Intrauterinná inseminácia - skúsenosti a rady

bubli1989
23. máj 2018

Dobrý večer, ktora mate za sebou iui? Pomohlo, koľkokrát ste absolvovali? Ako ste sa cítili po zakroku?

boredka
23. máj 2018

Zdravim My sme absolvovali dvakrat po sebe - oktober a november bez uspechu ale potom sa nam v januari podarilo otehotniet prirodzene. Mozno pomohol aj ten hormonovy doping. Podla mna iui je hlavne ked je problem v priechodnosti vajickovodov ...

bubli1989
autor
23. máj 2018

@boredka ano ja mam lavu stranu stop priechodna prava. Po stimulacii v sa postastilo na pravej strane folikul takze sme to vyskusali

nina774411
24. máj 2018

@boredka trosku poopravim. Nie v priechodnosti vajickovodov, ale krčka maternice 😊

zdenka67
24. máj 2018

ja som bola na iui teraz v aprili a som v 9tt, my sme mali zly spermiogram

bubli1989
autor
24. máj 2018

@zdenka67 boli ste 1x?

bubli1989
autor
24. máj 2018

@nina774411 ako krcka maternice? Mne stale tvrdil, ze musim mat dominantny folikul na na priechodnej strane

zdenka67
24. máj 2018

@bubli1989 ano iba 1x sme boli a vyslo to 🙂 ja som ale uplne v poriadku, u nas bol problem v manzelovi

misik14
24. máj 2018

my sme prvy krat boli tiez v aprili a takisto ako @zdenka67 s dobrym vysledkom 🙂 ja protilatky proti spermiam, manzel horsia morfologia

nina774411
24. máj 2018

@bubli1989 Však práve, že musíš mať priechodný vajíčkovod na tej strane kde ovuluješ, ako pri normálnom domácom snažení tak aj pri IUI... IUI obíde to, keď ženin krčok maternice tvorí protilátky proti spermoškám, nakoľko pri IUI ti vložia spermie až do maternice. Tak som to myslela.

bubli1989
autor
24. máj 2018

@nina774411 aha asi sme sa zle pochopili 🙂 no uvidime za cca 10 dni 🙂

bubli1989
autor
24. máj 2018

@misik14 super gratulujem..my sme tiez boli po 1x tak uvidime manzel ukazkovy spermiogram..ja mam PCO na obchod vajecnikoch a lavu stranu nepriechodnu, liečili sme a aj na uraplazmu HP v pohode az na zvyšený testosteron čo je pri PCO ze vraj normalne tak hadam viac ako p 2 rokoch sa zadari

nina774411
24. máj 2018

@bubli1989 Asi áno 🙂 .. držím palce 🙂

bubli1989
autor
24. máj 2018

@nina774411 dakujem

boredka
24. máj 2018

@nina774411 pravda 🙂

prskavicka
3. jún 2018

Ahojte dievčatá, 🙂 ja som bola v piatok ba prvej IUI. Mám trochu bolesti v podbrušku a občas má ako keby pichne vo vaječníkoch - v deň zákroku to bolo asi najviac citeľne. Ja som si iba pichla injekciu 48 hod pred zákrokom. Prechodne mám oba vajivkovody, manžel má horšiu morfológiu vyšlo nám že iba 1% je normálnych spermií. No tak uvidíme. Chcem sa iba opýtať ako vnútorne prežívate toto obdobie. Ja dosť ťažko :( hlavne kvôli tomu že všetky kamarátky a známy na dedine sú tehotni alebo majú malé deti. Viem že by som sa mala z toho tešiť ale neviem si pomôcť a vnútorne cítim nespravodlivosť že nám sa nedarí. Hlavne my sme sa nemohli ani prirodzene snažiť pretože ja som vždy do 2 dni po sexe mala neskutočný zápal močového mechúra a bolesti. :( preto sa pýtam ako to prežívate, myslite že mám z toho až depresiu a mám vyhľadať psychológa alebo to dokážem prekonať sama? Ďakujem Vám kocky za vás názor 😘

zdenka67
3. jún 2018

@prskavicka každá to podľa mňa berieme podobne, ja som hlavne riešila stále nespravodlivost, keď som počula, že nejaká kamoška otehotnela "iba tak" ešte ani nechceli a podobne, dorazila ma potom suseda, ktorá šla na potrat... To som presne prežívala v čase po iui, ale ty sa hlavne nestresuj a veľa oddychuj,ja som čítala knihy, maľovala som... Proste kadečo, aby som zamestnala myšlienky a teraz som v 10tt 😉 po iui, takže držím palce a snaž sa myslieť pozitívne

prskavicka
3. jún 2018

@zdenka67 ďakujem za tvoje povzbudivé slovka. 🙂 viem že nie som sama ale to podvedomie pracuje stále hlavne teda v tých situáciách presne ako hovoríš, že keď sa kamošky bavia o tom ako ani nechceli ale “stalo sa” no verím tvojim slovám že sa nestresovat. A zajtra si idem kúpiť nejakú dobrú knihu :D a inak maľovala som aj ja 🙂 no tak uvidíme 16.6. idem na test. 😊

zdenka67
4. jún 2018

@prskavicka tak myslim na teba toho 16.6 🙂 a kup si knihu, knihy su super, ja viem pri knihach presediet hodiny a hodiny a potom nemam cas sa stresovat :D

pietrula
29. jún 2022

@zdenka67 Mozem sa opytat, ake mal parametre? Ja som bola dnes prvy raz v CAR, mam velmi nizku ovarialnu rezervu a muz vsetky parametre dobre, iba morfo 3% (mimochodom oxidacny stres vysiel velmi zle, no ini muzi si ho ani nedavaju vysetrit)

zdenka67
22. aug 2022

@pietrula ach to tak dopodrobna už nepamätám 😏 každopádne, my sme mali tak, že ja okej a muž teda pomalé a malo, už presne netuším

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre