Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

petuska123
15. okt 2010

ahojte baby tak BZ klesla mrcha pride martin caka......... 😉

crazybabenka
15. okt 2010

@petuska123 tak držím päste aby to bola posledná mrcha na budúcich 9 mesiacov 😉

petuska123
15. okt 2010

@crazybabenka tak v to chcem verit aj ja..lebo ta mrcha prave teraz prisla....no ma to vyhodu v ten termin mi akurat vychadza ovulka.......skontroluju aj tu

crazybabenka
15. okt 2010

@petuska123 tak nech sa to podarí 😉

lasocka1
15. okt 2010

takze buducu stredu alebo stvrtok nas uz caka inseminacia :D drzte palceky na rukach aj na nohach 😀

sliver
15. okt 2010

@tessinka - ja ked som chodila na IUI tak to nebolo ani raz hned na druhý deň zase, väčšinou ob den alebo aj dva tak nebojkaj, vklude si nemusíš meniť program 😉

sliver
15. okt 2010

@lasocka1 - držím prsty! inseminácia (IUI) je super ja by som chodila aj stále.... ale keď to nemá význam tak....

lasocka1
15. okt 2010

@sliver preco? uz si na tom bola? a ako ste dopadli?

crazybabenka
15. okt 2010

dnes som zabudla....tak dodatočne 😉 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT T TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

petuska123
15. okt 2010

@lasocka1 hej???tak sa teda rozhodli???a kolko sa plati??

tessinka
15. okt 2010

@sliver a ty, ako, už je to v poriadku, už pokračuješ v stimulácii?

@lasocka1 , je možné, že pôjdeme na IUI zhruba v rovnakom čase 😉 . Tak sa držme. 😉

janemari
15. okt 2010

Tak snazilky pre vas cerstve TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

lubka0506
15. okt 2010

babule dakujeme za vírusíky...budeme ich potrebovat🙂 😵 😵
...Ja som dnes 2DC a dnes som pichala Menopur...dobrú noc a krásne sny 😵

petuska123
15. okt 2010

@lubka0506 tiez chodis do martinaMMkedy ste tam zacali chodit??

sliver
15. okt 2010

@lasocka1 - ja som bola dvakrát na IUI no neúspešne a ani to nemalo význam viacej skúšať

no moja stimulka je stále stopnutá, dnes som bola na krv a stále mám akúsi vysokú hladinu hrmonov či čo... tak čakám do pondelka a ak neklesne pod hodnotu 1,00 tak to stopneme úplne a asi skúsime ďalší mesiac...

@lubka0506 - super, len tak dalej, ja som mala od utorka pichať Fostimon a zatiaľ čakám... dostala si menštruáciu normálne a brali ti krv a testy boli OK? lebo ja mám stále akúsi hladinu hormonov hore a klesá po troške.... preto stále čakám....

lasocka1
15. okt 2010

@petuska123 no doktor povedal ze skusime bez stimulacie zatial ze som mala dobre vysledky tak uvidime ci sa uchyti :D plati sa 75e

lasocka1
15. okt 2010

@tessinka vela stastia 🙂

lasocka1
15. okt 2010

@sliver skoda je zaujimave ze u niekoho sa to chyti hned a u niekoho vobec. Neviem cim to je ovplyvnené. Aky mate problem u vas? moj manzel mal nador a nasledne chemoterapiu takze vsetko v tele skoro znicilo a ma nizku morfologiu uvidime ci sa nam buduci tyzden chyti cervicek 😝

crazybabenka
16. okt 2010

čerstvé na dnes....takže pekne papať 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

petuska123
16. okt 2010

@lasocka1 ahoj no asi aj nam doki navrhne iui ale ja asi nebudem asuhlasit lebo nemam spravene prefuky...

petuska123
16. okt 2010

a preco iui nepreplaca poistovna??

tessinka
16. okt 2010

To by aj mňa zaujímalo.

Úspešnosť síce nie je veľmi vysoká, ale na druhej strane, stále je to zaujímavé číslo. Výkon očividne nie je náročný, a pre ženu pomerne šetrný. V Čechách IUI preplácajú, tuším 6 cyklov? A koľko sa tam už narodilo detí z AR.

To len na Slovensku zasa tvrdo spia.

petuska123
16. okt 2010

@tessinka ty mas spravene prefuky??

tessinka
16. okt 2010

Nie, nemám. My už jedno slniečko doma máme, ale päť rokov sa nám nedarí súrodenec... Môj gynekológ povedal, že to bola taká krásna náhoda.

Najprv som mala ísť na laparoskopiu, ale potom už nebolo treba, naše príčiny nepolodnosti sú také kombinované, MM nemá ideálny SPG, ja mám hypotyreózu a ľahší stupeň PCO, a donedávna, kým mi nezistili problémy so štítkou a nezačala som brať lieky, som mala zrejme anovulačné cykly.... My sme boli navrhnutí priamo na IVF, aj máme na to podanú žiadosť, toto IUI je vlastne skôr taká náhoda, odporučili nám zatiaľ jedno, viac ani nie, potom vraj máme skúsiť hneď IVF.

Predpokladám, že v podstate pri IVF nie je potrebné zisťovať priechodnosť vaječníkov, keďže sa vajíčko vloží do matermice už oplodnené, ako embryo. Toto IUI bude asi skôr taká sazka-športka. Ale rada na to pôjdem, aspoň sa trochu pripravím na IVF.

sliver
16. okt 2010

@lasocka1 - PCO a dosť silné, dlhé cykly, s hormómni iba jeden folík.... a MM zlú morfologiu

@tessinka - možno motyka vystrelí 😉 ja som mala obidve IUI také že však skúsime, kým nám schvália IVF 😝

lasocka1
16. okt 2010

@petuska123 no veru to je tiez otazne preco to poistovna nepreplaca ale zas to nieje az tak velka suma aby sa to nedalo utiahnut myslim ze by ale aspon mohli aj na to cosi priplatit ...

lasocka1
16. okt 2010

aha no u mna vypada vsetko spravne len u manzela je morfologia iba na 1dno % v pondelok idem na vysetrenie a ak bude vsetko ok tak v strede tyzdna by sa mi spravila inseminacia dufame a verime 🙂

crazybabenka
17. okt 2010

Pekne papať TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
17. okt 2010

Pekne papať TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTT

tessinka
17. okt 2010

@crazybabenka , vďaka za dnešnú dvojnásobnú dávku 😉 .

Inak, viete, že tento rok dostal Nobelovu cenu za medicínu/ fyziológiu Angličan Robert Edwards, ktorý bol priekopníkom umelého oplodnenia - metódy IVF? Jeho práca viedla v roku 1978 k narodeniu prvého bábätka zo skúmavky.

Doteraz prišlo zásluhou in vitro metódy na svet okolo 4 miíóny detí. Vow... Teda, klobúk dole.

Tak dúfam, že tomuto pánovi tento rok urobia ešte mnohé ďalšie páry radosť a budú ďalšie bábätká, ktoré by inak asi nemohli prísť na tento svet.

tessinka
17. okt 2010

@sliver , teraz hlavne nebuď smutná, že sa to na nejaký čas stoplo. Všetko ma svoj význam. Ja viem, nemám do toho čo hovoriť, ale .... možno ti tvoje telo chce v tejto chvíli niečo naznačiť a pred niečím ťa momentálne ochrániť. A mám pocit, že v Iscare vedia, čo robia, chcú aj pre ženu len to najlepšie. Zabudni na plodenie, a urobte si s manželom pekné dni alebo aj týždne. Ja som presvedčená, že určite budeš šťastná a budeš mať rodinku. Skús teraz chvíľu myslieť na seba a na svojho manžela. Človek aj tak nič iné nezmôže. A potom uvidíš.

😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre