Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
30. mar 2010

sliver tak super je to na dobrej ceste 🙂

buba78
30. mar 2010

megynka- ahoj, obdivujem Ťa, že to podstúpiš 4krát. Veľmi Ti to prajem a držím palce.
Aké lieky si si podávala pri predchadzajúcich IVF, mala si dlhé či krátke protokoly.Poisťovňa Vám to ešte preplatí?
Ste z Martina?

megynka
30. mar 2010

ahoj buba 🙂 pred rokom po neúspešnom 3 IVF som si povedala,že už nikdy viac a teraz som si povedala,že keď máme ešte hradený jeden pokus cez poisťovňu bolo by hlúpe neskúsiť to ešte raz, my sme boli totiž 3 krát v Prahe ako samoplatcovia, v Martine v Heliose sme mali 2x dlhý protokol a Decapeptyl + Gonal a v Prahe sme mali krátky protokol a Synarel sprej do nosa + Puregon a sme z PB, uf tak som hádam odpovedala na všetky otázky 😉 🙂 buba kukám, že čakáš mimčo skoro na deň narodenia môjho manžela, tak to bude poslušné bábenko, aj on poslúcha 😀 držím ti palčeky nech ti všetko dobre dopadne 😉

buba78
30. mar 2010

megynka- prečo ste išli až do Prahy? Boli ste v tom ústave pro peči o matku a díte?My sme tam absolvovali imunologické vyšetrenie . Bolo to dosť drahé?Ak nechceš nemusíš odpovedať.
Ako si zvládala injekcie?obdivujem laiky keďže ja som zdravotník.
Ja som mala pri krátkom protokole gonal s cetrotide, pri dlhom proveru-dipherelin-menopur.
To dúfam, že bábo bude poslúchať, v ten deň je sviatok-deň boja za slobodu.
Koľko folikulov Ti dozrievalo.
Tie dni boli strašne dlhé, len samé čakanie. Teraz je to už len o užívaní si.
Budeš PN? Teraz som, lebo som kľudnejšia.Predtým som pracovala.

megynka
30. mar 2010

buba, určite by som chcela byť od začiatku stimulácie na PN a budem len oddychovať a žiadne stresy 🙂 do Prahy sme išli preto lebo tam v ISCARE robila manželova sesternica a vybavila nám to tam, že nech skúsime niečo iné, vyšlo nás to tam na cca 65000 Kč, mne dozrievalo málo folikulov, vlastne v Prahe som ich mala najviac a to 7 a z toho sa dalo oplodniť len 4 vajíčka ale embyá sa nám nevyvíjali skoro vôbec, veľmi slabučko, takže jedno IVF sme mali dokonca bez ET, stimuláciu som zvládala v pohode no injekcie mi musel pichať manžel, ja som si to akosi sama sebe nemohla a on sa prekonal 😉 🙂 najhoršie na tom všetkom je naozaj to čakanie a potom keď už človek začína cítiť že sa to nepodarilo a chcel by to nejak zadržať aby to nebola pravda a aby tam tá maličká bodečka zostala a začala sa vyvíjať, to je hrozná bezmoc, ale po treťom IVF som už nebola až tak psychicky zničená....len chvíľu smutná

janemari
30. mar 2010

Baby chcem sa opytat kedze idem na svoje prve IVF davaju pocas stimulky resp.od odberu PN?Alebo v den odberu si musim zobrat dovcu a potom po transfere je PN? 😅

buba78
30. mar 2010

janemari-ahoj, mne Doc. napísal odporúčanie PN-ky mojej gynekologičke, nakoľko som ho o to poprosila, keďže 1 IVF nevyšlo. Doma som bola keď som si začala pichať injekcie. Záleží na Tebe a akú máš prácu. Teraz všetko prebiehalo v kľude ako predtým. Vtedy som mala pocit, že sa stále ponáhľam do práce, aby som nemala veľa hodín vymeškanýych nakoľko som už nemala veľa ZV.
Držím Ti palce.
Keď to gynekologičke vysvetlíš prečo chceš byť PN určite to pochopí.

janemari
30. mar 2010

buba dakujem za odpoved.Ja robim na tri smeny vo vyrobe preto sa pytam.Okrem toho s mojou diagnozou to bude rizikove tehu.

jerryjanka
31. mar 2010

ahojte - baby neviete prosim vas kolko stoji v tejto pobočke IUI? ak sa dá prosim vas do IP 😉

orsulka
31. mar 2010

dobre ranko...
jery....... IP a drž sa babulka .-))))))))))) 😵

megynka
1. apr 2010

ahojte, tak som volala do centra, výsledky fragmentácie DNA spermií ešte nemajú a moje stery - vraj nejaký bacil,posielajú mi recept a mám sa preliečiť a prísť na kontrolu 😒

crazybabenka
1. apr 2010

Drž sa Megynka a najmä skoré uzdravenie

megynka
1. apr 2010

crazybabenka dík 😉

a všetkým želám krásne veľkonočné sviatky a užite si voľno najlepšie ako viete 🙂

janemari
1. apr 2010

magynka aj mne nieco nasli na steroch a preliecujem sa a popritom cakam na schvalenie ziadosti.

sliver
1. apr 2010

ahojte,
tak včera som bola na návšteve 😉
Narástol mi iba jeden folík, klasika, ostatné PCOS....... ale dr. povedal že nech využijeme aj ten jeden čo máme, tak idem v nedelu na sono a ak bude všetko tak ako má tak bud v utorok alebo v stredu na IUI.
Len mám jeden problém lebo sa liečim zo zápalu priedušiek, dufam že to nejak tomu neuškodí ☹ ale možno budem do stredy zdravá!!!!

janemari
1. apr 2010

sliver beries antibiotika?Ak ano to by mohol byt problem.Ale budeme drzat palceky 🙂

megynka
1. apr 2010

janemari, tak sme na tom rovnako 😉 ja tiež čakám na schválenie žiadosti ale mne to nejak nesúri, stimulku chcem začať až v lete 😉

sliver držím palce 😉

janemari
1. apr 2010

megynka no ja chcem cim skor tym lepsie,takze zostava cakat a verit ze to vyjde na prvy krat.

megynka
1. apr 2010

budem držať palce 😉 🙂

buba78
1. apr 2010

janemari-ahoj, koľko už čakáš na schválenie žiadosti.
megynka-ahoj, koľko už čakáš na schválenie žiadosti.
sliver- ahoj, vždy lepšie keď narastie aspoň jeden folikul, držím palce. ideš prvý krát na IUI?
pekné veľkonočné sviatky a užite si voľno, ja ho mám teraz dosť keď som už 3mesiac PN

nellymn
1. apr 2010

Ahojte. Tak ja som bola dnes na kontrolnom sone v centre a všetko dopadlo vynikajúco. Sme na konci 10.týždňa a maličké má necelé 3 cm. Vrtel sa a prvýkrát sme počuli aj jeho srdiečko. Bolo to úžasné. Manžel bol vyškerený ako mesiačik.
Pri stimulácii, ešte pred samotným odberom vajíčok som mala len 2 folikuly. Mohlo sa ľahko stať, že v nich nebude ani jedno vajíčko. Našťastie v oboch folikuloch boli aj vajíčka. Oplodnili sa obe, ale jedno embryjko sa ale vyvíjalo slabšie. Ostalo nám len jedno embryjko a vidíte, teraz už má 3 cm.
Netreba preto zúfať, stačí aj jedno kvalitné vajíčko, aby sa oplodnilo a vyvíjalo ďalej. Všetkým držím päste 🙂.

sliver
1. apr 2010

ďakujem kočky
idem na druhé IUI a beriem antibiotiká..... neviem čo mám robiť.... asi den pred IUI tie lieky vysadím

megynka
1. apr 2010

buba, ja čakám na schválenie ešte len týždeň 🙂

nellymn,nech sa drobec krásne vyvíja 🙂 držím palec 😉

megynka
1. apr 2010

sliver,ja by som určite zavolala do centra a poradila sa 😉

janemari
1. apr 2010

buba presne dnes su 3 tyzdne od podania ziadosti

nelymn super som rada ze napredujete a rastiete,ani sa nenazdas a budes rodit. 😉

sliver asi nema vyznam ich vysadit kedze ucinky antibiotik trvaju dlho

janemari
1. apr 2010

megynka takze bude skoro narovnako tehule 😉

megynka
1. apr 2010

tak dúfam, že sa nám to podarí 😉 a všetkým 🙂

janemari
1. apr 2010

jasne rad za radom pojdeme vsetky,ved v takomto skvelom centre to ani inak nemoze byt 🙂

megynka
1. apr 2010

pán docent je veľký odborník, tak tomu dávam veľké šance,že nám dobre poradí 😉

janemari
1. apr 2010

No aj moja gynekologicka mala rovnaky nazor ako on,len doky co ma operoval chcel aby som brala liecbu a potom sa pokusali este prirodzene snazit.Takze keby som po laparke sla rovno do centra uz som tehula ak nie aj mam odrodene.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre