Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
3. dec 2010

@tessinka dopadla dobre poradna,pocula som aj byt srdiecko len podla pohybov sa mi termin uz akosi posunol z konca mesiaca na zaciatok 😀

tessinka
3. dec 2010

@janemari , ale tak to je potom o pár týždňov skôr ?

janemari
4. dec 2010

@tessinka no podla mrchy je termin 21.4.,potom podla merani sa posunul na 18.4. a teraz podla toho kedy som zacala citit pohyby tak sa to posunulo na 3.4. Ved uvidime,ale ja aj tak ratam ze to bude po 10.4. 🙂

tinara23
4. dec 2010

ahojte dievčatá, takže moje IUI sa odkladá na neurčito ☹ ☹ bola som na HP 3DC a volali mi, že nemám dobré výsledky, nepamätám aký hormon, ale vraj znížená funkcia štítnej žlazy. Takže musím navštíviť endokrinologa a uvidim čo ďalej. A ja, že prečo som stále unavená, trochu som pribrala a stále mám bolesti hrdla, tak zrejme za to môže štítna žlaza. Tak to by ma naozaj nenapadlo, že tu bude problém. Manžel mal super výsledky, vraj mohol by byť aj "darca" 🙂

janemari
4. dec 2010

@tinara23 tak uz len absolvovat vysetrenia a sup na to.Neboj bude to co nevidiet.A ak bol problem len v stitnej zlaze tak ti daju liecbu a nebudes potrebovat ani IUI 😉

tessinka
4. dec 2010

@tinara23 , to je v podstate dobrá správa. 🙂 Ja to mám tiež, volá sa to hypotyreóza, a tiež mi na to prišiel môj gynekológ. Už niekoľko mesiacov beriem Euthyrox a je to obrovská zmena. Presne ako hovoríš, ja som predtým bola unavená, aj som priberala. Až keď som začala brať tie lieky, tak som videla, čo je to nebyť unavená, aj priberanie sa zastavilo. A akoby ma dobili energiou. A v podstate sa mi aj upravil cyklus a teraz pri folikulometrii na iui sa potvrdilo, že už nie je anovulačný, ako predtým. 🙂 Neboj, bude to dobré. A vidíš, možno sa vám práve preto doteraz nedarilo.

Štítna žľaza dokáže narobiť šarapatu. Ale liekmi sa to dá napraviť. Len to chvíľu trvá, kým sa nastaví správne dávkovanie, aj niekoľko mesiacov.

Mne je len ľúto, že problémy so štítnou žľazou neodhalia už aj všeobecní lekári. A mohli by. Ja som sa napríklad predtým cítila tak zle, že som raz dokonca odpadla a zlomila si ruku. Moja všeobecná lekárka to nechala tak...V živote mi to netestovali v krvi, len môjmu zlatému gynekológovi trklo, aby mi to dal urobiť... Mnohí ľudia a aj lekári si myslia, že pokiaľ človek nemá strumu na krku, je to ok. Ale pri hypotyreóze struma vôbec nemusí byť.

buby01
4. dec 2010

@tessinka ivf som mala teraz - odber 19.11 a ET 24.11. To bolo druhe, prve som mala v juli. v pondelok sa mam testovat 😲

tessinka
4. dec 2010

@buby01 , tak držím palce. Nech si v pondelok kúpiš ten správny test. 🙂

buby01
4. dec 2010

@tessinka dakujem, drz palec 🙂

tessinka
4. dec 2010

@buby01 , jasné.

Ja tiež testujem, v pondelok alebo v utorok. Tentoraz sa radšej otestujem, bude ako bude, nech ma z centra nemusia naháňať. 🙂

lasocka1
5. dec 2010

@tessinka drzim palce 😉

tessinka
5. dec 2010

@lasocka1 , vďaka. Nuž otestujem, či sa náhodou ten môj patvarík neujal.

buby01
5. dec 2010

@tessinka ozvi sa potom, ako si dopadla, dufam, ze sa budeme obidve tesit 😀

janemari
5. dec 2010

Tak vam posielam virusiky pre tu dialnicu na testikoch TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

buba78
5. dec 2010

ahojte, už dlho som tu nebola, spatne čítam že sa to tu rozrastá, všetkým Vám držím palce

janemari
5. dec 2010

@buba78 uz mate mesiac,supeeeeer 🙂

buba78
5. dec 2010

janemari-ano, ani sa to nezdá, je to obrovská zmena, stále sa mi nechce veriť že ju máme, bruško mi chýba, snažím sa vymazať ten 43tt a nejde mi to, a ty sa máš ako, už máš polovicu za sebou, drž sa

janemari
5. dec 2010

@buba78 veru uz polovica za mnou a ja som si este nestihla ani uvedomit,ze som tehu 😅

mufo24
5. dec 2010

Ahojte dievčatá. Potrebovala by som od vás trošku pomôcť. Píšem rigoróznu prácu. Jej podstatou je výskum v ktorom sa pokúšam zistiť skúsenosti matiek v Baby Friendly Hospital nemocniciach. Budem porovnávať skúsenosti žien, ktoré rodili v ZA a v MT. Otázky sa týkajú informovania a pomoci pri rozvoji a podpore dojčenia zo strany zdravotníkov. Potrebovala by som aby mi vyplnili dotazník ženy, ktoré rodili v ZA alebo v MT v roku 2010 prípadne v 2009. Ak ste ochotné, alebo poznáte niekoho, kto by mi chcel pomôcť pošlite mi do IP mail a ja vám zašlem dotazník. Dík

crazybabenka
6. dec 2010

bambulky posielam 😉 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tinara23
6. dec 2010

@tessinka ja som tiež rada, že sa nato prišlo. je fakt zaujímavé, že sa na to musí prísť až u gynekológa 😠 Ja som bola tiež u mojej obvodnej, necítila som sa dobre a točila sa mi hlava, ale všetko pripisovali nízkemu tlaku. Krv mi síce zobrala na moje naliehanie, ale všetko ok, zrejme to ani netestujú z krvi, neviem.
@tessinka
@buby01 baby držím Vám veľmoooo veľmooo prsty 🙂 aj na nohách 🙂
@janemari
@crazybabenka ďakujeme za vírusiky, ja ich teraz všetky posielam dievčatám, kým mám pauzu 🙂

tessinka
6. dec 2010

@tinara23 , ja som tiež mávala nízky tlak. Keď som prišla prvý raz na endokrinológiu, kvôli tej štítke, tak mi namerali 80/ 58. Sestrička sa čudovala, ako s tým môžem chodiť po svete... Ale odkedy beriem Euthyrox, tak nízky tlak nemávam vôbec....Aj to cítiť, hlava sa mi už netočí... U všeobecného ti môžu zobrať krv, ale musia ti zaškrtnúť TSH, a to asi nikto sám od seba nerobí, je to špeciálny úkon, ja som si pozerala všetky odbery v karte od všeobecného a nemám to tam ani raz... A na endokrinológii robia tie testy ešte citlivejšie, napríklad ja som mala u gyn. TSH 5, 7, maximálna hranica je do 4, 9. Moja všeobecná ma ani nechcela odporučiť na endo, že však to je nič, vraj ľudia mávajú aj 11, 12, 15... ale nakoniec som sa tam predsa dostala, a tam mi už vyšla hodnota 7,5... Hodnota, ktorá komplikuje otehotnenie, je vraj však už aj 4.

Tak držím palce, nech ťa rýchlo dajú do priadku. Mám známe, ktorým na to prišli, a už majú po prvom ďalšie jedno-dve deti.

Fakt, v tomto našom centre nič nenechajú na náhodu. Sú zlatí, že robia také podrobné vyšetrenia ... Ja mám síce dobrého gynekológa, ale takí nie sú všetci, takže vám určite pomôže, keď zistia, čo treba.

Babule, díky za priania a vírusíky. Pekný dník vám všetkým.

bbtina
6. dec 2010

@mufo24 skús ísť do temý tehuľky a nie baby čo sa snažia a občas sa aj nedarí......fo pá

bbtina
6. dec 2010

@tessinka a už si testovala? 🙂)))))))) veď tak čakáme infošky

petuska123
6. dec 2010

ahojte baby tak ma opet caka odber krvy na 2-3 den .ze mam jeden hormon vysoky neviete nahodou aky to moze byt??

mufo24
6. dec 2010

@bbtina však niektorým z vás sa už aj zadarilo...

bbtina
6. dec 2010

@mufo24 no veď aspon to, ale ešte nerodili....a všetkým sa nám zadarí raz 🙂

tessinka
6. dec 2010

Ahojte, žienky 🙂 .

@bbtina, 🙂 Rozhodla som sa testovať až zajtra. Podľa pokynov 🙂 . Dám vedieť, nebojte.

buby01
6. dec 2010

@tessinka Ahojte baby, nasla som tam dve II. Ale este sa netesim, idem zajtra rano do MT o 7,00 tam chcem byt, aby mi zobrali krv. Nebudete tam niektora?
Inac v sobotu som to nevydrzala a urobila som si test. Boli tam dve ciarky, ale jedna z nich bola taky duch a dnes rano tam uz bol silnejsi duch, tak dufam, ze zajtra poobede mi to potvrdia. 🙂

mufo24
6. dec 2010

@bbtina jasné, že sa vám zadarí, ten výskum mám na dlhšie a počítam s vami 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre