Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janka134
14. sep 2010

crazybabenka tak len pekne najupuj a uzivaj este nikdy som sa nechcela tak nakazit ako teraz dakujem 😲

crazybabenka
14. sep 2010

@janka134 nebojkaj....či už skôr alebo neskôr, ale určite sa nakazíš 😀

janka134
14. sep 2010

crazybabenka rada by som tomu uverila ale neda sa ta moja tuzba je taka velka ze by som za nu vsetko co mam dala a stale nic uvidik ako dopadne KET 🙂

crazybabenka
14. sep 2010

@janka134 zlatko viem, že to znie ako klišé.....ale skús na to nemyslieť......v mojom prípade to pomohlo.....proste "uverila" tomu, že docent urobí všetko......aby sme sa dostali k nášmu vytúženému bábatku.....a či to bude o mesiac....alebo pol roka už nie je rozhodujúce.....po tom koľko sme čakali.......psychika robí veľa......a podstatné je nemyslieť na to.....že strááááášne túžiš po bábatku.......posielam na potvrdenie TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tessinka
14. sep 2010

Vďaka za privítanie 😉 .Áno, UO som myslela umelé oplodnenie.
Máte pravdu s tým, že to môže byť aj prirodzene, takto sa nám podarilo splodiť prvé dieťa, keď sme už boli odporučení do ambulancie na liečbu neplodnosti, vtedy CAR neexistovali.
Ja mám teraz veľmi dobrého gynekológa. Poslal nás pred časom do Heliosu, ale tam boli nejakí divní, a bol tam strašný chaos, videla som, že majú dosť veľa pacientok, prišlo mi to neosobné, tak sme tam ani nič nezačali. Po roku sa môj doktor nado mnou zľutoval, a predpísal mi Clostilbegyt, že to môžeme vyskúšať, ale nič z toho nebolo. Tak nás teraz poslal sem do ISCARE. Tak som zvedavá.
Inak, my máme v odporúčacej správe výrazy ako "IVF centrum" a "IVF program". Myslíte, že nás môžu odporučiť rovno na IVF, robí sa to aj tak? Podľa toho, čo som si naštudovala, je to najkomplikovanejšia, ale aj najúspešnejšia metóda.
Držím palce všetkým, čo ste v napätí aj čo sa chystáte ....

sliver
14. sep 2010

@janka134 - ja som zase zato ísť do toho na 100% a veľmi veľmi to chcieť, síce sa mi to ešte nepodarilo ale aj ked som mala stavy že som na to velmi nemyslela tak neúspešne. Viem že psychika robí svoje ale isto treba ísť do toho že to víde ako ked ide niekto na to že sa to možno podarí.....
neboj sa, ja ti dám aj všetky tie vírusiky, ved ja mám ešte čas a ty dáš potom mne 😀 😀 😀

@tessinka - no prístup v Care robí svoje, aj ja som presne ako ty hned odišla z Helíka, ešte som tam nestihla nič vybavovať, presne pre ten prístup, chaos a všetko.... tak som si povedala že v Iscare sú noví (vtedy fungovali iba mesiac) a nemajú toho tak veľa.... a zatial som velmi velmi spokojná!!! Neboj sa Doc. sa pozrie na to čo by bolo NAJ pre teba

tessinka
14. sep 2010

Silver, dúfam, že to bude ok. Pre nás všetky. A dúfam, že budú dobrí stále, alebo veľmi dlho. Že im tá úroveň po čase
neklesne, ako sa to stáva s dobrými vecami.
Na mňa dobre pôsobí už len fakt, že sídlia v Martinskej fakultnej nemocnici. Tam sa mi narodila dcéra a ten pôrod bol úplne skvelý, hoci bol dosť komplikovaný a boli sme obe ohrozené, ale oni to zvládli nielen vyslovene veľmi dobre, ale ešte boli aj milí a snažili sa ma udržiavať v pohode.

janemari
14. sep 2010

Tak koceny dalsie TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT aby boli dvojicky 😀

tessinka
14. sep 2010

Janemari, dvojičky, to je môj sen 😉 .

Ak dovolíš, zoberiem si aj ja z tvojich T-bacilov 😉 . Alebo si z nich aspoň odložím do zásoby, keď na to príde čas...

janemari
14. sep 2010

@tessinka v pohode su pre vsetky.Aj ja som chcela mat dvojicky ale teraz v mojej situacii budem rada ak uzivim jedno 😅

tessinka
14. sep 2010

Janemari, čítala som vyššie... Neboj sa, bude to dobré.

Ja si myslím, že deti prichádzajú na svet v tom úplne najvhodnejšom okamihu. Len nám sa to niekedy tak nezdá a je to možno ťažké pochopiť. Ale s odstupom času to vidíme inak.

janka134
15. sep 2010

sliver neboj raz sa to darit musi skor ci neskor a mna to zachvilu caka prajem pekny den ja musim ist do prace na 10 moc sa mi nechce ale co uz 😀

dejka12
15. sep 2010

Ahojte, je mi dnes strašne smutno ☹ Uz od juna sa pripravujem na IVF a teraz ked som uz konecne zacala, mam za sebou 6 dipherelinovu vcelicku .... tak ma boli hrdlo, mam teplotu, fnuuuuuk...... musim sa dat do konca tyzdna do poriadku, lebo ak nie, nebudem moct stimulovat.
Ten osud sa s nami ale nepekne zahrava, cely rok som zdrava a prave teraz ochoriem, je mi do placu ☹ ☹ ☹

sliver
15. sep 2010

@dejka12 - nesmut, hlavu hore, pekne si lahni, cajík a lieč sa!!!! ono sa ešte vzchopíš len sa lieč hned od začiatku

osud je osud....

lubka0506
15. sep 2010

Ahoj babule🙂
ja mrchujem od 18 augusta stále okrem dvoch dní... ☹ Zajtra ráno valím do Martina. Mala som hormony na upravu cyklu a mám to také rozhádzané akoešte nikdy!... ☹ A to už som si myslela že ešte dva mesiace a bude stimulka....no ktovie čo bude?
Držkajte sa paa 🙂

tessinka
15. sep 2010

Dejka12, teraz je okolo nás toho veľa, môže to byť len taká vírusová infekcia, naozaj, daj si 3X denne horúci čaj, veľa vitamínu C, slepačiu polievku, a Oscillococcinum, je to homeopatikum, u nás vždy zaberá. Je veľká šanca, že to prejde. A ak by si mohla nejaký Coldrex alebo Paralen Plus, ak sa to teraz dá.

tessinka
15. sep 2010

lubka0506, asi sa budeš čudovať, idem ťa povzbudiť. Mne to totiž pripomína jednu moju kamarátku, ktorá, chúďa, mala pred pár mesiacmi podobný problém, mala z liekov totálne rozhádzaný cyklus, ešte sa jej aj zhoršil hormonálny profil , bola nahnevaná, že jej to vlastne akoby všetko pohoršilo, tak načo to teda je - a už je v 11. týždni, práve po tom im to vyšlo. 😉

dejka12
15. sep 2010

@tessinka dakujem za povzbudenie. Dnes som sa cely den nalievala cajom, jem ovocie len aby som bola Ok. Bojim sa, aby to nebola angina ☹ ☹ ☹
Ale treba pozitivne mysliet, verim ze za dva tri dni budem v poriadku a zacnem stimulovat. Musi to uz konecne dopadnut dobre! Na babatko uz cakam skoro 6 rokov.

tessinka
16. sep 2010

Tak my sme dnes boli v ISCARE. No mali ste pravdu, prístup veľmi dobrý, doc. Tomáš pôsobí na mňa naozaj kompetentne. Ako som si myslela, navrhol nás rovno na IVF....

No neviem, aj som rada, aj mám strach. Bojím sa toho hyperstimulačného symdrómu, a čím ďalej tým viac, a tiež si akosi neviem predstaviť tie zamrazené embryá... Aké by z toho mohli byť detičky...

dejka12
16. sep 2010

ahojte🙂
Dnes sa mi pomaly spusta cervena 🙂), dufam ze zajtra - pozajtra zacnem stimulkovat. Mam strasny strach no na druhej strane sa uz neviem dockat chvile, ked budem mat embryjko u seba 🙂)

crazybabenka
16. sep 2010

@tessinka nebojkaj.....ani ja som si to nevedela predstaviť.....síce sme sa k tomu ani nedostali, ale verila som doc., že nám pomôže......a príroda je mocná čarodejka.....nepredstavuj si zamrazené embryá, ale malých eskimáčikov, ktorí sa už tešia do tvojho bruška 😀

janemari
16. sep 2010

Na chorobu je naozaj najlepsie litre bylinkoveho caju s medom a citronom.Aj mna chytala nadcha,hrdlo ked som mala ist na transfer.A caj a potenie pomohol.

janka134
17. sep 2010

Ahojte ako sa mate mne sa to krati vo stvrtok sono pohovor a v pondelok idem po babatko 🙂 😉

crazybabenka
17. sep 2010

@janka134 tak posielam vírusíky, aby to dobre dopadlo TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
17. sep 2010

@janka134 tak to je uzastna sprava gratulujem a drzim palceky a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT aby to vyslo. 😉

sliver
17. sep 2010

@janka134 - úžasné, ten čas letí, ja za týžden v sobotu začínam stimulku, ten čas fakt letí
držím velmi velmo palce!!!!!!!!!!!!

janemari
17. sep 2010

Pomaly budete vsetky tehulky. 🙂

janka134
17. sep 2010

silver neboj podari sa to tento mesiac je tehu vlna zbiera sa uroda ja co pisem skoro kazdej sa to teraz v sep.podarilo 🙂 janemari crazybabenka dakujem 🙂 🙂

crazybabenka
17. sep 2010

@janka134 😉

tessinka
17. sep 2010

Crazybabenka, to si pekne napísala. Hneď to vyznie lepšie.

Janka 134, aj ja držím palce.

Silver, tentoraz to už bude dobré, uvidíš.

Babenky, ja sa chcem ešte spýtať: my budeme doplácať takmer 1000 EURO za všetko. Je to síce hradené poisťovňou, ale všetko dohromady (lieky, ICSI, zmraznenie a tak) je skoro tých 1000 EURO. Dosť veľká suma, ale čo už. Len tak rozmýšľam: to si tá poisťovňa myslí, že tie lieky k tomu netreba (cca 300 EURO)? Aj to ICSI je okolo 215-315 EURO, podľa počtu vajíčok. Je to zvláštne.
Nám to doc. Tomáš odporúčal, aj si to isto dáme, keď je to lepšie. Len je to čudné, veď tie lieky k tomu predsa patria, či nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre