IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

jerryjanka
21. okt 2010

@betina1984 ano môže sa
ja som mala tie dve iui hned po sebe
ale podržte sa brala som 5 clostilov denne 😔

betina1984
21. okt 2010

@jerryjanka, keby mi pomohli beriem celú krabičku...🙂. Teraz mi prišla od nich odpoveď. Povedali, že tam môžem ísť aj na vlastnú žiadosť, ale úkony si musím uhrádzať. Keď mi dá gyndoš výmenný lístok, tak mi to hradí poisťovňa. Takže pri prvej návšteve gyndy si ho vypýtam.

jerryjanka
21. okt 2010

@betina1984 no ja som to brala na vlastne riziko - kvoli tomu že som potrebovala naštartovať lavy vaječnik
no oplatilo sa ale už by som to asi neurobila 😒

betina1984
21. okt 2010

@jerryjanka, tiež si mala PCO? Lebo ja ho mám na oboch.

jerryjanka
21. okt 2010

@betina1984 ano mam diagnostikovane pco z hormonalneho profilu

betina1984
21. okt 2010

@jerryjanka, ja z USG, na oboch.

zuzancek22
21. okt 2010

@betina1984 ano ak ti prvé IUI nevíde tak môžeš isť hneď na druhé, ja napr. hned ako som dostala mrchu tak som volala dokimu ta ten povedal nech prídem dal mi clostibegyt ten som brala o 5 dna a potom na cca 15 den ides na iui, takže vpohode zasebou. moj drahý to nazval sex s pomocou 😀

nr_martinka
21. okt 2010

@jerryjanka mozes mi poradit ako sa ti to podarilo:ja chodim do gyn.fivu bola som na iui 2 krat a nic.teraz v novembri idem na treti pokus.

jerryjanka
21. okt 2010

@nr_martinka hlavne by som ale velmi rychlo odišla z gyn fivu je to jedno z najhorších centier na slovensku 🙄

erickaa
21. okt 2010

@jerryjanka ahoj, a ktoré je podľa teba najlepšie? 😉

jerryjanka
21. okt 2010

nemôžem povedať ktore je naljepšie, viem povedať podla seba - a podla kamaratok čo boli v rôznych centrach tak trom by som sa vyhla takym velkym oblukom - že by som radšej išla do brna ako do jedneho z tych troch a to GF, bratislavsky iscare a spln

erickaa
21. okt 2010

@jerryjanka na brno som počula iba samé chvály..to je pravda. Ale aké si vybrať na Slovensku? Ja už som rozmýšľala aj nad Heliosom v Martine, napriek tomu, že som z BA.. 😕

jerryjanka
21. okt 2010

helios je dobra volba alebo aj iscare v martine - dobre bolo aj v piešťanoch no to zrušili ☹

erickaa
21. okt 2010

@jerryjanka som si čítala tvoj príspevok na predchádzajúcej strane... vyšetrenia ti teda robili v heliose..a robili ti aj laparku, alebo ako zistili, že máš nepriechodný vajíčkovod? Ako dlho ste sa snažili, kým ste otehotneli? Ja mám za sebou zatiaľ jedno neúspešné IUI, ale ešte mi nezisťovali priechodnosť vajíčkovodov a tiež mám PCO. A keď si brala 5 clostilov denne, koľko sa ti spravilo folikulov? Viem, veľa otázok..ale taká som zvedavááá 😀

jerryjanka
21. okt 2010

@erickaa v pohode každa informacia pomôže
snažili sme sa 2,5 roka
laparku som si aj s drilingom vaječnikov dala urobiť u nas v nemocnici - v heliku som dostala len odporučanie
na iui som pre lsk isť nechcela prave preto že nebudem brať tolko liekov a platiť za IUI sto eur a nakoniec sa zisti problem s vaječnikmi alebo vajcovodmi, pekne postupne som to vzala.
mala som nakoniec jeden vpravo - pravy vajičkovod mam upchaty a 4 vľavo, ujalo sa jedno - našťastie - aj ked dvojky by som brala hned

betina1984
21. okt 2010

@zuzancek22, ja Clostil beriem, ale nedošlo k ovulácii. A keď nie je ovu, tak ti IUI nespravia, že? Hádam treba k tomu aj to vajíčko. Takže nemám vyhrané.

katy33
21. okt 2010

@jerryjanka fuuuha 5 clostilov? Tak to už je ina kava, ja mam sice tiež davku 3x1, a tiež mam obavy, že to prestane zaberat 🙄 A gratulujem k uspechu 🙂 Joooj, viem si predstavit, ako sa teškate 😅 Už aby sme i my ostatne pokračovali v začatom 😎 Koko dni pred IUI sa musi drzat ,,pôst,, 😅 A ked robia spermiogram v Heliose - na kolky den od muchlovania 😀

jerryjanka
21. okt 2010

@katy33 idealne su 3 dni

petuska123
22. okt 2010

@erickaa ahoj tak ty si podstupila iui bez zistenia priechodnosti vajecnikou???no ja teraz neviem ci mam zajst najprv na tie prefeky a az potom na iui???viete mi poradit??

zuzancek22
22. okt 2010

@petuska123 no tak moj doktor ma nechcel poslať na IUI skor ako mi spraví prefuky. a je to podla mna aj nezmysel, lebo ked nemaš priechodné vajcovody tak to vajíčko sa tam aj tak nedostane , takže iba by si zbytočne brala lieky.

petuska123
22. okt 2010

@zuzancek22 takze je idealne aby som podstupila prefuky..no o 6 dni ideme do martina takze som zvedava co nam tam navrhnu a ked nam navrhnu iui bez prefukou tak teda mam odmietnut??

zuzancek22
22. okt 2010

@petuska123 neviem uváž si sama, lebo IUI ná úspešnosť 15% a to s priechodnými vajcovodmi, ale ked máš vajcovody nepriechodné tak to ti percento nepovie nikto, vieš aby to nebolo zbytočné ťahanie peňazí , lebo písali že v heliose to iui stojí 100 €. prefuky sa daju zvládnuť.

aby
22. okt 2010

tak aj nás to zajtra čaká teším sa zajtra aj bojím 😲
mne robili HSG na jar a mali sme skúšať a keĎ nič tak fŕŕŕŕ na jeseň

erickaa
22. okt 2010

@petuska123 ja chcem zatiaľ vyskúšať tak 3 IUI a keď sa nezadarí, tak začnem zisťovať prečo. Mne tie lieky zatiaľ neprekážajú, ani finančná stránka pre mňa nie je problém (my platíme za jedno IUI 75€). Takže aj keď sa nezadarí, tak to nebudem považovať za premárnené peniaze a čas. Omnoho radšej budem, ak to náááááhodou vyjde a ja sa ušetrím operácie 😉 Ale, ak to nevyjde, tak som pripravená na ňu ísť. Ale až potom. My sa zatiaľ snažíme 7 mesiacov, tak sme ešte trpezliví a čakáme na tú motyku.. 😀
@jerryjanka fúha, takže šancu na oplodnenie mali 4 vajká...a nebáli ste sa, že sa ujmú všetky? Lebo niekde, ak sa utvorí veľa vajok, tak zakážu IUI aj domáce snaženie, práve kvôli tomuto riziku 😕 No, ale v každom prípade to vyšlo, tak super 😉
@betina1984 veď si nechaj pichnúť Pregnyl a ovulka bude zaručená 🙂 Ja som tiež na Clostiloch a Pregnyloch..

betina1984
22. okt 2010

@erickaa, viem o tom pregnyle, ale ja mu to nemôžem navrhnúť, on je doktor. Ale v ďalšom cykle idem na folikulometriu na 13 DC a potom mu to poviem.

erickaa
22. okt 2010

@betina1984 ja mám niekedy pocit, že niektorým doktorom treba vyslovene hovoriť, čo majú robiť.. 😖 😖 😖

betina1984
22. okt 2010

@erickaa, uvidíme, keď tam pôjdem.

zuzancek22
22. okt 2010

no dievčence , tak mna dnes čaká sono, že či po insiminácii prebehla ovulka,ale dúfam že hej.

katy33
22. okt 2010

@zuzancek22 Joooj, držime palčeky, to je jasne, že ovulka prebehla a do vajka sa už zavrtal ten červíček 😀 😀 😀 Moja, daj nam vediet, že ako 😉

jerryjanka
22. okt 2010

@erickaa no to je ta sranda že na folikulometrii našli len dva foliky
to že boli 4 sme sa dozvedeli až ked sme šli na sono po potvrdení tehotenstva 😀
no mala som bobky až do dalšieho sona kedy povedali že je jedno a srdiečko bilo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre