Isotretinoin pred otehotnením

lilyk09
28. sep 2018

Ahojte, chcem sa vas opytat ci niektora z vas brala pred otehotnenim lieky na akne isotretinoin alebo nieco podobne a ak ano tak aku dobu pred tym ako otehotnela. Ja som to nedavno dobrala a pisalo na letaku a aj lekarka ma upozornovala ze minimalne mesiac po ukonceni liecby tymto liekom nemam este otehotniet ale mne sa to zda kratka doba. Nemate s tym niektora skusenosti? Mam 30 rokov a rozmyslame nad babatkom. Dakujem za odpoved

pininka
28. sep 2018

Ja som bral roacutan a tam bolo ze minimalne rok by sa malo pockat. Ja by som na tvojom mieste pockala ozaj aspon rok.

lilyk09
autor
28. sep 2018

No tak to som teraz prekvapena ze az rok...dakujem ti za info...ty si to brala uz skor? Po pripade mas uz bábätko? Ja som pocitala s tym ze pol roka pockame pre istotu...

pininka
29. sep 2018

@lilyk09 ja som brala ked som mala 20 s babo som mala na 24, ale nie kvoli tableta, studovala som. Moja sestra ich prave preto nezacala brat ze chcela uz mat babo a doktorka jej to teda neodporucala.

lulula12
29. sep 2018

@lilyk09 Mne povedali na koznom, aspon teda primar mi tak hovoril, ze po liecbe cca rok treba pockat, aby to telo sa od nich akoby ocistilo, aby dietatko to nejako neovplyvnilo 🙂

lilyk09
autor
29. sep 2018

A to som ani nemala ziadnu tazku formu akne, praveze som mala skor taku presusenu plet a na licach sa mi robili supiny. Dr.povedala ze rosacea zacinajuca. Davala mi dusik a masticky, vodicky, ale to nezaberalo. Dnes uz lutujem ze som sa na to dala...ale ten rok asi naozaj treba pockat, len sa mi nepaci to zavadzanie na letaku ze mesiac po vybrati liekov. Co za svinstvo to musi byt....

lilyk09
autor
1. okt 2018

Lulula ty si prosim ta po akom case otehotnela po vybrati liekov?

januus
22. feb 2019

@lulula12 a uz mas babatko? po douzivani liekov?

januus
22. feb 2019

@lulula12 po akej dobe od ukončenia liecby si otehotnela? 🙂 babatko je zdravucke? 🙂

lulula12
27. feb 2019

@januus Ano ano, skoro dva roky to boli, jasne, ze mala je zdrava 🙂 Len je potrebne to proste s lekarom konzultovat. Ale vacsina neodporuca do roka po vysadeni 😉

janca1234
29. máj 2019

Mne lekár povedal, že liek sa v tele (v krvi) drží dva mesiace, ja som v novembri dobrala Curacné a je máj a som tehotná. Dúfam bude všetko ok 🙂

sofi_fabova
17. jún 2019

@janca1234 ahoj , kedy máš prosím ťa termín? Ja som zistila pred pár dňami, že som tehotná a isotretinoin som dobrala 4.2.2019 . Ideš absolvovať aj nejaké špeciálne vysetrenia ? Ja dúfam,že keby niečo tak existujú vyšetrenia, ktoré by vedeli vopred odhaliť nejaké komplikácie.

janca1234
17. jún 2019

@sofi_fabova ahoj, ja mám termín 15.januára až, povedala som to svojmu gynekológovi, ale on povedal že toto mi presnejšie povie kožný ktorý ma liečil, tak som volala kožnému, povedal mi že ochranná lehota je 3 mesiace, ale na príbalovom letáku od liekov je písané len mesiac :/ proste každý iné. Ale tak dúfam to bude ok, teraz idem na prvý odber krvi 3.7.
Môj gynekológ mi povedal, že ak by mi kožný potvrdil riziko, poslal by ma okamžite na genetiku do martina, kde podľa presných informácií o liečbe týmto liekom vypočítajú percento rizikovosti, ak by bolo vysoké tak že môžem ísť na interupciu ktorú by hradila zdr.poisťovňa, ale ak by riziko vyšlo nízke a aj tak by som sa rozhodla na interupciu pre strach...tak hradím si všetko sama :( Samozrejme ja by som na interupciu asi nikdy nešla, je to príšerné.
Obavy mám, uvidím ako dopadnú vyšetrenia krvi, tripletest atd. Kľudne si môžme písať čo a ako, ak budeš ty alebo ja o niečom vedieť viac :( držím moc palce

lilyk09
autor
18. jún 2019

@sofi_fabova neboj všetko bude dobre. Záleží to od organizmu ako rýchle sa vie zbaviť toho áčka, preto ti nikto nezaručí ci mesiac alebo 3 mesiace po dobrati môžeš otehotnieť. A inak ti tie lieky pomohli s pleťou? Nezostala ti taka krehká a citlivá? Mne sa to stalo, len trosku sa niekde suchnem a už krv. S liečbou som skončila v septembri... Mne nasadila kozna tieto lieky akurát na cele leto... Teda od apríla do septembra

janca1234
18. jún 2019

@lilyk09 mne ostala pekná pleť, ani nie citlivá, len mi ostali pigmentové fľaky na čele, lebo tiež som to brala cez leto do decembra. Ale tak dúfam že chem. peeling to časom dorieši

sofi_fabova
7. aug 2019

@lilyk09 pomohli mi , áno , ale teraz v tehotenstve sa mi všetko vrátilo naspäť takže tak :// Snáď sa to zlepší po pôrode, ak nie budem to riešiť potom neskôr, nechcem riskovať ani rôznymi kozmetickými prípravkami. Mám niečo fajn doma , ale obsahuje to kyselinu salycilovú a vôbec neviem koľko percent obsahuje a čítala som róbe názory na to, aj také že sa jej má v tehotenstve úplne vyhnúť .....takže pretrpim . Teraz už nejde o mňa 😊 a je to riešiteľné potom neskôr , chce to len trpezlivosť no.

ellka1208
14. aug 2022

@sofi_fabova ahoj, je to síce stará téma, ale zaujímalo by ma, či všetko dobre dopadlo a bábätko sa narodilo zdravé 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre