Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

iveenka
6. okt 2011

@riami78 my sme okrem SPG este neabsolvovali ziadne vysetrenia, iba standard u mojej dr. som zvedava ci sa tie vitaminky nejak prejavia...ja mam 27, drahy 31...takze tiez uz "prihara" 🙂 pre mna je to "cakanie" najhorsie, uz aby som mala nejake vysledky 🙂 drzim vam palce...

iveenka
6. okt 2011

@zz12 Oligo gravis asthenotheratospermia??? to mame my :( ako to moj drahy vystizne vystihol..."je nas malo a sme pomali" 😖 ale nevzdavame sa...ved staci jeden maly ale sikovny a zazrak je na svete, nie?

zz12
6. okt 2011

@ivta5 , dakujem, ano som doma , nohy vylozzeneee, 🙂 fraxiparin lebo mi vysle nejake zle hodnoty na predoperacnych odberoch, tak mi v care hned dali fraxi...predtym som nic take nemala, ale asi vela hormonov a aby sa mi v bruchu nehromadila volna tekutinka. Iv a masko ? ty si vegeratian, traba aj masicko aspon sunku ta je malo tucna, a aj moj mm papa vcelie produkty a obcas sa necha vcielkami aj pichnut, vcely su zazrak naozaj.a diferelin, ja som pichala v 45 stupnovom uhle, teda snazilasom sa aby bol 😅 , chytila som si riasu du palca a prostrednika, ukazovak vystrela tak aby v smere k pokozke bol v pravom uhle , a polovica praveho je 45. Neboj kym som sa odhodlala na pichanec tak som si miesto vpichu potrela aj 2krat 😨 a potom som pustila riasu a tym ukazovakom som ihlu drzala asi v rovnakej hlbke vpichu, lebo tie zelene ihly boli dost velke ako kone, ale tymi sivymi je to lahsie neboj, a drz spon 30 sekund vatu na pichaci aby si nemala modrinu, tak som to ja robila mala som iba 1 modrinu, a to vdedy ked som nepodrzala tampon. tak drzim palec

ivta5
7. okt 2011

@terry123 Jejo to musí byť krásny pocit, keď už cítiš aj pohyby. Tak Vám prajem, aby ste pekne rástli 😉. Joj nech sa to pichanie už skončííííííííííííííííí ☹ a nech už príde aj ku nám prekvapko, som veľmi nedočkavá 😉

ivta5
7. okt 2011

@zz12 Len pekne oddychuj, ako je to vlastne po ET, koľko dní čakáš a kedy si ideš robiť test??? Mne na hematológii lekár hovoril, že sa fraxiparin pichá, keď u ženy zistia trombofíliu, tak fraxik sa pichá na riedenie krvi a dokedy si ho máš pichať??? Ja nie som vegetarián ja som prudko mäsožravá 😀. Inak to pitie vody na únavu a bolesti veľmi pomáha, včera som vypila 3,5 litra vody a večer som bola ako rybyčka, nič ma nebolelo, žiadna únava a aj teraz som v pohodičke, normálne by som nepovedala, ako tá voda pri pichaní týchto liekov pomáha, dík za radu. Joj to pichanie, mňa stále pichá mm, ale dnes mi bolo normálne do revu a zodvihla som na neho hlas, že už ma nebude pichať, že ma to veľmi bolí.... koľko ešteeeeeeeeeeeeeeeee ☹ . Mám už aj ja modrinu z gonálu, ale bude to asi tým, že ja si tampón nedržím na rane, len si s ním po tom prebehnem a potom ho vyhodím. Ďakujem za rady a držkaj sa a hlavne silno, silno držím palčeky.

zz12
7. okt 2011

@ivta5 ahoj, dnes som 5 den po ET, mam robit test az na 12den ale to nevydrziiiiiiim, to je strasne ne nervy, uvidim ako sa budem citit. mam pichat frax, do kym nepridem na kontrolu, predpokladam do toho 12 dna po ET, uz som dufala ze po transfere mi ho zrusia ale radsej nechali, dufam ze nemam trombofiliu, to je ze vraj dedicne, u nas to nema nik, dufam ze to mam iba za tie predoperacne vysetrenia 😨 To je dobre ze si maskopapkac, terz si davaj kolko chces, mne to doki odporucal aj mne moc maso nevonia 😀 , neboj ked vsetko pekne pojde na 15 den+/- mas odber , a to vlasne na 13 den je posledna injekcia o 22,00 hod, potom den volno (bez injekcii )a potom odber. naozaj treba pit veeeeela vela, a vela cikat 😀 , neboj prejde to ani nebudes vediet ako, povedz si ved je to len ihla

oknosmas
7. okt 2011

@zz12 ahoj, tiez si picham fraxik...u mna pre to, lebo som mala hustu krv..napriek tomu, ze pijem...a vyvinul sa hyperstimulacny syndrom. dva dni po odbere mi robili aj punkciu, no tekutina sa opat nahromadila. ale vraj je to v poriadku. tak snad. avsak coraz viac ma to tlaci v brusku. podchvilkou mam riadne krce v podbrusku. neviem, ci to suvisi s tym, alebo s vkladom. vklad mi robili vcera. ako si sa ty citila po vklade?

daska1977
7. okt 2011

@oknosmas @zz12 baby, držím Vám palčeky, oddychujte a nech sa pekne uhniezdi 😵
@ivta5 aj ja už za chvíľu začnem pichať... Menopur... predtým som mala Puregon a pichala som perom, to bolo oveľa jednoduhšie a teraz si to ani neviem predstaviť to riedenie... normálne sa toho bojím... najhoršia bude prvá ☹

helen5
7. okt 2011

Ahojte babi vraj ked nemožme otehotnet . mame cvičit . davali to rano . v tele rane . ale neviem ake cviki lebo ukazali len jedne že . treba jemne a každy večer . tak neviem . zatim dobru noc všetkim .

v555
7. okt 2011

@daska1977 ahooooj 🙂 🙂 🙂 neboj zvládneš aj Menopur,ja som si ho pichala za každým a bez problémov 🙂 🙂 🙂 len bez pozitívneho výsledku ☹ 😠 😠 😠 😠 😠 😠

v555
7. okt 2011

@helen5 sú to cviky podľa Mojžišovej,nájdi si to na nete

lenkalienka01
8. okt 2011

ahojte baby, po pauzicke sa ozyvam, v pondelok idem do Brna, tak dam vediet, ako ma tam dorazia 😀 😀 😝

lenkalienka01
8. okt 2011

@daska1977 neboj, tiez som sa bala, zamkla som sa do spalne, nech ma dcera " nenačapá " , vytiahla za igelitku somarin 😀 a islo to v poho. Akurat sa mi ruky klepali ako alkoholikovi 😝 😀 , ale zvladnes. Ja hovorim, ze ak som to zvladla ja, taky " posero " , tak uz to zvladne kazda. Drzim prsty 🙂

zz12
8. okt 2011

@oknosmas , nebojkaj sa mojko, baby s hyperstimulaciou maju vyssiu pravdepodobnost uhniezdenia embryjka, takze napriek vsetkym tym bolackaaaam ktore mas ,mas velku nadej, uvidis bude to dobre. Ja som sa citila ok , po transfere, teda mna picha uz iba pri cikani 😀 , ked mam plne brucho (velke vajecniky, plny mechur, e este teda dufam silne prekrvena maternica lebo sa prichyti- lo embryjko, ) dufam 😅 , tak to preto pichanie z kazdej strany. Neviem si predstavit to vyberanie tekutiny, to muselo boliet, drzim ti palceky aby si to zvladla, Ale naozaj to bude len a len lepsie, lebo ked ti to odsali a pred transerom doki robi sono, a rozhodne, ze bude transfer,tak je to na dobrej ceste, urcite! verim tomu !!!!! urcite by somm papala vela maska, mne to teraz velmi pomohlo, pri ohss, a snazim sa dalej, lebo bielkoviny su hlavna stavebna hmota kazdej bunky a kedze bublinka musi velmi velmi rast tak treba vela maska, vajicka, strukoviny, jogurty,...... A tak sa nam to urcite vsetkym podaríííííííí

zz12
8. okt 2011

@daska1977 , neboj sa injekcii, predstav si ze si v ruzovej zahrade, 😀 😀 😀 ako herecka, najprv si zahras sestricku a hned aj pacientku, potm aka budes pysna, vcera som to pocitala , 3 ivf je zatial 51 injekcii, no ka som frajerka , takto si povedz, i ked uz tu ihlu mam na seba nasmerovanu, uz taka frajerka niesom 😖 ,ale pre mimi to vydrzíííííííííme, všetky, predstav si nejakeho chapa ,ved ktory by to vydrzal tak ako MY 😎

daska1977
8. okt 2011

@lenkalienka01 tak predsa Brno 😉 teraz to určite vyjde, keď baby to Brno tak chvália... tam asi fakt robia nemožné ihneď a zázraky do troch dní, ale v našom prípade do deviatich mesiacov 😀 😀 😀
@v555 som zvedavá aký bude výsledok u mňa... 🙂 ale verím, že mimi, keď nie jedno tak dve.. 😀 😀 😀
@zz12 hééééérečka 😀 😀 😀 😉 😵 a chlapi... môj by určite odpadol... strašnýýýýýýý geroj je a keď mu majú brať krv, musím ísť vždy ako doprovod a vybavím pri všetkých odberoch aby ležal, lebo hneď odkvecne.... 😀 😀 😀

zz12
8. okt 2011

@oknosmas este ti nieco musim napisat, ja som chodila do BA,tiez iscare, ale tam mi ani raz nebrali krv koli hormonom pri stimulacii, a na oboch ivf-kach som mala ohss, nastatstie nie vracanie hnacky, voda v plucach, ale tam im to bolo srdecne jedno, pri druhom ma vsetko bolelo pichalo, opuchnuta som bola ako balon, nevedela som prejst ani na zachod z postele, ale to trvalo asi iba 5 dni, ked som prisla na ET tiez mi bolo takto, urobili co mali a poslali ma domov, nic o bielkovinach nehovorili, iba o vode. A to je mozno chyba, teraz mna bielkoviny zachranili od ohss urcite, 😵 a este tu mam nieco - ale to je iba moja skusenost = mocopudne potraviny ako su uhorky, melon, petrzlen, zeler, paradajky,.....Takze pit vela , ja som pila pomarancovu stavu zriedenu na polovicu , striedala som to s ananasom, a samozrejme voda, papala som aj melon , petrzlena zeler do polievky, kde sa varilo masko, Teda podla mna, toto mi velmi pomohlo, a teraz mozem povedat ze moj ohss, bol iba na pociatku 1 stupna , iba bolesti pri plnom mechure, ale to sa pri citani stranky ohss, javi ako slaby odvar. Takze oknosmas iba lezkaj, oddychuj, a klud 😉

oknosmas
8. okt 2011

@zz12 na to si davam pozor a ked nemam maso...tak mam aspon sunku, ale stale vela syra a jogurty a tak.a pijem riadne vela. naozaj....tak snad to bude uz len lepsie. dnes mam este krce...sem tam..ale menej ako vcera. vcera som vecer aj krvacala.respektive len chvilku .. som mala cerveny papier...a dnes znova...dufam, ze je to len z ranky, ktoru tam po vsetkych tych zakrokoch mam 🙂 takze u vas je to treti pokus? verim, ze bude vitazny...drzim vam palec 🙂 a dakujem za povzbudenia..

gabi.k
8. okt 2011

@ivta5 ahojko... neboj...na tie injekcie si zvyknes... ja si fraxiparin picham este stale..... 😠 ale ver mi pri tom vsetkom je to uz rutina.... a je to na zriedenie krvi...nemusis mat potvrdenu hemofiliu... napriklad pichaju si to aj baby,, ktore mali uz spontnny potrat .. cize aj ja... a keby som vedela ze do kedy... no v 20tt chceme ist do Iscare na sono k Doc. som sa ho pytala, ci robia aj sono tehotnym, teda to velke morfologicke sono babatka a on mi povedal ze ano...ze mozem prist ze bude rad, tak sa tam znova objavim.. a sice budem v trochu inej poziciii ale budem rada, ze som to centrm navstivila a potom sa ho spytam, ze dokedy mam pichat fraxiparin, lebo moja Dr. povedal, ze nech este picham 🙂 a v chodbe teda v cakarni vam tam necham plno tehu virusov nech sa aj vy ostatne nakazite pekne 🙂

@lenkalienka01 myslim tuho na teba...drzkaj sa...nemusim sa pytat... a vies po co ides do Brna??? 😉 inac ako mojaaaaaa??? pozerala si tele rano??? 😀 😀 😝

@zz12
@oknosmas
@daska1977
kocky pre to male stvorenie vsetko 😉 ja som tiez chytila ohss a tiez mi tu vtedy jedna kocka tusim @sliver pisala, ze pri syndrome ohss je lahsie uhniezdenie.... takze ak to ma pomoct, clovek pretrpi aj tieto bolesti a priznaky, aj ked viem, co to robilo so mnou... po odsati tekutiny mi bolo fajn... treba mysliet pozitivne (aj ked to kazdy vravi, a je to uz otrepana fraza) ze toto su posledne bolesti ... 😉 😉
drzkam vam palceky.... moc moc moc....

helen5
8. okt 2011

@v555 a nevieš ako sa vola ta stranka moja . ked vieš napiš mi stranku . mne to len manžel povedal že to tam davali ja som .bola v praci tak ja som to nevidela .

oknosmas
8. okt 2011

@gabi.k dufam, ze hej...nas krpec nie je velmi kvalitny...ostal ako jediny zo vsetkych..a bolo ich dost na zaciatku..ale tak snad to vydrzi a vybojuje 🙂 budem mu verit... a dakujem za povzbudenia. drzte sa 😉

gabi.k
8. okt 2011

@oknosmas no nie je dolezita kvantita.ale kvalita... a asi ostal silny jedinec... ver mu a uz teraz sa snim rozpravaj 🙂 a hladkaj brusko 😉

lenkalienka01
9. okt 2011

@daska1977 no, v MT som strateny pripad, tak idem po drobca do Brna 😀 😀

lenkalienka01
9. okt 2011

@gabi.k ahoj, telerano nepozeram, len pri kave kuknem tu na MK, ako sa vam vsetkym dari, pochystam dceru do skoly a frcim " zarabat " 😝 😀 . Do Brna idem preto, lebo dufam, ze mi tam daju vacsie sance a ked som citala ich uspesnost, tak ma to posuva dopredu. Mam sa dobre / cize na 3 - ku 😝 / , ale dufam, ze raz napisem, ze ficim na jednotku 😀 . Som rada , ze sa ti dari a krasne ti pribudaju tyzdne. Za chvilocku si za 1/2.
Zajtra vecer napisem, co a ako. Sama som zvedava, az som trosku nervozna 😝 . PA

zlatanka30
9. okt 2011

@lenkalienka01 draha klud vsetko bude ok.som rada,ze ides do Brna .

lenkalienka01
9. okt 2011

@zlatanka30
dakujem , pocuvnem, budem v klude 😝 😉

riami78
10. okt 2011

@lenkalienka01 a kedy sa chystáš do Brna? My ideme o týždeň zasa do MT. Takže sa už asi nestretneme?

ivta5
10. okt 2011

@zz12 Ahoj, skús ešte vydržať, viem že sa to hovorí ľahko, ale 12 deň je tu za chvíľku. A ako sa cítiš????
Ty si vegetariánka, keď Ti nechutí mäso??? Dnes som bola na sone a krvi, tak zasa volám medzi 14.00 a 15.00, dnes budem mať Gonal len 6 deň, ale musím sa pochváliť, že si už injekcie pichám sama, a je to v pohodičke, zistila som, že mm mi Diphelerin pichal veľmi rýchlo, preto ma to tak bolelo a štípalo, ja sa pred vpichom 3 -5 krát nadýchnem 😀 a pomaličky si pichnem a ešte pomalšie tlačím Diphelerin a je to OK môj mm mi Diphlelerin len rozriedi a ja sa už obslúžim 😀

ivta5
10. okt 2011

@daska1977 Ahoj a Menopur sa riedi?? Menopur si ideš pichať v tej prvej fáze??? Mne môj mm namieša Diphelerin, nie je to inak ani zložité, z jednej flaštičky odsaje vodu a strekne ju do druhej tam to riadne zamieša a potom len nasaje do striekačky a hor sa do pichačky 😀 . Ja som mala skôr strach z toho pera, ale s mojim mm sa kontrolujeme tak hádam si to robím dobre. Držím palčeky k pichaniu.

ivta5
10. okt 2011

@gabi.k Ahojky, vy ale rýchlo rastiete už si v 18 týždni, takže je možné, že aj mňa čaká fraxík, lebo aj ja som mala 2 potraty. Nevadí, ak to pomôže na udržanie mimi tak aj celé tehotenstvo 😀, jedna moja známa si tiež pichala ešte v 8. mesiaci. Ak dobre počítam, tak na to sono by ste mali ísť 42 týždeň (17.10 - 23.10)??? Potom označ miesto kde si sedela, rýchlo si tam pôjdem sadnúť, aby aj na mňa naskákali vírusíky 😀. Gabika, prosím Ťa kedy Ti robili odber vajíčok, ktorý deň cyklu?? Ozaj a Fidorka, je ešte stále v kurze 🙂 ??
Držkajte sa s mimi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre