IUI a darcovské spermie. Ako to prebieha?

lienocka235
23. júl 2008

dievcata zaujima ma vsetko, hlavne ti co to absolvovali.. zvazujeme Ginfiv.. ako to prebieha .. vyber spermii a tak.. je potrebne absolvovat laparku u zeny.. atd..

bianka30
23. júl 2008

lienocka skus napisat IP pre cmuk05, ona bola na ale na IVF s darcovskymi urcite ti pomoze...

dahra
17. sep 2009

Ahojte,
je tu niekto v tomto case, co sa chysta na IUI s darcovskymi spermiami alebo o tom rozmysla?

dahra
19. sep 2009

Nikto? Vsetci idete na IVF s vlastnymi, aj ked je spg nie vcelku ok (hlavne morfa)?

lauritka
20. sep 2009

dahra podla mna , pokial nie je morfologia 100 % poskodenia, tak sa stale daju oplodnit vajicka, lebo aj z toho jedneho percenta ti vedia vybrat niekolo dobrych, samozrejme, potom uz by sa nemalo robit IUI, ale IVF plus ICSI. naco darcu ? stale tam sanca na vlastneho potomka je. a poviem ti, ze je tu vela dievcat, ktore mali morfologiu mizernu a otehotneli dokonca prirodzene 🙂

dahra
20. sep 2009

Lauritka,
na IVF mame ist, zial az v januari. SPG je 100% patologickych + nizky pocet. Ja som po liecbe endometriozy nabudena hormonmi po 5 injekciach a mali sme to vyuzit uz v septembri, ale CAR uz ma na tento rok vycerpany limit, takze bez sance. Chceli sme skusit aj prirodzene snazilkovanie, ale pred tromi tyzdnami manzela operovali a mal komplikacie, takze ho cely cas dopovali silnymi antibiotikami. Verim tomu, ze spg je uplne nafigu teraz. Ja uz mam len jeden vajecnik a chcem otehotniet cim skor, kym mi endo nevezme aj zvysok. Takze do januara chcem skusat IUI s darcovskymi.

lauritka
20. sep 2009

sakra to mi je luto dahra 😒 to mi pripada uz ako keby skoro kazdy druhy par mal problemy, a nie ako uvadzaju statistiky, kedze maju uz vyceprpane limity 😠 v KE som sa tym zatial nestretla, schvalenie ziadosti trva asi mesiac a ides na to. Takze nie je sanca, ze budu nejake zdrave u vas co ? Aj ked som citala, ze aj morfologia sa da zlepsit, no neviem. 😔

dahra
20. sep 2009

Lauritka,
nam ziadost schvalili uz v juni a vtedy mi lekar v centre povedal, ze mozeme stimulovat z liecby. To som mala este 2 injekcie pred sebou. Tak som sa nanho spolahla, v juli si este dala pichnut a augustovu - poslednu som odmietla, ze ideme uz na IVF v septrembri. O 10 dni nato mi v centre povedali, ze uz na nas nedojde. Som sa hnevala, ze mohli vraviet v juni, ze je biedne a ja by som nechaosila v nemocke a dala by si pichnut aj tu siestu. Tento rok sa nam nedari...

viva13
3. sep 2013

Ahoj, nájde sa tu niekto kto bol na IUI s darcovskými spermiami? zaujímala by ma úspešnosť, po kolko IUI vám to vyšlo?

andydi
3. sep 2013

@viva13 ahoj, ja sa chystam v oktobri do reprofitu. Spermie uz mame u nich vybrane.

zibi
6. aug 2015

@viva13
@andydi
baby boli ste na iui a vyslo vam to ?

viva13
6. aug 2015

@zibi nám 4x IUI nevyšlo až IVF

salaj
6. aug 2015

Ahojte aj mi u uvazujeme nad darovanymi spermiami ako ste sa stym vysporiadali nemalu vasi muzi s tym problem .....moj nema prave naopak on to strasne chce

zibi
6. aug 2015

@viva13 ale s darcovskymi ....?

andydi
6. aug 2015

@zibi zatial nám nevyslo, mám problém s reprodukcnou imunitou, beriem prednison, tak snád potom to vyjde 🙂

viva13
6. aug 2015

@zibi ano IUI bolo len s darcovskými IVF s manželovými

zibi
6. aug 2015

@viva13 cize vam ivf nie iui vyslo ano? ..ja nad tym uvazujem..len ma trochu odradzalo to, ze to malokomu vyslo..ale ako pise@andydi ta reprodukcna imuno moze robit sarapatu a preto je dobre to riesit a mozno vela zien o tom ani nevie.....a com as zvysne nkbunky ci cytokyny??

viva13
7. aug 2015

@zibi 4 pokusy IUI nevyšiel ani jeden
IVF s manželovými vyšlo

kvetinka125
20. dec 2015

Ahojte. Chystáme sa do Heliosu Martin na moje vstupné vyšetrenia pred IUI, nakoľko má manžel azoospermiu, rozhodli sme sa pre IUI s darovanými spermiami. Absolvovali ste niekto? Pýtala som sa na cenu, platí sa 300 e. Poisťovňa nič neprepláca?
Ak by som bola v poriadku, čo ma čaká? Aj nejaké injekcie, či len nejaké lieky? Ďakujem.

salaj
15. apr 2016

@kvetinka125 Ahoj tak ako si dopadla mi to tiež zvazujeme .

kvetinka125
16. apr 2016

@salaj ahoj, my sme nakoniec nešli, tesne pred tým sa nám ozvali z adopcie a doniesli sme si z pôrodnice najúžasnejšie dievčatko na svete 🙂

miska11115
28. jún 2017

@viva13 ahoj chcem sa opítat boli ste na iui darcovskými a vzšlo to :?
dakujem

kocica7
27. jún 2019

@dahra ahoj.a ty si isla na umele oplodnenie s darcovskymi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre