom trva ... casto indikuju PIGD a ked som sa o tychto veciach rozpravala s embyologickou v MT tak mi potvrdila, ze v podstate mam vo vsetkom pravdu ... po tolkych rokoch snazenia ma clovek uz vsetko nastudovane 🙂 😉 🙂 Napr. mam kolegynu, kt.bola v IS v BA, jasne, ze jej doporucili PIGD, lebo ma PCO a mm zlu morfologiu ... z 11 vajicok jej na transfer nedoporucili ani jedno (aj ked sa pekne vyvyjali v PK - vraj su poskodene)... po 4 mesiacov otehotnela spontanne ... bola 9 mesiacov v strese, same specialne vysetrenia od amnio po specialne testy, kt.jej potvrdili, ze babetko je Oki, ale ona stale mala v sebe tu paniku ... jasne ma zdraveho synceka 🙂 😉 🙂

gabi.k
30. jún 2011

@lenka_21 no ved v tomto je pravda.... nikto ti neda ziadne zaruky..my sme sa na to doc. pytali.... no teraz je to uz len o tom ako to ma byt... 🙂 no nie... neviem nepytala som sa ci budu vediet pohlavie..tusim ze za to sa priplaca.... no nie je to dolezite.... i ked ja by som chcela teraz babu a potom chlapa 🙂 som narocna ja viem 🙂 no nech je hlavne zdrave a nech sa zajtra babulik uchyti zubami a nechtami az tak, ze budu ho musiet vyvolavat, ze mu bude pri mamine veeeelmi dobre.... 😀

jeny
30. jún 2011

Ahojte baby, ja som tu nová zacali sme chodit do iscare minuly tyzden, dnes som mala druhy odber krvy a chcem sa opytat co sleduju tym AMH???? Ja mam PCO vraj v dost zlom stadiu a manzel malo spermii ale s dobrou pohyblivostou a morfologiu este nevieme. Po celkovych vysledkoch sa rozhodne ci skusime aj IVI alebo rovno pojdeme na IVF. Este sa chce spytat aky pocet sa vklada pri IVF? Daju iba jedno alebo aj 2 embrijka?

petuska123
30. jún 2011

@jeny ahoj davaju aj 2.

terry123
30. jún 2011

Ahojte kocky. 😉
@lenkalienka01velmi velmi ti drzim prsty, nech to dobre dopadne 🙂
@petuska123 Tak nech sa pekne embrijka este vyvijaju do vikendu 😉 Posielam im davku TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀
@gabi.k Nech je zajtrajsi den pre vas uspesny a babulko nech sa poriadne zahryzne do maternice 😉 Aj pre tvojich bojovnikov TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😉
@helen5 Skoda,ze to nevyslo 😢 Dalsi pokus bude isto uspesnejsi 😉
My sme si teraz polezali par dni v nemocke, mala som spinenie, tak sme pre istotu isli k lekarovi. Bolo to vraj sposobene krvnou zrazeninou....som sa naplasila statocne....no ale hlavne je,ze je to uz v poriadku 😉

terry123
30. jún 2011

@jeny Ahoj 😉
Hormon AHM odzrkadluje funkciu vajecnikov, tvorbu vajicok. Drzim palce,nech sa vam cim skor podari babatko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre