Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

ludinka
10. okt 2011

ahojte baby chcem sa vas opytat ze ked vam posielali domov recept na lieky , bola ta obalka nejak oznaćena centrom alebo je to diskretne? chcem si dat poslat recept domov ale nechcem aby niekto z rodiny vedel ze chodime do centra....dik

zibi
10. okt 2011

@ludinka no moja bolo tam napisane ze iscare...a nemozes si to dat poslat niekde inde? alebo do prace? napr.alebo im rovno povedz nech ti tam nedaju peciatku centra..ze kvoli rodinnym prolbemom chces aby to bolo distkretne..myslim ze ti vyhoveju

ludinka
10. okt 2011

@zibi tak to blbe ze to tam pisu na obalku ☹
niezeby som sa hanbila za to ze chodime do centra (ved za to nemozme)ale nechcem aby sa koli tomu trapil aj zbytok rodiny

zibi
10. okt 2011

@ludinka no tam je peciatka...vies...no ved kazdy ma na to nejake dovody..a myslim ze ked im to povies tak oni by to mali akceptovat.. ved na tom nic nie je nedat tam tu peciatku.. 🙂 teda si myslim..ja som tiez brala peciatku ked som sla na genetiku a tiez som nechcela aby dakto vedel...ze chodime do centra a najma na uradoch sa strasne oklepava a dal mi peciaktu len gentetik..ked osmpovedala ze by som chcela mat jeho peciaku a nie centra...tak da sa dohodnut

tinka9075
10. okt 2011

@ludinka ahoj aj mne ked prišiel recept tak na obálke bolo Iscare ale skús im zavolat a určite sa dohodnete aby ti tam pečiatku nedali 😉

ludinka
10. okt 2011

@tinka9075 @zibi takze je tam len peciatka a nie predtlacena obalka? tak to hadam vybavim...
len aby sa nestalo ze mi slubia poslat bez toho, a nakoniec nejaka dobra dusa to zo zvyku orazi 😒
a neviete do ktorej oni maju ordinacne hodiny - rozmyslam zeby som po ten recept potom zasla osobne
napr. v heliose su az do 18:00

tinka9075
10. okt 2011

@ludinka ja si pamätám že som tam mala pečiatku a do kterej majú ordinačné hodiny ozaj netuším ale zavolaj tam a povedia ti 😉

zibi
10. okt 2011

@ludinka vies co ale ta peciatka je taka mala ze si myslim ze by to nikto az tak nestudoval.nie je to konskym pismom napisane

ludinka
10. okt 2011

@zibi 😀 si zlata

ludinka
10. okt 2011

prave mi volali z is caru mam zvyseny ahm hormon 4,1 neviete co to znamena??
viem ze ked je znizeny tak to neni dobre ale aky je problem ked je zvyseny?? 😕

petuska123
10. okt 2011

@ludinka vysoke amh, znamena pcos...veeelmi opatrne so stimulacnymi medikaciami, kedze je tam vysoka pravdepodobnost OHSS

riami78
10. okt 2011

@ludinka Ja mám 3,5 a tiež som o tom na nete nič nenašla.

ludinka
10. okt 2011

@petuska123 aha,to ze mam pco mi povedali uz minule 😒 co sa tyka stimulky tak ked som sa na to pytala tak hovorili ze pri pco davaju kratky protokol, ale pri endoske dlhy, kedze ja mam pravdepodobne obe diagnozy som asi v zadku 😀 docent povedal ze by mi musel stimulku prisposobit nieco medzi dlhym a kratkym 😖

ludinka
10. okt 2011

@riami78 a co ti povedal na to docent?

mabumi
10. okt 2011

@ludinka ahoj, preco si myslis, ze mas PCOS aj endometriozu? dlhsie som tu nebola, nemôzem vsetko docitat. ale ma to zaujalo, lebo ja mam obe diagnozy potvrdene. pokial si pamatam, vy sta mali "len" horsi spg, ci sa mi to pletie 😕 ? no ak mate toto vsetko, tak sme na tom rovnako a si prva taka, ktoru som nasla 😖 😅 😒

riami78
10. okt 2011

@ludinka Zatiaľ nič, volala mi sestrička a povedala, že 3,5 -to je ešte v norme. V pondelok idem na sono, tak sa opýtam docenta. Aj my máme zlý SPG.

ludinka
10. okt 2011

@mabumi bohuzial to tak vyzera 😔 najnovsie mame spg na jednotku !! a ja mam zvyseny CA 125 - teda endosku a aj to PCO vyzera ze sa potvrdzuje tym ahm, vidis stacilo zmenit centrum a vsetko je inak 😀 ale vies co ja uz to beriem vsetko s nadhladom 😎
pametam si ako v heliose hovorili o tom ako vyyyborne mi pracuju vajecniky a ako vyyyyborne zareagovali na clostylbegyt, je mi z toho zle 😠
ja uz ziadnemu doktorovi neverim, aj tu endosku beriem s nadhladom lebo baby v teme endometrioza mi hovorili ze norma ca125 je do 35, a ja som ho mala 31,9- a docent povedal ze je to zvysene, tak si potom vyber 😅

ludinka
10. okt 2011

@riami78 mne povedala ta sestricka ze je to mierne zvysene 😒

ludinka
10. okt 2011

@mabumi ked som bola na prvom sone v is care tak mi nasli na vajecniku cokoladovu cystu- endometrioznu, na zaklade toho vyhlasili ze mam asi endosku, preto mi brali ten onkomarker, zahadne je ale to ze ta cysta mi zmizla a to baby s endoskou povazuju za nemozne, takze ja si myslim ze bola len vodova...

mabumi
10. okt 2011

@ludinka aha 😒 . no tak to nebude take zle urcite. laparku ti nenavrhli? a PCOS nevidia na sone? lebo to je dost ocividne, uz to poznam aj ja teraz 😖 . neboj sa, ak to nespozorovali volnym okom, tak to urcite nebude take zle. a aky mate dalsi postup?
ja mam 3 endocysty na vajecniku a nechcu zmiznut svine jedny 😠 😀

ludinka
10. okt 2011

@mabumi no dufam ze sa to nejako vyriesi aj ,,samo,,
laparku mi navrhovali ked som tam mala tu cystu, ale teraz ked zmizla tak uz ju chcu odlozit a ist rovno do IVF, alebo este skusat IUI ale to docent povedal ze ja mala sanca na uspech...
a ako to vizera volnym okom? ja som myslela ze nie je ziaden dominantny folikul ale len vela malych,
naposledy som mala jeden dominantny tusim 12mm folikul a asi 7 malych 2 mm, to bolo na 10 DC

ludinka
10. okt 2011

@mabumi a ved ty si nedavno mala ist na laparku, uz si bola alebo si to predsa len odlozila a stavila si na tu liecitelku??

v555
10. okt 2011

@helen5 ,klikni si na Googli,Mojžišovej cvičenie a tam sa ti to pekne zobrazí 😉

mabumi
10. okt 2011

@ludinka ja som dala sancu liecitelke 😀 . vsetko lepsie ako prist o vajecnik 😖 . tento mesiac je moja posledna nadej, v novembri idem pod nôz /ak nebudem tehu 😉 /
no presne tak to vyzera, vela drobnych folikulov. jeden na druhom. take cierne machule. a vajecniky su zvacsene. preto sa cudujem, ze ak mas PCO, tak zeby ti to hned nepovedali? lebo oni to museli vidiet hned, nie az z krvi 😖 . o a endometriozu hadam nemas 😉 . ked sama zmizla. to bola asi naozaj len vodova. to je dobre, bud rada 🙂

ludinka
10. okt 2011

@mabumi drzim ti silno prsty aby si na tu operaciu nemusela ist,
a ano v is care mi to povedali hned na sone ze mam pco, ale nejde mi do hlavy ze som chodila k mojmu gyndosovi 6 mesiacov na folikulometriu, v heliose som bola na sono 5 krat a nikto z tychto 4 doktorov co mi robili sono to ani nespomenul!! prave naopak stale vraveli na vsetko ze vyborne vyborne 😔 ....nechapem to a uz neviem ci budem niekedy nejakemu doktorovi nieco verit
a u teba sa to pco ako prejavuje? mas pravidelne cykly, ovulaciu? ja mam vsetko ako hodinky a ked som merala teplotu tak ovulka vzdy bola- teraz uz nemeriam

ludinka
10. okt 2011

@mabumi inak poznam jeden pripad baby s endometriozou ktorej vyrezali cely pravy vajecnik a z laveho ma len polovicu, bola na 2 IVF- neuspesne a potom jedneho dna zazracne otehotnela prirodzene!! doktor tomu nechcel verit, povedal ze sa s nicim takym nestretol 😀

lenkalienka01
10. okt 2011

@riami78 v Brne som bola dnes. Viac ti napisem do IP. PA

lubka0506
10. okt 2011

ahojte🙂...mám tiež začat zo stimulkou,malo to byt v sobotu ale asi to bude skor. Akási som rozhádzaná po Duphastone čo sa mi predtým nikdy nestalo...špiním od 22DC a bolí ma pravý vaječník... 😖 . Uvidím čo bude. Dnes mi prišiel ešte jeden recept z MT. Zajtra letím do lekárne. Inak nové nič. 😉 papa

lubka0506
10. okt 2011

@ludinka mne prišiel recept dnes...v pravo hore je malá pečiatka,ked tam budeš volat tak im povedz aby ju tam nedávali. Možno to pojde... 😒

daska1977
10. okt 2011

@lenkalienka01 aj mne, aj mne napíš... zvedavica zvedavá som 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre