Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

bbtina
27. jan 2011

@buba78 neviem čo to bolo, ale hyperstimulák nie, to som si naštudovala a nemala som ani vela vajíčok, lebo som mala predpoklady, tak to pekne pán docent držal na uzde, nehovoriac o tých litroch vody, čo pre sitotu chlípem 🙂))). Už mi to našťastie celkom prešlo, možno aj preto, že mám robotu a myšlienky inde. Díky

zlatanka30
27. jan 2011

@bbtina dakujem len som nevedela ako to tam chodi.a aka je?

crazybabenka
27. jan 2011

@bbtina jaj moja...ani nevieš ako rada by som šla.....ale úprimne si priznajme....komu by sa chcelo dobrovoľne liezť do takej zimy 😀

bbtina
27. jan 2011

@zlatanka30 no čo ti povedať, perfektná ako všetci. Pekne všetko vysvetlí, ja som bola s ňou veľmi spokojná, v podstate si preberiete možnosti, protokol už budeš mať nachystaný, že aký bude, to si už zrejme oni konzulttujú pred sedením, takže ti odovzdá inštrukcie, natrénujete si pichanie, teda asi len v tom prípade, že ide niekto pvý krát a potom si už len voláte, že čo a ako. No v podstate ja som pri krátkom chodila na kontrolu na každý tretí deň aby zistili či mi upraviť dávky alebo nie, ankoniec som až do konca išla s minimálnou dávkou 75IUI, len mi pridali Estrofem (ale to sú tabletky, takže poho) kvôlu tomu, že mi až tak rýchlo nerástla sliznica.No, nemala som žiadne vedľajšie účinky, ani som nebola nejako sz tej dávky hormonov rozhádzané, vôbec nič som nepociťovala, takže pohodička

bbtina
27. jan 2011

@crazybabenka no ale už jej to daj príkazom, zima nezima, šup ho von, nieže sa tam zabýva a budete ju musieť ťahať 🙂

crazybabenka
27. jan 2011

@bbtina nič na ňu neplatí....keby si vedela, čo sme jej už nasľubovali...a nič.....ja už to vidím....že budúci týždeň bude vyvolávačka

zlatanka30
27. jan 2011

@bbtina v podstate to poznam uz.ale teraz budem mat dlhy protokol a ine lieky,ktore sa aj riedia.inac na rast sliznice je dobre pit cervene vinko.mam odskusane. 🙂

bbtina
27. jan 2011

@crazybabenka a držíš sa termínu, ktorý ti určil lekár ( čo vlastne vypočítavajú od poslednej menštruácie) alebo keď vlastne viete kedy sa to zomleleo, počítala si si 266 dní? Lebo mne keď sa prvá dcéra narodila, tak som sa neriadila termínu od lekára a presne o 266 dní som rodila 🙂))

bbtina
27. jan 2011

@zlatanka30 heeej? No vidíš to vínko by bola lepšia verzia, ja som pila alchemilkový čaj. Nuž ale v každom prípade neičo zabralo lenbo potom na ďaľšj kontrole to už bolo v pohode. tak budeme držať palce pri druhom pokuse 🙂)))

crazybabenka
27. jan 2011

@bbtina moja my sme už prešvihli všetky termíny 😀

zlatanka30
27. jan 2011

@bbtina ano .ja nemozem alchemilku.vsak sa este nacakam nemam este ani ziadost schvalenu.pocitam tak dva mesiace polial ju schvalia.ma porazi dovtedy

zabka1124
27. jan 2011

sliver🙂 ahojky .Dakujem za info, skusim tam zavolat🙂!No nie som az taky ranostaj, prave som sa vratila z praaceee🙂!! No my to mame zlozitejsie , lebo sme mimo SVK, ale som si dala robit hormonalny profil aj vysetrenia tu a je to ok, tak skusime mm, ci je v poriadku🙂!!!Jaaj keby som bola na SVK , tak sa urcite v MArtine uz davno stretneme🙂!Moja MS nie je moc pravidelna, ale ovu mam presne 18-19den cyklu, to viem presne, bo vtedy robim ovu test a je to tam, ale nejako sa nie a nie uchytit a este k tomu vzdy spinenie na 23dena potom MS , tak som uz zufala:(!!!Uvidim, co nam povedia, ked pojde mm na vysetrenie🙂!
Ako pozeram , ty uz mas krasny 15tt 🙂!!!! 🙂!Malicke je domace, ci aj vam museli pomoct dr???
Pekny dnicek🙂

sliver
27. jan 2011

@zabka1124 - jojo niekedy to je komplikované to dochádzanie... ja som akurát dnes myslela na to že koľkokrát som ráno musela skoro vstávať aby sme tam prišli na 7,00.......
Ja keď som tam prišla prvý krát tak som mala celú kartu s profilom, rok sledovaná u môjho dr., robená folikulometria každý cyklus, liečená clostylom..... no aj tak si robili aj svoje testy 😉
My máme "skúmavočku" 😉 bábo po IVF ale som šťastná ako blcha, keby človek vedel na začiatku tak by som toľko neváhala ale to nikto nevie ako to nakoniec dopadne.....

sliver
28. jan 2011

@bbtina - tak cez víkend budem čakať na správy 😉 a kedy chceš testnúť???
takže papkaj TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT a nech sú tam // // // // // // // // // // // // //

bbtina
28. jan 2011

@sliver mňam mňam 🙂. No na 11 idem cvičiť nášho hafana, takže hneď čo vstanem by som zajtra testla a po obede hlásim predbežný stav, dúfam, že nebudem robiť paniku lebo sa utešujem, že zajtra je len 9DPO, ale už dlhšie nevydržím čakať 🙂

zabka1124
29. jan 2011

@sliver🙂 jeeee vy budete mat skumavocku, to je super, ked sa neda inak , tak musi byt aj s pomocou doktorou. MM hovori, ze ked Boh nevladze posielat krpce k nam, musia mu asistovat doktori🙂🙂!!!Nepamatam presne, ale je to asi v tomto zneni🙂!!!!No ja idem este k dr. asi tento tyzden, ze nech mi da duphaston, predtym som mala proveru10ml, kazala mi brat 18den cyklu-vtedy som mala aj ovu, ale nejako po 5 dnoch mi hned prisla MS a naposledy som uz mala aj spinenie v 18den.
Davame tomu este tak do augusta a ked nie, pojdeme pozriet do Iscare alebo Heliosu, ale ten spermiogram by sme dali spravit uz teraz🙂!!!
Jaj od vcera ma boli asi zlcnik, baby nejedzte najprv palacinky a potom hribovu polievku, bo dopadnete ako jaa:(!!!boli , boliiiii:(!

bbtina
29. jan 2011

@sliver
@crazybabenka
@zlatanka30
@tessinka. Dievcata,nieze by som celu noc nespala,nieze som sa zo 5x zobudila s vedomim,ze rano testujem,rano 4.50 mi povolili nervy a isla som ocikat papierik...a nic...ziadny duch...proste riadna regulerna druha ciarka😀 😀 😀 virusiky zabrali kazdej jednej dakujem.neda sa mi od stastia uz ani spat. Cmuk

crazybabenka
29. jan 2011

@bbtina jeee moja....gratulujem....teším sa strašne s tebou.....až mi slzičky vyhŕkli....tak poriadne teraz šúchať brušo 😀

lenkalienka01
29. jan 2011

@bbtina
gratulujem
@crazybabenka
ahoj, a este doma ???

crazybabenka
29. jan 2011

@lenkalienka01 veru tak ešte....ja som to už vzdala....už to vidím na budúci týždeň bude vyvolávačka 😢

sliver
29. jan 2011

@bbtina - jééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééj
to je bomba! aká som happy!!!!!!!!!! to je úžasné!!!!!!!! blahoželám, juj aká som rada, si nevieš ani predstaviť!!!
to keď ti nabehli hneď kolajničky tak sa chytili asi obidve 😉 žeby sme tu mali dvojíčkovo 😉
božinku to je krásne
ešte pre istotu nech sa držia TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
29. jan 2011

@sliver
@bbtina len babule poprosím chlapcov.....báb už máme dosť 😀

bbtina
29. jan 2011

@sliver
@crazybabenka
@lenkalienka01 dakujeeem,konecne som to dospala, uvidime,ale ja mam citak ze sa obe chytili🙂

crazybabenka
29. jan 2011

@bbtina tak poprosíme dvoch chlapcov 😀 😀 😀 😀

bbtina
29. jan 2011

@crazybabenka to by bolo🙂 som rano nechala muzovi na stole aj s darcekom a ten ma budi,stastny ze to vyslo,ze sa do tych paliciek nerozumie,ze ktora je ta tehotenska😉 a ze kde je tretia palicka ak sa uchytili obe vajka,ze on ju tam asi vidi😀

tessinka
29. jan 2011

@bbtina, tak to z celého srdca gratulujem 🙂 🙂 🙂 . Tiež mi až vyhŕkli slzy.

Nejako som to prepásla, ty si si dala vložiť dve? Takže naozaj možno dvojičky?

A to bolo na tvoju žiadosť? Myslela som, že dve nevkladajú, iba jedno.

Tak sa držte všetci, koľko vás je 🙂 .

tinara23
29. jan 2011

@bbtina supeeer, ja som proste mala tušáka, že sa to podarí 🙂 veď už sa postupne treba preklápať ku tehuľkám 😀 veľmi ti to prajem a samozrejme gratulujem 🙂

bbtina
29. jan 2011

@tessinka no v podstate mi ostali len 2 jedno 8bunkove a jedno 6bunkove,tak sme sa akosi samozrejme dohodli ze obe pojdu , je to asi aj podla veku ale v poho 2
@tinara23. Dakujem krasne

crazybabenka
29. jan 2011

@bbtina viem si predstaviť.....ten môj bol tiež mimo.....lebo test robil on....teda ja som mu dala "matroš" a test robil on.....keď si musel sadnúť....som pochopila......potom odišiel do roboty a po dvoch hodinách mi volal ..... konečne mu docvaklo..... 😀 a až keď prišiel domov sme sa spolu vytešovali

sliver
29. jan 2011

@bbtina - krása!!!! dnes budem asi celý deň vysmiata, som vedela že sa to podarí, som to akosi cítila, už trebalo nejakú tehulku ku mne 😉 ved v tehulkách už idú kočeny rodiť a ja.... 😉
supiš, pohladkaj bruško za mňa a som presvedčená o tom že sú dve, ked si na 9den mala kolajnice tak isto!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre