Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

zlatanka30
31. jan 2011

@janemari davaj na seba pozor aj na malinku

janemari
31. jan 2011

@zlatanka30 davam davam,prave kope ako diva 😀

zlatanka30
31. jan 2011

@janemari dobre 🙂 ja sa toho nikdy nedozijem ☹

crazybabenka
31. jan 2011

@zlatanka30 ale prestaň lebo ťa prehnem cez koleno a bude bitka ako v ruskom kung fu filme 😠

zlatanka30
31. jan 2011

@crazybabenka davam na svoj pocit a jednoducho viem,ze to nevide.citim to.nechcem zasa byt sklamana,ze sa uchyti a potom odide ☹

crazybabenka
31. jan 2011

@zlatanka30 tak prestaň na to myslieť....vieš ako sa hovorí....sila myšlienky je silná.....a keď budeš myslieť takto negatívne.....tak sa to naozaj nepodarí.....takže hneď s tým prestaň

bbtina
31. jan 2011

@zlatanka30 ja viem čo je depka, ale nesmieš takto negatívne myslieť, si zober, že koľko bám malo aj 5xIVF atak, tým nechcem povedať že to nejde. Veď predsa keĎ sa ti raz ujalo tak sa to ešte podarí, nieje tam úplne niečo zlé, možno budeš pichať ten frax...neviem čo....na udržanie plodu, v podstate mám pocit že slúži na riedenie krvi a je to prevencia pred zrážanlivosťou ,ale toto neni moja parketa, to určite budú vedieť kočky, čo ho brali. Výjde to, tento rok bude skvelý, neboj nič. Keď vyšlo nám, výjde aj iným, ja som myslela, že tento rok bude pos...atý celý, lebo hneď 01.01.2011 sme prišli zo Silvestrovskej zábavy a dom vytopený, lebo v kotolni povolil uzáver, tak som vravela, že nám celý rok nič nevýjde lebo vraj ako na nový rok tak po celý rok...a vidíš......teda viem, že ešte niesom na konci ale na úplnom začiatku, ale už toto mi dodalo vela optimizmu

sliver
31. jan 2011

@zlatanka30 - jojo presne ako tu kočky píšu!!!
všetky tu poznáme depky, tak to isto nie je len také mudrovanie, lebo každá si prešla tým že nedarilo sa a nedarilo.... a dívaj predsa sa to raz zlomilo
aj ja som bola taká istá, nedarilo nedarilo nedarilo, už som sa chcela na to vytoto, že si adoptujeme, lebo nám adopcia vôbec nevadila a buuuuum maličké hladkám každý den v brušku!!! tiež boli na začiatku také komplikácie že som v MT revala, manžel ma držal a povedala som že sa na to už nikdy nedám....a kuk vzchopila som, bojovala som a držíme sa, v nemocnici to bolo to isté.... radšej som slzy pustila aj ked sestričky mali nervy že som slaboch že ako chcem donosiť malé ale mne sa aspon ulavilo, potom som dala hlavu hore a išla som dalej. Treba veriť a človek NESMIE byť negatívny lebo vtedy to nevíde ani keby.... fakt, overené u mňa!!!!

petuska123
31. jan 2011

tak baby tie hormony a hlavne fsh hormon mam v normr.jupiiiiiiiiiii este budu volat co dalej.som sa pytala ci mi spravia IUI v piatok ale ze sa musia d lekarom dohodnut co dalej lebo nemam pregnyl

bbtina
31. jan 2011

@petuska123 Pregnyl ti môže aj obvoďák predpísať,a lebo nech ti pošlú recept 🙂 Veď uvidíš čo ti povedia 🙂)))

sliver
31. jan 2011

@petuska123 - škoda že nie si zo ZA, ja by som ti dala pregnyl, mne ostala jedna dávka....
oni ti pošlú recept a na druhý den ho máš, mne tak posielali recept asi trikrát
ozi, supiš k výsledkom, len tak ďalej!

petuska123
31. jan 2011

tak zakrok nebude...povedal lekar ze len na folikumom.mam prist..no neva

bbtina
31. jan 2011

Baby a od koľkého týždňa sa dá zachytiť už srdiečko?

zlatanka30
31. jan 2011

@bbtina fraxiparin ti tak lahko nedaju.kaslem uz na to.nema to vyznam.

bbtina
31. jan 2011

@zlatanka30 ale veď ho baby brali. A teba čo taka riadne beznádej chytila, veď si ešte ani stimulovať nezačala na tento pokus....Čo sa deje zlatanka??? Vidíš že koľkým ľuďom už v MT pomohli, neboj fakt to zvládneš. Priam musíš, dosť bolo negativneho zmýšľania!

zlatanka30
31. jan 2011

@bbtina ja viem,ze ho baby brali niekto im ho ale musel predpisat.hej je to beznadej.schvalenie ziadosti trva dost dlho nemozem tak dlho cakat .

sliver
31. jan 2011

@bbtina - mne videli srdiečko prvý krát v 6tt
Fraxiparin som mala aj ja, dal mi ho doc.

@zlatanka30 - čas rýchlo letí, ani sa nenazdáš a žiadosť je schválená,ono my ženy chceme všetko hned ale ujde to rýchlo 😉

tinara23
31. jan 2011

@zlatanka30 neupadaj do beznádeje, je nás tu viac snažiliek, musíš veriť, že raz sa to podarí. Keď už tomu verím ja, 37 ročná koza 🙂 , keď mne už doc. povedal, že už som vo veku, kedy už nie sú vajička kvalitné a stále verím, že ešte sa nám jedno podarí. Skús sa zmobilizovať nabrať silu a zabojovať. U mňa je veľké pozitívum, keď vidím ako sa dievčancom podarí otehu za pomoci car, keď vidím, že im tam pomôžu, tak prečo by nepomohli aj tebe, musíš veriť, že raz príde rad aj na teba 😉

zlatanka30
31. jan 2011

@sliver ak ti dal doc ten fraxiparin sam od seba tak je to dobre.ja som sa pytala hned na to,ale ten sa dava len ak ma niekto hustu krv mi bolo povedane.takze to neni moj pripad i ked som potratila ako to nazval ten genetik,co sme boli u neho.

crazybabenka
31. jan 2011

@zlatanka30 prestaň to vzdávať.....to nemá zmysel vzdať sa takto.....keď si predstavím, že by sme to vzdali keď nám v prvom centre povedali, že v našom prípade prichádza do úvahy len adopcia.....tak by sme teraz boli v nejakom zozname a čakali neviem koľko rokov.....kým by sme sa možno dostali na rad.....ale nevzdali sme to....a bojovali ĎALEJ.....a teraz aj keď sa tej čertici nechce vyliezť....robí nás tými najšťastnejšími ľuďmi na svete.....tak sa prestaň vzdávať a bojuj.....všetko má svoj význam

tessinka
31. jan 2011

@bbtina, presne som ti chcela povedať, aby si sa objednala skôr... že to asi v MT nebude prekážať. Ako ich poznáme, tak skôr práve naopak, budú radi.

@zlatanka30, depky môžeš mať aké chceš, a máš na ne plné právo. Aj pocity môžeš mať, aké chceš. Ale možno nie sú tvoje. A realitou je, že by si to mala skúsiť. Nikto iný to totiž za teba neurobí. To môžeš ovplyvniť len ty. Aj keď sa možno pritom budeš cítiť ako pokusný králik a budeš mať všelijaké pocity. Ale mala by si to urobiť kvôli tomu dieťaťu, čo sa z toho narodí, aj kvôli sebe, aby si si neskôr mohla povedať, že si si ho vybojovala a že si mu dala život - a to doslovne a viac, ako iné matky, ktoré dieťa dostali do daru. Alebo preto, aby si si bola istá, že si pre to urobila všetko, čo sa dá. Aby ťa to neskôr neštvalo. Naozaj, hlavu hore. A držím palce.

tessinka
31. jan 2011

@janemari, držte sa pekne takto ďalej. 🙂

sony44
31. jan 2011

ahojte nie som tu nová - asi iba v tejto téme, nejako neprispievam, ale pozorne Vás čítam, taktiež ste mojou inšpiráciou
@zlatanka30 ahoj nedá mi - nenapísať Ti!!! chodím do tohto caru od jeho vzniku, máme za sebou 2 neúspešné ivf, 2 neúspešné iui, ale bojujeme ďalej. teraz nám schválili žiadosť na 3. ivf a ideme na to.....
ten fraxík Ti doc. predpíše bez váhania a o to viac, kedže si už potratila. mne ho dal bez výsledkov hematológie pri 1. ivf a aj ked som mala vo výsledkoch z hematologie, že nemám tú mutáciu, tak aj tak som si ho pichala, dokonca aj pri iui. Doc. je veľmi opatrný a skvelý človek... poistí ťa všetkými možnými prostriedkami. a pre udržanie bábatka urobí maximum...som toho príkladom....žiaľ proti prírode však nemá zbrane.......
HLAVU HORE..... viem, kde si momentálne so psychikou, bola som tam.....po 2. ivf som si povedala dosť a vidíš, odvtedy sme sa nejako neodhodlali na ivf, ale skúsili sme iui, aj ked to bola mizivá šanca, ale aj mizivá šanca je šanca vytvoriť zázrak - stačí tak málo!!!!! a predsa tak veľa!!!!!
@bbtina tebe zo srdiečka gratulujem a držím päste, aby bolo už len všetko dobrééééé
@crazybabenka - ty už nejako tú tvoju bambuľku prehovor, nech z tej krabičky vylezie, že aj tu je pekne..... o Vašom zázraku hovorili v iscare aj nám...takže tiež dúfame, že aj nám sa podarí taký zázrak či už prirodzene alebo tomu budeme musieť pomôcť
@janemari - ahoj moja, držím Ti palce, aby ste tých týždňov s Laurinkou vydržali čo najviac, a k manželovi sa radšej nevyjadrujem - lebo ani nemám slov.....

crazybabenka
31. jan 2011

@sony44 neboj určite podarí......treba veriť.....vieš ako sa hovorí....do tretice všetko dobré 😉 ....zajtra idem do nemocky....dúfam na poslednú poradňu.....a v stredu asi vyvolávačka......dúfam, že už na narodeniny budem stískať ten najkrajší darček.....teda skôr....lebo narodky sú až v sobotu 😉

sony44
31. jan 2011

@crazybabenka -snažíme sa veriť, nič iné nám neostáva
inak neviem na čo tí lekári čakajú!!!! ved vedia aká bola Vaša cesta za bábatkom ťažká a takto to naťahujú.....ja už by som so to vynútila....ved prenášanie tiež nie je sranda.....budem držať palce aby ste to s Paulínkou zvládli na jednotku, na narodeniny už možno budete aj doma...teda ak by ste to zajtra stihli a bolo by všetko v poriadku

crazybabenka
31. jan 2011

@sony44 no veď ja zajtra ani s pôrodnici neodídem.....kým už nezačnú so mnou niečo robiť.....tehotenstvo je krásne....zo všetkými svojími plusmi aj mínusmi.....ale tieto posledné dni....trvajú nekonečne......a dnes som k tomu prišla o obrúčku a prstienok po starkej....lebo mi tak opuchli ruky.....že mi až sfialoveli prsty....a nešli dole ani mydlovou vodou....tak mm musel prestrihnúť.....aj som si poplakala ☹

janemari
31. jan 2011

@zlatanka30 nevzdavaj sa,ja stale verim ze budes mat vlastne babetko 😔
@petuska123 no ja mam este jednu davku pregnylu nedobehnes si pren?Gratulujem k dobrym vysledkom.
@bbtina myslim od 7-8tt
@sony44 ahojky som rada ze ta tu vidim po dlhom case drzim palce do dalsieho a tento krat do posledneho kola ktore bude uspesne 😉
@crazybabenka takze zajtra ta tu uz necakame,jedine ak spravu od tvojho mm ze Paulinka je na svete 🙂

petuska123
1. feb 2011

@janemari dakujem a teraz hor sa uz hadam na zakrok cim skor

zuzkap221
1. feb 2011

@bbtina ahoj mne ho zachytili v 5 tt 🙂

bbtina
2. feb 2011

Kočky a ide niekto vo štvrtok ráno do MT? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre