Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
11. júl 2010

@crazy nieje sa cim chvalit,ale ked sa vsetko definitivne uzavrie dam vam vediet.

crazybabenka
12. júl 2010

@janemari to neznie veľmi pozitivne......držím palčeky nech všetko dopadne tak ako má

sliver
12. júl 2010

@janemari - ajoj moja, kedy ideš testiť? ešte sa mrška prejavuje?
držím veľmi veľmo prsty!!!!

janemari
12. júl 2010

@sliver,@crazybabenka ako uz som sa zmierila s tym ze to nevyslo.Zajtra idem do centra kde sa to snad uzavrie.Mrcha sa na plno nerozbehla a to si myslim ze kvoli utrogestanu a spinenie mam stale ale nieje to krv ale tmavohnedy vytok,cize taky ako mavam pred mrchou.Test bol negativny takze je to jasne.Neviem co mi budu zajtra robit ci sono/ale aj tak tam nic nebude vidno podla mna/,alebo budu brat krv ked je test negaticny tak je to jasne.Dnes mi volala aj sestricka od mojej gyny co ma dost prekvapilo a inforomovala sa co a ako.Ale ked som jej povedala ze je to tmavohnede spinenie zostala ticho.Takze naco zbytocne dufat.

megynka
12. júl 2010

@janemari to mi je ľúto 😔 takto som to to aj ja mala, len špinenie a keď som vysadila utrogestan, mrcha sa do dvoch dní rozbehla naplno....dúfam, že KET bude úspešný

janemari
12. júl 2010

@megynka ved to aj ocakavam ked vysadim utrogestan tak mrcha pride ako vysita ☹

megynka
12. júl 2010

@janemari živo si spomínam ako som pri prvom ivf strašne chcela to špinenie zastaviť, zúfalo som si želala, aby to prestalo, ťahalo sa to takto až do dňa keď som mala ísť na krv, no a skôr než mi zavolali výsledok som ho vedela aj sama 😔 viem že si smutná, veď kto by nebol, ale máš ďalšiu nádej a tak keď budeš pripravená, pôjdeš na KET, raz sa to podarí len sa netreba vzdávať....nemáme to ľahké.....pri treťom ivf som si už utroš vysadila sama a ani na krv som neišla, bolo by to zbytočné....už aby si bola v poriadku.... myslím na teba

janemari
12. júl 2010

@janka134 ako si dopadla? 😕

janka134
12. júl 2010

ahojte dnes som povedala ze tu nepojdem ale nedalo mi to tak vlozene mame1 a mmrazacikov3 mm chcel vlozit2 ale ja nie ked to bude neuspesne tak potom dam vlozit2 teraz su tu same zle spravy tak tu budem menej lebo ja to potom moc prezivam a aj ja si poplacem co ak 😉

janka134
12. júl 2010

janemari ip

zuzana_18
12. júl 2010

@janka134 gratulujem k úrode a držíím veľmi palce!!!
@megynka kedy ideš na OPU?
@janemari ešte dúfaj a ver,kým to nie je číra jasnočervená krv,nádej je stále!Jedna baba mala presne to čo Ty,vzdala všetky nádeje a potom úplne prestala špiniť a test ukázal // až na dvanásty deň.Som presvedčená,že si ten istý prípad!

janemari
12. júl 2010

@janka134 tak gratulujem a budem drzat palceky aby si to mala bez problemove a buduci tyzden na testiku dialnicu //.
@ zuzana_18 ak budes mat pravdu pridem ta vyobjimat 🙂

zuzana_18
13. júl 2010

@janemari no to si buď istá,ja som presvedčená,že tvoje špinenie bolo len uhniezďovanie malinkého.Hneď ako prídeš napíš čo povedal docent a dohodneme miesto kde ma pôjdeš vyobímať 😀

crazybabenka
13. júl 2010

@zuzana_18 😀 presne tak ako si napísala janemari.....keby sa dalo tak ti dám "páči sa mi" ako na facebooku 😀

zuzana_18
13. júl 2010

@crazybabenka tak ďakujeeem 😀 ,tiež si myslím,že malinký len maminu-janemari trošku potrápil a už bude len dobre.
@janemari no kde siiiiiiiii?Čakáme dobré správy.

megynka
13. júl 2010

ahojte, dnes odobraných 8 vajok - 2 jednotkové, 3 dvojkové a 3 trojkové a ET bude v nedeľu alebo v pondelok, ešte sa uvidí či budú robiť aj PiGD, no a ET ak bude tak na 100% zasa v narkóze 😒

makovicka53
13. júl 2010

Ahojte zienky....nemate niektora skusenost s liekom Estrimax?

zlatanka30
13. júl 2010

makovicka 53 pre teba:

ESTRIMAX je hormonálny liek, ktorý obsahuje estradiol - estrogén, ktorý je totožný s prirodzeným ľudským estrogénom. Je určený ženám, ktoré už netvoria dostatočné množstvo vlastného estrogénu.

Indikácie

ESTRIMAX je určený na zmiernenie alebo potlačenie príznakov menopauzy (prechodu) predovšetkým u žien s chirurgicky odstránenou maternicou.

Menopauza - posledný menštruačný cyklus ženy - zvyčajne nastáva medzi 45. a 55. rokom, kedy telo prestáva tvoriť dva pohlavné hormóny, estrogén a gestagén. Žena po odobraní maternice už nemá menštruáciu. Pokiaľ sú však vaječníky zachované, estrogén a gestagén sa tvorí do času, kedy žena dosiahne vekovú hranicu pre „menopauzu“.

Znížená hladina estrogénu vedie u mnohých žien k nepríjemným pocitom, ako sú návaly horúčavy, nočné potenie, poruchy krvácavosti, nespavosť, suchosť pošvy, bolesť hlavy, kolísanie nálady, nedostatok koncentrácie alebo strata energie. ESTRIMAX nahrádza estrogén, ktorý sa už v ženskom tele netvorí.

ESTRIMAX sa môže použiť aj na preventívnu liečbu osteoporózy, pokiaľ existuje zvýšené riziko zlomenín kvôli osteoporóze (rednutie kostí) a žena sa nemôže liečiť inou formou alebo sa iná liečba ukázala ako neúčinná.

ESTRIMAX sa zvyčajne predpisuje ženám, ktoré majú chirurgicky odstránenú maternicu. Ak však máte maternicu a užívate ESTRIMAX, lekár vám pravdepodobne odporučí užívať zároveň gestagén.

janka134
13. júl 2010

no tak megynka tak daco s toho bude drzim palce ja uz iba 10dlhych dni a pride ten ocakavany cas na testik dufam ze mam ten spravny 🙂 ☹

zuzana_18
13. júl 2010

@megynka supeeeer,gratulujem a držííím siiilno palce.

janemari
13. júl 2010

@zuzana_18 dobre spravy niesu.Uz je to definitivne krvny test potvrdil ze to nevyslo.

megynka
13. júl 2010

@janka134 ja tebe tiež držím palce 😉 hádam sa šťastie usmeje 😉 urobili sme čo sa dalo a teraz musia zabojovať... 🙂
@zuzana_18 dík 🙂
@janemari je mi to ľúto 😔

zuzana_18
13. júl 2010

@janemari je mi to strašne ľúto..moja,neboj,druhý krát to musí vísť.A docent aj povedal nejaký dôvod?Aj ideš do druhého kola alebo si dáš pauzu?Držkaj sa.

janemari
13. júl 2010

@zuzana_18 docent nic nehovoril,volali my vysledok krvi domov.Ked mi skonci mrcha mam zavolat a dohodneme konzultaciu co a ako dalej.Mame jedneho mrazacika toho by sme chceli vlozit a ked nic tak koncime.

megynka
13. júl 2010

@janemari takto rýchlo sa nevzdáš, možno teraz si myslíš že už viac nie ale poznám to podľa seba, pokiaľ nevyskúšate všetky možnosti, nedá ti to nechať to len tak....ja som si po každom povedala že už viac nie....no a teraz si tiež hovorím že toto je posledný pokus, ale teraz aj je, mám už na to aj vek aby som s tým pomaly prestala....ale na 100% si nie som asi istá.....možno keby mi odporučili ešte skúsiť darované vajká.....ale zatiaľ na to nemyslím.....budúcnosť ukáže....u mňa platí nikdy nehovor nikdy

zuzana_18
13. júl 2010

@janemari presne tak ako hovorí megynka,aj ja si myslím,že teraz je to také čerstvé ani nemáš chuť na nič a tak..a ani sa ti nečudujem,ja by som bola taká istá.Ale keď to všetko prejde a ukludní sa to celé,potom skúsiš všetko.
Ja ale verím,že nebude treba,lebo KET vám už vísť predsa musí!!!!Jáj,tak teba vybavili iba sestričky,ja som myslela,že on ti urobí sono,alebo čo,to sa asi nerobí..neviem.drž sa.

janemari
13. júl 2010

@zuzana_18 vsak doki mi urobil sono,sliznica bola krasna,ale bohuzial krvny test bol negativny.Skratka sa neuhytilo to je moj nazor.Ale snad sa buduci tyzden dozvieme viac.Ale ci uz to bolo tak alebo tak na veci to nic nemeni.

anita12
13. júl 2010

Zdravím všetky snažilky! Nám sa to nakoniec podarilo na 2.pokus, i keď som popravde tomu tiež neverila. Po ET som zostala na PN, ležanie, kľud a včera mi volali pozitívny výsledok, ktorý len potvrdil sobotňajší pozit. test. Je to velmi skoro ale dúfam, že to takto zostane 9mesiacov. Držím palčeky všetkým tu prítomným, lebo som sama celé roky zažívala.

megynka
13. júl 2010

@anita12 gratlujem, konečne pozitívna správa do tejto témy 😵 a držím palčeky nech sa všetko vyvíja ako má a nech ste v poriadku 😵

anita12
13. júl 2010

@megynka .. tak to je slušná kvalitná úroda, držím veľmi palčeky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre