Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
30. mar 2011

@petuska123 tak huraaaaa na to 😀
@hope2011 vsetky sme tu uzastne,bojujeme spolu 🙂

Inak dnesna poradna dopadla nad ocakavanie,stichy drzia,prietoky vyborne a cakame dalsi tyzden 🙂

janemari
30. mar 2011

@sony44 dufam,ze ste nic nezanedbali cez vikend 😉 a zaklincova to koncertom Lenky tak to nema chybu,ak sa to uz teraz nepodari,tak potom neviem 😉

mairi1
30. mar 2011

Na moju reakciu, že nie som nadšená Iscarom v Martine som dostala niekoľko negatívnych skúseností na centrum cez internú poštu. Je mi ľúto a na druhej strane im aj rozumiem,, že to ženy nechcú zverejniť na fórum.... Ale pre ostatné, ktoré sa rozhodujú, je možno dôležité info...
Tie, ktoré si prešli IVF , niekoľkokrát, potvrdia, že... úspech spočíva 30 % hlavne psychike ženy, 30% na prírode a niečo menej než 30% na medicíne...10% je úplný zázrak. Medicínske metódy sú vo všetkých zväčša centrách rovnaké, a hlavne nevymyslel ich dotyčný lekár, len opakuje už vymyslené postupy.. Keď sa spýtate lekára po neúspešnom pokuse, prečo? Povie zväčša, že príroda. Keď si to porátate,uvedomíte si , že najdôležitejší je prístup lekára. Všetkým nám prajem len samé úspešné pokusy!

mabumi
30. mar 2011

@janemari to je super 😀 , teším sa. nakoniec to aj tak bude aprílovka, len možno nie na ten pekný termín 😉

janemari
30. mar 2011

@mabumi tak aprilovka uz urcite ak si to v poslednej chvili nerozmysli 😀 len aby sme netahali az do maja 😀 Ale nie ratam ze do polovice mesiaca by to mohlo aj byt a ked by bol aj 21 april tak mi nevadi aj ja mam narodky 21 a mam to cislo rada 🙂

sliver
30. mar 2011

@mairi1 - možno tie iné dievčatá čo ti napísali internú poštu, nechcú brať nádej kočkám ktoré prispievajú do tejto témy a sú šťastné že nádej je, že je Iscare MT a že majú taký úžasný prístup aký majú.... (napísala si že 30% je o psychike ženy, myslíš že by tieto príspevky k tomu pomohli???)
Lebo nádej zomiera posledná!!!!
A ja verím tomu že sa to kočkám podarí a budú čoskoro tehu!!!
Tak ako sa to podarilo mne a len a len vďaka ISCARU MARTIN

petuska123
30. mar 2011

@sliver 😉 😉 😉 😉

hope2011
30. mar 2011

@sliver dakujem za virusiky, papkaaam a posielam....malickemu....teda klop, klop, klop ze tam je....pichalo ma dnes v brusku, tak si tak v duchu nahovara, ze co ak...ale som len 7 den po IUI, to nemozem nic este citit......tak este raz dakujeeeem za virusikyyyyy🙂

hope2011
30. mar 2011

@janemari tak som rada, ze ti poradna dopadla dobre..len aby vsetko co najlepie....drzkam moc, moc palce 🙂

sliver
30. mar 2011

@hope2011 - to pichanie môže byť uhniezďovanie 😉

moniatko13
30. mar 2011

ahojte babenky..tak od zajtra idem naplno do toho..dúfam,že nezabudnem si dať ráno PROVERU..skôr sa obávam,že keď si budem neskor pichať Gonal,aby som nedoplietla správnu dávku...ja viem pani koordinátorka (strašne milá osôbka)mi to vysvetľovala,ale toľko informácii naraz,hádam to zvládnem..myslite na mna..

sliver
30. mar 2011

@moniatko13 - nebojkaj zvládneš!!!! držíme place
ja som mala tiež iný stres lebo ja som začala pichať dva mesiace ako mi to ona vysvetlovala 😀 že niečo dopletiem ale zjavne som to všetko správne doplietla a namiešala 😉
tak aj tebe prajem to isté!!!

petuska123
30. mar 2011

@sliver ahoj chcem sa teba konkretne opytat na jednu vec je aj taka moznost ze sa da v jednom cykle oplodnit aj ivf ale aj icsi??? to icsi stoji kolko?? ze by vajka rozdelili napr 2 pomocou isci a zbytok ivf.da sa to tak??

moniatko13
30. mar 2011

@sabina897 ahoj moja žiadosť sa posielala v 17. 1. a tiež som sa nemohla dočkať a volala som a povedali mi že keď príde schválená žiadosť,že hneď sa mi ozvu ,aj to splnili a už idem naplno do toho...vôbec nebudeš vyzerať ako histerka,nič ti nepovedia,oni sú tam všetci zlatý.. 🙂 😉 🙂

petuska123
30. mar 2011

@moniatko13 a az teraz ti ju schvalili???dako dlho

moniatko13
30. mar 2011

@sliver ved kukám kukám ako si to správne doplietla..blahoželám a držím všetky palčeky (aj vieš čo budeš mat),ak to nieje tajomstvo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

moniatko13
30. mar 2011

@petuska123 mne ju schválili na 2.3,ale na pohovor z koordinátorkou sme išli (vtedy mi to vyhovovalo)až 17.3.no a od zajtra už beriem lieky. 🙂 😉 😎 🙂

moniatko13
30. mar 2011

@janemari dakujem

petuska123
30. mar 2011

@moniatko13 a v akej si poistovni??a aky mate vy problem?? a ako prebieha vlastsne ta konzultacia na ziadost ivf??tam sa dohaduje aky postup by bol najlepsi,??bol tam aj tvoj muz??a podpisoval daco??

sabina897
30. mar 2011

Ahojte, tak zajtra tam budem volať, dnes som nestihla. Som zvedavá na pohovor s koordinátorkou, to sme predtým nemali....

moniatko13
30. mar 2011

@petuska123 Dovera...chyba je v mojom partnerovi a bol tam so mnou,koodinátorka povedala,že by bolo dobre keby prišiel,tak išiel,ale nič nemusel podpisovať...áno ona ti všetko vysvetli,kedy začneš brať lieky a potom injekcie..všetko ti ukáže ako sa injekcia zarába a picha a vyskúšaš si to aj ty...a vlastne vysvetli ti cely postup ako to bude prebiehať až do oplodnenia,tak asi tak... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

moniatko13
30. mar 2011

@sabina897 tak sa priprav na veselú a milú žienku,aspoň mne sa tak javila.. 🙂 🙂

sabina897
30. mar 2011

@moniatko13 Zatiaľ sa mi tam všetko aj tak javí, že fajn a milé .....

sliver
30. mar 2011

@moniatko13 - nie je to tajomstvo 😉 čakáme dievčatko

a ináč kočky pripravte sa na pravdepodobnosť dievčatka 😀 čo sme kočky v téme tehulky a mamičky Iscare MT máme/čakáme všetky dievčatká 😀 tak sa smejem že z MT chodia iba dievčatká a netrpezlivo čakáme na prvého chalana v našej téme!!!

hope2011
30. mar 2011

@sliver juuj, keby si tak mala pravdu...inak ja to citim aj tak akoby v boku sem tam...to asi nebude ono...ale kiezby to tak bolo....budeme verit.....stale sa snazim tomu verit, ale nechcem si moc nahovarat, aby som nebola moc sklamana..... 😒

lubka0506
30. mar 2011

@sliver nie si ani náročná.... 😀 ...neboj aj to bude! Mne by stačilo na začiatok aj len //,aspon by som vedela že "možem" otehotniet... No veru v novembri sme ta vyrušovali ked si chcela spat... 😀
@hope2011 ja som bola už 2 krát na ICSI a teraz KET. Dúfam že z embryjok dačo bude máme jednotkové a dvojkové...ale mám akýsi strach zasa strach z neúspechu ☹ ☹ ☹
@sony44 Dakujem🙂... nooo na taký koncert by som išla a kde mala Lenka koncert?Rada počúvaj jej CD.
@petuska123 no vidíš už vieš na čom si...držím prsty!
...ja som bola dnes v MT mám volat v pondelok ráno...teda dúfam že som to nepoplietla 😀 A ozaj sono mi robila nová pani doktorka a bola som aj z novou pani embryologičkou. Sú mladučké...to my sme niektoré"staré" páky 😀 😀 😀 ...ale aké jaré! 😀 😝

sony44
30. mar 2011

@janemari -tak koncert som završila s maminou, mm mal poobednú a nemohol si vymeniť, ale inak všetko bolo ako podľa predlohy 😀 😀 😀
som rada že poradna dopadla ok, nakoniec budeš naozaj prenášať, ale ved nech si tam maličká ešte pobudne, ešte si to užije a ty s ňou.
@hope2011- tak sklamaná by si bola tak či tak, bolesť a sklamanie je také isté - aj ked sa budeš držať na zemi aj keď budeš lietať..... takže radšej lietaj je to lepšie pre bábatko 😉 , hlavne si nepripúšťaj možnosť neúspechu, ten budeš riešiť potom keď príde
@petuska123 - pri ivf je možnosť ísť aj icsi aj normálnym ivf - závisí to všetko od výsledkov a dohovoru a hlavne tvojho rozhodnutia, icsi stojí podľa toho koľko ti budú oplodnovať vajíčok - od cca 250 do 500 eur -myslím + lieky ( nás celé jedno ivf ( lieky, icsi, PK) vyšlo necelých 1000 eur - máme za sebou 2 ivf icsi)
@sliver - no predsa teraz začne modrá šnúra, ved nás je tu dosť!!! aj ked potešíme sa hocičomu!!!!
@moniatko13 - tak držím palce, nech ti to rýchlo ubehne, veľa pi - teda ja som veľa pila už aj počas tejto prípravnej fázy

sony44
30. mar 2011

@lubka0506 - ahoj a bol pri pani dr. aj pán docent...či išla naostro a sama, jasné že sme ešte mladé a vždy budeme mladé, lebo v 40- ke budeme mať školákov...budeme tak mladé ako naše detičky
no a ako to s tebou vyzerá - čo ti povedali na sone??? ako prebieha príprava na KET, my sme nikdy nemali zmrazené embryjká ( pri prvom nebolo dokonca čo vložiť)
Lenka Filipová bola v Martine...cca cez 1,5 hodiny spievala, rozprávala, ako ktorá pesnička vznikla a tak... bolo to veľmi milééé

janemari
30. mar 2011

Tak sa mi to v tejto teme paci,ze sa tu schyluje k tehulkovaniu a tooooolko nadejnych tehuliek tu bude od prirodzeneho pocatia,cez IUI,cez IVF az po KET 🙂 a tentoraz pride zaplava chlapcov z centra,lebo tych bab je uz akosy vela,nie? A nech si maju z coho nase kocky vyberat 😝 A co sa tyka psychiky a otehotnenia,naozaj je dolezita,ale nie je smerodatna. Ja som bola v centre spokojna,lebo ked som bola nestastna z vysledkov,alebo ze mam malo bojovnikov,alebo skratka cokolvek vedel ma doktor podrzat a vzdy som isla prijemne naladena odtial. A paradox je ze som otehotnela prirodzene zrovna ked moja psychika bola na dne,nielenze ivf nevyslo,ale este k tomu rodinne problemy a moja diagnoza.A aha ako to vyslo?Skratka je to priroda,moze byt zena v 100% poriadku,mozu je vlozit krasne embrijka a nevyjde to.A pritom zena co nema skoro ziadnu sancu na otehotnenie otehotnie a casto aj bez ivf.Takze je to na tom hore ako rozhodne.Lekari su tu na to aby nam pomohli a urobili co najviac k dosiahnutiu ciela a netreba zabudat,ze su to len ludia,ktory maju tiez svoje problemy.A nie vzdy maju chut sa usmievat a byt privetivy.

hope2011
31. mar 2011

@janemari absolutne s tebou suhlasim, mas uplnu pravdu...a krasne si to napisala.....ze naozaj lekarom vkladame tie nase naintimnejsie problemy do ruk s ocakavanim, ze su to prave oni, ktori nam pomozu....je to tak..ja taktiez tomu mojmu doktorovi tak verim, doverujem, je vzdy velmi mily, nikdy sa nezabudne opytat ako sa citim...a to len pri folikumetrii...kedy ani neviem ako sa mam citit...prejavi o mna zaujem...a ja som z toho az zaskocena...lebo moj gynekolog ma vzdy len odbil....vsetko zo stresu....nic to nie...nepravidelna MS alebo OVU, nevadiiii, to je zo stresu...ani na sono ma neposlal, aby sa zistilo, ze mam PCO....uz davno som mohla nieco so sebou robit...ale ja tak vravim...vsetko sa ma stat v ten spravny cas.....takze verim, ze nasala malicka laska pride v ten spravny cas a moc sa modlim aby to bol prave tento cas......
prajem tebe a vsetkych krasny, jarny a hlavne velmi pozitivny dnik🙂🙂🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre