Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

zabka60
9. jún 2011

@helen5 no je to strasne tento nas stat,ako sa spravaju,nikde nieje penazi,ako je to mozne?! hruuuza,ale moc drzime palceky,aby sa hned zadariloooooo

zabka60
9. jún 2011

babulky idete niektora v pondelok do iscaruuu????my idema na 12hodku po prvy krat a hadam aj posledny,bo sa silno chystame hned otehu 😵

moniatko13
9. jún 2011

@lenkalienka01 tak budem držať palce,thuj,thuj nech to vyjde..
@helen5 tak som rada,že výsledky dopadli super,teraz šup,šup na liečbu a zachviľu sa budeš aj ty vytešovať s tehu.. 😵 😵 😵
@zuzu100 moja oranžová injekcia je na pichanie ako stvorená,nebudeš ju ani cítiť,taka je tenučká..moc držím palce nech to vyjde..
@micikatka docent je tam ako vedúci lekár ma to všetko pod palcom 🙂 😉 🙂 ..mi sme tam absolvovali naše 1 ivf a podarilo sa,tak verím že aj vám..drž sa 😵 😵 😵

ivta5
9. jún 2011

@helen5 ahojky, ja mám 38 rokov a ešte poslednú šancu na preplatenie časti zdravotnou poisťovňou, no keď nám doc. ukázal, za čo všetko si budeme platiť, tak nám to vyšlo do 2000 EUR. Doc. nám doporučil, že sa vraj robí aj odber z embrii a zistuje sa genetika, máte s tým skúsenosti, nemôže dôjsť k narušeniu embria, keď sa z neho berie vzorka?

zibi
9. jún 2011

@helen5 my sme mali TSH ale ja mam problem so stitnou takze preto

micikatka
9. jún 2011

@moniatko13 vy ste nesli cestou IUI? a preco?

zibi
9. jún 2011

@zuzu100 moja ty mas dlhy protokol? mne by ho tiez napisal do ziadosti..trochu sa hrozim toho ..lebo ze vraj je komplikovanejsi hormonalne ako kratky..tak uvidime....hrozim sa pichania tych injekcii...ako to zvladnem 😝 asi to chce cvik 😖

ivta5
9. jún 2011

@zuzu100 Ahojky, vysvetlíte mi prosím, kedy sa určuje krátky alebo dlhý protokol? Ja som sa dohodla, že na učenie si pichania injekcii do brucha pôjdem v auguste, no neviem nič o krátkom a dlhom protokole. prosím Vás neboli ste pred mesiacom na odbere krvi, ohľadne zisťovania "výkonnosti vaječníkov" neviem presne, ako sa to volá, no krv posielali na robor do BA, keď som tam volala pred 2 týždňami, tak vraj už má výsledky docent a že mi budú volať, no nikto nevolal a ja neviem čo ako.
dík

moniatko13
9. jún 2011

@micikatka no príroda to tak zariadila,že u nás iná možnosť nebola,len hneď ivf.. 😵 😵 😵

zibi
9. jún 2011

@ivta5 jeminku...to je az take drahe...ja som ratala tak do 1000e..ved to zbankrotujeme..hruzaaa

lenkalienka01
9. jún 2011

@helen5
ano, fialove tricko, to bola moja malickost 😀

ivta5
9. jún 2011

No ostala som aj ja zhrozená. Ja som prekvapená tomu, že helen5 si musí všetko zaplatiť sama a písala, že ju to bude stáť 2000 eur, tak nerozumiem potom tomu mne ešte niečo platí poisťovňa a zaplatím tiež do 2000 eur. Mne diagnostikovali endometriózu a myslela, som si, že to bude lacnejšie, no tak na to môžem zabudnúť.

lenkalienka01
9. jún 2011

@moniatko13
dakujem krasne, budem potrebovat prsty vas vsetkych 🙂
@helen
musim cakat na menstruaciu, aby som mohla zacat stimulovat, tak preto tak neskoro

moniatko13
9. jún 2011

@zibi moja ty to zvladneš,možno prva injekcia bude hrozna,ale potom to budeš zvládať ľavou zadnou..ja keď som si pichla prvú injekciu,tak sa mi spravila taka modrina,ale potom to už išlo ľahko... 😵 😵 😵 😵 😵

moniatko13
9. jún 2011

@lenkalienka01 už teraz držím aj na nohách 😵 😵

moniatko13
9. jún 2011

@zibi moja nás ivf stalo cca 820 eur...

zibi
9. jún 2011

@ivta5
Zjednodušeně - dlouhý protokol začíná zastavovací injekcí již v předchozím cyklu (obvykle cca týden před MS) a samotná stimulace začíná až v dalším cyklu (obvykle cca 14 dní po zastavovací injekci). Také má variantu, že zastavovací injekce (sprej) nejsou jednorázové, ale užívají se každodenně po delší dobu ještě před zahájením stimulace.
Krátký protokol naopak začíná až v daném cyklu rovnou stimulací (obvykle od 2.DC) a teprve ke konci stimulace se zároveň dopíchávají ty zastavovací.
a aj tu to je pelne vysvetleneee :
acinala jsem den 21 cyclu pichanim leku supercur- ten te uvede do klimakteria- zastavi cinnost vajecniku a snizi stenu delozni (v me klinice to melo byt pod 4mm) Po skonceni mesicku te pozvou na vaginalni ultrazvuk - zkontrolovat tloustku delohy a nekde se dela i krevni test (myslim, estradiol - hladina estrogenu v tele) (me to trvalo skoro 3 tydny)
vedlejsi ucinky - jako u zen v prechodu - horke navaly, pocity na zvraceni, bolest hlavy, unava
Stimulace (trva asi 11 dni) zacnes pichat Fostimon, ktery stimuluje rust folikulu za 7-9 dnu dalsi vaginalni scan, kde uvidi male folikuly, pak opakovane skany kazde 2 dny. Kdyz ty nejvetsi folikuly dorostou do velikosti 18 mm a delozni sliznice 8 mm, jsi pripravena na odber. 36 hodin pred odberem si pichnes Pregnyl (HCG hormon- zpusobi dozravani vajicek.)
vedlejsi ucinky - nafoukle bricho, bolest v podbrisku - jak folikuly rostou - pomaha horka poduska
Odber trva asi 20 minut, je proveden v narkoze . Ja se po nem citila ok, nektere holky mely bolest bricha - muzes si vzit paracetamol a nahrat brisko.(nedoporucuje se brat ibuprofen, pouzivat kosmetiku - spreje a myt prirozeni mydlem , protoze vajicka jsou na to citliva, to plati i u partnera, kde to muze ovlivnit kvalitu spermii.
Jako pred kazdym zakrokem je dobre mit lehkou stravu, aby jsi pak netrpela zacpou. Nekdo trosku krvaci. Zacnou se davat Utrogestanove cipky (progesteron) udrzi ti dloznio stenu pekne silnou a pripravenou pro embrijko.
Predpokladam, ze Augmentin - sirokospektre antibiotikum ti daji jako prevenci infekce - tak 2 davky.
Za 24 hodin ti pak zavolaji kolik vajicek se oplodnilo. zpet se davaji za 2-3 dny, muzes mit i prodlouzenou kultivaci.
Transfer embrija - trva asi 10 minut - trosku jako ster s cipku - neboli to. Nektere holciny musely mit plny mocovy mechyr, ja ne.
Pak se doporucuje byt v klidu, odpocivat, nic nedelat. Tehotensky test se dela za 2 tydny po ET. Nekde se bere krev na HCG hladinu.Ze zacatku jsem pocitovala krece v podbrisku , ale to je spis pripisovane odberu, Pokracuje se s cipky, nekdo ma jeste tablety a napr ja mela 2 injekce Pregnylu)Pri stimulaci a hlavne po odberu se doporucuje pit 3-4 litry vody, jako prevence hyperstimulace vajecniku.

zibi
9. jún 2011

@moniatko13 no aspon daco povzbudive 😉

zibi
9. jún 2011

@moniatko13 no dufam ze to nebude take strasne s tymi injekciami..ale nepredbiehajmee

zibi
9. jún 2011

baby neviete ako to je moj muz nemoze ist na tu genetiku lebo sa z prace nemoze uvolnit..lebo len ze vo stvrtok sa da..ale robi mimo mesta..nasho..a do MT mame dost daleko...zajtra mi maju volat amam potvrdit termin?myslite ..ze by slo keby som sa ich spytala ..ci mozu spravit genetiku v nasom meste??? lebo to je taka situacia..ze najskor az v auguste by sme mohli na tu genetiku ist..a z roboty ho nepustia vo stvrtok.. a nahradka si vycerpal 😒

ivta5
9. jún 2011

@zibi Ďakujem za vysvetlenie

ivta5
9. jún 2011

@moniatko13 Ahojky, ak to nie je tajomstvo, kde Ti robili IVF?? A v cene bolo aj zisťovanie genetiky embrii??
dík

ivta5
9. jún 2011

@zibi my sme do Iscare doniesli výsledky z genetiky, ktorú nám robili v BB odkiaľ pochádzame. No len na výsledky sme čakali 3 týždne. A bez problémov vyšetrenie z BB akceptovali v MT

moniatko13
9. jún 2011

@ivta5 v Iscare..bez genetiky..

lenkalienka01
9. jún 2011

@moniatko13
ďakujem 😀

zibi
9. jún 2011

@ivta5 no tak super..a to vlastne zoberu krv a zistuju nejake genetikce choroby? vy ste mali dobru genetiku? a ked ma niekto zle vysledky tak potom co... 😔

ivta5
9. jún 2011

A nechceli ste genetiku?, lebo nám to veľmi doporučovali, vzhľadom na to, že už mám 38 rokov, že ak by bolo geneticky poškodené tak sa transfer nebude robiť, ale aj tak sa mi to zdá zvláštne aby brali vzorku z embria. No neviem musíme to ešte s drahým prehodnotiť, či si to dáme urobiť. Napr. genetička v BB mi hovorila, že sa v prvých týždňoch tehotenstva robí genetické vyšetrenie či nie je nábeh na genetické vady a že mi neodporúča ani odber plodovej vody, a v MT mi povedali opak, tak som zmätená.

ivta5
9. jún 2011

@zibi Áno mne aj mužovi zobrali krv, potom s každým robila rozhovor a kreslila si rodostrom, to sme sa museli na to pripraviť, a prezistiť či niekto z našej rodiny, nemá nejaké genetické choroby... no a potom robili rozbory a výsledky vyšli OK u obidvoch

ivta5
9. jún 2011

@zibi ak by vyšli zlé výsledky, tak potom krv posielajú na podrobnejšie genetické vyšetrenie do Blavy. Ale netreba si také pripúšťať, treba veriť, že výsledky budú OK

micikatka
9. jún 2011

@moniatko13 no tak to si ma velmi potesila, ze vam to takto vyslo hned na prvykrat :o))) dodala si mi nadej, a smiem sa spytat kolko penazi vas to stalo? viem zesamotny zakrok je hradeny poistovnou ale chcela by som vediet tie platby okolo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre