Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

petuska123
23. feb 2011

@sliver no tak super este to mi chyba.....vyvolavacka

janemari
23. feb 2011

@petuska123 ja som zacala spinit 6 den po ET a mrcha sa spustala presne na cas aj ked som brala utros.Ale po vysadeni mi prisla do 2 dni normalna mrcha.

mabumi
23. feb 2011

@janemari tebe sa riadna mrcha spustila až po vysadení? a predtým ti brali krv alebo ti kázali vysadiť bez krvi? Lebo ja stále špiním - už fakt silno a doc. mi povedal, že ak sa mi do zajtra nespustí riadne krvácanie, tak nech prídem na krv. Ale test mám negatívny. Tak neviem, či tam má zmysel ešte ísť 😒

v555
23. feb 2011

@mimi321,mne to bolo takto vysvetlené:"Narkoman,gembler,alkoholik dá do štátnej kasy tisíce korún /€/ kým dospeje ,že sa musí liečiť.On si tú liečbu predplatí.A to ani tretina sa nelieči.Ale my,čo chodíme poctivo každý deň do práce,nechlasceme,nefajčíme,nedrogujeme,nehádžeme € do strojov,my sme nepodstatné pre tento štát.Navyše sme potrestané neplodnosťou a to je zas ďalší zisk pre štát,pretože dáš aj to posledné len aby si mala babätko a zoberieš toľko pôžičiek len aby si dospela k dieťatku.A prečo by mal štát podporiť takéto ženy????Radšej z nás budú ťahať peniažky,lebo vedia,že dáme všetky čo máme aj nemáme.Je to hnus ale je to tak,ja som už cez toto prešla a už sa nezamýšľam,lebo sa len na.......

mimi321
23. feb 2011

@v555 mno je to presne o tom... je to hrozné ale je to tak. Ešte že sa nám to bábato vacsine podarí 😀 teda dúfam xi

v555
23. feb 2011

presne tak@mimi321 😉

lubka0506
23. feb 2011

@mabumi aj mne povedal doc. Tomáš že ved vy máte PCO a to vám v GF nepovedali???...no nepovedal mi to nikto. A moje cystičky sa ozývajú samé a práskajú si kedy chcú. Naposledy som mala krče teraz v nedelu... ☹
@lenkalienka01 aj ja vrele odporúčam Iscare Martin!...Nech im to dlho vydrží!
@mimi321 máš svatú pravdu s tým platením...štát sa stažuje že klesá populácia a poistovne preplácajú liečenia narkomanom a alkoholikom!!!

lenkalienka01
23. feb 2011

@mimi321
objednali ma myslim tak za 3 tyzdne. Idu aj podla toho, ako mas ms, aby ta mohol aj vysetrit.
Ak tam pojdete,uvidis, ze to bude spravne rozhodnutie 😉

mabumi
23. feb 2011

@lubka0506 no, to je tiež sila. To je tá "komunikácia". O GF som (našťastie) ešte ani nepočula, až teraz od teba 😖

lenkalienka01
23. feb 2011

@v555
suhlasíííííííííííím !!! 🙂

janemari
23. feb 2011

@mabumi tak ja som zacala spinit a na dalsi den uz bolo take silnejsie krvacanie,ale mala som v ten den aj kontrolu u gyn.a medzitym som konzultovala aj s centrom.Kazali mi zvysit davky utrosu a raz som spinila,raz nie.Na 14 alebo 15 den som robila test bol negativny a potom som sla do centra na krv,odkial mi volali pobede ze nie som tehu a kazali mi vysadit utros.Potom sa mi o 2 dni spustila normalna mrcha.

janemari
23. feb 2011

@v555 tak to je teda dobre vysvetlenie 😠 Ale ja to hovorim,potom co dorobila s materskou a RP ze prisla doba kedy je dieta prepych a luxus a ked ho chces mat tak si zaplat. Len nech nepridu o par rokov z lamentovanim,ze sa nerodia deti a nema kto robit na dochodky. Potom zrusia aj dochodok a bude nam fajn.... 😅

mabumi
24. feb 2011

@janemari tak už je to definitívne potvrdené, nevyšlo to 😒

petuska123
24. feb 2011

@mabumi ☹ hmmmm skoda...

janemari
24. feb 2011

@mabumi tak to je mi luto ☹

sliver
24. feb 2011

@mabumi ☹ ☹ ☹

lubka0506
24. feb 2011

@mabumi 😢 😢 😢 je mi to lúto... ☹

krista5
25. feb 2011

@mabumi
je mi to luto....dufam ze nabuduce to bude o.k...... 😢

krista5
25. feb 2011

mate niektora s vas skusenosti so streptokokovou infeciou pocas stimulacie?

mabumi
25. feb 2011

@krista5 Ahoj, ja mám, ale nie počas stimulácie. Môj starý gynekológ mi to zistil spolu ešte s nejakou ďalšou a povedal, že to nič nie je. Nedal mi ani žiadne lieky. Ale to bol jeden z dôvodov, prečo som hneď od neho odišla. Takže neviem ti poradiť. Kde ti to zistili, v Iscare? A nič ti o tom nepovedali?

krista5
25. feb 2011

ja som to mala pred rokom, ani mne na to moj gynekolog nic nedal...potom som sa liecila prirodnymi vecami, lebo odo mna to aj manzel chyta......od leta som nic necitila, v CAR ked mi robili stery vsetky boli v poriadku...ale dnes som sa mala zacat stimulovat dipherelinom a do rana som mala stipanie palenie..tak uz som vedela ze streptokok sa vratil......volala som do CAR, maju mi pocas dne zavolat, ale inekciu si pichat nemam, tak podla mna sa to posunie...

mabumi
25. feb 2011

@krista5 hm, to je škoda. Ale lepšie, ako keby to kvôli tomu nemalo vyjsť 😉

sony44
25. feb 2011

@mabumi - to ma mrzí, a máte aj mrazáčikov??? držím palce do ďalšieho kola. ja v marci začínam, nakoniec krátky protokol ( predtým som mala dlhé)

mabumi
25. feb 2011

@sony44 máme dvoch, uvidíme 😒
Podľa čoho sa dáva krátky alebo dlhý protokol, nevieš? Ten dlhý je dosť náročný, posledný cyklus mi pripadal ako nekonečný. Toľko očakávaní... Keby to aspoň vyšlo 😒 . Ale pôjdem to toho znovu, len aby už prišiel niekedy aj úspech.
Koľko IVF máš už za sebou? Mala si aj KET? Držím palce, nech už to zlomíme 😉 . Je načase zas začať úspešné obdobie.

sony44
25. feb 2011

@mabumi - tak to je fajn, že Vám ešte ostali dvaja snehuliačikovia, aspoň to nemusíš znova podstupovať. je to náročné hlavne na psychiku a peniažky.
neviem podľa čoho sa dáva krátky alebo dlhý. Mali sme mať pôvodne dlhý, ale neviem prečo sa doc. rozhodol takto. opýtam sa ked pôjdem na pohovor.Toto je naše 3. ivf. KET sme nemali ani raz ( pri prvom ivf sme sa nedostali ani k transferu a pri druhom nám ostal len jeden bojovníček, ktorý sa aj uchytil , ale nevyvíjal sa tak ako mal).
Ved to keby mal človek istotu, že to vyjde, musíme len veriť že áno. Hlavne nám nesmie prebehnúť hlavičkou to, že čo ďalej, ak to nevyjde!!!!("ved to je takéééé jednoduchééééé 😵 😵 😵 )vieš o čom hovorím, však!!!

mabumi
25. feb 2011

@sony44 no veď to. ale keď človeku to vždy prebehne myslou 😒 . Ale vyjde to. Do tretice všetko dobré 😉 . Teda u teba. Určite. U nás prvé KET snáď vyjde. Vlastne určite ! 😀

sony44
25. feb 2011

@mabumi - tak tak..... pozitívne myslenie je základ úspechu...... a kedy by ste chceli ísť na KET?

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 ja som mala pri prvom ivf kratky protokol a teraz budem mat dlhy. 🙂

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 - ahoj ja som mala už dva dlhé a nevyšli, tak možno zas skúšame niečo čo tentokrát zaberie, necháme to na pána doc. - on vie čo robí a ostatné ovplyvniť nemôže

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 a aké lieky si mala pri krátkom protokole? koľko vajok?
ja som bola najprv zaskočená, s tým krátkym protokolom, ale potom so si povedala, že možno nám dlhý nesadol a tentokrát to vyjde budeme mať konečne naše vytúžené bábatenko ( už by sa nám patrilo, aby sme boli na rade 😉 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre