IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

kostickabonnie
15. dec 2011

a stale zabudam na utrogestan...uz si ho vkladam na obed a o polnoci 😀 😀 😀 namiesto rano a vecer 😀 😀 😀

kostickabonnie
15. dec 2011

@e.skovka dakujem velmi pekne, chcela by som augustove babetko velmi velmi velmi 🙂 chodim do GynFivu

e.skovka
15. dec 2011

@kostickabonnie heh aj ja tam chodim. k drabekovi...
ten utrogestan je hrozna zalezitost, neprijemneeee to je, brrr. ja sa cudujem najdlhsie som zatial zabudla pol hodku 🙂 🙂 🙂 takze stale sa drzim 10tej hodiny 🙂 🙂
ked sa to dava spodkom ma to lepsi ucinok ako ked sa to zapija? mne o tom sestricka rozpravala pri iui ale teda nevnimala som ju moc.. lebo tam boli 3 kazda nieco robila hovorila.. no teda zadna romantika 😀

kostickabonnie
15. dec 2011

@e.skovka hej, asi to robia naschval, jedna sa pyta, kedy ma mm narodky a druha ti uz ordinuje utrogestan a tretia obsluhuje lekara a vsetky hovoria naraz a zjavne sa na tom dobre bavia, ked netusis, ktoru skor pocuvat, strasne, uz to nechcem podstupovat. Ja som zacala s vkladanim o 9.hod. rano a vecer no a postupne sa mi to posunulo o tri hodiny 😀

e.skovka
15. dec 2011

@kostickabonnie
ja som to s tymi narodkami nepochopila. a kukam na nu s vyrazom ze ???? sak to mate na tom papieri 🙂 🙂 🙂 🙂

hadassah
15. dec 2011

Ahojte kočky, ja som dnes 7 dní po IUI, som neuveriteľne ospalá (to bude asi tým utrogestanom) a v posledné dni ma chytá zvláštna nervozita, normálne zavadziam sama sebe 😀 a dnes mi je v robote úplne do revu bez zjavnej príčiny. Máte aj vy také stavy, alebo by som sa ja mala prefackať? 😝
Testovať mám o týždeň - to sa bude ťahááááť...

kostickabonnie
15. dec 2011

@hadassah to je tvoje prve IUI?

hadassah
15. dec 2011

@kostickabonnie áno, prvé. Nečakám preto od toho zázraky, ale môj muž si to nedá vysvetliť, že šanca 10-15% je málo a berie to ako hotovú vec. Asi som popredu nervózna z jeho sklamania, lebo je totálne namotaný.

kostickabonnie
15. dec 2011

@hadassah pri mojom prvom IUI som bola totalne namotana ja ....myslela som, ze lekari dokazu robit zazraky za 14 dni...mala som vsetky tehu priznaky presne podla predstav no a nic 😒 teraz pri druhom je to trochu ine, stojim trochu viac nohami na zemi a som pripravena aj na negativny vysledok, pri prvom som si to vobec nepripustala a o to to bolo horsie, ale to len moj postoj

tinka9075
15. dec 2011

@dasaa
@cmelica
@majca55 čaute babulky ako sa dnes máte? 🙂 🙂

dadax84
15. dec 2011

@kostickabonnie si zlata, a ty sa ako mas?

hadassah
15. dec 2011

@kostickabonnie ja som tu preliezla všetky témy o IUI a naozaj sa to na prvý pokus podarilo máloktorej. Nechcem sa ani utešovať tým, že nemáme nejaké extra zdravotné problémy, na sone som mala 3 folikuly 23 mm, muž mal super spermiogram 125 mil/1 ml, v správe som po IUI čítala, že 21 mil/1 ml, motilita 80% - to už boli asi len tie očistené, ktoré mi vstrekli, no neviem, bolo to v dvoch striekačkách. Celé je to aj o náhode 😒

narcis11
15. dec 2011

a mne nedali ziadny utrogestan....napadlo ma to az doma sa na to opytat, ale aj cely cyklus som nebrala tabletky na ovulaciu, tak mozno ze ked vajko same narastlo, tak netreba? Ale utrogestan predsa je na lepsie uchytenie,nie? Ci sa mylim? No nic,pockam a ked nic, tak od februara ideme na umele.....no este papierovacky okolo toho, tak neviem,hned februar to asi nebude☹

hadassah
15. dec 2011

@narcis11 no a ja som myslela, že utrogestan predpisujú po umelom automaticky. Ja vždy ovulujem normálne, ale aj tak to poistili clostilom.

kostickabonnie
15. dec 2011

@dadax84 uz sa mam lepsie, spinenie prestalo, nemam ziadne priznaky, len sem-tam ma zaboli podbrusko ako pred mrchou, aj prsia prestali boliet, som nejaka velmi pokojna, len som prave zozrala celu plechovku ciernych oliv namiesto obeda 😀 😀 😀 uvidime co bude, zvyknem mat pred ms zravu nemoc a byvam nervozna na mm, tak som zvedava, ci sa tieto priznaky dostavia 😀

tinasc
15. dec 2011

@apolenka6 ja som sa v tejto téme vyskytla tuším niekedy okolo minulého leta, ak si dobre spoínam plus mínus 🙂

tinasc
15. dec 2011

@e.skovka mne sestrička hovorila, že utrogestan má lepší účinok, keď sa vkladá, lebo telo lepšie prijme tú účinnú látku, iba ak by si začala špiniť, či slabo krvácať, tak sa á zapíjať, aby si si ta nezaniesla nejakú infekciu... ale to špinenie, vraj neznamená, že by si neohla byť tehotná, iba krvný test je pre nich serodatný 😉 utroš sa má brať pravidelne v 12 hod, intervaloch... pri iui som toto nedodržiavala, iba po ivf som si to pekne rozdelila, aby som to nezabudla 😉

e.skovka
15. dec 2011

@tinasc hehe ty si tusim davala pozor ked ti to vravela 🙂)

inak nechcem malovat certa na stenu ale ako to funguje pri ivf.. ak toto iui nevyjde chcem ist hned v januari na ivf. treba to nejak speci predtym testovat? ako zistia aky dlhy mam mat ten protokol? a co je to vlastne ten protokol?

cmelica
15. dec 2011

@e.skovka a uz mate podpisanu ziadost na IVF??jej schvalenie poistovnou trva 4-6 tyzdnou...protokol podla mna urcuju podla diagnozi,alebo podla poistovni...no to neviem...ja mam dlhy protokol a to znamena ze na 16 dc sa zacinaju brat tabletky,na 23 dc injekcie ...potom pride ms a na 2DC je sono a krv podla ktorej urcia davku dalsich injekcii a tie sa beru az do odberu vajok 🙂
kratky sa zacina na 2DC a pichaju sa hned 2 injekcie a to 14-16-18 dni do odberu vajok...
takto niako by to malo byt 🙂
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1956/mi...
http://www.sanatoriumhelios.sk/sk/sterilita/pri...

cmelica
15. dec 2011

@tinka9075 ahooj!!dakujem celkom dobre 🙂 cakam na svokrovcov 🙂
a ty??co porabas??

dasaa
15. dec 2011

@narcis11 je mi to luto ale este pockaj kym ti nepride menzes alebo na krv

dasaa
15. dec 2011

Ahojte babenky vy ste tu ale dnes popisali mam co robit si vsetko precitat 😉

e.skovka
15. dec 2011

@cmelica uch oki. hej mame podanu a uz aj schvalenu ziadost.
idem studovat tie linky.

a citis sa nejak zle - z tych liekov?

dasaa
15. dec 2011

@tinka9075 Ahoj moja ako sa mame ? 😉

cmelica
15. dec 2011

@e.skovka lieky su zatial v pohode...uvidim az na 2 tyzden aky maju vplyv injekcie 🙂 🙂
tak super ,ze uz to mate...ak by bol vysledok negativny co prajem aby nebol,mozte hned zacat...a ked pojdes na krv hned sa objednaj koordinatorke,aby ste cim skor zacali 🙂

tinka9075
15. dec 2011

@cmelica ahoj zatial sedím doma ale bola som už aj vonku vrabčiakov nakrmit 🙂 🙂

e.skovka
15. dec 2011

@cmelica
inak punkcia vajicok sa robi v narkoze?

tinka9075
15. dec 2011

@dasaa ahoj dobre dnes som bola u obvodnej a od 1.1.idem makat bude to lepšie aj ked pôjdem na iui aspon nebudem na to mysliet len vás tu už nebudem tak často otravovat 🙂 🙂

cmelica
15. dec 2011

@e.skovka ano odber sa robi pod narkozou a vklad je taky isty ako IUI 🙂

cmelica
15. dec 2011

@tinka9075 este ,ze ta maju ty vrabcaci 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre