Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

mabumi
25. feb 2011

@sony44 aj hneď 😅 . Ale uvažujem, že si dám urobiť imunologické testy a vyšetrenie štítnej žľazy, lebo kedysi (keď som ešte nebola snažilka) som mala horšie výsledky a odvtedy som nebola. Tak som myslela, že ak by sa kvôli tomu maličké neudržalo. Na testy chcem ísť čím skôr, aby sme neodďaľovali KET - malo by byť v apríli alebo v máji.

@zlatanka30 ty ideš tiež v marci, však? 😅
@sony44 nesúvisí ten dlhý alebo krátky protokol s tým, aký je predpoklad vývoja vajíčok? Napr. u mňa - mám PCOS a endometriózu si asi myslel, že potrebujem dlhšie stimulovať, preto dlhý. Neviem, uvidíme 😖

mabumi
25. feb 2011

@sony44 tak tak, veeeeeeeeeeľmi vám to prajem 😉 😉 😉 . a aj nám, samozrejme 😀 . Ale aj ostatným, ktorí sa toľko trápia 😖

sony44
25. feb 2011

@mabumi - mne v iscare vyšetrovali štítnu - to mám ok, a imonulogické mi robili v auguste a tiež ok. Neviem tiež na základe čoho sa určujú tie protokoly ( ja nemám PCOS) a mala som 2 dlhé a teraz krátky. ved to je jedno, hlavne nech je kvalitné vajko a kvalitná spermia
Tak to si daj naozaj čo najskôr vyšetriť, nenechaj nič na náhodu, ved ak by "len" to bolo príčinou, no nie???!!!to už vydržíte. 😉

sony44
25. feb 2011

@mabumi - ja to prajem každej z nás, ktorá má takýto problém, to znamená všetkým tu a aj všetkým, ktorí si to tu potajme čítajú ( viď ja) a naberajú "rozumy", chvalabohu, že tu taká stránka je.... človek hneď nevidí všetko čierne a tá nádej tu vždy je a aj zázraky sa dejú..... veď tu máme pár živých príkladov

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 ja som mala pri kratkom protokole decapeptyl a gonal.mala som 4 vajicka,3 sa podarilo oplodnit na to 4 uz neboli spermie ☹ mali sme aj pk nechceli sme ju.uchytilo sa ,ale potom odislo zhruba 5tt.potom sme zmenili car a isli do iscare do mt.mne povedl docent,ze teraz bude dlhy lebo ten moj vajecnik mam len jeden dost prudko reagoval na stimulaciu pri tom kratkom protokole.
@mabumi aj ja mam endomeriozu tu pliagu.ano zaciname v marci,hoc neni este ziadost schvalena.tento tyzden sme volali do poistovne tam nebola tak sme volali do centra medzi tym uz vrchna zistovala kde vlastne je ta ziadost.nakoniec bola v iscare v ba.tak potom volala zasa do poistovne a poprosila tu doktorku,nech to schvali co najrychlejsie.tak som rada,ze sa to pohlo

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 - a ako dlho Vám schvaľovali žiadosť, nám pri prvom do 3 týždňov, ale pri druhom a treťom presne 2 mesiace, ja budem mať vraj puregon a cetrotide-uvidíme

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 - my sme mali vždy PK- nám ju odporučili a dôvody sa mi zdali logické a videla som v tom význam, lebo my sme mali na 3. den krásne embryjko, z ktorého na 4. deň nebolo nič a z tých ostatných sa nakoniec vykľul malý bojovníček.....len teraz ho musia "lepšie" dorobiť aby sa zahryzol tak 😀 aby vydržal u mna 9 mesiacov

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 pri prvom bola schvalena za dva tyzdne a tato uz je to dnes 6 tyzdnov a zatial nic.

mabumi
25. feb 2011

@zlatanka30 to je sila, bez vybavovania by sa to ani nepohlo 😒 . Ale hlavne že už to je OK a nič vám nebráni v ceste za šťastím 😉 😅

zlatanka30
25. feb 2011

@mabumi to teda ano ale zatial je to v pohode.mrcha mi ma prist 6.3 a na 16 den zacinam s proverou takze sestricka vravela,ze to urcite pride aby sme mohli zacat okolo 20.marca.to je super ze mas este mrazacikov.my sme z prveho nemali nic.doktor v centre bol tiez nahnevany,ze nam nic neostalo

mabumi
25. feb 2011

@sony44 a tebe v Iscare vyšetrovalia aj štítnu aj imunológiu?

@zlatanka30 prečo bol nahnevaný? dalo sa to ovplyvniť?

zlatanka30
25. feb 2011

@mabumi no lebo nam neostali mrazacikovia tak ho to mrzelo,ale mna to mrzelo viac.ked nam chcel povedat ake mame este moznosti tak som mu povedala,ze momentalne nemam silu na dalsie ivf.trvalo mi 4 mesiace kym som sa stym neuspechom vyrovnala

mabumi
25. feb 2011

@zlatanka30 hm, je to veľmi ťažké. veľmi. kto to nezažil, ten nepochopí.

sony44
25. feb 2011

@mabumi brali mi tam krv na hormóny štítnej žľazy a to som mala ok. Tebe to tam nerobili???? ved to robia každému a hned na prvom sedení a ak ti na to nebrali krv tak ti to urobia, len si myslím, že ti to urobili, a len ti to nepovedali.
Imunológiu mi robili dodatočne, lebo sme sa bavili o tom , že či náhodou netvorím protilátky proti bábatku, kedže sa nevyvíja dalej.
mám pocit že to bolo proti trofoblastu, spermiám a to máme tiež ok
ale čo som čítala na iných stránkach tak najlepšia imunológia je v Prahe, ale nám to nehovorili a urobili tu, tak verím že je to ok

@zlatanka30 - ved to či sa embryjká vyvíjajú neovplyvní nikto, tak čo sa má kto hnevať, ved by si sa mala hlavne ty hnevať že nič neostalo, nie dr.

ani nám nič neostalo a čo narobíme..... a to sme mali pri 2. ivf 14 vajok, z toho 10 zrelých a ostal jeden.....

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 presne si to napísala, ja som po druhom ivf bola psychicky na dne, ja som bola aj na čistení a bola tam so mnou taká čo si to dávala zobrať....super pocit..... povedala som si že skôr ako za rok nepôjdeme a za 3 mesiace sme skúšali iui, potom dalšie a potom som si povedala, že čím budem staršia tým bude tá šanca menšia, tak sa nejdem oberať o možnosti mať bábatko a urobím všetko pre to aby sme ho mali a nemôžem sa podávať neúspechu ( to sú teraz ale silnéé reči, čo?!)

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 no on sa tak ani nehneval ,mozno mu to bolo luto,ze neostali.vam nevolal genetik potom vysledky?lebo nam ano a su ok

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 - my sme neboli na genetike v iscare, my sme začali chodiť do iscaru hned ako ho otvorili a to ešte vtedy nerobili, nám genetiku robili v genetickej ambulancii na odporučenie doc.

mabumi
25. feb 2011

@sony44 presne tak. len do toho 😀

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 aha .boli ste v martine u tej doktorky neviem ako sa vola ale viem,ze je na mudronovej ulici.my sme mali ist tam ,ale docent povedal,ze nam to urobia v iscare.tak super

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 - áno tam... zaplatili sme si prednostné vyšetrenie a čakali sme aj tak nás objednali za 2 mesiace a potom 1 mesiac na výsledky ( inak by sme boli prišli na rad v máji- to je sila) to je super ked to už robia v iscare - určite je to rýchlejšie

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 no mna tam objednal moj obvodny gyn volal tam v decembri a objednali nas na 26.4 ☹ ale potom bol aj rad,ze nam to urobili v iscare.a tebe kedy vychadza stimulacia?

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 - okolo 22.3. mám dostať menzes,lebo ho mám teraz, tak uvidím, či príde skôr, načas, neskôr od nervov, alebo vôbec a až za 9 mesiacov 😀 😀 😀 no to by som patrila do skupinky zázrakov!!!! 😀

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 bodaj by neprisiel vobec 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 - no to by bol ďalší svetlý bod pre všetky dievčatá, ktoré dúfajú v zázrak a my by sme to možno od šťastia ani neprežili..... no preháňam - prežili 🙂 🙂 🙂 🙂

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 a berieš nejaké vitamínky???, alebo manžel?

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 aj zazraky sa deju,ale pre mna to neplati.

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 teraz douzivam hak a indonal a stym je uz potom koniec.a kyselinu listovu beriem uz dost dlho aj rok.manzel nic neberie.ma spg 0

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 - platí to pre každú, musíme si to hovoriť stále až tomu uveríme, raz mi niekto povedal, že sila myšlienky je silná a teraz som si povedala že budú len pozitívne 😅 😅 😅

sony44
25. feb 2011

@zlatanka30 - ako Vám získajú plavcov???operačne? prepáč že sa ta to pýtam... ak nechceš neodpovedaj.....ale niečo nájdu?nie?!my máme 0% dobrých, počet a pohyb sa po liekoch upravuje k lepšiemu

zlatanka30
25. feb 2011

@sony44 v pohode on nejake ma ale malo.teraz budu aj darcovske aj manzelove.aby sa nestalo to,co v minulom care,ze na vajicka nebudu spermose

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre