Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janka134
6. júl 2010

janemari neviem ved aj ja som sa cudovala ale na krv preto lebo mne sa vtady znizil nejaky hormon a brala som injekcie tak asi ci sa uz upravilo a sono ci je vsetko v poriadku ale docent bol dnes stale vysmiaty dufam ze som im tam v narkoze nieco nepovedala drzkam to palce 🙂 😉

janemari
6. júl 2010

@janka no tesia sa lebo im tam chodia uspesne tehulky,ze zuzana 😉 Mne poklesol LH hormon a pichala som injekcie Luvris ci tak nejako sa volali.

zuzana_18
6. júl 2010

@janemari presne tak a pekne za mnou dokráčajú ďalšie a ďalšie-Ty,Janka,Megyka a všetky.A potom sa bude ešte len docent usmievať.Potom ho niekde pozveme.On si dá šampáňo a my po čajíku. 😎

janemari
6. júl 2010

@zuzana18 No za chvilu by sme museli objdenat restiku aby sme sa tam vsetci zmestili 😉

zuzana_18
6. júl 2010

@janemari,to hej,ale on by si zaslúžil.Aj hotel 🙂

megynka
6. júl 2010

@zuzana_18 ja nič nové, vo štvrtok idem zasa na kontrolu

@janka134 gratulujem, pekná úroda 😉

janemari
6. júl 2010

@megynka ale aj tebe sa to uz krati 😉

megynka
6. júl 2010

@janemari áno kráti, pravdepodobne bude OPU v pondelok, držím ti palce a nestresuj sa mrchou, aj keď dobre viem aké je to ťažké 😉 drž sa 😵

janemari
6. júl 2010

@megynka ako nestresujem sa ale ratam aj s tou moznostou ze naozaj dojde.

janka134
7. júl 2010

ahoj dievcata ja uz nemozem spat vcera som prespala cele poobedie janemari ty nad mrchou ani neuvazuj meginka tebe drzim palce aby si mala taku urobicku ako ja a ver tomu ved zazraky sa deju 🙂 😉ZUZANA A ty sa teraz sanuj nech drobec rastie

janka134
7. júl 2010

tak dievcata volala som co a ako oplodnilo sa nam vsetkych14 ale z toho su 3 take slabsie ale potesili ma pozdravujem a ozaj kde ste vsetky stratene 😲 😀

buba78
7. júl 2010

janka134-tak to Ti gratulujem, normalne som v soku, my sme mali pri 1.IVF 8vajicok a z toho sa oplodnilo 5, pri 2.IVF sme mali 4vajicka a z toho sa oplodnili 3vajicka, a teraz jedno rastie v brusku, v 20tt uz mala 304g, je to zazrak lebo len jedno vajicko sa vyvijalo ako malo, pan doc. je clovek s velkym srdcom a darom, pracujem tiez v zdravotnictve a viem ake je tazke oznamovat smutne spravy, musi byt velmi silny clovek ked dava najavo radost aj smutok, drzim Ti palce

janka134
7. júl 2010

buba 78 dakujem aj ja ti drzim palce nech pridete do stastneho konca a s nazorom na doc.sa urcite zhodujeme keby bol kazdy doktor ako on bolo by to uzastne 😲

bbtina
7. júl 2010

@janemari tak s tou kávou je to pravda, ak ti nechutí je to jasný príznak...🙂
Ináč som dnes boal na sone u doc. a stopol mi aj IUI, pretože vraj som len z Clostylbegytu prestimulovaná, že sa to málo kedy takto stáva aby sa len po tablezkách vytvorilo toľko folikulov, na ľavej strane 3 vňčšie a kopa malých na pravej 4 dominantné a ešte zo 4 menšie, a už ma šupol do nejakej rizikovej skupiny HIGH, že veľmi reagujem, aby sme to pri prípadnom IVF neprehnali s dávkami, na 1 mesiac nasadená antikoncepcia, aby si vaječníky oddýchli a skúsime to až v septembri ☹

buba78
7. júl 2010

bbtina- tak to som este nepocula, ja som bola 3krat na IUI a najviac som mala 4golikuly a to vzdy dva velke a dva malinke, pri IVF-kach som mala raz hyperstimulacny syndrom v zaciatku, takze dva krat mi robili punkciu tekutiny, veru pekne si oddychni, drzim palce

janemari
7. júl 2010

Ahojte,zelam pekny aj ked uprsany den.@bbtina no kavu som nikdy nedopila to je pravda,ale aj teraz som si jednu uvarila a krasne mi tu rozvoniava.Niekedy aj pred mrchou nemam vobec chut na kavu.Podbrusko ma mrchovsky pobolieva aj nadalej,ale je tu ten rozdiel ze nie som cela vyhadzana.Aj ked pred ET sa mi uz zacali robit puciky teraz zmizli.

bbtina
7. júl 2010

@buba78 a to si mala na jednom vaječníku alebo ako celkovo z oboch tie 2 velke a 2 male? Čiže keď si to mala pri IVF, stopli ti to? Neviem presne čo je to teda tá punkcia, mne kázal dr. pichnúť injekciu na vyvolanie ovulky, aby sa mi neurobili cysty....

zuzana_18
7. júl 2010

Ahojte baby.mám prosbičku-kúpila som si femibion 800-kyselinu listovú.Môžem to smelo užívať?Aj s utrogestanom?
Sa bojím,chápete.. ☹ Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.

crazybabenka
7. júl 2010

@zuzana_18 zuzanka gratulujem.....tehuknižka sa dáva okolo 10tt v prvej poradni u klasického gyndoša

zuzana_18
7. júl 2010

@crazybabenka ďakujem veľmi pepkne,tak to sa ešte načakám 😉 .
A s tými vitamínmy čo som písala-tá kyselina listová-môžem si to automaticky nasadiť????Dikiiii

janemari
7. júl 2010

@zuzana 18 aj je jem kyselinu listovu ale 400.Si myslim,ze v pohode ved kyselinu listovu prijmas aj v strave.

bbtina
7. júl 2010

Kyselina listová je veľmi dobrý doplnok a naozaj sa prijíma j v strave, jej nedostatok môže spôsobiť u novorodeniatok rázštep, rpeto sa aj odporúča, takže kľudne papaj 🙂

bbtina
7. júl 2010

Ozik baby, koľko ste doplácali, resp. platili za Pregnyl????

crazybabenka
7. júl 2010

@zuzana_18 kyselina listová je pre vývoj dieťatka dôležitá.....ja papám normálne vitamíniky aj dávam utrogestan

crazybabenka
7. júl 2010

@janemari neboj.....keď prezradíš čo sa ti sníva tak sa to nesplní.....ja mávam mrchové bolesti doteraz.....pomáha na to magnezium

lenrom
7. júl 2010

ahoj krazy...A kedˇ ti meškala mrcha,tak ťa aj bolievalo brucho?Alebo ako si sa pozorovala?

crazybabenka
7. júl 2010

@lenrom mňa vždy deň pred a prvý deň som mala silné bolesti....teraz som v 12 tt....ale v prvých týždňoch som mala slabé krče sem tam ma to chití aj teraz ale to mi povedal doktor, že je to normálne a spôsobuje to zväčšovanie maternice.....alebo sa kŕče bolesti.....môžu vyskytovať v čase keď mala prísť mrcha......dal mi na to magnezium a kŕče ustúpili

janemari
7. júl 2010

@crazy ja nemam krce len citim taky tlak maternice ako pred mrchov,ale obcas aj pichanie a take tahanie.Ale uz to ustupuje,tak neviem 😅 A mam pocit ze ten utrogestan mi viac vyteka von,resp.je to vacsie mokro ako na zaciatku 😕

crazybabenka
8. júl 2010

@janemari no tak kvietok môj poviem ti to od podlahy.........prestaň myslieť na mrchu......žiadna nebude.....na to zabudni......pod srdcom máš drobčeka.....ktorý len dáva o sebe vedieť.....že si tvorí pohodlíčko......takže nemyslieť na sprostosti......ododnes rozmýšľaš nad tým akou farbou mu vymaľuješ detskú izbu.....to je rozkaz 😀

janka134
8. júl 2010

crazy a ty sa mas ako este stale si v obiati s keramikov ja som vcera sadla na bicykel a to som urobyla chybu nemozem ani len lahnut na brucho take mam bolesti neviem ci sa mam zajtra doc.aj priznat aka som bola chytra inak nic nove cakam na ET 🙂 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre