Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

megynka
8. apr 2010

ahoj janemari,presne tak si to predstavujem, dúfam že sa nám to všetkým už splní, zaslúžime si to 🙂

ajush
9. apr 2010

Ahojte,
Megy dnes som bola pre papiere na úrade práce na adopciu.
Ale mne nič o Trenčíne nehovorili

megynka
9. apr 2010

ahoj ajush
my sme z PB a tak nám to kázali zaniesť do Trenčína, teda tú vypísanú žiadosť, oni potom na základe tej žiadosti žiadajú v Bratislave odpis z registra trestov a posudok od mesta, je to podľa bydliska, a čo vám povedali, že kde to máte odovzdať?

ajush
9. apr 2010

Ahoj Megy,my sme zo Žiliny,mne povedali že to mám doniesť naspäť na úrad práce vedľa do dverí.A pár dverí vedľa je psychologička,ku ktorej by sme mohli chodiť ak si nevyberieme niekoho iného.
A ešte mi povedala že je pred nami 60 čakateľov

sliver
9. apr 2010

ahoj ajush,
aj ja som zo Žiliny.
60 čakateľov nemusí byť hrozné, možno niektoré otehotnejú alebo to vzdajú... nevieš čo sa môže stať a budeš druhá 😉
alebo otehotnieš ty! to by som ti priala najviac

megynka
9. apr 2010

ajush tak to hej keď ste zo ZA tak potom do ZA , nám nepovedali ešte koľko ich je pred nami,ale zasa 60 nie je až tak veľa alebo áno,neviem nemám predstavu,ja len dúfam že to nebude trvať až 3 roky,ja by som už tak hrozne chcela mať mimino doma 🙂 všera jedna kočka z košíc písala že si domov donieli po 15-tich mesiacoch dvojtýždňového chlapčeka , tak som sa potešila 🙂

megynka
9. apr 2010

ja som dnes bola na krv v centre na HP a výsledky tej fragmentácie DNA spermií ešte stále nie sú 😠

ajush
9. apr 2010

neviem či je to veľa,ale my chceme do 2 rokov-dievčatko.Keď som sa na úrade pýtala či to závisí od veku dieťaťa,povedala že nie,ale závisí to od toho či chceme biele alebo rómske dieťatko.

megynka
9. apr 2010

nám povedali že to závisí od toho či biele alebo rómske ale aj od veku, že na novorodenca sa čaká dlhšie,tak neviem, necháme sa prekvapiť 🙂 rómske by sme dostali hneď ale toho sa obidvaja bojíme,na to by sme asi nemali

ajush
9. apr 2010

Uvidíme aj my ako to všetko prebehne .

Ale tešíme sa. 😵

megynka
9. apr 2010

aj my sa tešíme,tak dúfam že nám to bude rýchlo ubiehať a nebudú žiadne problémy, držím palce 😉 🙂

alex9966
10. apr 2010

caute kocky. aj my sme boli s manzelom vcera na prvom pohovore u doc. Tomasa. mame uz jedno IVF v KE za sebou. ale pristup v tomto centre sa neda ani porovnat s predchadzajucim CARom.

megynka
10. apr 2010

ahojte 😉
krásny víkend všetkým 🙂 alex tak si bola spokojná ako my ostatné, to je fajn 🙂 robí tam aj embryologička z Heliosu,sme ju tam stretli 🙂 ja dúfam, že tu už budeme konečne úspešní 🙂 a už ste vypísali aj žiadosť?

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janemari
10. apr 2010

ahoj akurat som prisla

alex9966
10. apr 2010

ano vypisali sme žiadosť. takže teraz počkáme nech nám ju schvália a ideme na to. predbežne sme plánovali tak jún alebo júl uvidíme ako to vypáli. možno stihneme ešte nejakú dovolenku. no uvidíme. je to super ked človek vie čo sa s ním asi bude diať a nielen ako tela chodí na ultrazvuk a nič mu nepovedia. a podľa mna ako laika je psychika dôležitá. ked veríme že to dobre dopadne tak to aj dobre dopadne.

megynka
10. apr 2010

alex máš pravdu,psychika je veľmi dôležitá a musíme veriť že sa to podarí, my tiež plánujeme presne tak ako vy a ešte možno predtým aj dovolenku, tak to asi začneme ivfko naraz 🙂

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megynka
11. apr 2010

ahoj zuzi,aj tebe peknú nedeľu, škoda,že už končí,sa mi nechce zajtra do práce 😉

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miminap
11. apr 2010

ahojte,no veru.nedela konci a ja som nic nestihla zase.ja dnes polihujem,poprala som nejake zimne veci,inak nic.dostala som vcera ms,ale mam dietu,takze skoro necitim,ze ju mam. Po ms idem na kontrolu do centra,lebo naposledy som mala hemoragicku cystu,tak doki vravel,ze jeden cyklus pockame,ze ako sa chova.tak dietujem poctivo,aby som mohla zacat stimulku.

megynka
11. apr 2010

zuzi, ja od začiatku stimulácie idem na pn, už som rozhodnutá, teraz urobím všetko pre to aby som bola v kľude a budem len ležkať, chodiť na prechádzky,oddychovať,čítať knihy a myslieť len na to že sa to podarí 🙂 ja už v práci ani nič nemusím hovoriť po 3 ivf už aj tak všetci tušia čo je za tým 🙂

miminap, ja tiež ms,som spuchnutá ale od zajtra mám dietu 😀 už zasa 😀 potrebovala by som schunúť tak 5 kg aby som bola spokojná 😠 ale nedarí sa,nemám výdrž 😀 tiež som prala a učím sa , budúci týždeň mám skúšku z geografie Slovenska,som si vymyslela minulý rok štúdium popri zamestnaní tak musím nejak dokončiť,ešte rok a pol 😀

miminap
11. apr 2010

😉 meg,ja nemam dietu kvoli vahe.mam najhorsi stupen endometriozy tak som si robila taky svoj prieskum,ako ju aspon utlmit´hlavne bolesti,tak preto dieta.ako predpisana.

megynka
11. apr 2010

jáj, no a pomáha to?, ja zas by som mala trošku zhodiť pre lepší pocit 🙂 len keď mňa už nebaví dietovať, mám sa teraz dobre a to neschudnem,ja schudnem len keď mám stresy 😉 tak ja už plánujem, že kde budem ukladať výbavičku 😀 ideme objednať vstavanú skriňu, potrebujem viac úložného priestoru, už sa normálne pripravujem ako keby som bola tehotná 😀 ale to je len otázka času a budeme všetky 😵

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megynka
11. apr 2010

my čakáme na schválenie žiadosti a ešte na výsledky fragmentácie DNA spermií, ale chcela by som začať stimulku až júl - august, možno by sme dovtedy ešte stihli nejakú dovolenku a tiež aspoň časť psychologickej prípravy na adopciu 🙂 sa mi zdá že sme si teda toho nejak veľa naplánovali naraz 😀 no ešte by sme chceli prerobiť kuchyňu aby už bol celý byt na poriadku 😉

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megynka
11. apr 2010

zuzi s alergiami našťastie nemám žiadne skúsenosti,neviem ani odhadnúť ako s tými vakcínami,ale dr.bude vedieť 😉 my sme už pre adopciu rozhodnutí, podali sme žiadosť aj keď sa podarí vlastné, jedno si adoptujeme 🙂 my ideme už na 4ivf,manžel má zlý spermiogram,počet na polovicu, tiež pohyblivosť,patologických 98% a keďže sa nám nevyvíjajú embryá, vlastne blastocysty, tak lekár nám dal robiť tú fragmentáciu,či nebude problém v genetike spermií, môže byť ešte problém aj v genetike vajíčok ale to sa nedá vyšetriť, a tak je ešte dosť možné že skončíme na darcovských spermiách alebo vajíčkach

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre