Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

terry123
29. nov 2010

@lasocka1 Ja som uz tiez zazila vselico.Aj to velakrat bolelo a strasne, no uz som sa za tie roky obrnila voci takym ludom, uz ma hocico len tak lahko nerozhadze. Viem,co vsetko som si prezila a ten druhy ani netusi,co vsetko to bolo.... Nic si z takych ludi nerob, nestoja za to 😠 a uz vobec sa pre to netrap 🙂 🙂
My musime zdolat krkolomnejsiu cestu za babatkom...no co uz, ale kdesi tam na nas caka 🙂 🙂

bbtina
29. nov 2010

@lasocka1 spermiogram-teratozoospermia 99%zlých, my sme mali ešte len IUI, toto je prvé IVF, v poistovni (UNION) to scvhálili za 5 týždňov, ale to preto, že 2 týždne bol na dovolenke pán čo to schvaluje a som im priebežne psíala, že či to už je a pod. Dali mi krátky protokol, čiže zatial som platila len lieky a to 140eur, no ale určite nás čaká IVF+ICSI a predlžená kultivácia, čiže to podla cenníka

lasocka1
29. nov 2010

@terry123 ved to ze nestoja za to aby sme este aj kvoli nim boli smutny hlavu hore a verime 😉

lasocka1
29. nov 2010

@bbtina uff to ani nevrav tolko penazi ach jaj ☹ ☹ ☹ ja som vo vseobecnej zevraj tam to je tak do 30 dni + este 30 dni neviem ci na prevod ci co no doktor mi povedal ze tak do dvoch mesiacov by sa mohlo spravit IVF

lubka0506
29. nov 2010

@lasocka1
@terry123 takých ludí si nevšímajte!!! Ten kto tým neprejde nepochopí!!!!! Ja som sa tiež obrnila proti takým ludom a aj hláškam!-viem byt poriadne hnusná ked mi niekto niečo spomenie! Za tých 8 rokov som sa naučila... 😒

crazybabenka
29. nov 2010

@lasocka1 to ani nie je málo detičiek.....keď si zoberieš....tie fakty.....že tehotenstvo trvá 9 mesiacov.....tak 9 detičiek....to je skoro jedno na mesiac......a pri štatistike úspešnosti IVF a IUI je to dosť

sliver
29. nov 2010

@crazybabenka , @lasocka1 - a ešte Iscare MT existuje iba rok.... tak podľa mňa to je úspech
len čo ja viem tak ten týždeň ked som ja otehotnela tak sme boli tri 😉 ja a dve kočky!!! a to neviem o všetkých čo tam chodia.......

lasocka1
29. nov 2010

@crazybabenka no mne sa to zda malo ked denne podstupi v MT len IUI poviem 3 zeny to je do mesiaca 60 zien a z nich sa podari iba jednej otehotniet tak to je velmi velmi malo podla mna. 😖

lenkalienka01
29. nov 2010

@lasocka1,
vieš s istotou povedať, že tvoj výpočet je správny ?? Ja si myslím, že treba myslieť pozitívne, aj keď je to ťažké, ale každý v centre má ten istý cieľ: MY aj Dr. Tak prečo sa stresovať. So stresom to nepojde.Už sa dlho snažíš? Ja cca 3 roky. Prajem ti veľa síl do boja, ktorý isto vyhráš.

lenkalienka01
29. nov 2010

Tehulky, kde máme vírusíky, sme také hladnéééééééééé 😝 😝

janemari
29. nov 2010

Ahojte snazilky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lasocka1
29. nov 2010

@lenkalienka01 no na 100% to neviem ale ked som bola na IUI tak tam mali taku nastenku kde mali pisane zakroky na kazdy den a boli tam vzdy minimalne 3 mena napisane ale aj keby sa robilo denne iba jedna IUI je to 20 zien mesacne a z toho sa podari iba jedno dietatko. Nechcem stresovat jasne len som realista a konstatujem. My sa snazime vyse roka o prve babo.

lenkalienka01
29. nov 2010

@janemari,
vďaka 🙂 🙂 🙂 a ešte raz vďaka

zlatanka30
29. nov 2010

babulky budte radi,ze je tam este tak malo zakrokov.a okrem toho je tam iba jeden lekar.nie ako inde plno ludi,vsetko rychlo rychlo a ja som si pripadala ako na beziacom pase ☹

lenkalienka01
29. nov 2010

@lasocka1
ja so sa stresovala a prereavla rok a pol po svadbe, že akááá som JA neschopná, že ostané ženy nechcú a majú. Potom som mala na aute nehodu, mala som iné starosti s vybavovaním a hneď ten mesiac som otehotnela a porodila som krásnu a zdravú dcéru, ktorá ma už pomalu prerastá 😀
Tak preto verím , že čím viac sa stresuješ, tým to nejde a nejde- možeš sa snažíť aj 5 x denne , že máš aj jazyk 😝 a nič. Neboj, raz si budeme písať, že aké sme nevyspaté a ako lietame za našimi detičkami. 😀

lenkalienka01
29. nov 2010

@zlatanka,
ty si chodila aj do iného centra ?

zlatanka30
29. nov 2010

@lenkalienka01 ano boli sme aj inde

lenkalienka01
29. nov 2010

zlatanka30,
a ak sa možem opýtať kde ?? Tu tiež v Martine? Prepáč, že som zvedavá, ale ja tiež prechádzam z jedného centra do ISCARU, lebo o Dr. Tomášovi počúvam a čítam len samé chvály 😀

zlatanka30
29. nov 2010

@lenkalienka01 nie si zvedava.boli sme na prvom uspesno neuspesnom ivf v heliose

lenkalienka01
29. nov 2010

zlatanka30,
uspesno neuspesne ivf- na tom mi nieco nesedi...., ja som sa tiez v heliose sklamala.nevadi, aj zla skusenost je skusenost a posunie cloveka VPRED 🙂

zlatanka30
29. nov 2010

@lenkalienka01 uchytilo sa ,ale aj tak odislo.velmi ma to bolelo.ked som sa pytala,ze preco nevedel mi doktor povedat.chcela som aj nejake ine vysetrenia krvy navyse,ale povedal ze netreba ,ze napise druhu ziadost hned.tak sme odisli.nechceli sme ani pk mala som malo vajicok ,ale aj tak ju dali.doslova nas nutili.ked sme navstivili pana docenta v iscare tak povedal,ze mi urobia najprv odbery ci ma vobec este ist do dalsieho ivf.netahali hned peniaze.toto bolo velke plus.a ty preco z heliosu sklamana?

lenkalienka01
29. nov 2010

zlatanka30,
nóóóó, nejako podobne. Ja som otehotnela tam po prvej IUI. Štastie , radost ved vies si to predstavit. O babo sme prisli v 6 tt.Jasne, ze dodnes neviem preco. Nedostala som odpoved, ked som bola ok. Dali sme si ziadost na IVF, reku nech sa to schvali, ved to trva nejaky cas a pojdeme do toho. Dr. veeelmi ochotne vypisovala. Ale nedalo mi to, nejako som sa stym nestotoznovala, tak som pred ca 3 tyzdnami prisla za Dr. nech i da opis karty, ze jednoduch potrebujem k IVF este jeden odborny nazor, aby som sa stym nejako psychicky vzila.A zrazu ma hned este poslala na krv, ze pre istotu, aby aj ti " druhy " mali z coho posudzovat a ked mi povedala, ze za ten rok sa mi vysledky z krvi nezmenili a vykazuju zlu funkcnost vajicko, skoro som som odpadla, neviem ako som odsoferovala domov. pytam sa jej, a preco neviem o tom , ze vysledky mam take zle uz rok a v mojom pripade musim co najskor absol. IVF ?? Odpoved tentoraz bola: Nechcela ma strasit ! Absol. som 3 x IUI- moj nazor, v prvom rade su v tom peniaze. v mojom pripade sa nepotvrdilo, ze by mi chceli pomoct. vies, mne je jedno, kolko za to zaplatim, len neh je vysledok, peniaze si do postielky nedam, ale toto bolo uz aj na mna vela 😅
Velmi vsetkym drzim palce 🙂 🙂 my zenske tvoyry sme silne, my to zvladneme

zlatanka30
29. nov 2010

@lenkalienka01 pockaj a ten opis si chcela z heliku??

sliver
29. nov 2010

@lasocka1 - ja som napr. na tej nástenke bola trikrát a z toho iba raz som bola na IVF a je tam napr. meno napísané ked ide na odber a potom aj na trasfer čiže minimálne dvakrát ale pritom iba jedno IVF
ja si osobne myslím že môžu mať tak dve iui za týžden..... a iui má samozrejme nižšiu úspešnosť ako ivf....

lenkalienka01
29. nov 2010

zlatanka,
ano, v iscare mi kazali doniest papiere, ze co somnom " robili " a myslim, ze je to dobre... tebe nedali opis??? a vedeli ze odchadzas inde ?

lenkalienka01
29. nov 2010

@lasocka1,
hore hlavu, budeme mat vsetky cakatelky vytuzene babatka, len to chce cas a ten cas je nekonecny,,,,,,,,,,,,,, 😅 , ale pockaj na ten vysledok 😉

zlatanka30
29. nov 2010

@lenkalienka01 nevedeli,ze odchadzame.dali mi len tie vysledky odberov pred ivf a mm spg.a este ako prebiehal et a stimulacia.

lenkalienka01
29. nov 2010

@zlatanka30,
myslim, ze ked tam zavolas a dohodnes sa, aby tam bol dr. napr. po ceste do iscaru, takti ten opis daju. mozno aj to pomoze skorej urcit pricinu a nejake vysetrenia uz robit nebude dr. dalsi postup -rychlejsiu cestu k babatku. nevrav im kde ides, proste to chces,keby nahodou sa naskytla nejaka ina moznost, myslim ze za tie prachy 😀 si zasluzime aspon OPIS 😀 😀 😀
Zajtra sa prihlasim poobede, moja polovica ma uz vyhana do sprchy, ze ideme predbehnut dr. tomasa HA-HA, srandista 😀 😀 😀
Pekny a statsny vecer vsetkym

zlatanka30
29. nov 2010

@lenkalienka01 prijemne sprchovanie 😀 😀 😀 😀

lenkalienka01
29. nov 2010

@zlatanka30,
moja polovica ze: zoskoc z modreho konika a ...... 😕 a ja na neho take oci. Ale uz fakt letim, lebo vravi, ze uz som viac na koni 😀 😀 😀 ako snim. tak ho idem pomojkat.
P.S. ale mne je tu s vami fakt dobre, taky balzam na dusu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre