Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

aninka666
28. sep 2011

@helen5 pokiaľ je všetko v poriadku a potvrdí sa srdečná akcia bábätka, tak nie je dôvod chodiť k nim. ved oni nie sú normálni gynekológovia. tak nevidím dôvod, prečo by som mala chodievať k nim.

nikitka2
28. sep 2011

@ivta5 ja som bola v pond už na odbere vajíčok , konečne mám potom taká som rada teraz len čakať ako to dopadne

petuska123
28. sep 2011

@nikitka2 ahoj a kolko ti odobrali?? volalai si si dnes ako sa maju???

euforia01
28. sep 2011

Ahoj dievčatá,chcem Vás poprosiť o radu.Chcem zmeniť poisťovňu Všzp na inú no neviem na akú.Kedže ma asi neminie umelé oplodnenie.prosím o radu ,ktorá sa najviac vyplatí pri tomto úkone.Zostať či zmeniť na inú....??ďakujem pekne

euforia01
28. sep 2011

@euforia01 zaujímajú ma všetky vaše skúsenosti -čakanie na schválenie,doplatky atd....

simik22
28. sep 2011

@euforia01 dnes som bola v Iscare v MT a presne na toto som sa doc. Tomasa pytala. a povedal mi, ze ak mam Vseobecnu, ze v ziadnom pripade nemam menit a ze maju s nou najmenej problemov. najhorsia, ze je Union aj Dovera nic moc...

simik22
28. sep 2011

ahojte, neboli ste dnes niektora v Iscare?

jovanka81
28. sep 2011

@nikitka2 tak ty na odbere vajicok a ja na IUI 🙂 kolkovajicko odobrali? aako sa maju? volala si si? 😉

ivta5
30. sep 2011

@nikitka2 Ahojky, super neboj sa všetko bude OK. Budem Ti držať palčeky a aj Ty mysli pozitívne 😉 . Ja by som mala ísť na budúci týždeň ešte len na prvé sono a odber krvi po Provere a Diphereline.

oknosmas
30. sep 2011

ahojte dievcata.. dnes sme absolvovali odber vajicok... vraj bola urada dobra...ved som sa uz aj citila ako miska pukancovej kukurice (na kazdom vajecniku jedna miska), ktora caka na vypukanie. dufala som, ze mi povedia, ze sa mi potom ulavi...ze ked to vsetko vyberu, bude lepsie..tak ono sa to este vraj troska zvacsi po odbere. tak sa tesim. ale to nevadi. a kolko sme mali? odobrali vraj 20, pouzitelnych bude vraj okolo 13 alebo tak. uvidime. zajtra budeme asi vediet viac. pichali ste si aj vy po odbere fraxiparin? uz som dufala, ze je koniec injekciam..a ono a to vlastne asi len zacalo 🙂

tinka9075
30. sep 2011

@oknosmas ahoj no to je pekná úroda možno som ta aj videla ja som dnes bola na sone 🙂

oknosmas
30. sep 2011

@tinka9075 mozno hej...neviem, prisli sme tam troska neskoro a hned si ma brali... tak som nic vlastne uz nevnimala..

zlatanka30
30. sep 2011

@oknosmas bud rada,ze mas fraxiparin.ja som ho nikdy nemala i ked som ho pytala.mozno by bol pomohol a vsetko by bolo ine.

tinka9075
30. sep 2011

@oknosmas ale hlavná vec že máš už potom ja som bola už dva krát na odberoch vajíčok a znášala som to celkom dobre

oknosmas
30. sep 2011

@zlatanka30 asi mas pravdu..

@tinka9075 no, mna boli sa hybat momentalne..v bruchu mam akoby loptu navyse.. ale inak je to ok... ale ved vsetko sa da vydrzat... snad

tinka9075
30. sep 2011

@oknosmas ved aj ja som bola taká ubolená a chcelo sa mi len spat 🙂

zlatanka30
30. sep 2011

@oknosmas neviem ,ci mam pravdu .hlavne nech ti pomoze a nech si tehu a pomozes sa tesit.nie ako ja ja uz nikdy nebudem mat babo

oknosmas
30. sep 2011

@zlatanka30 nikde nehovor nikdy.. ono si cestu vie najst.. ked to necakame... a ked uz hodine flintu do zita.. viem, ze sa tomu veri tazko, najma ak si si preskakala take veci..a mas tolko problemov, ktore su proti.. verim, ze sa aj ty budes raz tesit..urcite..

tinka9075
30. sep 2011

@zlatanka30 budeš mat bábo neboj ved zázraky sa dejú pozri na mna 5krát som potratila a idem dalej musím moja túžba po dietatku je taká velká že urobím čokolvek len aby som babo mala 🙂

renataolcakova
30. sep 2011

Centrum Iscare bolo niečo ako moja druhá rodina počas celej doby liečenia.Taký prístup,sestričiek doktora Stanislava Tomáša a celého kolektívu som nezažila nikde inde.Práve s ich pomocou sme mohli konečne mať nášho syna a to po 8 rokoch.Vyskúšali sme mnoho centier ale ostali sme verní práve tomuto,aj ked je od nás vzdialené takmer 200km.Nikdy nezabudnem na ich ľudský prístup,psychicku podporu a ochotu pomôcť vždy ked sme to potrebovali.Naše slová tu mali byť napísané už pred rokom ale nemali sme až doposiaľ prístup k počítaču.Môžem vám ich s čistým svedomím odporučiť a verte že už som tam poslala nejednu pacientku a všetky boli nadmieru spokojné a zároven prekvapené že aj u nás na Slovensku máme centrum,ktoré nám môžu všetci závidieť.Veľa šťastia všetkým sučasným aj buducim pacientkam prajem,pretože aj to všetky potrebujeme aby sa mohlo uspešné tehotenstvo aj šťastne ukončiť a na rukách ste držali zdravý ružový balíček a tým je vaše bábo 😵

renataolcakova
30. sep 2011

@euforia01 Ja som si prešla obidve liečby IVF ICSI so VSZP a nemala som žiadny problém.Bolo to asi pred 2 rokmi.Ked si chceš byť istá porad sa s doktorom v centre asistovanej reprodukcie.

tinka9075
30. sep 2011

@renataolcakova pekne si to napísala my sme tiež chodili po rôznych centrách ale taký prístup ako v Iskare v Martine to sa len tak nevidí ozaj ten prístup sestričiek a docent Tomáš to je človek akeho nestretávam často ked idem do centra ako by som prišla k priatelom na kávu ked sme boli prvý krát u docenta ochotne mi všetko vysvetlil čo som sa spýtala ja Iscare odporúčam kamoškam a ja mám konečne pocit že v tomto centre mi chcú naozaj pomôct 🙂

renataolcakova
30. sep 2011

@tinka9075 Dakujem,za tvoju ochotu odpísať mi,všetci ktorí tam boli vedia že netáram.Neboj sa ničoho a ber to všetko s nadhľadom.Cím viac budeš na všetko myslieť,tým ťažšie to bude pre teba,alebo si už uspešne po liečbe?Co by som bola dala za to keby som mala náš notebook už pred 2rokmi.Vtedy som mala podporu u mojej rodiny a prsty mi držala celá dedina.Bolo to najkrajšie obdobie môjho života.

tinka9075
30. sep 2011

@renataolcakova jasné že som musela odpísat lebo ja sa tam cítim ozaj ako na návšteve ja mám za sebou 2ivf aj sa podarilo ale potom nasledoval potrat ale život ide dalej a som rada že som natrafila na takého dobrého človeka na docenta Tomáša v utorok idem na iui a keby sa nepodarilo čo si ja nepripuštam potom skúsim ivf 🙂

renataolcakova
30. sep 2011

Držím prsty a obdivujem tvoju vytrvalosť,viem že to nieje ľahké.Ja som mala malého zbojníka na druhý pokus IVF ICSI vždy po dve embryá.Po vložení embryí sme sa vždy pozerali s docentom na obrazovku a tešili sa ako malé deti.CHcela by som sa tam vrátiť ešte na darovanie vajíčok,ale malý musí ešte trochu podrásť ináč to nezvládneme.

tinka9075
30. sep 2011

@renataolcakova ja to beriem tak že minulost je už preč a teraz má čaká už len pekná budúcnost a ja verím že u docenta som v sprsvných rukách a pomôže mi 🙂 ja som na ivf nebola v Iscare ale keby som vedela že je aj toto centrum tak tam idem hned 😎

renataolcakova
30. sep 2011

My sme boli na prvu konzultáciu a odtiaľ ma poslali k docentovi Tomášovi na konzultáciu pretože som nechcela byť operovaná u nás.prvý pokus sme absolvovali v Iscare v Bratislave,ale už vtedy som chodila na hormonálnu stimuláciu k docentovi Tomášovi do Ružomberka a on mi robil aj laparoskopicku operáciu na diagnostiku môjhostavu vo vojenskej nemocnici v Ružomberku.Povedať naňho zlé slovo by bol hriech.

tinka9075
30. sep 2011

@renataolcakova ja som bola tiež v Iscare v Blave tam som sa šla len poradit k docentovi Válkymu a ten nám odporučil k docentovi Tomášovi budem mu ešte musiet zavolat a podakovat sa mu že ma poslal k anjelovi ja tiež nemôžem na neho povedat nič zlé na prvej konzultácii sme u neho sedeli skoro 2hodiny a rozprávali sa o všetkom možnom 🙂

nikitka2
30. sep 2011

@oknosmas no ty si dobrá mašiňa vyprodukovať toľko vajíčok super. Ja som mala odobr.8 a oplodnili len 5 a z toho bolo jedno na 1 dve vajíčka na 2 a dve na 3. Ja som bola na odbere v pondelok ale mňa dodnes bolí podbrušku bojím sa či nebude zápal a prosím ťa pi 3-4 litre vody a jednu kávu denne a veľa bielkovín jedz mne to dnes povedala koordinátorka ked som volala že ma bolí v podbrušku, ja som myslela že s tým končím po odbere vaj. Daj vedieť ako sa ti držia embrijká.

oknosmas
30. sep 2011

@nikitka2 no, na to som sa pytala, ci sa koncia tie bolesti dnesnym odberom...povedali mi,ze to este take dva tyzdne potrva, lebo vraj po odbere sa vajecniky este zvacsia...a to uz ich mam velke.. 😒 momentalne mam aj zvysenu teplotu... citim sa, ako by ma zdnuka vyskrabali... kazda toaleta celkom boli.. pit sa snazim, i ked ja mam problem pit aj bez tohto.. ale teraz sa naozaj snazim.. a idem si pichnut ten fraxiparin.. ach jaj..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre