Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

crazybabenka
28. okt 2010

@terry123 skôr tvoj manžel by si mal brať môjho 😀 urazili jeho spermošky.....že povedali, že sú "neschopné" tak sa nas.....a ukázali čo v nich je..... 😀 😀 😀 😀 držím strašne pršteky.....nech len zázraky pokračujú ďalej

tessinka
28. okt 2010

@zuzkap221 , tak sa zajtra drž.

Terry123, tak fajn, že ste tak dobre pochodili. A podľa mňa sa vopred neboj, či budú alebo nebudú spermie na IVF. Veď ak som dobre pochopila, tak ak si dáte ICSI, tam stačí zopár spermií, ktorými oni špeciálne oplodnia vajíčko. Držte sa aj vy 🙂 .

janemari
28. okt 2010

Virusiky pre vas TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

petuska123
28. okt 2010

@terry123 ahoj no co nevideli sme sa dnes v MT???

tessinka
28. okt 2010

To je fajn, virusiky ráno aj večer 🙂 🙂 🙂 . Vďaka, babule.

crazybabenka
29. okt 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

terry123
29. okt 2010

@crazybabenka Jasne moj si berie priklad z tvojho 🙂 🙂
@tessinka Ano mas pravdu,aj 1 x sma mali ICSI,len je tam ta moznost,ze tam nebude ani jedna dobra, to mi vcera vravela sestricka,lebo mali aj taky pripad a baba stimulovala a nakoniec sa nedostali k IVF kvoli spermijkam ☹ 😀 😀
@petuska123 Kedy si vcera odchadzala ? Ja som prisla asi 10:20 h 😉

crazybabenka
29. okt 2010

@terry123 na to ani nemysli.....treba myslieť pozitívne.....a nemyslieť hneď na to najhoršie 😉

tessinka
29. okt 2010

Babule, ale ja sa už v tých spermiach vôbec nevyznám... A ani to už neriešim... Veľa ľudí má asi 99% abnormálnych spermií, a predsa sa občas podarí aj IUI...Alebo otehotnejú aj prirodzene (ako naša crazybabenka 🙂 ) ... Ak naozaj nie je žiadna spermia, to je asi výnimočné, a toto centrum si už očividne svoju dávku vybralo, podľa toho, čo píše terry123, takže už to nebude...Naozaj treba myslieť pozitívne... Oni v Iscare očividne urobia všetko, čo sa dá, hľadajú, skúšajú... Podľa mňa, ak tam bude jedna jediná životaschopná spermia, oni ju nájdu...

crazybabenka
29. okt 2010

@tessinka a hlavne netreba urobiť tú istú chybu ako ja......čítať všetky tie katastrofické články, čo sa dajú nájsť na nete....ja som potom 2 dni prerevala

crazybabenka
29. okt 2010

a na druhej strane som čítala, že sa spermošky môžu krátkodobo znehodnotiť aj vplyvom nedávno prekonanej choroby a stresu.....a viem si predstaviť......čo to musí byť pre muža za stres ísť na spermiogram.....lebo či si to chlap prizná alebo nie....žiadny nechce byť ten "ktorý je na vine"

tessinka
29. okt 2010

Crazy, presne..

Inak, možno by bolo zaujímavé, keby si SPG dali urobiť otcovia rodín s viacerými deťmi, možno ani oni by nemali ideálny SPG... A ktovie, keby sa robili SPG aj pred 100 rokmi, či by otcovia, ktorí splodili 10 - 12 detí, ako to bolo bežné v našej rodine ( a polovica z nich sa nedožila dospelosti) mali uspokojivý SPG... Možno ani neexistuje 100% SPG,a možno ani nikdy neexistoval...

Veď je známe, že všeho všudy stačia na oplodnenie možno dve-tri spermie.. Vraj prvá najrýchlejšia nahlodá obal, druhá ho nahlodá hlbšie a až tretia- štvrtá sa dostane dovnútra..Prípadne to všetko zvládne jedna veľmi zdatná....

crazybabenka
29. okt 2010

@tessinka ja by som len teraz chcela len tak zo zvedavosti vedieť.....aký by mal SPG teraz môj mangel......teraz keď s neho opadol všetok ten stres s "ploditeľskej zodpovednosti" keď vie, že bábo už bude......a že sa teda pochlapil.....možno by to bolo zaujímavé

petuska123
29. okt 2010

@terry123 no my sme tam o takom case este boli 😀 okolo 11 sme odchadzali

zlatanka30
29. okt 2010

🙂

tessinka
29. okt 2010

@crazybabenka , viem si predstaviť, že ťa to zaujíma 🙂

Teraz je to už asi jedno, príroda a ten hore to pre vás našťastie zariadili 🙂 ... ale ....človek je potom asi opatrnejší pri ďalších deťoch... my sme napríklad chceli mať medzi deťmi rozdiel aspoň 3 roky, lebo sme na tom pri prvej materskej boli finančne veľmi biedne... ale keby som vedela to, čo dnes, určite by sme tomu nechali voľný priebeh a ďalšie deti chceli čo najskôr, len aby sa podarili...alebo ktovie... možno to bolo takto dobre...

crazybabenka
29. okt 2010

@tessinka no veď mňa včera mangel šokol otázkou, že kedy začneme pracovať na druhom.....a ja že čože....veď som ešte ani toto neporodila 😀 a to som si myslela, že ostaneme pri tomto jednom 😀

tessinka
29. okt 2010

@crazybabenka 🙂 🙂 🙂

No ja si pamätám, že keď som uvidela po po pôrode svoje dieťa a pocítila tú obrovskú lásku, tak som si povedala, že za takúto odmenu by som šla rodiť okamžite znova.. Teraz občas ľutujem, že som neposlúchla svoj inštinkt a nešli sme do toho hneď potom...prvé roky sú možno ťažké, či už starostlivosť o malé deti, alebo aj kvôli peniazom,a tým nemyslím, že rodina by si chcela niečo dopriať, ale skôr také základné veci- jedlo, oblečenie, bývanie, a aj také venovanie sa dieťaťu, ktoré to potrebuje...Je to veľmi ťažké, hlavne prvé roky, potom je podľa mňa aj rodičom ľahšie, aj deťom veselšie...

crazybabenka
29. okt 2010

@tessinka veď aj môj manžel argumentuje tým, že on bol jedináčik....a že mu celý život niečo chýbalo.....a ja mám sestru.....a neviem si bez nej predstaviť život....či chcem nášho drobčeka o ten pocit pripraviť.....a že či nám nebolo super...keď je medzi nami rozdiel necelý rok.....a to že sme spolu chodili do školy....von....no proste ostala som ako vyoraná....že čo ho to napadlo 😀

tessinka
29. okt 2010

@crazybabenka , no jednoducho ťažký praktik.

Dnes je to 7. deň od nášho IUI... Nič extra na sebe nepozorujem, ale ... veľmi by som sa potešila, aj moji blízki, keby to bábätko už chcelo prísť...A mohla by som do centra zavolať dobrú správu...Dnes v noci sa mi snívalo, že cítim pohyby... to asi tie hormóny... neviem presne, ako sa teraz správať, lebo vyšilovať veľmi nechcem, a to sa zas toľko ovládnem, ale ľahostajná tiež neviem byť a neviem si zakázať na to myslieť...

crazybabenka
30. okt 2010

@tessinka neboj.....všetko bude tak ako má byť.....a na pohyby je ešte skoro 😀

crazybabenka
30. okt 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lasocka1
30. okt 2010

@tessinka ja mam dnes 9 den 🙂 od inseminacie 😉

tessinka
30. okt 2010

@lasocka1 , takže o necelý týždeň budeme testovať ? Asi nakoniec budem aj ja... Len ako sa psychicky pripraviť na ten test ??? A ako sa cítiš? Ako znášaš utrogestan?
Držím palce.

@crazybabenka, jasné, že na pohyby je skoro, a ešte aj dlho bude 🙂 Ale ty už zo dva mesiace cítiš, však?

Babenky, už dlho sa nám neozvali sliver a dejka...Tak sa ozvite 🙂.

lasocka1
30. okt 2010

@tessinka no dnes mi je teda nenormalne zle ale to netusim ci moze byt z toho ci by som mohla ocakavat babo alebo z dacoho ineho ale mam nevolnosti citim sa ako opita stale sa mi kruti hlava a uz som aj zvracala takze neviem co sa deje. Test no su iba dve moznosti bud to vyjde alebo to nevyjde neprezivam to tak ze sa roztrham ked nebudem v tom proste zivot ide dalej a treba skusat a bojovat a tesit sa z toho ze nas cas mat deticky je stale blizsie a blizsie.
Utrogestan v pohode teda dufam ze mi nieje z neho zle :D

zuzu100
30. okt 2010

Ahojte, ja hodím do KE - SPLN, ale zvažujem zmeniť CAR. Neviem sa rozhodnuť medzi HELIOS a ISCARE v MT. Aká je úspešnost u Dr. Tomáša? AKo dlho treba čakať na 1. konzultáciu? Treba sa objednať? A potom ako? Prosím o radu......ďakujem

tessinka
30. okt 2010

@lasocka1 , ale to je asi dobré znamenie, že ti je zle, a ešte tak poriadne. 🙂 Držím palce. A hej, s tým testom máš úplnú pravdu.

@zuzu100 , treba sa objednať na recepcii Iscaru, môžeš si tam napísať aj mail, ja som tak urobila. Objednávajú dosť rýchlo, asi do 2 týždňov, aj skôr. A povedia ti ďalší postup. U nás to bolo tak, že nás objednali na SPG a v ten istý deň aj mňa na vyšetrenie a teda aj na konzultáciu, čo ďalej.
Je to veľmi dobré centrum.

crazybabenka
30. okt 2010

@tessinka no už aj áno....a krpec je čoraz nezbednejší 😀

zuzu100
30. okt 2010

tessinka , lasocka1 čítam, že ste po IUI. Môžem sa spítať, že aký bol postup? Aké lieky, hormóny ste užívali pred a po IUI, kolko fulikulov ste mali, kolko krát ste boli na ultrazvuk....

zlatanka30
30. okt 2010

ahojte babenky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre