Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

martini
4. jan 2011

Ahojte dievčatá. Chcela som sa opýtať či ste niektorá bola v martinskom ISCARE na soft protokole. Lebo o ten by som mala záujem a rada by som sa dozvedela Vaše skúsenosti. Ja mám za sebou jedno ET a jedno KET v Reprotite v Brne. Síce to nevyšlo, ale bola som inač veľmi spokojná, len bohužiaľ je to fakt dosť ďaleko.

makovicka53
4. jan 2011

ahojte no citam,ze helios v MT nie je moc dobry...ja ho navstevujem uz cca pol roka a tiez nie som nejak nadsena stale som brala clostil a duphaston a mali sme planovany styk i napriek tomu ze mm zistili 99,5% zlu morfologiu spermii...sa mi to zdalo zbytocne ked su spermie na figu...a tento cyklus sa uz malo konat IUI,ale zial nenarstlo mi pozadovany pocet vajok iba na jednom vajecniku tak nas dr. zrusil ze to nema vyznam a teraz momentalne cakam na schvalenie ziadosti o IVF...a hor sa na to...ale ako vas tu citam normalne uvazujem este skusit iscare...co mi navrhnu tam...mozno len potvrdia IVF alebo vyskusaju nieco menej narocne...mna ten cas cakania zabija...a este aby som nezabudla nedorasta mi sliznica ale to si myslim ze sa da urobit liekmi

kosodrevina
4. jan 2011

@zlatanka30 mne sa tá naša v Iscare páčila 🙂
aj keď nechcela by som byť na jej mieste - rozhodnúť ktoréže to embryo z desiatich mi vyberie na vklad .....uf, tak to je iná zodpovednosť..... hlavne keď to vyberá podľa toho ako sa jej páči na pohľad 😀 síce potom ma zobrala k mikroskopu, že si môžem vybrať sama, ktoré sa mi páči... no ale vyberaj si....
fakt prirodzený výber 😠

zlatanka30
4. jan 2011

@martini nam o tom rozpraval docent.ale neni hradeny poistovnou.je pravda,ze su tam neni take konske davky hormonov

zlatanka30
4. jan 2011

@kosodrevina boze nam ostalo jedno jedine a to nas tlacila do pk hoc sme sa dohodli,ze nebude.ja som mala len 4 vajicka no hroza.chcem na to zbabrane ivf rychlo zabudnut.

martini
4. jan 2011

Ja viem, už ten jeden som mala v Brne ako samoplátca. Ale nechcem dlhý protokol, lebo už ten soft mi spôsobil OHSS, tak si nechcem predstaviť čo by mi to zvýšené množstvo hormónov spôsobilo. Ja neviem koľko Vás vyšlo doplácanie pri normálnom protokole, ktorý prepláca poisťovňa, ale vraj to vo výsledku vyjde porovnateľne draho pre peňaženku pacientky.

zlatanka30
4. jan 2011

@martini nas vyslo 1000 eur normalne ivf 😠

martini
4. jan 2011

@zlatanka30 Prepáč, zabudla som ti moju odpoveď adresovať 🙂
Inač aj ja som mala v poslednom období pocit, že už fakt nevládzem. takže viem ako sa cítiš.

kosodrevina
4. jan 2011

@martini mňa za lieky na stimuláciu 300,- €
so všetkým - lieky + ICSI + predĺžená kultivácia + mrazenie cca 1.300,- €

martini
4. jan 2011

@martini Nás vyšlo 1200 € a to som mala PK na všetkých desiatich oocytoch, pričom 7 sa oplodnilo. Takže keby som nemala PK tak by to bolo tiež v podstate okolo 1000 €. A u mňa je soft myslím dobrá cesta, tak to povedali aj v Brne, bola som menej ohrozená hyperstimulákom, menej som zaťažila organizmus a vajíčok som mala 15, teda výsledok bol taký ako pri dlhom protokole. Všetko vyzeralo super, po PK boli tri embryjká geniálnej kvality v štádiu hatchujúcej blastocysty a sliznicu mám vždy super, ale... ani ET ani KET žiaľ aj tak nevyšlo. A tak by som chcela mesiac pauzu a šup zasa na to, lebo ak prestanem, neviem, či ešte naberiem silu opäť začať :(

martini
4. jan 2011

@kosodrevina Takže je to v podstate to isté. Ja ako som už písala, 1200 € približne. S PK a mrazením tiež 1300 €.

martini
4. jan 2011

A ešte som zabudla povedať, že cena je komplet s liekmi a ICSI na všetkých zrelých oocytoch.

martini
4. jan 2011

@kosodrevina @zlatanka30 Baby, a Vy ste mali normálny dlhý protokol, ak som dobre pochopila.

tinara23
4. jan 2011

fúha baby, keď to tu čítam tak riadne pálky ste platili, ale ono výška IVF asi záleží aj od problémov, ktoré sú. U nás perfektný spermio, ja všetky výsledky ok (okrem štítnej žľazy, ale na to už beriem lieky a neviem či som priechodná), tak som zvedavá koľko by vyrátali nám. Zatial po preliečení štítnej skúsime IUI.

zlatanka30
4. jan 2011

boze mne nikdy neostane ani len na mrazenie. ☹

zlatanka30
4. jan 2011

@martini ja som mala kratky protokol

martini
4. jan 2011

@tinara23 Je to asi skôr stále podobná cena. Rozdiel max. 300 €, podľa mňa a to podľa liekov a nejakých dodatkových metód ako je oplodnenie metódou ISCI, predlžená kultivácia, mrazenie... Napr. mne ani manželovi nič zásadné ani nezistili, len manžel ma úplne mierne spomalené spermie, čo však normálne ani nevadí a ja mám len polycystické ovária, čo tiež až taká dráma nie je...ale aj tak sme tu :(

martini
4. jan 2011

@zlatanka30 Čítala som práve, že niekto má viac folikulov práve pri softe, hoci vo všeobecnosti sa tvrdí, že pri tejto metóde (keďže sa menej stimuluje) je menej vajíčok. A koľko zrelých si mala, že nič neostalo?

martini
4. jan 2011

@zlatanka30 Bože, ja som blbá, šak píšeš, že si mala krátky protokol. prepáč.

kosodrevina
4. jan 2011

@martini dlhý, ale teraz rozmýšľam, že nikto sa ma nepýtal, či dlhý či krátky 🙂 a s hyperstimulákom som bola teeeesne na hrane....

zlatanka30
4. jan 2011

@martini ja mam len jeden vajecnik mala som 4 vajicka vsetky zrele,ale oplodnili sa len tri lebo na to posledne uz neboli spermie.a aj tak nas dotlacili do pk po nej ostalo len jedno ☹

tessinka
4. jan 2011

Ono je to dosť otázne, ktoré centrum si vybrať, najmä keď sú dve v jednom meste. Ja mám kamarátku, ktorá má bäbätko po troch rokoch trápenia v Heliose - ale má. S tým, že mala z toho celého procesu dosť traumu, celú prvú polovicu tehotenstva. Takže aj v Heliose majú výsledky a asi sú tam odborníci.
A pokiaľ ide o Iscare, je tu asi aj to riziko, ako písala sliver@. Ale ja mám pocit, že si to zatiaľ uvedomujú a držia sa v reáli. My sme si tam teda vždy mali kde sadnúť, iba raz tam bolo dosť ľudí. Aj vy tu píšete, že majú skúsenosti z iných centier. Oni totiž očividne pracujú inak, ako v Heliose. Efektívne. Ten ľudský prístup je v iscare možno len ako bonus, a vďaka zaň. V iscare asi môžu mať aj viac pacientok, ale oni asi veci organizujú rýchlejšie a majú to dobre premyslené. To je to hlavné. Napríklad my sme boli v iscare objednaní na 1. vyšetrenie, a hneď urobili mm spermiogram, z prvej časti boli o chvíľu aj výsledky, potom aj mňa vyšetrili a nasledovala konzultácia s pánom docentom na základe SPG a toho, čo zistili u mňa, a ešte nám tuším zobrali aj krv, objednali nás na gentiku a mňa na hormonálny profil.Toľko základných vyšetrení a objednaní v jeden deň. Len u pána docenta sme boli viac ako polhodinu, vysvetlil nám základné info, aj sme prebrali možnosti. Do mesiaca prvé iui.

V Heliose, ktorý bol pred časom veľmi vychytený, sme sa objednali na SPG, o dva týždne boli výsledky, ktoré nám len povedali v skratke, nič akože čo ďalej, lekár sa s nami nerozprával žiaden, a o mňa sa nikto ani nezaujímal, že ak chceme, máme si dohodnúť ďalšie stretnutie čo a ako. A zase o pár týždňov.To akože dokedy by sme sa takto oťukávali s niekoľkotýždňovými odstupmi v neistote ????? A čo by bolo potom ďalej? No my sme si vtedy mysleli, že je to takto všade a vzdali sme to. A teraz sme tu 🙂 .

martini
4. jan 2011

@zlatanka30 PK pri štyroch...no je to zvlášne, hádam na to mali pádny dôvod, napr. nie veľmi dobrú morfológiu...aj keď neviem, či nebolo lepšie radšej vložiť všetky tri naraz pred PK 🙂

zlatanka30
4. jan 2011

@martini vidis a aj tak ju dali.mame takmer nulovy spermiogram.v heliose tri nevlozia.najviac dve.oni vkladaju len ukazkove embrya aby mali vysoku uspesnost.ale nie na ukor pacienta.doteraz si to vycitam,uz nevladzem dalej.

zlatanka30
4. jan 2011

@tessinka presne si to vystihla. 🙂

martini
4. jan 2011

@zlatanka30 Mne tiež pri ET dali len jedno, že je ukážkové a že sliznica je super a ďalšie dve zmrazili (ostané vraj neboli ukážkové, aj ked podľa mňa ke´d sa dožili 6teho dňa pri PK a boli v štádiu blastocysty, tak by mi aj také stačili 🙂 ). A dnes si vyčítam, že keby som ich bola ukecala na dve čerstvé hneď v úvode, tak by to možno vyšlo. Ale už to nevyriešime, čo bolo už nezmeníme. Ja som sa tiež cítila dosť mizerne, tvárila som sa cez deň statočne, aby som nezaťažovala okolie, ale v noci som nemohla spať a pri odberoch krvi mi nechcela tiež ani krv, sestrička až na mňa kričala, že sa mam ukľudniť...šak nech to povie môjmu podvedomiu 🙂 Ale včera sme si zaplatili dovolenku, ideme na bud. týždeň, lebo potrebujem načerpať silu... Inač sa cítim vyčerpaná, na pokraji psychických síl a neznášam všetky správy od kamarátoch typu kto otehotnel a porodil. Ale Zlatanka, naberme sily a podme vo februári zasa do toho. ved snád to raz musí vyjsť 🙂

martini
4. jan 2011

@zlatanka30 Nevieš mi povedať ako sa volajú lekári v ISCARE v Martine? pozerala som na ich stránke, ale je tam uvedený len vedúci lekár dr. Tomáš.

kosodrevina
4. jan 2011

@tessinka presne 😖 zrejme doplatili na popularitu a obrovský záujem pacientov..... jednoznačne sa musia minimálne presťahovať do väčších priestorov a doplniť personál.... asi sú ok, ale kvantita prevyšuje kvalitu 😠

martini
4. jan 2011

@zlatanka30 A ešte ma napadlo: nechceli Vám niekedy zmraziť aj spermie, keďže ste mali viac vajíčok, ako spermií a to je potom aká škoda, keď to jedno vajíčko sa ani nepoužije.... keby boli zmrazené spermie v zásobe... 🙂 Neviem, to je len laicky pohľad na vec.

bbtina
4. jan 2011

Dievčatá neviete do kedy je v MT dovolenka, lebo mi nedvihaju a ja mobil na koordinátorku je vypnuty ☹((

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre