Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

bbtina
10. júl 2011

@ivta5 ďakujem 😀 no veru najbližšie máme Radvanský tak ja sa chystám ešte dokúpiť kadečo

gabi.k
10. júl 2011

@sliver joooj ked uz ani sexik nepomoze... tak Sonicka sa citi pri tebe dobre...no co uz... dako vydrzkaj... a tesim sa na podanie stafety 🙂)
@ivta5 hmm.... ahojko.... no co uz... kazdy sme nejaky.... 🙂 no ale oci to kole....vzdy som chcela byt p.ucitelkou tak ten pravopis je na na silna kava... 🙂

tinara23
10. júl 2011

ahojte kočky, čo je tu nové, pribudli nejaké tehuľky? Ste tu toho napísali, nestíham to všetko prečítať 🙂 Ja som sa vrátila z dovolenky, užili sme si rodinka dva parádne týždne, nabrali síl, zajtra idem na krv na štítku, tak som zvedavá na výsledky, či more trošku pomohlo 😉

lubka0506
10. júl 2011

@sliver ved ty si len loptu zjedla! 😉 pekná mamina🙂
@gabi.k ešte vydrž s tým testom,ale neboj dobre to dopadne! 😉

gabi.k
10. júl 2011

@lubka0506 ja drzim s testovanim.... a ani neviem vlastne aky je dalsi postup...dako som bola mimo ked mi to doc. po ET vravel...ze kedy mam testovat a kedy mam prist na krv,?, musim asi znova precitat prepustaciu spravu

buby01
10. júl 2011

@sliver Ahoj Sliver, aj ti nieco pomaha na tie clenky? Lebo ja ich mam uz ako zehlicky a vobec to nechce odpuchnut. tiez som deviaty mesiac a to teplo je otras.

sliver
10. júl 2011

@buby01 - 😒 😒 😒 nepomáha vôbec nič.... ako na úľavu mi drahý dáva na ne tú zelenú alpu, to mi tak ochladí a potom mi močí utierku v studenej vode na obklad a samozrejme vyložené na stolíku stále hore... akonáhle dlhšie sedím a mám spustené dole nohy tak to cítim ako ma pália a napúchajú.... týmto vyložením a obkladmi aspon zabránim nech už viac nepúchnu ale neodpúchajú 😒 a dr. povedal že je to normál.... jediné čo je treba si dať bacha na tlak, ak by k tým opuchom stúpol aj tlak tak mám utekať do nemocky ☹

buby01
10. júl 2011

@sliver super, dik. mne tiez nic nepomaha. Ale idem si teda odmerat tlak. 🙂

lenkalienka01
10. júl 2011

@sliver keď som čakala dcéru, malá som nohy ako tehly a veľmi mi pomáhalo magnézium 🙂

sliver
11. júl 2011

@lenkalienka01 - no len magnezium by sa už v 38tt nemalo brať 😉 max. do 36tt... lebo to spomaluje kontrakcie a všetko...

mabumi
11. júl 2011

@sliver ahoj sliver, este si tu 🙂 ? moc sem neprispievam teraz, ale obcas sledujem a cakam s tebou 😅

sliver
11. júl 2011

@mabumi - ajojky, jojo ešte stále čakáme a čakáme 😀 ale už dosť o nervy, už by som to fest chcela mať za sebou... no a tieto teplá to je za trest.... strašili nás že budeme rodiť skôr ale som sa včera smiala že budem ešte aj prenášať 😀
ty sa máš ako?

mabumi
11. júl 2011

@sliver ja rovnako, stale nic nove 😖 . cakam na dr. a 20. idem k nemu objednat sa na tu operaciu 😝 . aj Sonicka asi caka na neho kym sa vrati, chce aby ju este videl v brusku, nie 🙂 ?

sliver
11. júl 2011

@mabumi - no asi tak 😀 mi volal v pondelok predtým než odchádzal na dovolenku a sa tak lúčil že mi drží palce a tak 🙂 ... a ja deň nato si hovorím že aj tak si myslím že ho malinká počká, že bude vyjavený ked sa vráti z dovči a my budeme stále 2v1 😀 😀 😀
a ideš sa dať jemu operovať? koľko zaplatíš? lebo jedna kamoška mala ísť k nemu na operáciu a potom išla nakoniec normál do nemocnice a bola rada lebo ušetrila....

mabumi
11. júl 2011

@sliver no minule som platila tusim 100 €. ved som aj mala hroznu dilemu ze ci nemam ist normalne do ZA. ale ked tolko som uz toho pocula na nasu gynekologiu, ze sa tam bojim zverit sa im. aj ked pocitame teraz kazde € kvôli stavbe... asi treba mat stastie na lekara 😖 . aj som mala hrozne stresy, lebo mi najskôr doc. povedal, ze to treba cim skôr urobit. kazdym krvacanim sa to môze zhorsit. ale teraz som uz v stave, ze najradsej by som nesla vôbec 😅 . keby to tak zmizlo samo ☹ .
a kedy ma vlastne prist? tusim 14., vsak? to ho naozaj pockate este 😀

zuzu100
11. júl 2011

Ahojte, dnes ráno som volala do MT, že oplodnené vajíčka ako sa vyvíjajú - 1x jednotkové, 1x dvojkové, 1x trojkové...

jeny
11. júl 2011

@sliver uplne ta chapem, ja som rodila 30.8. nohy tiez stale spuchnute, tiez som dufala ze v 38tt porodim ale az tesne po 40tom som sa dockala 🙂 keby sa to dalo tak si vyberiem urcite iny termin na porod ako leto, zavidim zienkam ktore si to mozu naplanovat a na prvy sup sa zadari 🙂 my uz berieme hociaky termin len nech sme uz tehulky 😀

sliver
11. júl 2011

@mabumi - nie až 20.teho sa vráti z dovolenky.... ale nie neboj, ono mňa to len tak napadlo že mi to kamoška spomínala že bola normál v ZA ale ja by som asi tiež zaplatila lebo..... ono niekedy sa na prachy človek nesmie dívať.... aj ja som najprv kvôli domčeku chcela šetriť na pôrode ale nakoniec som sa rozhodla aj pre epidurál aj pre nadštandard ak bude treba...

@jeny - nieee ja nechcem až po 40tt 😀 som včera povedala kamoške že neplánuj si dieťa na leto lebo umrieš... ale tiež je pravda že ked som otehotnela tak my to bolo úplne jedno kedy budem rodiť.... a teraz by som bola presne taká istá... je to jedno kedy sa to narodí hlavne nech je všetko v poriadku.... to len teraz tak vnímam že božinku to leto je najhoršie....

mabumi
11. júl 2011

@sliver tak to ma objednal hned na den kedy sa vracia 😕 ? sa mi zdalo ze spominal 14-teho, tak uz neviem 😖 . veru, aj ja som si to povedala. mala by som si to potom vycitat ked sa nieco zbabre... tych 100 € ma uz aj tak nevytrhne... a dobre to cloveku padne ked mu vecer zavolaju ze ako to dopadlo 🙂
a budes teda rodit v martine? lebo v ZA tusim nedavaju epidural, ci?
veru, vsetko by sme nejako vydrzali, len aby sme sa dockali vytuzenych vlastnych zdravych ratolesti 😵 😵 😵
kedysi som chcela rodit na jar a chcela som mat dievcatko 😵 . teraz uz aj 3 chalanov by som brala a aj v lete, v zime... to je jedno len nech su 😵 😵
uz ked budes kocikovat a bude prijemne teplucko, tak budes rada. horsie je asi na toto zima a sneh. ale presne ako hovoris, v konecnom dôsledku je to aj tak uuuuuplne jedno 😀

sliver
11. júl 2011

@mabumi - nie dovolenku má do 19.teho, čiže 20.teho je prvýkrát v práci, juuuuj obrň sa trpezlivosťou že tam bude ludí....
ja idem v stredu na poradňu a má tam byť niekto kto ho bude zastupovať.... som zvedavá....
Už som bola aj v MT a mám tam aj dohodnutého dr., tak ak nebudú veľké komplikácie tak pôjdem tam rodiť k nemu, jediné čo ma odrádza je trošku komunikácia s ním, jemu ked som pár krát volala teraz ked niečo bolo tak som každé slovo z neho ťahala ako z chlpatej deky.... no a ak by sa niečo stalo kým tu nie je Hartel tak bežím tu na pohotovosť do ZA a zaplatím si nadštandard...
lebo raz si v tom MT niekedy pripadám ako cudzinec čo ich tam otravuje...

gabi.k
11. júl 2011

babulky..poradte co mam robit ked mi dosiel Utrogestan...dnes je pondelok a na krv pojdem do MT len v piatok??? hmmm... asi volam koordinatorke, ci??

fibi21
11. júl 2011

@gabi. urcite volaj koordinatorke ...alebo to ti moze aj tvoj gynekolog predpisat .... alebo ak mas niekoho znameho v lekarni ...preda ti ...

daska1977
11. júl 2011

@gabi.k choď k svojmu gyndošovi,aj on Ti utroš predpíše 😉

sliver
11. júl 2011

@gabi.k - no bud zavoláš koordinátorke ale asi rýchlejšie by si to mala u svojho gyn., teda podla toho kde ho máš.... z MT ti pošlú recept a kým príde.... tak asi najrýchlejšie by si to mala u svojho dr.

gabi.k
11. júl 2011

@sliver no ved toto, ze asi najrychlejsie to bude zajtra rano u mojej Dr... ale je to uz vybavene... volala som do MT... posielaju recepty a ja si to dako zatial v lekarni vybavim... 😀 ked si predstavim tie zastupy u mojej Dr.. fuuuha...toto je naj riesenie.... este ste cele baby? 🙂
@fibi21 dakujeeem
@daska1977 dakujeem

sliver
11. júl 2011

@gabi.k - jojo držíme sa 😉
v piatok ideš do MT na krv? predtým si ideš robiť test, či?
dnešná super dávka z posledným síl posiela Sonka 😀
papkaj lebo už čoskoro nebudú 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

jeny
11. júl 2011

@gabi.k tak ako citis? stale odhodlana netestovat? ja by som to nevydrzala ani nahodou 😀 kedy mas ist na odber? juuuj ja uz som taka zvedava ze sa neviem dockat na dobre spravicky 🙂

v555
11. júl 2011

@zuzu100 ,to je super,nech to ide pekne ďalej 😉

mabumi
11. júl 2011

no mne prave volali ze mame schvalenu ziadost na dalsie IVF. a to som cakala, ze v lete im to bude trvat raz tak dlho 😖
citim sa tak cudne, vôbec to so mnou nepohlo. ziadny pocit, nic. nechce sa mi na to mysliet, a s tou operaciou som na tom uplne rovnako. co to znamena 😕 ? mam do toho vôbec ist ☹ ? najradsej by som to nechala vsetko tak 😒

cherry1981
11. júl 2011

@mabumi Neboj to je len chvilkove, aj ja sa dekedy tak citim, ze neviem ci robime dobre a to sme este ani poriadne nezacali 🙂 jasne ze ides do toho a uz sa to aj podari uvidis 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre