Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

crazybabenka
13. okt 2010

@dejka12 neboj .... krodíliky so oba zahryzli poriadne.....len na tvojom mieste by som už rozmýšlala čo s kočíkom....pre dvojičky nebývajú veľmi pekné 😉

dejka12
13. okt 2010

@crazybabenka 😉 😉 😉

lasocka1
13. okt 2010

@crazybabenka to ano s docentom sme sa stretli a posobil naozaj prijemne a bolo vidiet ze sa do toho vyzna len sa bojim co vsetko ma caka hlavne tych hormonov ci mi z nich neprepne :D

crazybabenka
13. okt 2010

@lasocka1 no ja som sa až k tým "poriadnym" dávkam nedostala.....ale čo som mala clostil a duphaston...resp. metformin.....tak nejaké zmeny som nebadala.....možno tak ako v čase menštru.....horšie je to teraz.....niekedy si pripadám naozaj ako blázon.....z ničoho nič sa mi chce strašne plakať.....potom som plná energie....a za chvíľu sa nevládzem zdvihnúť z gauča......no ale čo nespravíš pre toho drobca....no nie?

petuska123
13. okt 2010

@lasocka1 ahoj vy ste boli teraz nedavno v martine???1 krat??ako to tam prebiehalo??

lasocka1
13. okt 2010

@crazybabenka a to teraz musis aj pocas tehotenstva brat nejake tie hormony?? preco? u vas bol problem pri tebe? alebo pri manzelovi?

lasocka1
13. okt 2010

@petuska123 no u nas este nic neprebiehalo. Minuly tyzden som len bola dat krv na hormony aby mi zistili ake mam ci mi bude treba doplnky zajtra ideme na konzultaciu co sa ide diat kedy ako a tak a ty mas ako? kolko rokov? odkial? a aky mate problem?

crazybabenka
13. okt 2010

@lasocka1 nie....už teraz beriem len klasické tehuvitamíny.....na začiatku som asi do 12tt ....teraz už neviem presne....brala duphaston a vkladala utrogestan...aby sa predišlo potratu.....u nás bol problém aj vo mne aj v manželovi....teraz mi hlavu mútia len tie hormóny....čo si v tehu telo produkuje samo 😀

lasocka1
13. okt 2010

@crazybabenka ale aspon cakate :D a co to bude?

crazybabenka
13. okt 2010

@lasocka1 no to že čakáme a že sa to podarilo prirodzene je obrovský zázrak.....a čo čakáme netušíme......krpec poctivo odoláva pokusom o zistenie jeho tajomstva.....ale to nie je podstatné.....hlavne, že je zdravučké 😀

lasocka1
13. okt 2010

@crazybabenka to ano a v ktorom ste tyzdni?

petuska123
13. okt 2010

@lasocka1 my tam ideme 1krat koncom oktobra my sa snazime rok aj 4 mesiace a nic..mame 24 a 28 rokov..a nasa diagnoza je ze sme obaja v poriadku 😀

crazybabenka
13. okt 2010

@lasocka1 26tt

lasocka1
13. okt 2010

@petuska123 uff tak to super diagnoza :D a ked tam pojdete tak to na konzultaciu? ci zakrok?

petuska123
13. okt 2010

@lasocka1 na vysetrenia a na konzultaciu preco sa nedari a hadam daco vymyslia aby sa uz konecne podarilo..aj ked mi mame za sebou spermio ktore je v poriadku a ja mam za sebou horm.vysetrenie,zapalove vysetrenie a zistenie ovulacie tak to vsetko mame ok..tak uz len mozno ak mam daky zrast a ten brani k otehotneniu tak este je mozne ze absolvujem laparo

petuska123
13. okt 2010

@lasocka1 a vy mate aku diagnotu??kolko sa snazite??

crazybabenka
13. okt 2010

@petuska123 no nechcem sa teraz hrať na "bubáka" ktorý plaší....ale napríklad nie je spermiogram ako sperimioguram....napr....čo robili manželovi v jednom centre....ten základný.....tak mal vynikajúci počet...hustotu ....pohyblivosť....a tieto základné ukazovatele.....a v Iscare mu spravili ten rozšírený.....a boli sme v "prdeli"....má 100% abnormálnych spermošiek.....teda majú zlý tvar....takže nie je všetko zlato čo sa bližští

petuska123
13. okt 2010

@crazybabenka ja viem a aj s tym ratam.........

lasocka1
13. okt 2010

@petuska123 a to preco tak neskoro tam idete na konzultaciu? odial ste? no u nas mal manzel problem pretoze mal nador na semeniku a podstupil chemoterapiu tak teraz ma nizku morfologiu. Skusame pol roka ale docent z MT nam povedal ze sa nepodari uz pred pol rokom napriek tomu sme skusili prirodzene ale nepodarilo sa tak ideme do iscare zajtra som zvedava co nam povie co sa ide diat a hlavne v akom case 😝

sliver
13. okt 2010

@dejka12 - dejka hlavu hore!!! nebojkaj, musíš veriť

kočky mne sa pravdepodobne stopne zase stimulka ☹ teda pichám stále Dipherelin ale menstruácia nie a nie prísť, dnes som 34DC ☹ a iba trošku špiním......... doc. povedal že v piatok spravíme testy na hormóny a rozhodneme sa či to stopneme alebo ideme dalej......... no som mimo z toho dosť............ blbo znášam injekcie, mám stále zlú náladu a teraz má prísť k tomu že som dva týždne pichala úplne zbytočne??? božinku božinku božinku..................

dejka12
13. okt 2010

@sliver
nebojkaj, hlavne klud, aj mne ms meskala, musis byt hlavne v klude, skus teply kupel a deci cerveneho vinka.

sliver
13. okt 2010

@dejka12 - koľko ti meškala? a potom si začala normálne stimulku? brali ti krv a povedali čo ako dalej? lebo mne brali v pondelok, poobede mi povedali že hormony nemám OK tak v piatok to ešte raz skúsia a ak nie tak to celé stopnú ☹ božinku druhý krát predčasné ukončenie 😢

dejka12
13. okt 2010

@sliver
ja som dostala na 33. den, ale ja som mala vzdy predtym presne na 28. den. Ano, brali mi krv a na druhy den som zacala pichat gonal.
Neboj, vsetko dobre dopadne, hlavne bud v klude, psychika je velmi dolezita. A tak ako som pisala, teply kupel, alebo si daj na podbrusko teply prezehleny uterak...... alebo sexik 🙂 - ten zabera najlepsie, lebo prekrvi maternicu.

tessinka
13. okt 2010

@sliver , neboj, bude to dobré. To sú len nervy. Držím palce. Ja som si spomenula na kamarátku, ktorá tiež pred časom stimulovala, a mala podobné problémy, tiež jej aj vyšli zle hormóny... Bola veľmi nahnevaná a smutná....ale dalo sa to nejako do poriadku a podarilo sa, už je aj tehotná... Tiež si teda užila, ale stálo to za to.

Crazybabenka, vďaka za povzbudenie 😉 Ty si tu úplne skvelá, všetkých povzbudzuješ.... Vidno, že máš dobré srdce ... a tiež z Tvojich slov cítiť, že si si všeličo preskákala...

Dejka, naozaj ver. Držím palce a posielam veľa dobrej energie.

crazybabenka
14. okt 2010

čerstvé....TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
14. okt 2010

@tessinka juuuj budem sa červenať.....ďakujem....takéto slová potešia 🙂

tessinka
14. okt 2010

@crazybabenka , veď dobré treba pochváliť. 😉

Inak, dievčatá, neorzmýšľali ste niektorá aj o kúpeľoch? Ja viem, znie to zastarale, ale kamarátka bola pred IVF v Lúčkach, a potom sa to podarilo. Jej sa tam vtedy veľmi páčilo, vraj je to také príjemné miesto, a ona tiež potrebovala pár dní oddych, má náročnú prácu... A to ešte samozrejme ani netušila, že to o pár týždňov vyjde...Tak som rozmýšľala, či to tak nie je jedno s druhým...

tessinka
14. okt 2010

Babenky, čo ste boli na IUI, môžem otázočku?

Keď ste chodili na folikulometriu do centra, chodili ste od 10 DC každý deň, až kým teda vajíčko nebolo ok? Alebo obdeň? Ja som zatiaľ objednaná na prvú folikulometriu, len potom akurát na druhý deň mám dojednané iné vyšetrenie, tak rozmýšľam, či si to zreozganizovať, alebo sa mi to tam vojde. A v centre mi to nenapadlo, že by som sa spýtala...

crazybabenka
14. okt 2010

@tessinka ja som bola tiež ale len na vikendovom pobyte v Lúčkach.....je to tam naozaj super....my sme tam boli spolu s mangelom.....nemáme to ďaleko....ale nám sa podarilo niečo vyše roka po tom otehu 3🙂

bbtina
14. okt 2010

@tessinka len raz pôjdeš a podľa veľkosti a počtu folikul ti povedia kedy máš prísť na IUI, vňčšinou ak je všetko v poriadku tak potom 14 DC

tessinka
14. okt 2010

@bbtina , vďaka za odpoveď. Tak to je ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre