Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

moniatko13
19. máj 2011

@kiosk http://www.osel.cz/index.php?zprava=1793 toto by už malo byt dobre..

moniatko13
19. máj 2011

@daska1977 ano bola

megynka
20. máj 2011

moc vám všetkým ďakujme za podporu....ste moc fajn,ja som včera prerevala celý večer,neviem čo robiť a mám strach že nám toto strašné snaženie o dieťa zničí manželstvo....ja už do toho naozaj nechcem ísť...po 4 ivf na to nemám,proste to psychicky nezvládam,lenže môj manžel nedokáže pochopiť ako sa cítim a ja ho beriem ako bezcitného egoistu, ktrorý ma do toho dotlačil
@lubka0506 lubka, ešte pred rokom by som dala neviem čo za to keby som otehotnela lenže teraz sa z toho asi zrútim, ja to cítim.....ja som sa už psychicky nastavila tak na tú adopciu, že po ničom inom už netúžim
@terry123 v auguste to bude rok čo sme v poradovníku na adopciu a ešte to asi tak rok potrvá
@helen5 ja mám za sebou 4 neúspešné ivf a teraz by sme mali ísť do ďalšieho pokusu ale už s darcovskými vajíčkami

oknosmas
20. máj 2011

@moniatko13 blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

kajka39
20. máj 2011

@helen5 - AMH vysledky, tym ktorym robili odber 3.5. v Martine budu oznamene az 23.5. Ked som bola v care, tak mi to vravela koordinatorka, trva to cca 3tyzdne. Potom Vam zavolaju ako to dopadlo, tak uz len zopar dni a budes vediet ako to dopadlo ....

kajka39
20. máj 2011

AMH - Lekári sú o krok bližšie k tomu, aby mohli s presnosťou predpovedať vek, v ktorom sa žene začne menopauza. Dvanásť rokov trvajúca štúdia, v ktorej sa zúčastnilo 266 žien zistila, že pomocou zmerania hladiny hormónu zvaného AMH (Anti-Müllerian hormone) je možné presne vymedziť vek, keď žena vstúpi do obdobia menopauzy. Objav je obzvlášť užitočný pre identifikáciu tých žien, ktorým môže menopauza začať priskoro, uvádzajú odborníci.

AMH kontroluje vývoj ovariálnych folikul, z ktorých sa vyvíjajú vajíčka. Myšlienka predpovedania plodnosti s použitím hormónu nie je ničím novým. Už sú dostupné testy, ktoré umožňujú zistiť tzv. ovariálnu rezervu. Vďaka nim je možné zistiť či je hrozba menopauzy u ženy bezprostredná. Objav je však významný v tom, že výskumníkom sa po prvý raz podarilo vypracovať vzorec na súvislosť medzi hladinou AMH u mladších žien a vekom začiatku menopauzy.

Vedci v štúdii monitorovali prostredníctvom krvných vzoriek a vyšetrení 266 žien vo veku od 20 do 49 rokov v trojročných intervaloch počas 12 rokov. Výskumníci, ktorí svoje výsledky predstavili na konferencii European Society of Human Reproduction and Embryology v Ríme, následne podľa hladiny AMH v krvi vypracovali matematický model na odhad veku začiatku menopauzy. U 63 žien, ktorým sa počas štúdie začala menopauza, existovala zhoda medzi "predpovedaným" a skutočným vekom jej začiatku. Priemerne bol rozdiel medzi uvedenými vekmi iba jedna tretina roka s maximálnou odchýlkou troch alebo štyroch rokov. Iba trom zo žien mladších ako 45 rokov sa však menopauza začala už počas štúdie, preto by chceli vedci vzorec vyskúšať na oveľa väčšej skupine ľudí, aby si overili jeho presnosť.

hope2011
20. máj 2011

@moniatko13 presne tak...docent je clovek s velkym Č....zasluzi si vsetko dobre....je to citlivy, skvely clovek, ktory tobi pre nas to najlepsie a dava do toho strasne vela 🙂 🙂🙂🙂

janemari
20. máj 2011

@megynka aj megy rada ta po dlhej dobe zase vidim,prichadzaju depky a pochybnosti o adopcii?Neboj ono to prejde je to taky skrat,ako ked je zena tehu a zrazu dostane strach ci je spravne mat dieta ci sa bude vediet on postarat.A u teba je to prechodne obdbobie,ked uz budes mat doma adoptovane dietatko mozno skusis este nejaky ten pokus IVF.Alebo idete do toho teraz?Nemam tolko casu citat vsetko dozadu 😅

A ako sa maju dalsie bojovnicky?
@hope2011 ako sa citis a este som ti asi ani negratulovala 😔 ale mala mi zabera skoro vsetok cas aj teraz place,ideme papat.

hope2011
20. máj 2011

@janemari mojinka, to vobec nevadi....si maminka na 100% uz nemas cas tu citat vsetko co piseme...ale dakujeme....🙂 teraz sa modlime, aby vsetko bolo v poriadku a malicke bolo zdravucke a v zdravi sa aj vyvijalo 🙂 klop, klop, klop 🙂

janemari
20. máj 2011

@hope2011 nepochybuj,vsetko bude ok a uz si 50% mamina, tt ti budu pribudat a ani sa nespamatas a bude den D a malicke bude na svete.Pridi do nasej pokracovacej temy Tehulky a maminky z Iscare ci ako sa vlastne vola 😅

megynka
20. máj 2011

@janemari ahoj moja, gratulujem k maličkej 😵 ....o adopcii nemám žiadne pochybnosti, je to to jediné na čo sa teším, ale volali mi teraz z centra že majú pre nás darkyňu vajíčok a ja do toho už nechcem ísť a manžel áno

terry123
20. máj 2011

@daska1977 Ahoj. Ved na to sme tu. Ked si tu precitas par riadkov, povzbudeni, hned mas viac sily,energie aj optimizmu. Babulky su tu vsetky zlate a pomahaju 🙂
@daska1977 @kiosk @moniatko13 @kajka39 To je super,ze robia toto vysetrenie,ktorym sa moze posudit funkcia vajecnicov a ci ma vyznam asist.reprodukcia. Veda ide rychlo dopredu.... 🙂
@megynka Verim ti ,ze uz po tolkych pokusoch, nemas chut a silu ist znovu na to....je to tazke,viem to sama....drzim palce nech sa to doma utrasie,preberiete vsetko za a proti....je to tazke sa rozhodnut...vela stastia
@janemari Ahoj. Laurinke vsetko najlepsie k mesiaciku, nech je zdravucka. Cmuuk 🙂

megynka
20. máj 2011

@terry123 áno dnes mi majú volať, neviem čo im poviem,manžel to chcel ísť ešte prebrať osobne s nimi do centra, no neviem, najradšej by som to odložila aspoň na jeseň ale to asi nepôjde

terry123
20. máj 2011

@megynka Tazko je radit...to by ste si vsetko platili sami, este aj darkynu...uff...neviem,co by som urobila....A ta adopcia by uz mohla byt realna v lete,jeseni?
Posielam ti vela sily, nech sa spravne rozhodnes. 🙂

megynka
20. máj 2011

@terry123 ďakujem 🙂 adopcia by bola reálna najskôr až o rok, rok sme už v pomaly v poradovníku a minimálne rok to ešte bude trvať,kým sa pre nás nájde bábo....no a pri darcovstve vajíčok sa platí všetko...3700€....ale na to kašlem,ak to manžel tak veľmi chce nech si to zacvaká, bude potom platiť ešte viac, peniaze sú jeho problém....sestre pred rokom požičal 2000€ a ešte z nich nevidel ani cent a teraz si blbec bude vybavovať úver na darcovské vajíčka 😠

moniatko13
20. máj 2011

@oknosmas dakuuuuuuuuuujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

crazybabenka
20. máj 2011

@megynka možno práve teraz keď sa ti do toho nechce ísť sa ti to konečne podarí 😉 a keď nie.....ten rok už ubehne ako voda....a budeš mať bábo tak či tak.....napríklad my máme zajtra rok....čo som našla dve koľajnice na teste....a mne sa to zdá akoby to bolo včera 😀

zlatanka30
20. máj 2011

babulky moje zlate vsetko je ok.dakujem vam za podporu

hope2011
20. máj 2011

@janemari ano, si zlatucka....len vies, niekedy prilisna informovanost, pripadne osudy inych, tak to mi teraz moc nepridava. ale snazim sa s tym bojovat...lebo to ze sa bojkam o malicke, pripadne ze sa obavam, to je typicke pre maminky, ci nie????, a to ze som doma, tak to mi vobec nerobi dobre, lebo mam milion casu rozmyslat nad kadecim...ale vsetko uspesne zazeniem 🙂

janemari
20. máj 2011

@megynka verim ti,ze je to tazke.Pravdupovediac ked som sla na IVF tak som bojovala a ked sa to malo udiat zostala som zaskocena ci to vobec chcem a co ak to vyjde.A su to nehorazne peniaze za darcovske vajicka a veci s tym spojene. Ale pokial to muz chce a ty tuzis mat v brusku babetko aj ked nebude uplne tvoje tak ja na tvojom mieste to skusim,ked to vyjde mozno sa pocity zmenia.Ked nie mozno budes rada a popritom nahnevana kolko penazi to stalo. Ale rozhodnutie je na tebe a budem drzat palce nech sa akokolvek rozhodnes.
@terry123 dakujeme,ale ten cas leti ani sa nenazdam a bude tu prvy rok 😀
@zlatanka30 myslime na teba aj s Laurou 😉
@hope2011 presne tak vela informacii skodi a preto som si skoro nic nezistovala,ved aj tasku do porodnice som balila vecer pred odchodom 😀 a o porod som sa vobec nezaujimala a prezila som 😉 A o chorobach a podobnych veciach ani neuvazuj,nezistuj,skratka zi pre dany moment,tyzden babetka.Mozes si max.zistovat ako babo v danom tyzdni vyzera,co sa mu vyvija a pod. ok? 🙂

zlatanka30
20. máj 2011

@janemari dakujem v utorok je opu

janemari
20. máj 2011

@zlatanka30 dam si to do kalendara aby sme nezabudli drzat palce aby bolo co najviac bojovnikov 😉

megynka
21. máj 2011

@janemari ďakujem moc za tvoj názor 😉 🙂 a ty ako sa máš? čo nové bývanie, už je bytík zariadený?
včera mi volali z centra a sestrička povedala, že to určite nebude budúci mesiac, lebo nám musia nejak najskôr urovnať cykly s darkyňou, takže mám ešte trošku čas si to urovnať v hlave a pripraviť sa na to a možno stihnem aj nejakú tú dovolenku....ešte si nás asi koncom mája alebo začiatkom júna pozvú na pohovor...všetkým krásny slniečkový víkend, ja idem dnes k rodičom a zajtra na návštevu ku kámoške, má dvojičky chlapcov a pred pol rokom sa jej narodil tretí chlapec 😅

megynka
21. máj 2011

@zlatanka30 v utorok budem držať palce 😉 🙂

moniatko13
21. máj 2011

@zlatanka30 tak v utorok máš veľký deň,budem mysľou pri tebe,nech sa ti to všetko podarí,už teraz moc stískam palčeky.... 😵 😵 😵 😵

helen5
21. máj 2011

@kiosk ahoj aj mne to brali 3maja avisledki ešte nemam vovec už ide 3 tyžden a visledkov nikde tak neviem čo musime čakat ani ja neviem na čo su take testy fakt

helen5
21. máj 2011

@moniatko13 a ako sa citiš si už na marodke alebo ešte robiš držim palce a kedy ideš teraz do martina. na kontrolu

helen5
21. máj 2011

daska1977 aj tebe to robili a kedy si ty bola na to tak dufam že sa mi pzvu teraz

helen5
21. máj 2011

@megynka a to tak dlho musiš čakat na adopciju a teraz vaši a svokrovci čo ti nato manžel nechce adoptovat alebo ako to je svami nezavidim di to moja vobec ja cakam na visledki a tieš neviem ako to pojde dalej neboj sa moja nič len si to tak fak neber lebo sa zrutiš a to neni vobec dobre

helen5
21. máj 2011

@kajka39 ahoj kajka tak ešte že ta tu mam lebo bi som fak už si mislela že sa neozvu už lebo ja som tam volala 17 to bolo presne dva tyžne . aj ty si tieš bola na tie višetrenie 3 maja dufam že to bude fajn už dufam a diki ti zato

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre