Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

iveenka
4. okt 2011

@v555 ahoj 🙂 ...Nativ teda znamena ze ak som ja OK po zdravotnej stranke, nemusim sa nevyhnutne podrobit stimulacii pred IVF? My sme mali spatny SPG, teraz sme nasadili vitaminky a koncom roka chceme ist opat ale uz aj na konzultaciu. Ak sa nic vyrazne nezlepsi asi z toho bude ICSI. Ak sa len trosku da tak by som sa chcela vyhnut zbytocnym hormonom 😕

dana1972
5. okt 2011

@lecoe krásne... 🙂 držím vám palčeky....🙂 aj ja pevne verím , že na konci tohto bude moj krásny vysnívaný uzlíček 😵 😵

riami78
5. okt 2011

@iveenka Ten nativ robia v Brne, že? A finančne je to ako? Akceptujú doterajšie výsledky, či treba všetko nanovo?

petuska123
5. okt 2011

ahojte baby....takze idem sa vam rozpisat a citajte vsetky poriadne .dnes sme mali ist na konzultaciu ohladom druheho umeleho plodnenia kedze som mala dostat mrchu v pondelok a dnes je streda pred odchodom do martina som si spravila test a boli tam dve palicky.oznamila som to aj v centre v martine a tam ma dali hned na sono a vyzera to ze je to na dobrej ceste sice nic nevideli este ale sliznicu som mala 12.5vysoku bolo tam aj zlete teliesko a dokina povedala ze sa tam daco crta a rovno mi aj zablahozelala.zajtra idem na krv dnes mi uz nestihli zobrat a na dalsie sono pojdem o tyzden vo stvrtok a ze tam by uz malo byt daco vydno. takze som stastnaaaaaaaaaaaaaa

riami78
5. okt 2011

@petuska123 Takže gratulácia! To je super!!! Držím palce, nech je už všetko tak - ako má byť! 😉

petuska123
5. okt 2011

@riami78 dakujem 🙂

riami78
5. okt 2011

@petuska123 Vôbec nemáš za čo, teším sa s tebou a dúfam, že takúto správu napíšem čoskoro ja!

tinka9075
5. okt 2011

@petuska123 jéj to je super gratulujem pekná správička 🙂

tinara23
5. okt 2011

@petuska123 tak tedáááááá, toto je super správička, príroda si to zariadila po svojom 🙂 gratulujem a držkám veľmi veľmi palce nech je všetko v poriadku 🙂

ivta5
5. okt 2011

@zz12 Ahojky, dík za radu, včera mi už prišli, trochu som sa predvčerom prebehla so psom a včera už došli 😉
Chcem sa opýtať na tie brušáky, mne koordinátorka vravela, že pri stimulačnej fáze sa nemôže cvičiť a už vôbec nie brušáky.

ivta5
5. okt 2011

@petuska123 ahoj, jejooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo, gratulujem to je supeeeeeeeeeer, veľmi sa s Tebou teším. Držkajte sa

sliver
5. okt 2011

@petuska123 - cozeeeeeeeeee
to je paraaaaaaaaaaaada
bozinku ale si ma fest potesila, blahozelaaaaaame!!!!!

zz12
5. okt 2011

@ivta5 ahoj iv,to teda gratulujem ty si ako priklad z ucebnice , S pohybom som to myslea iba kym ti pride mrcha, lebo ja som ju dostala az dost neskoro,a mozno tiez kebyze nieco viac fyzicky urobim , prisla by skor, Vobec som to nemyslela zle, ja som skor ako pako, 🤐 Ked som prisla na 36 den do centra na sono tak som sa pytala dokyho ci nedostanem nejaku injekciu, na vyvolanie kramov, a on iba povededal ze iba cakame kym pridu, 😨 ja som mala dokonca vysoku hladinu hormonov a pichat teda stimulovat somm zacala az na 4 DC(po menz ), ale ja to mam vsetko naopak 😖

zz12
5. okt 2011

@petuska123 To je supeeeeeeeer, najkrajsia sprava tohto mesiaca.... Gratulujeeeem !!!

helen5
5. okt 2011

@petuska123 Ahoj tak to ti gratulujem . ty musiš bit velmi štasna . ale ja ti držim palce abi si bola v poriadku a ta mrcha abi to prišlo. aj nam

iveenka
5. okt 2011

@riami78 neviem kde to robia...my sme zatial boli v MT a tam by sme aj chceli chodit. zatial sme neboli este na konzultacii, tak nemam sajnu ako to chodi, co to obnasa 😒 ale rada by som sa vyhla hormonom zbytocnym, no asi uvidime az po konzulte.

lubka0506
5. okt 2011

@petuska123 wáááw no ty si ukážkový príklad!!! Blahoželám...cmuk 🙂 Nech to štastlivo vydrží až do konca!!!!!!!! 😵

zibi
5. okt 2011

dievcata chcem sa spytat ...v kazdom centre robia iny spermiogra a aj ine hodnoty..ale v martine robili asi vsetkym co ste tu..teda manzelom..co znamena stupen progresivity..je to ocilsovane.. nejake cisla su tam..my mame 1 to zn. ze sa pohybuju na mieste..alebo som to zle pochopila alebo co to je... a da sa to neajako zmenit ten pohyb?

lenkalienka01
6. okt 2011

@petuska123 potichucky gratulujem a silno drzim palce 😉

riami78
6. okt 2011

@iveenka Ako dlho sa snažíte a čo ste už preskákali?

ivta5
6. okt 2011

@zz12 Ahojky, áno ako z učebnice 😉 prečo si nadávaš, veď si nič zle nenapísala.Včera som bola na krvi a sone a už od včera si už pichám aj Gonal 150 jednotiek a pondelok mám ísť na krv a sono. Ešte si pichám len druhý týždeň, no keď mi mm pichá Diphelerin veľmi ma bolí vpich, a trochu to aj štípe, no musím to dáko vydržať. Inak neviem, či je to bežné, ale strašne som unavená a pobolievajú ma dáko bedrové kĺby , a keď prídem z práce domov, veľmi sa mi chce spať, neviem či je to dôsledok tých injekcii, lebo necítim sa na chrípku, alebo je to už jesenná únava ☹
A ty si teraz ako na tom, tiež si picháš????

iveenka
6. okt 2011

@riami78 snazime sa uz vyse 1,5 roka. Doteraz len bezne veci, clostilbegyt asi 3 cykly az po nedavnom SPG sme zistili v som je problem. Teraz sme sa rozhodli 3 mesiace vitaminkovat (Ecko, Bkomplex a Selezin) a potom kontrolny SPG + konzulta. Neviem aka je nadej na zlepsenie, tak sa zmierujem s IVF+ICSI. Ale aj tak sme lenna zaciatku. A co vy?

riami78
6. okt 2011

@iveenka PO cca 2 rokoch sme išli do MT ISCAR, kde sme absolvovali všetky vyšetrenia ako HP, AMH, Imuno, Hemato, SPG. Všetko nám vyšlo OK, alebo tesne nad hranicou, takže nám povedali, že sme relatívne v poriadku. SPG - normospermia, ale sme úplne na hranici, takže žiadna sláva. Tiež sme dali vitamíny a 16.10. ideme na sono pred IUI. Tento mesiac mám prvý clostyl, takže čakáme na zázrak. Koľko máte rokov? My obaja 33 - takže dozrel čas! 😉

zz12
6. okt 2011

@ivta5 ahojte kocky, ja som terz na cakacke, cakam po ET,takze mam oddychovat, a aj ja som pri stimulacii mala vselijake pocity, unava ako svet , a tiez ma boleli klby ale dalo sa to vydrzat,nic take ze by som musela nieco brat ,ja som pichala puregon, a mali sme veliku urodu,z toho ma bolele brucho, a ked mi chceli cyklus prerusit tak mi bolo do placu ze kolko som sa popichala a nic z toho nebude.... ale nakoniec mi nic nestopli a mali sme odber, Kocky ktore stimuluju, naozaj je pitny rezim doleźityyyyyyy , a bielkoviny papkat a 1 max 2 kavy, pri prvom ivf som myslela ze mi vajka same ujdu take nabuchnute bruch som mala, a teraz na 3ivf, kde som prisla do Martina , som prekvapena ako sa tu staraju o pacientov, klobuk dole, naozaj su vzorni vsetci, davaju pozor na kazdu kocku, vsetko sleduju, velmi im za to dakujeeeem...
ivta5 - ja som pichala so zelenymi ihlami a tiez som mala niekedy pocit ze to dost boli, sama si to neskusala ?, neviem ci by som prezilala keby ma mm inekcioval 😀 , a le na diferelin su sive ihly to som sa dozvedela az na konci a to som uz bola vycvicena na pichanie, pekne pomalicky pustat, ja som vybrala 29 kusov v tomto cykle + puregon + ovitrell + teraz picham fraxiparin.... a utrogestan, Podla mna ta unava je z toho ze ti hustne krv, lebo mas vela hormonov v sebe a horsie sa jej obieha v celom systeme 😕
Babenky riami78, iveenka , nic nie je stratene, my mame spermiogram dost zly, ten co ma taky dlhy nazov, ale mozem povedat ze manzelovi sa hodnoty zlepsuju aj ked pomalicky, ale zlepsuju... naozaj vitaminky dlhodobo papat a ziadny pocitac do lona alebo mobil do vrecka .
a este zibi - stupen progresivity, sme riesili lebo som chcela aby sme vyskusali IUI, ale pri 1 sa to ze vraj neda, dokonca som sa pytala na moznosti oplodnit vajko bez icsi, iba tak aby ho spermie nasli ale ze to skusaj tak pri dvojke, ,Ttak z toho kuka iba icsi, ako u nas , .... 🤐 uz koncim , 😅 nech sa Vam vsetkym vseeetko podari, papa

ivta5
6. okt 2011

@zz12 silno, silno držím palčeky, a čakám na pozitívne správy 😉 , a si PN, či chodíš do práce??? Takže to predsa len bude tými injekciami, ja sa snažím denne vypiť 3 litre vody, pohár mlieka a dáky jogurt alebo zakysanku + 2 kávičky. V práci mám 1,5 l fľašu a presne si sledujem koľko vody vypijem. Sama som to neskúšala, lebo keď som si chcela pichnúť prvú dávku, tak som chcela zatvoriť oči a neviem či by som sa trafila 😀, takže sa podujal mm. Inak ten Gonal je v pohodičke, to pichnutie ani necítiť, len ten Diphelerin nepodarený, mne ho už mm od dnes pichá šedými ihlami, ale mňa strašne bolí ten vpich, už som mm hovorila, ako keby mi to nepichal pomaly, ale z výšky mi to tam vrazí a stále drží stlačenú riasu a potom mi to tam púšťa. Zajtra ráno si ho skúsim pichnúť sama a uvidím. Však aj Diphelerin sa má pichať kolmo, nie zo šikma???
Prečo si picháš Fraxiparín, zistili ti trombofíliu??? Ja môjmu mm dávam med s peľom od včielok, vraj aj to veľmi pomáha na zlepšenie materiálu, tak uvidíme a od dnes mu pridám aj E-čko.

terry123
6. okt 2011

@petuska123 Blahozelam a drzim palce. 😉
Je to sila, priroda je priroda, aj za nas to vyriesila ona. 🙂

terry123
6. okt 2011

@ivta5 Tak ty si uz statocne dopichana... 😒 Mne pichol len prvu injekciu mm, potom som si uz pichala sama a v pohode. 😒 Gonal som si pichala kolmo a vsetky ostatne injekcie zboku a pomalicky. Urcite ti to pojde. 🙂

ivta5
6. okt 2011

@terry123 Ahoj, ako sa držíte s mimi?? Už si tu dávno nebola. Joj veru, dopichaná som ☹ , ale vydržíííííííííme. Oki tak Diphelerin skúsim teda z boku a ešte jedna otázka, však sa pichá tak, že tá dlhšia časť je otočená k telu a to skosené z vrchu??????

terry123
6. okt 2011

@ivta5 🙂 Mame sa dobre, uz si aj pekne kopkame. 😉
Myslim,ze mas spravnu techniku pichania, drzim palce, nech Ti to ide ako po masle a na konci nech je krasne prekvapko 😉

daska1977
6. okt 2011

@petuska123 peti, blahoželááááááááám... drž sa a nech sa darí... 🙂 😵 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre