Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

petuska123
21. feb 2011

@sliver dakujem

mabumi
21. feb 2011

Ahojte. Tak keď dnešok začíname negatívne... Už sa k bolesti pridalo aj špinenie ☹

sliver
21. feb 2011

božinku riadne smutný začiatok týždňa ☹ ☹ ☹
som tak verila kočky že vy dve teraz skočíte k tehuľkám 😒

mabumi
21. feb 2011

@sliver hm, aj ja som tentokrát verila. asi doteraz najviac. 😒

lubka0506
21. feb 2011

ahojte

@mabumi čo to čítam?...☹(((( to mi je lúto...☹
...ja začínam Duphastonom až od 3 marca,dúfam že apríl bude úrodný...ale mám strach zo sklamania...to ale asi patrí k tomu!☹ Držte sa!

petuska123
21. feb 2011

ahojte baby snaha z iui je nulova nevyslo a tak som sa rozhodla zhanat info o ivf a isci. ktota metoda je urcena pre koho??

bbtina
21. feb 2011

@petuska123 docent ti sam nastavi presne to co vsetko potrebujes,ale ICSI je najcastejsie pri zlom spermiograme

sliver
21. feb 2011

@petuska123 - ahoj ja mám za sebou dve iui neúspešné a jedno IVF formou ISCI úspešne 😉
tak ak ťa konkrétne niečo zaujíma v klude sa pýtaj 😉

petuska123
21. feb 2011

@sliver joj vsetko !!!!!!!!!!!!!!!!!!

janemari
22. feb 2011

@petuska123 v ivf je bud dlhy albo kratky protokol a co sa tyka ISCI robia ho pri zlom spermiograme,alebo ked je malo vajicok,je to skratka hra na istotu. Tam ti napichnu vajicko jednou spermijou a bud sa oplodni,alebo nie. A pri klasickom ivf pridaju k vajickam spermie a tie sa same snazia oplodnit vajicka bez pomoci. 😉

mabumi
22. feb 2011

@petuska123 Ahoj, mala som rozpísanú odpoveď skoro na celú stranu, kde som ti to podrobne rozpisovala, a nejakým klikom mi to zmizlo 😠 .
No tak ešte raz a stručnejšie: Dlhý protokol sa vlečie cez 2 cykly - najskôr berieš lieky, potom picháš injekcie a od nového cyklu ďalšie injekcie. Medzitým ti už sledujú každý druhý deň, ako sa stimulujú folikuly, ako ti upraviť dávky a či sa nevyvíja hyperstimulačný syndróm. Cca na 14-ty deň robia OPU - odber vajíčok - v ten deň sa dohodnete, či IVF alebo ICSI (to sa platí). Ja som mala málo vajíčok, tak preto ICSI. Hneď na druhý deň si voláš, koľko vajíčok sa oplodnilo. O ďalšie 2 dni voláš, ako sa vyvíjajú. Tam býva najčastejšie úbytok. O ďalšie 2-3 dni by sa mal robiť transfér, opäť si voláš, koľko sa vyvinulo. Jedno ti vložia, ostatné zamrazia. Veľmi nechcú vkladať 2, lebo sa zvyšujú riziká. Ale keby si na tom trvala, tak asi vložia. Až na 12-ty deň po ET by si si mala robiť test, ale žiadna z nás to tak dlho nevydržala. Ale ak tých 12 dní nemáš príznaky - špinenie alebo niečo, tak máš asi vyhraté. U mňa začali bolesti na 6. deň a špinenie na 8. Teraz je deviaty, ale už tomu nedávam šance. ☹ 😢 😢 . Ale ešte mám dvoch eskimáčikov, tak dúfam, že dopadnem ako janemari. Sklamanie - áno, je obrovské ☹ , ale predstav si to šťastie, keď to vyjde. Včera som nemala žiadnu silu myslieť ďalej, mala som pocit, že už nevládzem. Ale dnes už čakám na ďalší cyklus, aby som mohla ísť na KET a dúfam, že už to konečne zlomíme. 2 roky sme mali katastrofálne, nemôže to trvať večne 😒 .
Držím palce, možno sa stretneme.

petuska123
22. feb 2011

@mabumi a teraz si ma sokla! vsak som si myslela ze ivf alebo isci preplaca poistovana.to si mam akoze kuknut cenik ze kolko stoji ten zakrok??a co potom vlastne poistovna preplaca??

mabumi
22. feb 2011

@petuska123 Prepláca, len to ICSI sa platí. Iba ten úkon - vpichnutie tej spermie. Záleží od toho, koľko vajíčok sa napichuje. Za 1 - 3 je cena 215 €, potom za 4 - 10 platíš 315 € a tak sa to stupňuje. Za predĺženú kultiváciu - to znamená, že ti vložia embryá až po 5 - 6 dňoch a tak vedia, či sa dobre vyvinuli, sa platí 150 €. Inak ti ich vkladajú po 3-4 dňoch a vtedy majú 4 - 8 buniek. A potom platíš ešte za mrazenie a za sedenia s embryológom. No a okrem toho si doplácaš na lieky - v našom prípade pri dlhom protokole to bolo tuším okolo 300 €...
Je to tak. Nielenže nás to stojí vypätie všetkých, častokrát aj posledných síl, ale aj nás to dobre vyžmýka. A potom v správach sleduješ, že 3-mesačné bábätko zbije vlastný otec, alebo koľko žien ide na potrat... A my by sme dali aj to posledné 😒

petuska123
22. feb 2011

@mabumi aha uz chapem 😕 no ale to ze na kolky den sa maju vkladat embria uz hadam rozhoduju lekari..ja by somm teda ani paru o tom nemala ze ktory den mi to vlozia 😀

janemari
22. feb 2011

@petuska123 vklad nerozhoduju ani tak lekari ako oplodnene vajicka 😀 ak sa vyvijaju krasne tak ich vkladaju cca na 5 den a pokial im to rva tak cakaju vela krat az do 7 dna a pokial niesu dostatocne vyvinute na vklad tak ich nevkladaju.

mabumi
22. feb 2011

@petuska123 ja neviem, podľa čoho sa rozhoduje, mne lekár hneď na začiatku povedal, že dlhý protokol a predĺžená kultivácia (tých 5 - 6 dní). ale sú tu aj také, ktoré nemali predĺženú kultiváciu - vtedy sa vkladajú už 3-4 deň. alebo 2-3, nie som si istá. Myslím, že ony ale nemali dlhý protokol. Asi to nejako súvisí. No a to, na ktorý deň ti ich vložia - či na 5-ty alebo na 6-ty alebo či ti ich vôbec vložia, to ako písala janemary, závisí od toho, ako sa im darí a či sa vyvinuli.

v555
22. feb 2011

Ďakujem @lenkalienka01 a @mabumi 😉
Už sa neviem dočkať kedy tam pôjdeme a som veľmi zvedavá ako to celé dopadne,ja už chodím 4.rok do CAR ale zatiaľ je to len o prachoch a už mám toho plné zuby 😠 ako väčšina z Vás.

mabumi
22. feb 2011

@v555 4 roky? a je to len o prachoch? Čo ti za tie 4 roky už urobili? A kam si chodila doteraz, tiež do MT?

zlatanka30
22. feb 2011

@v555 ja som na tom tak isto.uz my dochadzaju sily

petuska123
22. feb 2011

@zlatanka30
@mabumi baby co dnes taka zla nalada???hlavu hore vynde to!!!!!!!!

mimi321
22. feb 2011

Ahojte dnes ma doky poslal buď do ISCARE alebo do Heliosu lebo sa nám pol roka nedarí otehotnieť. Vraj mi tam spravia všetky testy aj manželovi. Keď tam chodíte tak platíte? alebo idú cez poisťovňu?

petuska123
22. feb 2011

@mimi321 v iscare za konzultacie neplatis ani za krvne testy len sa plati za spermiogram 9 eur

mimi321
22. feb 2011

@petuska123 tak ani hormonálny profil a vyšetrenia sa neplatia len ten spermiogram? neviem sa rozhodnúť medzi nimi a heliosom. Za akú dlhú dobu tam objednávajú? Aký majú prístup?

zlatanka30
22. feb 2011

@mimi321 pristup uzastny 🙂

mimi321
22. feb 2011

@zlatanka30 takže spokojnosť? ide mi hlavne o to aby mi nezaspievali že 1000 € lebo už som aj také počula len neviem či je to pravda ale to sa týkalo heliosu

petuska123
22. feb 2011

@zlatanka30 my sme spokojny s pristupum aj ked este tehu niesom 😀 im verim a dufam ze nam pomozu..ja som cakala cca mesiac kym mali volne miesto

lubka0506
22. feb 2011

ahojte🙂 @mabumi pekne si jej to vysvetlila a hlavne zrozumitelne.
@mimi321 na helios som už počula všeličo aj dobré aj zlé...ale naozaj je to aj o prístupe a správaní,ja som chodila do GF a mám taký pocit že sa tam na ženy pozerajú iba ako na kopu penazí. V Iscare som velmi spokojná,sú ludský...🙂 A inak baby aj ja mávam depky viac ako 7 rokov a stále nič,to človeka ubíja!☹

mabumi
22. feb 2011

@lubka0506 díky 😉 . To ťa ale tvoj gynekolog nechal strašne dlho čakať kým ťa poslali na 1. ivf 🙄 . Alebo to v tom car tak preťahovali? ja som kvôli tomu vymenila doktora. Nemohla som otehotnieť a on stále nič. Bola som tam na začiatku roka s tým, že som nedostala ms už asi dva mesiace - pichol mi vyvolávačku a prízvukoval, že nabudúce nech už prídem AŽ v novembri na ročnú prehliadku (bol január 😒 ). A navyše som mala 2 vírusy či čo to bolo, ktoré ani neliečil, lebo vraj "to ženy občas mávajú". Tak som sa zobrala kade ľahšie a urobila som dobre. Nový doktor rok skúšal stimulovať liekmi, potom laparoskopia a potom ma poslal do Iscare. A tam po všetkých výsledkoch, čo som už mala, mi rovno naordinoval IVF, hneď sme vypisovali žiadosť.
baby, máte za sebou neúspešné IVF. Ja som včera začala špiniť, aj dnes - je 9. deň po ET, ale dostala som aj horúčku. Myslíte, že to súvisí? Dokedy mám brať Utrogestan? Až keď sa mi naplno pustí krvácanie? U vás to bolo kedy?

sony44
22. feb 2011

@mabumi ahoj- ja som začala špiniť na 8. den po ET ( piatok), ale vraveli že to môže byť, tak som to nejako neriešila, ale v nedelu to bolo viac a v pondelok som si od stresu a strachu urobila test a bola slabá, ale viditelná čiarka(nemusela som ju očami vytláčať 😕 ), tak som volala do iscaru, že či to nejako riešiť a čo mám robiť a povedali mi, že ak sa mi dá tak mám hned prísť( zlatí). Pán doc. urobil sono, zobrali krv a čakali sme na poobednajšie správy( no strach a panika v očiach) Info poobede som tehotná, ale vraj mám prísť o dva dni a budeme múdrejší - to mal byť 12-ty den po et. Zas sono a krv - sono ešte nič - len nad pravým vaječníkom nejaký útvar -cysta? alebo mimomaternicové???ale ak sa hcg zvýši primerane tak to pravdepodobne nebude mimo.... poviem Ti strach .....ani neviem tie pocity opísať. krv v poriadku a kontrola o 2 dni a špinenie stále pretrvávalo, ale vačok rástol. Takto som chodila na sono a krv každý druhý deň. Doc ma mal pod dohľadom , pre udržanie bábatka a zastavenie špinenia robil maximum. A ked už špinenie prešlo prišla radosť ...tešila som sa na sono ako malá- problémy ustali, bola som v pohode, ale bábatku nebilo srdiečko ( v čase, ked už malo).Toľko asi o mojom priebehu, ale u teba to môže byť iné, len som ti chcela povedať, že špinenie neznamená neúspech!!!!
Budem držať palce, aby to Vás dopadlo inak, utrogestan vysad, až ked ti povedia záverečný verdikt, že to nevyšlo.
Ja som bola na čistení, ale ešte 2 dni po vysadení som klasický menzes nemala a pri iui mi prišiel vždy až po vysadení utrogestanu.....

Horúčk

sony44
22. feb 2011

@mabumi ahoj- ja som začala špiniť na 8. den po ET ( piatok), ale vraveli že to môže byť, tak som to nejako neriešila, ale v nedelu to bolo viac a v pondelok som si od stresu a strachu urobila test a bola slabá, ale viditelná čiarka(nemusela som ju očami vytláčať 😕 ), tak som volala do iscaru, že či to nejako riešiť a čo mám robiť a povedali mi, že ak sa mi dá tak mám hned prísť( zlatí). Pán doc. urobil sono, zobrali krv a čakali sme na poobednajšie správy( no strach a panika v očiach) Info poobede som tehotná, ale vraj mám prísť o dva dni a budeme múdrejší - to mal byť 12-ty den po et. Zas sono a krv - sono ešte nič - len nad pravým vaječníkom nejaký útvar -cysta? alebo mimomaternicové???ale ak sa hcg zvýši primerane tak to pravdepodobne nebude mimo.... poviem Ti strach .....ani neviem tie pocity opísať. krv v poriadku a kontrola o 2 dni a špinenie stále pretrvávalo, ale vačok rástol. Takto som chodila na sono a krv každý druhý deň. Doc ma mal pod dohľadom , pre udržanie bábatka a zastavenie špinenia robil maximum. A ked už špinenie prešlo prišla radosť ...tešila som sa na sono ako malá- problémy ustali, bola som v pohode, ale bábatku nebilo srdiečko ( v čase, ked už malo).Toľko asi o mojom priebehu, ale u teba to môže byť iné, len som ti chcela povedať, že špinenie neznamená neúspech!!!!
Budem držať palce, aby to Vás dopadlo inak, utrogestan vysad, až ked ti povedia záverečný verdikt, že to nevyšlo.
Ja som bola na čistení, ale ešte 2 dni po vysadení som klasický menzes nemala a pri iui mi prišiel vždy až po vysadení utrogestanu.....

Horúčku som nemala, takže neviem, či to môže spolu súvisieť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre