Vyšla vám IUI na prvýkrát? Prosím o rady a skúsenosti.

monika20111990
7. jún 2019

Ahojte som po IUI prvom, som dnes 6deň po ňom a neviem čo si mám myslieť začali ma včera bolieť prsia bradavky sem-tam cítim pobolievanie podbruška vyšlo Vám na prvý krát IUI? Užívam duphaston na udržanie tehotenstva neviem čo si mám myslieť ci sa tešiť ze sa ozaj niečo deje alebo mám byť sklamaná že asi prichádza mrcha😢popravde vo mne je veľmi slabá a malá nádej že by sa to podarilo😞😩

12didi12
7. jún 2019

@monika20111990 ahoj aj ja som teraz 4 deň po IUI a tiež prvom 😊 mňa zatiaľ len boli pod bruško také pichanie.. Treba počkať lebo aj mňa raz tak boleli bradavky pár dní po ovu ani chytiť som sa ich nemohla a nič s toho nebolo.. Treba dúfať no netreba sa predčasne tešiť 🙄

monika20111990
autor
7. jún 2019

@12didi12 presne súhlasím s Tebou a držím ti palce to čakanie je ako večnosť a tiež uzivas duphaston?

barceloneta
7. jún 2019

@monika20111990 ahojte, ja idem v nedelu na prve IUI. Pichali ste si inekciu na vyvolanie ovulacie? Ja som si ju prave teraz pichla a v nedelu mame prist. Ako to prebiehalo? Bolo to rychle? Bolelo vas to? A drzim palce nech vam to vyjde ✊

12didi12
7. jún 2019

@monika20111990 aj ja tebe držím palce silno silno ✊ ja si vkladám progesteron na duphaston mam alergiu

12didi12
7. jún 2019

@barceloneta ahoj 😊 ja som si nepichala lebo keď som prišla mal folikul 24mm a akurát praskál takže mi hnet IUI urobili.. A áno bolo to veľmi rýchle a mňa to vôbec nebolelo.. Doktorka ma len vydezinfikovala a potom to prebiehalo ako bežné vyšetrenie, cele to trvalo asi 5 minút. Potom som si tam ešte 10 minút poležala a hotovo 😊 držím palčeky ✊✊

monika20111990
autor
8. jún 2019

@barceloneta ahoj budem držať palce prv keď prídeš s partnerom/z manželom pôjde odovzdať spermie potom môžete ísť niekde na kávičku lebo dve hodiny trva čistenie spermií odoberajú vzorky skumaniu pohyblivosť. Potom som prišla ja na raport dali mi také kliestiky do vaginy všetko mi pani doktorka veľmi milá komentovala čo mi idu robiť dezinfikovala mi krcok maternice a potom katetrom mi vstrekla spermie aj nám povedali aká bola pohyblivosť a koľko spermií bola vzorka zákrok samotný trval dokopy tri minutky bez bolesti nič som necítila mala som strach čo čaká či to bude bolieť ale zbytočne takze hlavne kľud po zakroku mi kazali 10minút lezat v tej polohe ako si cize nohy hore na tych drziakoch ako pri beznych vyšetreniach keď si na koze a potom sa objecies my sme platili 120€ a ešte pred tým mi povedala ze od druhého dňa po dobu 14dní užívať duphaston na udrzanie tehotenstva uzivam ho už siedmi deň druhý deň ma bolia prsia a občasné pobolievanie podbruska ako keď má prísť mrcha. Ešte ta musím pripraviť nieviem aký máš prach bolesti alebo ako to budeš znášať ten zakrok prv to bolo vsetko super ale potom o par hodín ma také bolesti podbruska chytili ze som nedokazala stáť prestupovala som z jednej nohy na nohu musela somlen sedieť aj to pomaly na pol zadku lebo ma ako keby v konecniku bolelo ale ako vravím každá to inak znáša možno ta nebude bolieť nič. Drzim ti palce to čakanie je najhorsie a po dobu 14dní pôjdeš na krv ci si tehotna alebo nie.

vercadu
8. jún 2019

Ahojte zienky tak drzim vam palceky aby to vyslo kazdej jednej z vas. Nam sa zadarilo hned po prvom IUI ale zial nevyslo to. Ja som necitila vobec nic a tiez som tomu vobec neverila ze sa nieco podarilo a nakoniec po 10 dnoch // na teste 🙂. Trva to ozaj zopar minut potom troska polezat parkrat este doma poistit a uz len cakat 🙂

barceloneta
8. jún 2019

@monika20111990 mne povedalu ze si mam kupit progesteron a budem si ho budem davat do posvy zevraj to pomaha na uhniezdenie vajicka v maternici. Tak vcera som si pichla inekciu a zajtra ideme na to.

zuzankkaa1
8. jún 2019

Nam vyslo IUI hned na prvykrat....bolo to v roku 2010 😀 o chviku bude mat dcera 8 rokov. Mna ten zakrok strasne bolel a samozrejme som robila testy este predtym,nez mal prist menzes. Velmi velmi slabe ciarky mi vychadzali ale nastastie som bola tehu 🙂

12didi12
8. jún 2019

@barceloneta progesteron je podľa mňa najlepší a veľmi prospešný.. Niektoré ženy ho berú až do 3 mesiaca tehu 😊 ja ho mam tiež

monika20111990
autor
9. jún 2019

@12didi12
@zuzankkaa1
@barceloneta myslite baby ze by tehu test už mohol niečo ukázať som 8deň po IUI😕

12didi12
9. jún 2019

@monika20111990 možno aj áno ale určite len dušíka 😊

barceloneta
9. jún 2019

@monika20111990 ahoj mne povedali ze dva tyzdne. Ja som to mala dnes bolo to trochu bolestive ale dalo sa to vydrzat nakolko to bolo rychlo. Tak teraz uz len cakat. Drzim vam kocky palce nech to vyjde!

12didi12
9. jún 2019

@monika20111990 ale záleží aj od toho ci už vyprchá pregnyl :/

12didi12
9. jún 2019

@barceloneta aj ja tebe držím palčeky ✊✊😊

zuzankkaa1
9. jún 2019

@monika20111990 neviem ci to nie je este skoro. Ale kludne skus. Aj ked nic neukaze este stale mas moznost tyzden testovat 😀 ja som to robila,nedokazala som cakat. Samozrejme vyslo mi viac testov uplne bielych,ziadna ciarka. Pamatam ze jeden taky som odhodila a sla som varit veceru. Kamoska ma presvedcila ze sa mam na to este raz kuknut,ci tam nie je duch. Takze som ten test vybrala z kosa!!!🤣🤣 po niekolkych hodinach a bola tam slabulilinka ciarocka. Odvtedy silnela. Ten test mam dodnes ulozeny 😍😍

vzsuzsi
10. jún 2019

Ahojte! Idem na IUI v Repromedice. Budúci týždeň utorok idem na kontrolu ( to bude 9. d.) Dostala som letrozol. V ktorý deň ciklu mali ste IUI?

barceloneta
10. jún 2019

@vzsuzsi ahoj ked narostie folikul aspon do 18mm. Mme to robili na 14 den ratam od prveho dña ms.

vzsuzsi
10. jún 2019

@barceloneta
Ďakujem za odpobed! neviem ako bude 13. deň mi vyjde na sobotu.

vercadu
11. jún 2019

@monika20111990 ja som mala pozitivny testik 10. den po zakroku nemohla som vydrzat tie dva tyzdne 🙂

zuzankkaa1
11. jún 2019

@monika20111990 urobila si si test?🤞🤞

monika20111990
autor
11. jún 2019

@zuzankkaa1 ahoj áno včera ale negativny aj keď sa mi tam prv niečo marilo ale asi mi len z toho vsetkeho uz sibe😢😩

zuzankkaa1
11. jún 2019

@monika20111990 este kolko dni do menzesu? Ked si nebudes ista,sfot,kukneme...myslim na teba nech sa to podari 🤞😉

12didi12
11. jún 2019

Ako pokračujete baby?? 😊😊

monika20111990
autor
11. jún 2019

@zuzankkaa1 podľa kalendára 7 dní a uz štvrtí deň ma tak bolia prsia ze mám chuť plakať

barceloneta
11. jún 2019

@12didi12 ahoj ja mam 3 dni potom a vobec nenam ziadne priznaky.

veronika_255
11. jún 2019

Ahoj ja som bola vo februári prvý krát na IUI nedávala som tomu veľkú šancu keďže takmer rok pred tým som jedla tabletky inekcjie a nič aj keď to vyzeralo veľa krát sľubne nepodarilo sa.
A takmer všetky články diskusie čo som o Tom čítala boli negatívne že sa na prvý krát nepodarilo my sme mali šťastie a podarilo sa nám vôbec som v to nedúfala mala som zmiešané pocity ale vyšlo to myslím si že je tam veľké šanca po mojej skúsenosti hlavne nemyslí nato že sa nepodarí mysli pozitívne ja som mala prestne ako ty pár dní potom príznaky ako pred menštruáciou boleli ma prsia veľmi podbruško mala som aj veľkú chuť do jedla všetko ako pri menštruácii tak som si v kútiku hovorila že o mesiac asi zase ale nakoniec cca 2 týždne po IUI som si robila test a bol pozitívny nechcelo sa mi tomu veriť tak som ich v priebehu 3 dní ocikala asi 6-7. Teraz som v 6.mesiaci a dúfam že všetko dopadne dobre.
Prajem ti nech vám to vinde na prvý krát treba len veriť a podarí sa. Pekný večer ♥️ 😊

12didi12
11. jún 2019

@barceloneta ahoj 3 dní je ešte skoro mňa od 4dpo začali veľmi bolieť vaječníky a teraz striedavo vaječníky a pichanie v maternici..

barceloneta
11. jún 2019

@12didi12 a ja som to mala ale hned po zakroku a potom na dalsi den. Ale teraz sa citim ako znovuzrodena. Uz druhy den mam vela energie, ziadnu bolest nemam a citim sa super. Tak fakt neviem ci to nie je z tych hormonov 😊

barceloneta
11. jún 2019

@veronika_255 to je super sprava. Si ma potesila. Blahozelam a nech vsetko dobre dopadne!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre