Ísť radšej na insemináciu alebo umelé oplodnenie?

lenka0402
25. mar 2008

ahojte velmi rada by som potrebovala od vas radu,,vobec sa neviem rozhodnut...otehotnet sa snazime uz 5 rokov co uz je podla mna velmi dlha doba a moja psychika je strasna uz ani sama neverim ze by sa to niekedy podarilo,2 roky sme sa z manzelom liecili na chlamydie..ale stale sa nedarilo..onedlho mu diagnostikovali oligospermiu a vrodenu chybu..keby som s nim aj nahodou otehotnela bolo by na 90percent postihnute..absolvovala som zatial len 1 potrat,,a laparoskopiu ktora vysla na 100 pro..vsetko prechodne,,ziadne zrasty..proste vsetky testy velmi ok.1 ivi z darcom ktora bola neuspesna...chcem velmi poradit co mam radsej podstupit ivi alebo ivf...aka je tam sanca a tak....uz by konecne aj po 5 tich rokoch mohol aj ku nam zavitat bocian..neviem aka je tam pravdeponobnost a ci sa niekomu podaarilo aj samotne ivi.dakujem

fedra
25. mar 2008

Ak si ty v poriadku a problem je iba v spg a rozhodli ste sa pre darcovske, tak ja by som este skusila IUI. Ale to je len moj nazor
Drzim velmi silno palceky.

sterea
25. mar 2008

Ja by som zohlladnila este tvoj vek. Ak nemas nad 30-33 rokov ja by som vyskusala este zopar IUI. Ak si starsia tak sa pustite do IVF. IUI ma iba 5-10% uspesnost, takze to ze Vam prve IUI nevyslo neznamena ze Vam nemoze vyjst dalsie a je to predsa len menej narocne pre telo aj psychiku a IVF ma tiez iba 30-40% uspesnost, takze to vobec neznamena ze ti prvy pokus musi vyjst aj ked ty si zdrava a je to po vsetkych strankach narocnejsie ako IUI, vetsia hormonalna zataz pre telo, je to narocnejsie na psychiku a samozrejme aj po financnej stranke.

dicinka1
26. mar 2008

ajojte...mozte poradit aj mne....manzelovi sa zlepsil spermiogram o 100 percent,ale cheli by sme to nejako uryhlit to otehotnenie,pretoze manzel nemoze prist na p.d. domov koli cestovaniu....myslite ,ze ak pojdem na inseminaiu,budem tehotna?

fedra
28. mar 2008

Dicinka, to ze po IUI zostanes tehotna ti nik nezaruci. Sanca je tak 10% a to aj s tym najlepsim spg na svete.

bibianna
29. mar 2008

Lenka,dicinka. Mne doktor povedal že úspešnosť IUI je 15 %. Ja som tehotná len vďaka IUI, na druhý pokus. Príčina bola vo mne, nepriechodný hlien k krčku, ináč dobre. Manžel v poriadku. Držím Vám všetkým palce, nech Vám to víjde, aj tebe Fedra, nech si za dva týždne po teste krvi medzi tehuľkami.

domcek1111
29. mar 2008

dicinka, a čo manžel bral, že sa mu to tak dobre zlepšilo...?neviem, či mne si to písala.Aj ja som toho názoru, pokiaľ nemáš veľa ročkov, tak treba skúšať IUI, súhlasim s tebou sterea.. 😉

zdenin
24. máj 2010

a čo ked má muž hraničný spermiogram?je šanca ??

simis105
28. apr 2011

Ahojte!
S manzelom sa snazime otehotniet uz 4 roky. Manzel je v poriadku, cize som bola v tom ze nieco je vomne. Sla som k lekarovi a po testoch zistil ze som mala daku infekciu, to sme preliecili. Dalej ma poslal na laparoskopiu ci nemam zrasty alebo nieco. Ukazalo sa ze som zdarva, ani zrasty ani nic. Tak nam odporucil inseminaciu. Tu som zistila ze uspesnost je iba 10% to neni moc 😒 Myslite ze sa percento zvisi ked sme obaja zdravi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre